Článek

Za plagiáty přijdou v Brně o tituly

 
Tři plagiáty mezi závěrečnými pracemi svých absolventů odhalila kontrola na brněnské Masarykově univerzitě, druhé největší vysoké školy v Česku. Dvěma z nich bude odebrán akademický titul, třetí jej nezískal, a tak bude zneplatněna obhajoba jeho závěrečné práce.
04.02.2020 10:25 |

podobné články

Podobné články

Univerzita Karlova poprvé odebrala tituly kvůli plagiátorství

 
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima rozhodl o odejmutí dvou magisterských titulů absolventovi školy kvůli plagiátorství, uvedl mluvčí UK Václav Hájek. Podle něj je to poprvé, kdy škola k odejmutí titulů z tohoto důvodu přistoupila. Jde o absolventa Husitské teologické fakulty UK, který na této fakultě vystudoval dva programy. Obě diplomové práce obhájil loni 26. září. Přezkumná komise školy potvrdila, že jde o plagiáty, uvedl Hájek.
02.11.2018 14:00 |

podobné články

Tituly z plzeňských práv bude odebírat rektor Průša

 
Neoprávněně získané tituly z plzeňských práv bude odebírat rektor Západočeské univerzity Josef Průša. Ve středu se na tom dohodl s děkanem fakulty Jiřím Pospíšilem (ODS). Konečně se tak podařilo vyřešit několikatýdenní spor o to, kdo má tituly vlastně odebírat.
24.03.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2050 článků) , Jiří Pospíšil (2050 článků)

Váhalová (ČSSD): Dotační tituly ovlivňují venkov

 
Často jsem slýchávala, že zemědělci mají čtyři nepřátele - jaro, léto, podzim a zimu. Poslední roky se k nim přidávají další dva- vylidňování venkova a dotační tituly. Myslím, že proti všem nepřátelům je náš venkov schopný obstát, pokud budou lidé žijící na venkově chtít a pokud budou dotační tituly komplexní a efektivní.
04.03.2017 12:20 |

podobné články

Exproděkan z aféry s plagiáty rozhoduje o státních miliardách

 
Bývalý proděkan plzeňské právnické fakulty Kindl a jeho student budou rozhodovat v odvolávacím řízení o arbitráži s Diag Human.
05.10.2009 08:40 |

podobné články

Kopie luxusu: I Havlová kdysi selhala!

 
Více či méně podařené imitace produkce prestižních módních firem, kopie luxusních značkových kabelek zvané odborným slangem "fejk", se staly fenoménem doby. Plagiáty luxusu ve své době nosily i dámy, které se později staly módními ikonami, součástí společenské smetánky. Popularita napodobenin vydávajících se za originál, je zkrátka velká a provokuje k řadě otázek.
04.12.2010 07:30 |

podobné články

Právník maluje kopie slavných obrazů. Jen od Dalího jich má přes sto

 
Zatímco jiné malíře, kteří vyrábějí kopie světoznámých obrazů a pak je prodávají, honí policie, bývalý advokát z Českého Těšína Karel Šural se skrývat nemusí. S tím, že ve svém volném čase celý život vyrábí zdařilé „plagiáty“, se nikdy netajil.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Dva miliony Italů chtějí pizzu na seznam UNESCO. Bojí se zahraničních plagiátů

 
Italové sesbírali dva miliony podpisů pod petici na zapsání pizzy na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Agentuře APA to sdělil italský zemědělský svaz Coldiretti. Iniciátoři kampaně se domnívají, že tuto „součást národní kultury a italských dějin“ ohrožují zahraniční plagiáty, směrnice Evropské unie a vliv amerických fastfoodových gigantů.
28.11.2017 06:55 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Politické plagiáty

