Článek

Za Putina to na G20 schytal Lavrov. A pak se připojil Zelenskyj...

 
Nový britský premiér Rishi Sunak na summitu G20 na Bali zkritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina, že za sebe poslal jen ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Tomu zároveň před všemi státníky doporučil, aby Rusko „vypadlo“ z Ukrajiny a ukončilo „barbarskou válku.“ Lavrov byl také přítomen, když se přes video on-line připojil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a když se řešilo schválení rezoluce odsuzující ruskou invazi na Ukrajinu. Podle Lavrova je celá věc zpolitizovaná, ruský ministr zahraničí si také postěžoval, že Ukrajina odmítá jednat a má nereálné požadavky.
15.11.2022 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků) , Sergej Lavrov (233 článků) , Tomu Tomu (326 článků)
Podobné články

Lavrov útočí: „Zelenskyj lhal! Umírají ženy a děti. To je moc špatné.“

 
Zástupci Ruska a Ukrajiny pokračují v jednání, spekuluje se i o tom, že by se mohlo řešit i příměří. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov řekl, že Moskva jednání s Ukrajinou nepodmiňuje kapitulací, ačkoliv dosud požadovala, aby Ukrajinci složili zbraně. Relativizoval rovněž otázku „demilitarizace“ Ukrajiny, kterou Kreml dříve uváděl jako důvod pro vpád do sousední země. Na čtvrteční tiskovce Lavrov poznamenal, že umírají ženy a děti, což je špatné.
02.03.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Je čas zastavit válku na Ukrajině, řekl Zelenskyj lídrům G20. Usnesení ruskou invazi odsoudí

 
Je čas zastavit ruskou válku na Ukrajině, řekl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve videoprojevu na summitu hospodářsky nejsilnějších zemí světa G20 na indonéském ostrově Bali. Stát by se tak mělo na základě jím navrženého plánu. Kyjev dlouhodobě deklaruje, že je ochoten jednat s Moskvou o příměří pouze pod podmínkou, že se ruské síly zcela stáhnou z Ukrajiny.
15.11.2022 10:00 |

podobné články

Zelenskyj: Netlačte nás do žádného kompromisu s Ruskem

 
Volodymyr Zelenskyj promluvil k lídrům zemí skupiny G20. Zdůraznil jim, že Ukrajina nesmí být světem tlačena k žádnému kompromisu s ruským agresorem. Ukrajinský prezident má za to, že jen Ukrajina může říct, jak a kdy přesně pro ni obrana jejího území skončí. Zelenskyj zmínil také 10 zásadních výzev, které stojí před Ukrajinou a vlastně před celým svobodným světem. Od plic vynadal Mezinárodnímu červenému kříži.
16.11.2022 09:05 |

podobné články

Zelenskyj: Ruský raketový útok na Polsko! Rusko je terorista

 
Volodymyr Zelenskyj upozornil politiky na summitu G20, že zatímco oni hovoří o nutnosti dosáhnout míru, na Ukrajinu dopadají další ruské rakety. Zelenskyj konstatoval, že teď už dopadají nejen na Ukrajinu. V narážce na incident v Polsku. A sdělil svobodnému světu, na co se musí připravit teď.
17.11.2022 08:20 |

podobné články

Tohle není náhoda. Zelenskyj odhalil chování Ruska. Vážné

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj konstatoval, že Rusko při útoku na Ukrajinu prokázalo, že zapomnělo na všechna ponaučení ze druhé světové války. Jinak by podle něj ministr zahraničí Sergej Lavrov nemohl Židy obviňovat z antisemitismu. Zelenskyj má za to, že není náhoda, když Rusové na svém území zřizují tzv. filtrační tábory. A jediným výsledkem takovéhoto chování bude sebezničení Ruska. To podle Volodymyra Zelenského nastane.
03.05.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

SVĚT MÁ STRACH: G20 bude řešit ZABEZPEČENÍ JADERNÝCH ELEKTRÁREN!

 
Skupina G20 bude ve dnech 7. a 8. června na svém pařížském zasedání jednat o posílení bezpečnostních standardů jaderných elektráren. Tímto krokem chce G20 reagovat na krizi, které čelilo Japonsko v souvislosti s elektrárnou Fukušima, uvedla agentura Reuters.
03.06.2011 14:15 |

podobné články

Putin chce přijet na listopadový summit G20 v Austrálii

 
Ruský prezident Vladimir Putin počítá s účastí na summitu skupiny G20, který se bude v polovině listopadu konat v západoaustralském Brisbane. Ruské agentuře Interfax to dnes sdělil kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Skupina G20, která sdružuje dvacet hospodářsky nejvyspělejších států světa, nemá podle Interfaxu na Putinovu účast jednotný názor.
22.09.2014 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků)

