Článek

Za vrbětickým útokem stál zřejmě celý tým ruských agentů

 
Za útokem na muniční sklady ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 nemuseli být pouze dva již známí agenti ruské vojenské tajné služby GRU, ale širší tým čítající nejméně šest mužů.
20.04.2021 17:20 |

podobné články

Podobné články

Zeman místo agentů GRU tasil Kalouska a vrátného Matěje: Do BIS šil kvůli Rusům opakovaně

 
Prezident Miloš Zeman nechává čekat českou veřejnost na své vyjádření k Vrběticím a kauze, která vede k vyhošťování ruských diplomatů z Česka. Zeman přitom dlouhodobě zlehčoval hrozbu ze strany Ruska, před kterou ve svých zprávách varovala BIS. K tajné službě se vyjadřoval opakovaně kriticky, označení za čučkaře byla jen špička ledovce. Zeman se ke kauze kolem výbuchu muničního skladu vyjádří v neděli. Podle českých tajných služeb za ním byla ruská vojenská rozvědka GRU. Český prezident rozruch kolem počínání ruských agentů na území ČR nekomentoval ani při jmenování nového ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD). Místo Vrbětic a agentů Miškina a Čepigy zmínil Miroslava Kalouska či vrátného Matěje. Bez vyjádření pak zatím ponechal i čtvrteční rozhodnutí české vlády o vyhoštění 63 Rusů a jejich rodin.
23.04.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7419 článků) , Miloš Zeman (25984 článků)

Stopa ruských agentů v Česku: Ubytovali se v tomhle hotelu. A šli střílet

 
Dvojice ruských agentů GRU Anatolij Čepiga a Alexander Miškin do Česka přicestovala za použití ruských krycích dokladů se jmény Alexander Petrov a Ruslan Boširov. Pod těmito jmény se zapsali i v hotelu v Ostravě, uvedla v úterý ČT, podle které se ubytovali v hotelu Corrado a vyrazili na střelnici, jež k němu patří.
20.04.2021 21:35 |

podobné články

Loni chtěl Zeman po BIS seznam ruských agentů, nyní jich Česko 18 vyhostí

 
Prezident Miloš Zeman loni v listopadu požadoval po Bezpečnostní informační službě (BIS) jména ruských špionů v Česku. Chtěl také doložení operací ruských tajných služeb v ČR. BIS přitom Zeman dlouhodobě označuje za čučkaře a netají se touhou odvolat jejího šéfa Michala Koudelku. Premiér Andrej Babiš (ANO) přitom na základě informací tajných služeb v sobotu informoval o zapojení ruských zpravodajců do výbuchů ve Vrběticích.
18.04.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků) , Miloš Zeman (25984 článků)

Gruzínci zadrželi šest údajných ruských agentů a teroristů

 
Gruzínské úřady v úterý oznámily, že během víkendu zadržely šest údajných ruských agentů odpovědných za zorganizování několika teroristických akcí na území Gruzie.
07.12.2010 14:55 |

podobné články

Novinář Hvížďala varuje: V Německu masivně narůstá počet ruských agentů

 
Podle posledních zpráv, které se objevily v německých médiích, se masivně zvýšila na území Německa činnost ruských agentů, varuje Karel Hvížďala. Zajímají se především o spolupracovníky poslanců německé civilní kontrarozvědky, nadací a ministerstev.
27.04.2014 13:00 |

podobné články

Ukrajina prý odhalila čtyřicet ruských agentů. My je radši obracíme, řekl nám mluvčí české rozvědky

 
JINÝMA OČIMA Na Ukrajině odhalili čtyřicet ruských agentů, zato v Česku nebyl zatčen ani jeden. Na jedné z debat o východní krizi se nad tím pozastavil například nezávislý publicista Jan Šinágl. ParlamentníListy.cz se na to zeptaly v Bezpečnostní informační agentuře (BIS). Její tiskový mluvčí Jan Šubrt sdělil, že smyslem kontrašpionáže není vyzvědače zatýkat.
11.05.2014 07:35 |

podobné články

Ukrajina prý odhalila čtyřicet ruských agentů. My je radši obracíme, řekl nám mluvčí české kontrarozvědky

 
JINÝMA OČIMA Na Ukrajině odhalili čtyřicet ruských agentů, zato v Česku nebyl zatčen ani jeden. Na jedné z debat o východní krizi se nad tím pozastavil například nezávislý publicista Jan Šinágl. ParlamentníListy.cz se na to zeptaly v Bezpečnostní informační službě (BIS). Její tiskový mluvčí Jan Šubert sdělil, že smyslem kontrašpionáže není vyzvědače zatýkat.
11.05.2014 12:45 |

podobné články

Zástupce ruské menšiny v Česku: Působí tady stovky ruských agentů

 
Ruskou propagandou v Česku by se měl stát začít urychleně zabývat. Podle zástupce ruské menšiny u nás Alexeje Kelina jde o bezpečnostní riziko. Zástupce Rusů v radě vlády to uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny. Je přesvědčen, že máme přece jen štěstí, protože elita ruských agentů pracuje jinde, a ne v Česku.
20.09.2014 09:30 |

podobné články

Ruských agentů je v Česku víc, varuje generál Pavel. Ve Vrběticích řádila jednotka na špinavou práci

