Článek

Za řeč ve Sněmovně „dezinformátorem“, konec v práci, mrtvice. Známý vakcinolog řekl vše

 
Imunolog a vakcinolog Jaroslav Turánek tvrdí, že mu bylo znemožněno pokračovat v práci na Masarykově univerzitě, jelikož se měl objevit na jakémsi seznamu „dezinformátorů“. Stát se tak mělo poté, co se na půdě Poslanecké sněmovny rozhovořil o nežádoucích účincích některých šarží vakcín proti covidu-19. „Je tady státem nařízená cenzura. Cenzurují se nezávislá média. Na jakékoliv faktické námitky vám odpoví: dezolát, konspirace a tak dále,“ jmenoval vědec v rozhovoru pro Nadační fond Svědomí národa, s čím se měl setkat po kritice covidových vakcín.
28.06.2024 21:00 |

podobné články

Podobné články

Za řeč ve Sněmovně „dezinformátor“, konec v práci, mrtvice. Známý vakcinolog řekl vše

 
Imunolog a vakcinolog Jaroslav Turánek tvrdí, že mu bylo znemožněno pokračovat v práci na Masarykově univerzitě, jelikož se měl objevit na jakémsi seznamu „dezinformátorů“. Stát se tak mělo poté, co se na půdě Poslanecké sněmovny rozhovořil o nežádoucích účincích některých šarží vakcín proti covidu-19. „Je tady státem nařízená cenzura. Cenzurují se nezávislá média. Na jakékoliv faktické námitky vám odpoví: dezolát, konspirace a tak dále,“ jmenoval vědec v rozhovoru pro Nadační fond Svědomí národa, s čím se měl setkat po kritice covidových vakcín.
28.06.2024 20:55 |

podobné články

Žilková může jásat, politici žádají rezignaci Stropnického. Schůzka s proruským dezinformátorem ho může stát post velvyslance

 
Velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický má problém. Na sociálních sítích se objevila fotografie, jak se na ambasádě v Tel Avivu sešel se známým proruským dezinformátorem Žarkem Jovanovičem. To rozčílilo ministra zahraničí Jana Lipavského. Na Twitteru dnes uvedl, že takovou návštěvu považuje za vážné pochybení velvyslance a o dalším postupu rozhodne příští týden. 
20.01.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1951 článků)

Nemocnice Na Homolce: Mrtvice je léčitelná

 
Světový den mrtvice (World Stroke Day), vyhlášený Světovou organizací pro mrtvici (World Stroke Organization) na 29. říjen, nám má svým letošním heslem „Mrtvice je léčitelná“ zprostředkovat zejména tu zásadní informaci, že přestože je mozková mrtvice závažný zdravotní problém, účinné metody, jak významně zmírnit či zcela eliminovat její následky, dnes už existují. Jaké prostředky to jsou a jak je o pacienty s mrtvicí postaráno v naší republice – k tomu se vyjádřil přednosta specializovaného cerebrovaskulárního centra a primář neurologie Nemocnice Na Homolce MUDr. Miroslav Kalina.
26.10.2016 12:30 |

podobné články

Světový den mrtvice: S mozkovou příhodou se v životě setká každý čtvrtý

 
Mozek patří k našim nejdůležitějším orgánům. Řídí a kontroluje chod všech procesů, které se v lidském těle odehrávají. Dohlíží na činnost srdce, trávení, pohyb, řeč, ale i samotné myšlení, paměť nebo vnímání emocí. Proto bychom se ho měli snažit udržovat v co nejlepší kondici. Jak se ale ukazuje, právě dnešní uspěchaná doba spojená se sedavým zaměstnáním, stresem i nezdravou životosprávou může být příčinou vzniku mnoha neurologických a duševních nemocí. Jednou z nich je také mozková mrtvice, na jejíž nebezpečí poukazuje i datum v kalendáři – 29. říjen je totiž již tradičně spojen se Světovým dnem mrtvice, který má lidem připomenout závažnost této nemoci.
30.10.2022 21:45 |

podobné články

Mrtvice: Zákeřný zabiják. „Nemohl jsem se hýbat, myslel jsem, že už jen umřu,“ řekl Jiří