Apple, Amazon i Google nechtějí platit daně. Vlády zemí G20 už toho mají dost

 
Ministři financí ze skupiny dvaceti největších ekonomik světa G20 podpořili návrh reformy mezinárodních daňových pravidel, která má vést k omezení daňových úniků. V listopadu bude plán reformy předložen ke schválení hlavám států na summitu skupiny G20 v Turecku, napsala agentura AP.
10.10.2015 08:05 |

podobné články

Hamburk ve varu: Protesty proti summitu G20 zesílily, hoří auta

 
Protesty proti summitu G20 v Hamburku, které vypukly ve čtvrtek, po krátkém uklidnění znovu nabírají na síle. Ve čtvrti Altona hoří několik aut, včetně těch policejních. Policisté hlásí i na dalších místech střety s demonstranty, kteří se snaží blokovat cestu delegací do místa jednání G20. Nad městem se v některých místech vznáší černý dým.
07.07.2017 11:20 |

podobné články

Jan Campbell: Multilateralismus a izolace na G20

 
Nečekám na závěrečné prohlášení G20, protože neočekávám nic jiného než potvrzení toho, co nabídla jeho příprava, konání odpůrců neoliberalismu a elit představujících G20, a v neposlední řadě, denně veřejnosti namlouvané zástupní problémy ve světě: klima, volný obchod, terorismus. Zmiňované problémy reprezentují orgie protestu, násilí, hlouposti na obou stranách barikád, a jednání elit ve skleníku v naději, že zítra to vše skončí, a vůz pojede dál, jako by se nic nestalo.
09.07.2017 18:15 |

podobné články

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Lavrov dostal sodu na jednání G20. Odjel předčasně

 
Na setkání největších světových ekonomických hráčů zemí G20, které se uskutečnilo v Indonésii se poté, co indonéská ministryně zahraničí vyzvala k ukončení války na Ukrajině přímo přítomného ministra zahraničí Ruské federace Sergeje Lavrova, děly věci. Už při úvodním potřásání rukou zněly na adresu Lavrova, podle agentury Reuters výkřiky vyzývající k zastavení agrese.
08.07.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Putinův šéfdiplomat Lavrov přiznal, v čem Rusko spolupracuje se vzbouřenci na Ukrajině a dodal, co může ukončit boje

 
Rusko spolupracuje s protikyjevskými vzbouřenci na východě Ukrajiny. Přiznal to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Konkrétně jde o spolupráci ve smyslu dodávek humanitární pomoci válkou postiženým lidem. Lavrov navíc uvedl, co může ukončit boje mezi separatisty a armádou. Vzbouřenci jsou prý totiž ochotni uzavřít příměří, první krok však musí udělat Kyjev.
12.06.2014 17:45 |

podobné články

Porošenko zakázal válčit kolem spadlého letadla, ale vojáci na to kašlou. Ruský ministr Lavrov promluvil o absurditě a pozvání ruských jednotek

 
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov odpověděl ruským médiím 30. července v Dušanbe na otázky ohledně krize na Ukrajině. Lavrov zdůraznil potřebu jednání všech zúčastněných stran konfliktu na Ukrajině a zastavení používání síly. Představitelé OBSE a třeba i Holanďanů se podle něj nemohou dostat na místo pádu malajsijského letounu kvůli bojovým operacím ukrajinské armády.
01.08.2014 16:50 |

podobné články

Lavrov: Ukrajinu nelze rozebírat po kusech. Musí zůstat jednotná

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pronesl pro někoho možná překvapivá slova o jednotě Ukrajiny. V zemi už celé měsíce zuří konflikt, který stál už tisíce životů. Životů, které odebírala i ruská vojenská technika v rukou separatistů. Navzdory tomu Lavrov prohlásil, že by Ukrajina měla zůstat jednotná. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
22.04.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Lavrov: Rusko odmítá nezávislost Kosova bez ohledu na Krym

 
Moskva hodlá dál podporovat Srbsko v jeho odmítání nezávislosti Kosova, a to bez ohledu na situaci kolem Krymu, jejž Rusko loni anektovalo. Vyplývá to z rozhovoru, který poskytl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov srbskému listu Politika v souvislosti se svou dnešní návštěvou Bělehradu. Z odpovědnosti za válku na východě Ukrajiny Lavrov znovu obvinil Západ a "ultranacionalisty, kteří loni provedli v Kyjevě převrat".
15.05.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Posvátné výsledky války! Poslušné Rusko? Lavrov nečekaně udeřil na Západ

 
Ruský ministr zahraničí poslal světu jasný vzkaz. Lavrov věří, že Rusko má dnes opět k dispozici dost síly a vlivu, aby mohlo na mezinárodní scéně prosazovat své zájmy. A nikomu nedovolíme, aby zpochybňoval výsledky druhé světové války! Všeobecně uznávané výsledky druhé světové války zakotvené v chartě OSN jsou posvátné, pravil Lavrov.
07.09.2021 08:55 |

podobné články

Lavrov zrušil účast na Radě OSN. Putinova pravá ruka se nemá do Ženevy jak dostat

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se nezúčastní 49. zasedání Rady OSN pro lidská práva, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Do Ženevy se nemá jak dostat, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Uvedla to dnes agentura TASS. Lavrov měl na jednání vystoupit v úterý a čekalo se, že se vyjádří k obviněním z represí domácích aktivistů Moskvou a k situaci na Ukrajině.
28.02.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Lavrov vyloučil jaderný útok na Ukrajinu. Šojgu obvinil USA a západ, že „prodlužují“ válku

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes vystoupili s prohlášeními, která monitoruje server Novinky.cz. Lavrov ubezpečil, že Rusko na Ukrajině nepoužije jaderné zbraně, Šojgu se vyjádřil k válce po třech týdnech.
19.04.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)