Článek

Za utlačovaný lid Běloruska! Aktivistka svolává na Staromák

 
Aktivistka Veronika Vendlová svolává demonstraci na podporu utlačovaných lidí v Bělorusku. Akce se uskuteční v pondělí na Staroměstském náměstí v Praze. Do české metropole totiž přijíždí vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, kterou Vendlová a další její příznivci označují za regulérní zvolenou prezidentku Běloruska.
05.06.2021 15:35 |

podobné články

Podobné články

Česko zastavuje lety z Běloruska a do Běloruska

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek z ČSSD a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) oznámili, že Česko zastavuje lety do Běloruska a z Běloruska. Jde o výraz protestu proti tomu, že běloruský diktátor Alexandr Lukašenko přinutil přistát stroj soukromé společnosti Ryanair v Bělorusku a nechal v něm zatknout opozičního novináře. Ostatní cestující mohli poté pokračovat.
26.05.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (194 článků)

KGB zatýká novináře v Bělorusku kvůli plyšovým medvídkům

 
Běloruská policie dnes v Minsku zadržela dvě místní novinářky při fotografování plyšových medvídků, které na podporu lidských práv do Běloruska v červenci dopravilo švédské letadlo. Zadrženým novinářům může pomoci případná účast Švédů v soudním procesu, kterou běloruská justice požaduje.
09.08.2012 12:25 |

podobné články

Vlajka je vlajka, i ta běloruská. Hokejová legenda k „politickému“ mistrovství světa

 
Každý stát má jen jednu vlajku, odsoudil nahrazení státní vlajky Běloruska vlajkou, kterou používá běloruská opozice, hokejový mistr světa a trenér Josef Paleček. Komentoval tak akt, ke kterému přistoupili pořadatelé v Rize, kde právě probíhá letošní šampionát. Ten měl probíhat ve sdíleném pořadatelství s Běloruskem, nicméně z politických důvodů došlo ke změně. Paleček ParlamentníListy.cz upozornil, že v Minsku, kde zaujímají vlažnější přístup k hrozbě covidu-19, by přitom jistě byli v ochozech přítomni diváci. Paleček komentoval i zatím neuspokojivé výsledky českých reprezentantů na probíhajícím mistrovství.
26.05.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Paleček (10 článků)

Běloruská aktivistka pro Blesk popsala detaily Lukašenkova útlaku. A od Hřiba převzala cenu

 
Běloruská lidsko-právní organizace Vjasna hraje podstatnou roli během masových demonstrací proti režimu autoritářského vládce země Alexandra Lukašenka. Členové Vjasny pomáhají dohledávat zadržené demonstranty, dokumentují porušování lidských práv a pomáhají obětem policejního násilí. Sami jsou také terčem represí, někteří skončili ve vězení. Jejich úsilí ocenila česká organizace Člověk v tísni Cenou Homo Homini, kterou z rukou pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) u příležitosti zahájení festivalu Jeden svět 2021 převzala zástupkyně Vjasny Natallja Sacunkevičová, ta s Bleskem Zprávy probrala nastalou situaci v Bělorusku. Cena byla udělena zadrženým členům organizace Marfě Rabkové, Andrei Chapiukovi, Leanidovi Sudalenkovi a Tatsianě Lasitsové.
11.05.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (194 článků) , Andrei Andrei (2 články)

„Lukašenko je psychopat!“ Aktivistka popsala pro Blesk těžký život v Bělorusku

 
Představitelé běloruské opozice tento týden převzali v Bruselu Sacharovovu cenu za svobodu myšlení. Politická aktivistka Veranika Capkalová, která společně se Svjatlanou Cichanouskou a Mariou Kolesnikovovou tvoří trojici v čele demokratického hnutí, při rozhovoru pro Blesk Zprávy odhalila, jaké jsou další kroky v boji za demokratické Bělorusko, i to, čím by jim Evropa skutečně pomohla. Alexandra Lukašenka, který se po srpnových volbách, které běloruská opozice i Evropská unie považuje za zmanipulované, prohlásil za prezidenta, označila za psychopata.
19.12.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (194 článků)

Kam o víkendu v Praze: Na velikonoční zábavu na Staromák i na Vepřobraní

 
Víkend klepe na dveře. Proto pro vás máme jako každý týden pět tipů, jak si užít nadcházející víkend v Praze. Vypravte se na vepřové hody, na velikonoční trhy na Staromák i za novým kočičím kamarádem.
16.03.2018 21:35 |

podobné články

Kaddáfí: Lid mě zbožňuje, zemřel by pro mě!

 
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí se asi dočista pomátl. Neochvějně tvrdí, že ho jeho lid zbožňuje a že by pro něj obyvatelé Libye zemřeli. Asi mu ještě nedošlo, že jeho lid umírá proto, že se ho chce zbavit.
28.02.2011 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (145 článků)

Ruský opoziční novinář odevzdaně: Car Putin dělá přesně to, co lidé chtějí. Včetně té války