 
Na neděli 29. října připadá Světový den mrtvice. Za nejčastější příčinu mozkových mrtvic se mimo jiné uvádějí dlouhodobý stres, nadměrná konzumace alkoholu nebo tabákových výrobků. Pan Jiří Mrázek dlouhá léta nekouřil, alkohol pil minimálně. Užíval si tehdy naprosto klidnou etapu života. Jako blesk z čistého nebe ho jednu noc postihla mrtvice. A život se mu obrátil vzhůru nohama.
29.10.2017 06:05 |

podobné články

Možnost šíření delty je u dětí vyšší, říká vakcinolog

 
Od začátku července je v České republice možné registrovat děti ve věkové kategorii 12 až 15 let na očkování proti covidu-19. Za první dva týdny jich však projevilo zájem jen 15 procent. Nízká proočkovanost dětí by však mohla znovu ohrozit jejich návrat do škol a zvýšit riziko šíření delta mutace, říká v rozhovoru pro Novinky vakcinolog, pediatr a člen odborné poradní skupiny MeSES Daniel Dražan. „Na covid-19 zemřelo v Česku šest dětí a my bychom neměli žádné dětské úmrtí tolerovat,” říká.
16.07.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (680 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků)

3. dávky pomáhají, virus se snaží přežít, říká vakcinolog. A zmínil covidové sezóny

 
Vláda včera rozhodla o tom, že očkování proti covidu povinné nebude. I tak ale opakovaně jeho čelní představitelé apelují na to, aby Češi s očkováním neváhali. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) pak vyzývá k přeočkování posilující dávkou, která ochrání před těžkým průběhem nemoci. Právě o boosterech mluvil vakcinolog Marek Petráš v pořadu Epicentrum na Blesk.cz. Jak o současném schématu 2+1 (2 základní dávky  a 1 posilovací dávka), tak o budoucím přeočkování či covidových sezónách.
20.01.2022 05:10 |

podobné články

Vakcinolog o očkování v červenci: To nebyl dobrý nápad

 
Vakcinolog Marek Petráš se v rozhovoru pro Seznam Zprávy vyjádřil proti čtvrté dávce očkování covidu-19 aplikované v červenci. „Není to dobrý nápad. Na podzim se to může vymstít,“ uvedl.
28.07.2022 16:15 |

podobné články

ČPZP: Mrtvice je velmi častou příčinou smrti. Dá se jí předejít zdravým životním stylem

 
Cévní mozková příhoda, lidově mrtvice, je onemocnění, které vzniká buď uzavřením tepny krevní sraženinou, nebo krvácením z tepny do mozku. Mrtvice je velmi častou příčinou smrti. Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky připravila jen v roce 2017 v ČR o život na 6000 lidí. Při včasné diagnóze a správné léčbě ale onemocnění nemusí končit fatálně.
27.10.2020 12:25 |

podobné články

Mrtvice jsou stále hrozbou. Lékaři apelují na lidi s potížemi, aby se nebáli přijít do nemocnice

 
Několikaměsíční nápor, který pro české nemocnice znamenala pandemie koronaviru, pomalu odeznívá. Lékaři tak apelují na lidi, aby se při jakýchkoliv potížích nebáli přijít do nemocnice. Například neurologové z ústecké Masarykovy nemocnice dokáží u pacientů předem odhalit hrozbu cévní mozkové příhody neboli mrtvice. I když dnes lékaři mají lepší možnosti její léčby, nadále zůstávají mrtvice třetí nejčastější příčinou úmrtí v Česku.
07.06.2021 11:00 |

podobné články

Bavič Petr Novotný nedokáže hrát: Mrtvice si vybrala krutou daň!

