Článek

Za mačetový útok v Boru soud útočníky potrestal třemi až 16 roky

 
V kauze takzvaného mačetového útoku v Novém Boru na Českolipsku dnes Krajský soud v Liberci potrestal tři z pěti útočníků za pokus o vraždu, zbývající dva odsoudil za ublížení na zdraví. Dostali tresty od tří do 16 let vězení. Rozhodnutí soudu není pravomocné, odvolal se proti němu státní zástupce i obžalovaní. Při útoku v srpnu 2011 zranili útočníci v baru Pivní pomoc v Novém Boru tři muže, jeden byl podle soudního znalce ohrožen na životě. 
29.07.2013 15:00 |

podobné články

Podobné články

Bradáčová obžalovala pět lidí za mačetový útok v Novém Boru

 
Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem obžalovalo za loňský mačetový útok v Novém Boru na Českolipsku pět údajných útočníků z pokusu vraždy, pokusu o ublížení na zdraví a z výtržnictví. Jeden z obžalovaných je stíhán jako uprchlý, sdělila ve čtvrtek náměstkyně krajského státního zástupce Lenka Bradáčová. Při útoku byli zraněni tři lidé, policie za to stíhá pět místních Romů. Podle obžaloby jim hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
21.06.2012 13:05 |

podobné články

Za mačetový útok v baru uložil soud 17,5 roku

 
Za mačetový útok v Novém Boru stráví Vojtěch Husák 17,5 roku, Jakub Žiga a Antonín Sinu 15 let ve vězení. Dnes o tom rozhodl odvolací Vrchní soud v Praze, rozsudek je pravomocný. Sinu nakonec nebyl potrestán za ublížení na zdraví, ale za pokus o vraždu. Soud mu tak místo tříletého trestu vyměřil o 12 let více. Žigovi soud verdikt potvrdil, Husákovi o rok a půl zpřísnil.
24.10.2013 17:35 |

podobné články

Psycholožka: Mačetový útok byl vyvolaný hněvem

 
Mačetový útok loni v Novém Boru nebyl podle psycholožky plánovaný, ale byla to akce vyvolaná hněvem. Podle předsedkyně senátu Evy Drahotové to soudní znalkyně z oboru psychologie dnes uvedla při hlavním líčení. Neveřejné jednání s pěti obžalovanými mladíky pokračuje u Krajského soudu v Liberci už třetí den za přísných bezpečnostních podmínek. Útok loni vyvolal na severu Čech několik protiromských demonstrací.
09.11.2012 15:35 |

podobné články

Romové se zlobí: Tresty za mačetový útok v Novém Boru berou jako rasistický útok!

 
V kauze mačetového útoku v Novém Boru včera Krajský soud v Liberci potrestal tři z pěti útočníků za pokus o vraždu, zbývající dva odsoudil za ublížení na zdraví. Dostali tresty od tří do 16 let vězení. Rozhodnutí soudu není pravomocné.
30.07.2013 12:05 |

podobné články

Mačetový útok, který vyvolal protiromské demonstrace: Byl to pokus o vraždu!

 
Mačetový útok v Novém Boru na Českolipsku byl pokusem o vraždu a násilníci útočili ve shodě s vědomím možných následků, rozhodl Nejvyšší soud. Odmítl proto dovolání čtyř odsouzených, kteří si odpykávají tresty od pěti let do 17,5 roku vězení.
26.01.2015 10:56 |

podobné články

Mačetový útok v Novém Boru: Pachatelé dostali tresty od tří do 16 let

 
Krajský soud v Liberci vynesl rozsudek v kauze mačetového útoku v Novém Boru. Odehrál se před dvěma roky na Českolipsku, kdy pět mužů zaútočilo mačetami na obsluhu a hosty podniku. Nyní si odnesli tresty mezi třemi a 16 roky.
29.07.2013 17:15 |

podobné články

Mačetový útok z Nového Boru znovu u soudu! Změní se něco?

 
Krajský soud v Liberci se dnes bude opět zabývat takzvaným mačetovým útokem v Novém Boru na Českolipsku. Vrchní soud vrátil k projednání míru zavinění jednoho mladistvého.
14.02.2014 06:40 |

podobné články

Nejvyšší trest za mačetový útok v Novém Boru: 16 let vězení!

 
Při svém šíleném běsnění v baru v Novém Boru zranili mačetami tři muže a jednoho málem zabili. Soud dnes za to pětici útočníků poslal do vězení na tři až 16 let.
29.07.2013 15:00 |

podobné články

Samková se chce s případem romského útoku obrátit na Radu Evropy

 
Advokátka Klára Samková, která zastupuje pětici Romů obviněných z mačetového útoku v Novém Boru, byla zatím nepravomocně vyloučena z tohoto případu. Na tiskové konferenci, kde se proti vyloučení důrazně ohradila, také uvedla, že považuje soudce ze severu Čech, tedy u okresního soudu v Liberci a krajského soudu v Ústí nad Labem za podjaté. Informaci přinesla Česká televize. Jedná se o mačetový útok v Novém Boru ze srpna loňského roku.
13.04.2012 17:05 |

podobné články

Mačetový útok v Novém Boru: Po roce dopadli posledního podezřelého!