 
Dnes je mediálně velmi populární kritika plagiátorství při vysokoškolském studiu. Ale proč není tak zajímavé politické plagiátorství, přivlastňování si programu, myšlenek či nakonec i samotných politiků.
25.07.2018 13:05 |

podobné články

Děti zastřeleného podnikatele Mrázka přijdou o titul z Plzně

 
Monika a Michal Mrázkovi přijdou o magisterské tituly, které získali na Západočeské univerzitě v Plzni. Třetím rychlostudentem, kterému škola titul odebere, je Jan Harangozoo, člověk nechvalně proslulý z kauzy podvodných konkurzů kolem soudce Jiřího Berky.
28.05.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mrázek (9 článků)

Kličko porazil Čagajeva a obhájil tituly. SESTŘIH ze zápasu

 
Ukrajinský boxer Vladimir Kličko obhájil tituly profesionálního mistra světa v těžké váze organizací WBO a IBF a IBO. Na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu porazil vyzyvatele Ruslana Čagajeva z Uzbekistánu.
21.06.2009 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Kličko (166 článků)

Turbotituly se rozdávaly i na FSV v Praze, napsal její děkan

 
Vysokoškolské tituly se snadno a rychle rozdávaly před lety i na Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy v Praze, tvrdí ve své práci nový děkan fakulty Jakub Končelík. Podle něj získala doktorské tituly ne úplně běžným způsobem celá řada starších pedagogů. A to proto, aby mohli zůstat ve funkcích. Děkan ale věří, že si je všichni zasloužili.
25.10.2009 18:45 |

podobné články

V Plzni chybí 170 rigorózních prací. Podezřelé tituly i na FSV v Praze

 
V neděli ráno odstartovala na plzeňských právech hloubková kontrola. Podezřelé tituly se rozdávaly i na FSV v Praze.
25.10.2009 19:00 |

podobné články

V kterých velkých kauzách figurovali lidé s tituly z Plzně?

 
Ovládá JUDr. mafie Česko? Jak moc lidé s nepoctivě získanými tituly z plzeňské právnické fakulty ovlivňovali politiku? Podle toho, v kolika kauzách tito »právníci« figurovali, zřejmě hodně.
26.10.2009 05:20 |

podobné články

Topolánek: Aféra s vysokoškolskými tituly je morálním problémem

 
Aféry členů ODS s pochybnými vysokoškolskými tituly jsou vážný morální problém. Lidé, u kterých se prokáže, že získali titul neoprávněně, by ho měli vrátit nebo znovu obhájit. Vyšetřování je ale na jednotlivých školách, ODS nebude tyto kauzy prověřovat, řekl předseda ODS Mirek Topolánek.
03.11.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2269 článků)

Soudce s neoprávněnými tituly může čekat kárné řízení

 
Ministerstvo spravedlnosti nemůže odebrat neoprávněně získané tituly soudcům a státním zástupcům, může však proti nim zahájit kárné řízení.
08.12.2009 10:25 |

podobné články

Favoritka soutěže Česká Miss bodovala v SuperStar a má dva tituly krásy

 
Favoritka soutěže Česká Miss Jitka Válková je nejen krásná, ale i talentovaná. V osmnácti letech už má dva tituly Miss a také se dostala mezi čtyřicet nejlepších v Česko-Slovenské SuperStar.
07.01.2010 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Válková (530 článků)

Na plzeňských právech se začnou odebírat tituly a zveřejní se i jména nositelů

 
Západočeská univerzita začne navzdory hrozbě soudních žalob odebírat neoprávněně získané právnické tituly a také zveřejní jména jejich nositelů. Deníku Právo to ve čtvrtek 7. ledna potvrdil rektor Josef Průša.
07.01.2010 14:25 |

podobné články

Západočeská univerzita může odebírat tituly, rozhodla ministryně

 
Plzeňská univerzita má právo odebírat svým někdejším studentům tituly, pokud při jejich získání byl porušen správní řád školy. Ve středu to sdělila ministryně školství Miroslava Kopicová.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Kopicová (30 článků)

ZČU prý může začít odebírat tituly z plzeňských práv

 
Západočeská univerzita (ZČU) může začít odebírat tituly některým absolventům právnické fakulty. Uvedla to ve středu ministryně školství Miroslava Kopicová.
20.01.2010 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Kopicová (30 článků)