 
Všichni si přáli, aby to bylo jinak. Ale mrtvice v případě výřečného Petra Novotného (66) zasáhla nejcitlivější místo - řeč! „Nedokážu najít správná slova,“ přiznal bavič.
08.06.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novotný (407 článků) , Petr Novotný (144 článků)

6 benefitů hořké čokolády

 
Každý kdo se snaží zhubnout, se jen velmi nerad loučí s čokoládou. Čokoláda je pochoutka, kterou máme rádi úplně všichni, její konzumace mimo jiné podporuje produkci hormonu štěstí. Snad vám tedy udělá radost informace, že se ani při redukci váhy nemusíte čokolády vzdát. Řeč je samozřejmě o kvalitní hořké čokoládě, ta má na nás dokonce blahodárné účinky. 1. Antioxidační účinky Kakao obsahuje ve vysoké míře antioxidanty zvané flavonoidy, jejich obsah předčí i zázvor, maliny, borůvky, ostružiny a řadu dalších potravin. O vlivu antioxidantů na zpomalení stárnutí tkání víme všichni. 2. Antiseptické účinky Díky obsahu flavonoidů, které posilují náš imunitní systém, má čokoláda také protizánětlivé účinky. Zkuste si vychutnat kousek čokolády ve chvíli, kdy vás začne pobolívat v krku – máte šanci poradit si s angínou dřív, než vás složí do postele. 3. Chrání srdce Jedna kostička hořké čokolády za den udržuje srdce silné a zdravé. Může pomoci snížit riziko vzniku mrtvice a infarktu. Podle jedné německé studie ti, co sní denně cca 7,5 gramu čokolády, mají nižší krevní tlak a menší riziko infarktu či mrtvice. 4. Pozitivní vliv na krevní oběh Flavanoly v kakau mohou pomoci zlepšit krevní oběh do srdce a mozku. Stimulují tepny, aby produkovali oxid dusnatý, ten pomáhá uvolnit cévy a snížit krevní tlak. 5. Proti stresu Neoslazená hořká čokoláda je tím nejefektivnějším typem čokolády, když se na vás všechno sesype a přemůže vás úzkost a stres. Může za to phenylethylamin, látka, která způsobuje i pocit zamilovanosti, a která vybízí mozek produkovat endorfiny – hormony štěstí. 6. Chrání myšlení Bylo zjištěno, že každodenní příjem menšího množství čokolády může působit jako prevence proti Alzheimerově chorobě. Síla antioxidantů v tmavé čokoládě chrání mozek před stresem a stárnutím. Kofein navíc může být užitečný na migrény a mírnější bolesti hlavy. Příspěvek 6 benefitů hořké čokolády pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.06.2018 15:35 |

podobné články

Europoslance Maštálka skolila mrtvice! Přímo ve Sněmovně...

 
Zrádná mozková mrtvice včera skolila europoslance Jiřího Maštálku (60, KSČM) přímo na sněmovní půdě. Ošetřil jej tamní lékař, to však nestačilo. Politika musela sanitka odvézt do nemocnice na Karlově náměstí.
17.09.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Maštálka (45 článků)

Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci?

