Článek

Za Vrběticemi stojí dva ruští agenti ze Salisbury, potvrdil nejvyšší státní zástupce Zeman

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pondělí představil podrobnosti k pátrání po dvou ruských agentech, kteří mají stát za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014.
19.04.2021 18:45 |

podobné články

Podobné články

Ruská média vyzdvihují Zemanova slova: Nejsou důkazy, že za Vrběticemi stojí ruští agenti!

 
Z dnešního projevu Miloše Zemana ke kauze Vrbětice ruská média vyzdvihují slova českého prezidenta, že neexistují důkazy, že ruští tajní agenti byli v muničním skladu, kde se v roce 2014 odehrály exploze. Tvrzení českých tajných služeb, že ze dvou výbuchů vrbětických skladů jsou důvodně podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU, stálo přitom minulý týden u zrodu diplomatické roztržky mezi Českem a Ruskem. Praha nejprve vyhostila 18 pracovníků ruského velvyslanectví, kteří podle českých úřadů pracovali pro tajné služby, a poté Moskva vykázala 20 zaměstnanců českého velvyslanectví.
25.04.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25433 článků)

Generál Šándor: Ruští agenti by takové chyby neudělali. Ti z Vrbětic od něčeho odváděli pozornost. A dobře

 
Bezpečnostní analytik Andor Šándor znovu promluvil ke kauze Vrbětice. V prvé řadě kroutil hlavou nad tím, proč by Rusové řešili problémy se zbraněmi s Vrběticemi „takhle blbě“. Dva ruští agenti GRU se podle Šándora chovali „jako idioti“ a pravděpodobně od něčeho odváděli pozornost. A podle Šándora to dělali dobře. Poté pozvedl obočí nad chováním prezidenta Miloše Zemana a doporučoval vybudování evropské bezpečnosti na základech, s nimiž se smíří Rusko, Polsko, Pobaltí i další země.
25.04.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25433 článků)

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

 
Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agentura EXANPRO, kterou založil bývalý pracovník vojenské rozvědky, plukovník v záloze Jiří Wagner. Předně jí vadí, že ČR vyhostila 18 pracovníků ruské ambasády kvůli podezření a obvinění nikdo nevyslovil. Z toho, že policie pátrá a prosí občany o pomoc totiž vyplývá, že žádné jednoznačné důkazy nejsou. A proč se nezačalo pátrat v roce 2018, kdy vyšlo najevo, že dva Rusové v Česku byli pracovníci GRU? Ze zahraničí totiž BIS ještě nikdo neřekl, že by měli mít něco společného s Vrběticemi, říká agentura. A Koudelka by podle ní neměl být jmenován generálem, ale naopak vyšetřován za svá pochybení.
20.04.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Wagner Wagner (4 články) , Wagner Wagner (4 články) , Wagner Wagner (4 články)

Za odbouchnuté sklady povýšení?! Ruští agenti z Vrbětic nově pracují přímo pro Kreml

 
Agenti ruské vojenské rozvědky GRU Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga, kteří jsou podezřelí z podílu na explozi ve Vrběticích a útoku na bývalého ruského zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury, byli povýšeni a pracují pro Kreml. Ve videu zveřejněném na YouTube kanálu ruského opozičníka Alexeje Navalného to uvádí investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.
05.05.2021 22:25 |

podobné články

Vrbětice, Zeman, ruští agenti. Ale taky Babiš, Piráti a exmanželka. Top-spisovatel Michal Viewegh pro PL

 
„Vrbětice jsou pro mne děsivě realistickým volným pokračováním mého politického thrilleru Mráz přichází z Hradu – v něm jsou mimochodem taky ruští agenti v Čechách, a už v úvodní scéně sedí Zeman na své chalupě s ruským velvyslancem,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Michal Viewegh, náš nejúspěšnější porevoluční spisovatel s více jak milionem prodaných výtisků. Doplňme, že mu aktuálně vychází deník Zrušený rok (IKAR).
16.05.2021 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (199 článků)