 
Obyvatelé Nového Boru, potažmo i zbytek národa, si dnes asi trochu oddychli. Policie dopadla v Anglii Jakuba Žigu, posledního z pětice podezřelých z mačetového útoku.
20.09.2012 16:50 |

podobné články

Mačetový útok v Novém Boru: Pětice Romů odmítla vypovídat!

 
Ostře sledovaný případ mačetového útoku pětice mladých Romů na hosty v baru Pivní pomoc v Novém Boru na Českolipsku začal včera u Libereckého soudu za asistence zakuklených bachařů. Jedna z Romek sesílala na přihlížející – citujeme: „AIDS a rakovinu!“
08.11.2012 12:05 |

podobné články

Mačetáři u soudu: Zpřísnili jim tresty! Odsedí si až 17,5 let

 
Za mačetový útok v Novém Boru stráví Vojtěch Husák 17,5 roku, Jakub Žiga a Antonín Sinu 15 let ve vězení. Dnes o tom rozhodl odvolací Vrchní soud v Praze, rozsudek je pravomocný. Sinu nakonec nebyl potrestán za ublížení na zdraví, ale za pokus o vraždu. Soud mu tak místo tříletého trestu vyměřil o 12 let více. Žigovi soud verdikt potvrdil, Husákovi o rok a půl zpřísnil.
24.10.2013 15:55 |

podobné články

Samková nebude hájit útočníky z Nového Boru, vyloučil ji soud

 
Okresní soud v Liberci vyloučil z obhajoby mačetových útočníků z Nového Boru advokátku Kláru Samkovou. Vyhověl tím návrhu státního zástupce, který namítal, že jeden advokát nemůže zastupovat klienty, kteří by mohli svědčit proti sobě. Samková s tím nesouhlasí a chce podat stížnost.
12.04.2012 15:03 |

podobné články

Soud potrestá mačetové útočníky z Nového Boru! Kolik dostanou?

 
Krajský soud v Liberci dnes odpoledne pravděpodobně vynese rozsudek nad pěticí mužů obžalovaných z takzvaného mačetového útoku v Novém Boru na Českolipsku.
29.07.2013 09:05 |

podobné články

Policie šetří údajné napadení muže v Novém Boru

 
Policie prošetřuje údajný noční útok v Novém Boru na Českolipsku. Ve čtvrtek po 22. hodině tam prý skupina mladíků napadla a zranila osmadvacetiletého muže. Policisté na případu pracují, vyslechli už údajně napadeného a také svědka. Jejich výpovědi se ale liší. Dva útoky policisté v Boru vyšetřovali i na konci října. Jeden z nich měl rasový podtext.
11.11.2011 14:00 |

podobné články

Obžaloba za "mačetový útok" stále nepadla, soud vyloučil obhájkyni

 
AKTUALIZOVÁNO. V případu takzvaného mačetového útoku v Novém Boru, při němž byli zraněni tři lidé, ani po osmi měsících nepadla obžaloba. Policie stíhá pět místních Romů. Vše nejprve oddálilo zadržení jednoho z podezřelých, který byl několik měsíců na útěku a v únoru se vydal policii.
12.04.2012 15:40 |

podobné články

Policie obvinila tři nezletilé Romy za rasový útok v Novém Boru

 
Policie obvinila tři patnáctileté Romy za útok na mladou dvojici, který se stal 28. října v Novém Boru na Českolipsku. V tomto týdnu si vyslechli obvinění z výtržnictví a z pokusu o ublížení na zdraví z rasových pohnutek, informovala dnes mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Útok Romů na mladou dvojici byl jedním z důvodů, proč se do města musely vrátit policejní posily.
24.11.2011 18:10 |

podobné články

Vyšetřování v Novém Boru pokročilo: Na mladou dvojici zaútočili nezletilí Romové

 
Policie už zná osoby podezřelé ze čtvrtečního napadení mladé dvojice v Novém Boru na Českolipsku. Jedná se o nezletilé. Žádné obvinění ale zatím nepadlo. Bez dalších podrobností to dnes mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Po pachatelích druhého útoku, při němž byl zbit dvacetiletý mladík, police pátrá. V obou případech údajně byli útočníky mladí Romové.
02.11.2011 16:20 |

podobné články

Páteční útočníci z Nového Boru jsou nezletilí

 
Policie vypátrala páteční útočníky z Nového Boru. Jsou nezletilí, dvě dívky byli i opilé.
02.11.2011 21:25 |

podobné články