 
Každé ráno vstáváte rozmrzelí, máte špatnou náladu a při pouhé představě času stráveného v zaměstnání se vám obrací žaludek jako po několika jízdách na kolotoči. Máte problém vykopat se z postele, nastartovat vás nedokáže ani pořádný šálek silného kafe a jakmile se za vámi zavřou dveře práce, pociťujete úzkost a ovládá vás bezmoc. V takovém případě se nabízí otázka: není ten správný čas změnit práci?! Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli, ale vaše podvědomí vám už nějaký čas vysílá jasné signály. Pokud jste je až do dnešního dne vědomě ignorovali, teď u byste neměli. Co když má vaše tělo pravdu a je správný čas změnit práci, která vás s největší pravděpodobností vysává? Jak poznat, že je čas změnit práci? Je jedno, zda do stávajícího zaměstnání docházíte dva roky, pět let nebo jste tam několik měsíců. Pokud vám daná práce nesedí a je pro vaše zdraví hrozbou, pak se není čemu divit, že se vás vaše tělo snaží chránit. Možná vám zmíněnou únavou, špatnou náladou, pesimistickým pohledem na svět nebo nekontrolovatelnou nevolností, čelem oroseným studeným potem a koleny připomínajícími želé snaží varovat, že je něco špatně. Jak tedy poznat, že je čas změnit práci? Signál první: je vám zle, jen když na práci pomyslíte O tomhle signálu jsme se v článku již zmínili. Projevuje se tak, že se vám udělá špatně už při pouhé představě, ať už si představíte cokoli spojeného s prací – šéfa, úkoly, kolegy. Signál druhý: cítíte se nedocenění Možná už nějaký čas trávíte na jedné a té samé pracovní pozici a nemůžete se hnout z místa. Ani ne tak proto, že byste na to neměli, ale proto, že vám vedení nedá ani jedinou příležitost. Pokud ale víte, že máte navíc, je zbytečné zůstávat někde, kde si vašeho talentu, umu a nadšení neumí vážit. Signál třetí: máte špatné... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.04.2017 05:25 |

podobné články

František Ringo Čech se bojí mrtvice: Přestal jsem žrát a zhubnul 16 kilo

 
Hudebník František Ringo Čech  (70) je velkým milovníkem dobrého jídla. To se ale začalo neblaze projevovat na jeho váze. A tak se i známý gurmán rozhodl jít do sebe a od ledna hubne jako o život. Vyděsila ho totiž mrtvice baviče Petra Novotného  (66) .
19.05.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novotný (407 článků) , František Ringo Čech (145 článků)

Kolaps Viléma Čoka na koncertě: Hrozila mu mrtvice, a přesto šel znovu hrát! Chce umřít na jevišti!

 
Známý zpěvák Vilém Čok (60) oslavil 7. září kulaté narozeniny a při té příležitosti prozradil, že musel bojovat s vážnými zdravotními problémy. Přestože se snaží žít zdravě, dodržuje pravidelné detoxy a věnuje se sportu, přece jenom mu vypovědělo tělo službu. Hrozila mu mrtvice přímo na jevišti!
19.09.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vilém Čok (109 článků)

Každý s vlastním názorem je dnes dezinformátor nebo ruský agent. Svoboda slova je ohrožena, bije na poplach ekonom Pikora

 
Svoboda slova a názoru je opět ohrožena, upozorňuje ekonom Vladimír Pikora při pohledu na to, jak manipulativně fungují dnešní média. „Zdá se, že každý, kdo u nás má vlastní názor, je buď dezinformátorem nebo ruským agentem,“ dodává a svůj poznatek ilustruje na serveru Reflex.cz na příkladu, jak byl „nepohodlný“ exprezident Václav Klaus označen za dezinformátora či současný prezident Miloš Zeman za tajného agenta.
11.12.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11129 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Václav Svoboda (305 článků)

Šmucler natvrdo: Když jsme byli mladí, dezinformační centrála byl Západ. Dezinformátor byl Havel. No a covid nám to vrátil

 
Staronový šéf České stomatologické komory Roman Šmucler byl hostem Pressklubu Frekvence 1. Vymezil se mimo jiné proti tomu, že by byl dezinformátorem. Zároveň hovořil o respirátorech i očkování.
23.02.2021 21:55 |

podobné články

Iniciativa 21: Stát pátrá po ideově nespolehlivých učitelích. Bude se jich zbavovat?

 
Po zpackaném vyhlášení kampaně „Práskni souseda“ nespoléhá stát na udavačskou aktivitu občanů, sám hledá vnitřní nepřátele. Mít svůj názor však neznamená být dezinformátorem.
12.05.2022 15:40 |

podobné články