Průlom v kauze otráveného exšpiona: Skripalova dcera může mluvit, je při vědomí

 
Dcera bývalého agenta Julije Skripalová, otrávená nedávno v anglickém Salisbury, je při vědomí a může mluvit. Uvedla to BBC s odvoláním na lékaře. Předchozí zprávy zmiňovaly jen to, že se její zdravotní stav výrazně zlepšil. Britská policie přitom z preventivních důvodů uzavřela v jihoanglickém Salisbury dětské hřiště, které je v sousedství domu otráveného bývalého agenta Sergeje Skripala. Skripal a jeho dcera byli na počátku tohoto měsíce v Salisbury otráveni nervovou látkou.
29.03.2018 19:20 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Sešli se vítězové nad „justiční mafií“ I.

 
Studentský spolek Common Law Society uspořádal ve středu 22.února 2017 panelovou diskusi ke knize „Státní zastupitelství ve světle proměn“ autora Jana Laty, státního zástupce Nejvyššího státního zastupitelství. Zprávu o tom přinesl server Česká justice. Panelisté – Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze, Josef Baxa, předseda Nejvyššího správního soudu, Jiří Pospíšil, bývalý ministr nespravedlnosti a europoslanec za TOP 09 a Jan Lata – se v diskusi stylizovali do postavení vítězů nad „justiční mafií“, zde zhmotněnou v postavách Renaty Vesecké, bývalé nejvyšší státní zástupkyně, a Vlastimila Rampuly, bývalého vrchního státního zástupce v Praze. „Poražení“ nebyli pozváni a nezúčastnil se ani nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a poslankyně Marie Benešová, bývalá nejvyšší státní zástupkyně, v dobách kauzy „katarský princ“ a „války státních zástupců“ nejhlučnější osobnost mezi bojovníky proti „justiční mafii“.
06.03.2017 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2128 článků) , Jiří Pospíšil (2128 článků) , Marie Benešová (381 článků) , Josef Zeman (88 článků) , Jiří Zeman (1298 článků) , Jan Zeman (440 článků) , Lenka Benešová (29 článků)

Vrbětice a Salisbury. Agenti zničili život i policistovi, který vyšetřoval Skripala

 
Česká policie pátrá po dvou ruských agentech kvůli výbuchům munice ve Vrběticích; zároveň jsou podezřelí z pokusu o atentát na ruského přeběhlíka Sergeje Skripala v anglickém Salisbury. Jeho tehdy Novičok nezabil, podlehla ale náhodná oběť. A život jed málem vzal a pak převrátil naruby detektivovi Nicku Baileymu (41), který byl mezi prvními na místě činu. Nezvládá dál sloužit u police a přišel o domov, píše britský server Police Professional.
19.04.2021 15:20 |

podobné články

Ruští agenti v ČR jsou stále aktivnější, kontaktují i politiky

 
Ruští agenti se snaží prosazovat své zájmy v České republice také přes politiky. Snaží se navázat kontakty zejména se členy parlamentu a jejich spolupracovníky.
01.09.2009 01:15 |

podobné články

Dozvuk útoku v Salisbury: Brusel uvalil sankce na pracovníky ruské GRU

 
Evropská unie uvalila sankce na dva důstojníky ruské vojenské rozvědky GRU a také na šéfa této služby a jeho zástupce. EU tak podpořila tvrzení Británie, že ruská tajná služba stojí za použitím jedovaté nervové látky z loňského března v britském Salisbury. Unie ke zmrazení evropského majetku dotčených osob a k zákazu jejich vstupu do EU poprvé využila nový sankční režim namířený proti používání a šíření chemických zbraní domluvený loni v říjnu.
21.01.2019 13:50 |

podobné články

Nejvyšší státní zástupce potvrdil Ištvanovy obavy. Zrušil obvinění trafikantů ODS

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman potvrdil, co mnozí čekali. Svým rozhodnutím zastavil trestní stíhání bývalých poslanců ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy v kauze Jany Nagyové. Ty policie a státní zástupci obviňovali z korupce kvůli tomu, že přijali nabídku na lukrativní posty výměnou za složení poslaneckého mandátu.
26.07.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1578 článků) , Petr Tluchoř (563 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (319 článků) , Jana Nagyová (1571 článků) , Pavel Marek (288 článků) , Pavel Marek (304 článků) , Marek Zeman (149 článků)