 
Jednotka na špinavou práci. Tak mluví o elitních agentech ruské GRU, kteří podle české policie a tajných služeb mají podíl na výbuchu munice ve Vrběticích na Zlínsku, armádní generál Petr Pavel. V Epicentru Blesku řekl i to, že Rusko považuje Českou republiku za dobyté území a nechová se k ní jako k suverénní zemi. Vyhoštění necelých dvou desítek zaměstnanců ruského velvyslanectví je podle Pavla rázný krok, upozorňuje ale na to, že agentů ruských tajných služeb je v Česku pod diplomatickým krytím mnohem víc.
19.04.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (806 článků)

Saša Vondra z europarlamentu: Jedinečná šance, jak se zbavit ruských agentů. Po celé Evropě

 
Evropský parlament se v kauze Vrbětice zastal Česka. Členské země Evropské unie vyzývá k solidaritě a požaduje, aby kolektivně vyhostily ruské diplomaty. Europoslanec ODS Alexandr Vondra na plénu zdůraznil, že státy mají jedinečnou šanci očistit se od utajených ruských agentů. Zároveň promluvil o transformaci energetiky. Jádro podle něj musí být přijato jako „zelený“ zdroj energie.
30.04.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1304 článků)

Velvyslanec při NATO Landovský: Bezohlednost agentů GRU roste, mají pocit nepostižitelnosti

 
Velvyslanec Česka při NATO Jakub Landovský v rozhovoru pro Právo řekl, že aktivita ruských agentů z GRU narůstá a je potřeba na ni jasně reagovat.
20.04.2021 14:30 |

podobné články

Ruský agent z Vrbětic: Po teroru dostal nejvyšší Putinův metál. Foto jako důkaz

 
Anatolij Čepiga, hledaný kvůli vrbětickým explozím, je Hrdina Ruské federace, informoval investigativní server Bellingcat. Kreml však vyznamenání nechce potvrdit.
20.04.2021 05:35 |

podobné články

Vrbětice: Babiš by mohl jít k soudu, píší LN

 
V diplomatickém klání mezi Ruskem a Českou republikou přituhuje. Dočasný ministr zahraničí a ministr vnitra Jan Hamáček chystá další úder. A dnešní předseda vlády Andrej Babiš (ANO) by prý v souvislosti s vrbětickým případem mohl stanout před soudem.
21.04.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků) , Jan Hamáček (3242 článků)

Ciroková přepadla Hamáčka. Ten ji poslal...

 
Novinářka Kristina Ciroková, která spolu s Jankem Kroupou napsala článek o tom, že ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chtěl v Moskvě zobchodovat informace z kauzy Vrbětice za milion vakcín Sputnik proti covidu a konání summitu Biden – Putin v Praze, vypálila na Hamáčka salvu dotazů spojených s vrbětickým výbuchem z roku 2014. Podívejte se sami, co šéf sociální demokracie novinářce odpověděl s ohledem na probíhající soudní spor. Jde také o dopis od Hamáčkových právníků.
21.05.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Putine, čekají tě vážné problémy kvůli Sýrii. Většina ruských muslimů totiž nenávidí Asada

 
Reportéři amerického magazínu Newsweek zjišťovali, jaké jsou názory ruských muslimů na vojenské operace ruských sil v Sýrii. Podle amerického magazínu může být pro prezidenta Putina problémem skutečnost, že většina ruských muslimů jsou na rozdíl od Asada sunnité a mají tedy blíže k syrské opozici.
20.10.2015 10:11 |

podobné články

Na Kypru byl zadržen další ze skupiny ruských špionů

 
Kyperští policisté zadrželi na letišti Larnaca muže, který údajně patří do skupiny ruských agentů zatčených ve Spojených státech za špionáž.
29.06.2010 15:16 |

podobné články

Česko je baštou ruských špionů: Desítky agentů pracují v utajení pro Kreml

 
Česká republika hraje výsadní roli pro aktivity ruských tajných služeb. Ty soustavně pracují na tom, aby rozdělily českou společnost, zmírnily vliv Evropské unie a připravily půdu pro podporu Kremlu. Tvrdí to ve své studii Jakub Janda z Think-tanku Evropské hodnoty a redaktor Respektu Ondřej Kundra, který se tomuto tématu dlouhodobě věnuje.
18.08.2016 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (610 článků)

BIS kontruje Zemanovu výsměchu: V Česku jsme rozbili síť ruských agentů

 
Bezpečnostní informační službě (BIS) se podařilo rozbít zpravodajskou síť jedné z ruských zpravodajských služeb působící na území České republiky a ochromit její činnost. O akci informovala BIS zákonné adresáty počátkem letošního roku. Uvedl to v pátek ředitel BIS Michal Koudelka v reakci na čtvrteční posměšnou kritiku rozvědky prezidentem Milošem Zemanem.
07.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25984 článků)

Nejen ruští špioni, ale i ruské gangy se tu prý rozmáhají. A jsou stále rafinovanější, varuje šéf vyšetřovací centrály

 
Přestože ředitel BIS Michal Koudelka často referuje o činnosti ruských zpravodajských služeb u nás – nedávno informoval i poslance při bezpečnostní konferenci, kdy zmínil přesun ruských agentů k sofistikovanějším metodám, jimiž informace získávají i z běžných rozhovorů lidí v diplomacii a v politice – méně se již hovoří o činnosti východních gangů. I ty se prý uchýlily k mnohem rafinovanější činnosti. Tu představoval na říjnové konferenci ve Sněmovně šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jiří Mazánek. „Syndikáty“ se dle jeho závěrů přesunují hlavně do ekonomických sfér.
03.11.2019 11:45 |

podobné články