 
Server Tapolitika.cz přinesl český překlad komentáře ruského novináře Arkadije Babčenka k situaci v Rusku. Popisuje, že Putin není žádný diktátor. Putin je car, kterému jiní předali do rukou moc, aby Rusko opět pozvedl. Putin toto přání vyslyšel a po mnoha letech rozšířil ruské území o ukrajinský poloostrov Krym. A lid mu tleská. Lid se totiž chce vymezovat proti Spojeným státům, lid chce vidět pokořenou Ukrajinu. Válka ruskému lidu nevadí.
04.09.2016 22:00 |

podobné články

Vít Klíma: Volby a odstrčená demokracie

 
V moderních dějinách se vládnoucí třída snažila vždy, všemi silami a prostředky “odstrčit“ lid od skutečného rozhodování o svém osudu. Nejčastěji k tomu byl použit systém politických stran, což bylo a je zakotveno i ve všech ústavách (lid vládne prostřednictvím politických stran). Významově je to stejné, jako by tam bylo napsáno, že lid nevládne vůbec.
06.10.2016 12:40 |

podobné články

Antonín Dvořáček: Nechme to na lidech

 
Podle Ústavy České republiky je suverénem lid, což zní až pateticky. V nedalekém dávnověku se říkalo, že lid jásá a lidé, slušně řečeno, jsou nazlobení. Dnes nejásá ani lid, ani lidé.
03.03.2021 21:35 |

podobné články

Aktivistka se svlékla na úředním jednání. Sklidila potlesk

 
Aktivistka z hnutí Gypsy Taub se tento týden v jedné čtvrti v San Francisku postarala u jednání výboru místní samosprávy o pořádný rozruch. Na pořadu dne totiž bylo projednávání zákazu veřejné nahoty, na který měla aktivistka odlišný názor.
14.11.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Gypsy (9 článků)

Trans* lidé nejsou muži s prsy a ženy s vousy, říká aktivistka Feryna

 
Aktivistka a básnířka Marie Feryna v rozhovoru pro Tiscali.cz vysvětluje, co znanemá být trans. Popisuje svůj "coming out" a začátky své přeměny. V čem jí pomáhá členství ve spolku Trans*parent a psaní poezie? A o co se snaží jako aktivistka?
28.08.2017 07:45 |

podobné články

Nedělali jsme to, abychom zachránili klima! Otec Grety v televizi přiznal klíčové informace o své dceři

 
Otec švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové Svante Thunberg ve vysílání stanice BBC poodhalil, jak se jeho dcera začala o klima zajímat či zdali podporoval to, jak chodila za školu. O tématu klimatických změn se mladá aktivistka měla dozvědět poté, co se ji rodiče snažili zaujmout při jejím boji s depresemi v době, kdy ji lékaři diagnostikovali Aspergerův syndrom. Své rodiče aktivistka označila za „ohromné pokrytce“, a jelikož se jí snažili pomoci, tak ji v jejích snahách o aktivismus začali podporovat. Přiznal, že to tedy nebylo z účelu, aby „zachránili klima“. Thunberg tvrdí, že je nyní jeho dcera coby aktivistka šťastnější.
30.12.2019 17:55 |

podobné články

Ewan McGregor: Nikdy jsem se necítil ženami tolik utlačovaný

 
Doma má slušnou "přesilovku".
12.01.2012 12:35 |

podobné články

Staňte se prasetem, prase mrdá, napsal profesor Milan Knížák. Teď říká: Byl jsem tenkrát utlačovaný umělec a vůbec ne prezident. Zeman nesmí být tak vulgární

 
Do tábora kritiků prezidenta Miloše Zemana, kterým vadí vulgarity pronesené v nedělních Hovorech z Lán, se po dnešním rozhovoru pro Lidovky.cz zařadil i umělec a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák. Prezident si podle něj může dovolit sprosté slovo v rozhovoru s horníky, nikoliv v rozhlasovém projevu pro celý národ.
05.11.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25624 článků)

Utlačovaný přítel Lucie z Výměny, která nezvládá úklid, se zhroutil: Co své ženě vzkázal?

 
V dnešním díle Výměny manželek jsme mohli vidět, jak si excentrická Marie, která miluje tetování a piercingy, poradila s nemluvným náhradním tatínkem, který místy vypadal, že ho život absolutně nebaví a čeká jen na to, až dožije. Na druhé straně jsme viděli maminku Lucii, která má doma jedno dítě a vládne tvrdou rukou, jak si poradí v náhradní rodině se třemi dětmi a dvěma psy. Marie se celou Výměnu snažila domluvit příteli Lucie, aby se přestal chovat jako podpantoflák a snažil se více prosadit. Jak to celé dopadlo?
24.10.2018 23:01 |

podobné články

A příště naostro. Expert viděl Staromák a tuší, co přijde dál

 
K nepokojům, které proběhly na Staroměstském náměstí po demonstraci proti restrikcím vlády, se vyjádřil vojenský analytik Jaroslav Štefec. takových akcí bude prý jen přibývat. Ale promluvili i další. Žádná plná Letná, žádná pravda a láska, ale dlažební kostky. Elity, dejte si pozor, nebo si pro vás frustrovaný lid dojde! Policie našla na demonstraci zajímavé hračky. Obušky, nože, pyrotechniku, pistole. A jedeme prý z kopce!
18.10.2020 21:55 |

podobné články

Česko svolává schůzku Evropské unie s Jordánskem

 
České předsednictví na středu do Bruselu svolává neformální vrcholnou schůzku mezi Evropskou unií a Jordánskem. V pátek tom informovala diplomatický zdroj, který si nepřál být jmenován. Blízkovýchodní zemi bude v belgické metropoli zastupovat král Abdalláh II. Jednat se bude o blízkovýchodním mírovém procesu. Česko bude zastupovat prezident Václav Klaus.
12.06.2009 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10466 článků)

Renault svolává k opravě téměř 695 tisíc vozů Scénic

 
Francouzská automobilka Renault svolává po celém světě téměř 695 tisíc vozů Scénic k opravě problému s automatickou parkovací brzdou.
29.06.2010 12:30 |

podobné články