Krvavá operace FBI: Při zatýkání přišel o život podezřelý a dva agenti, další jsou zranění

 
Při úterní střelbě při zatýkání na Floridě přišli o život dva agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a další tři byli zraněni. Zemřel i podezřelý, jehož chtěli agenti zadržet.
02.02.2021 21:45 |

podobné články

Nejvyšší státní zástupce chce znovu sesadit Rampulu

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman chce, aby pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula skončil ve své funkci. Podal proto nový návrh na jeho odvolání, současně upřesnil již dříve podaný návrh. Zeman to prohlásil v pondělí v Brně.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Novičok: Dva lidé byli prý otráveni omylem. Leží ve stejném špitále jako Skripalovi

 
Toxická látka, kterou se otrávil pár v Salisbury, byl opět novičok. Potvrdila to Londýnská městská policie pro americkou televizi CNN. Jsou údajní ruští agenti lajdáci, kteří nechávají novičok jen tak válet, kde je napadne?
05.07.2018 10:50 |

podobné články

Skripala jsme neotrávili, tvrdí ruští „agenti“. V Británii prý byli jako turisté

 
Dva Rusové stejných jmen jako muži, které britské úřady obvinily z útoku na dvojitého tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dceru v Salisbury, tvrdí, že s tímto zločinem nemají nic společného, byť potvrdili, že v březnu toto město navštívili jako turisté. Uvedli to v rozhovoru, který odvysílala ruská televizní stanice RT.
13.09.2018 13:45 |

podobné články

Rusové vyhodili do vzduchu muniční sklad v Česku?: Zahraniční média bijí na poplach, tohle není normální

 
České republiky si všímají zahraniční média. Děje se tak díky sobotní mimořádné tiskové konferenci Andreje Babiše a Jana Hamáčka, kteří oznámili, že z České republiky bude do 48 hodin vyhoštěno 18 pracovníků ruského velvyslanectví. Pozornost také přitahují dva hledaní ruští agenti, kteří jsou podezřelí z otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije v britském Salisbury z roku 2018.
17.04.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21816 článků) , Jan Hamáček (3071 článků)

Výročí otravy Skripalových: Britští agenti varují před „ruskou hrozbou“. A přítel Julije zmizel?

 
Ve čtvrtek 4. března to byly přesně 3 roky od chvíle, kdy byl někdejší dvojitý agent Sergej Skripal i se svou dcerou Julijí, která přijela otce navštívit z Ruska, otráven toxinem novičok v parku anglického města Salisbury. Britská kontrarozvědka MI5 přišla u příležitosti tohoto výročí s varováním pro Rusy žijící v Británii, podle MI5 po nich jdou kremelští agenti, uvedl deník The Guardian
04.03.2021 13:45 |

podobné články

Kam se poděli agenti z Vrbětic: Miškin a Čepiga pracují v Rusku pro Kreml, tvrdí Bulhar

 
Agenti ruské vojenské rozvědky GRU Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga, kteří jsou podezřelí z podílu na explozi ve Vrběticích a útoku na bývalého ruského zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury, byli povýšeni a pracují pro Kreml. Ve videu zveřejněném na youtube kanálu ruského opozičníka Alexeje Navalného to uvádí investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.
05.05.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (338 článků)

Koudelka (ČSSD): Zeman versus Zeman

 
V září byla zveřejněna zpráva, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se odmítl setkat s prezidentem republiky Milošem Zemanem (Nejvyšší žalobce odmítl pozvánku prezidenta, Právo 29. 9. 2017 s. 3). Pro odlišení těchto jmenovců jsou užívány přídomky Malý Zeman pro nejvyššího státního zástupce a Velký Zeman pro prezidenta republiky. Tyto přídomky hodnotím i jako odlišení jejich oficiálního i osobnostního významu. Malý Zeman porušil jedno z pravidel zdvořilosti mezi ústavními orgány. Prezident republiky je hlava státu a k prezidentu republiky se na pozvání chodí.
02.10.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25433 článků)