Článek

Za každý výstřel, který zabije nevinného člověka... Zelenskyj. Projev ve Lvově

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve Lvově promluvil k mezinárodní komunitě. Zdůraznil, že ve jménu ukrajinské krve, jež skrápí ukrajinskou půdu, aby ubránila svobodu Ukrajiny i dalších zemí před ruskou agresí, svět musí zařídit to, že ruští pachatelé únosů ukrajinských dětí, ruští vrazi a ruští teroristé stanou před mezinárodní spravedlností. Že svět musí zajistit, aby pachatelé ruských zločinů stanuli před soudem.
04.03.2023 16:40 |

podobné články

Podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Zelenskyj děkoval do Ameriky. „Západní novináři, píšete pravdu,“ říká

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát ve svém projevu poděkoval Dánsku, Spojeným státům či americké novinářce Anne Applebaumové. Západním novinářům obecně poděkoval za to, že píšou pravdu o tom, co se na Ukrajině děje. „Šíří informace o tom, co se děje tady a teď na Ukrajině, v Evropě, ve světě. Oni jen šíří pravdu,“ řekl ukrajinský prezident. Zelenskyj zdůraznil, že v tomto šíření pravdy je třeba pokračovat. Pak Rusko se svou lží nemůže zvítězit. Zelenskyj je o tom přesvědčen.
16.03.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (164 článků) , Oni Oni (112 článků)

Muž se chtěl policii pomstít bombou, spletl si však adresu a zabil nevinného muže!

 
Muž, který se chtěl pomstít newyorským policistům, zaslal podomácku vyrobenou bombu na špatnou adresu a výbuch zabil nevinného člověka. Oznámily to místní úřady s tím, že podezřelého z bombového útoku se nyní podařilo zadržet.
01.03.2018 06:55 |

podobné články

Muži, kteří ubili nevinného, jsou potrestáni

 
Krajský soud v Brně dnes potrestal muže, kteří pátrali po zloději bagru a přitom zabili nevinného člověka.
17.09.2010 20:40 |

podobné články

Z Ukrajiny: Ve Lvově chtějí pojmenovat fotbalový stadion po Stěpanu Banderovi

 
V ukrajinském Lvově chtějí pojmenovat stadion po Stěpanu Banderovi, který usiloval o vznik samostatného ukrajinského státu, ale ve jménu této ideje se neváhal spojit ani s Adolfem Hitlerem a nechal své stoupence páchat neuvěřitelná válečná zvěrstva.
20.03.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (807 článků)

Hospodářská komora oceňuje, že vláda v otázce zaměstnávání pracovních sil z Ukrajiny alespoň částečně vyslyšela apel zaměstnavatelů

 
Hospodářská komora České republiky vítá dnešní rozhodnutí vlády personálně posílit konzulát ve Lvově a aktivně tak řešit akutní problém zaměstnavatelů s nedostatkem pracovní síly. Hospodářská komora ČR k dnešnímu dni vyřídila 398 žádostí zaměstnavatelů o 2733 pracovních sil z Ukrajiny, řada těchto zaměstnavatelů ale dnes musí čekat už šest měsíců, než jimi vybraní uchazeči na Ukrajině jsou vůbec pozváni k pohovoru na konzulát ve Lvově.
08.02.2017 19:15 |

podobné články

Generální konzulát ve Lvově byl z bezpečnostních důvodů uzavřen

 
Z bezpečnostních důvodů je nově uzavřen i generální konzulát ve Lvově. Na dnešní tiskové konferenci po jednání resortního krizového štábu to oznámil ministr zahraničí Jan Lipavský. Už dříve bylo uzavřeno velvyslanectví v Kyjevě.
25.02.2022 09:35 |

podobné články

Úleva od stresu: Kočičí kavárna ve Lvově zůstává i během války otevřená

 
Přes agresi Ruska na Ukrajině zůstávají některé podniky v provozu. Jedním z nich je i kočičí kavárna Cat Cafe ve Lvově. Její majitel podle serveru The Dodo nehodlá své zvířecí mazlíčky opustit a lidem prchajícím z válečných oblastí chce poskytnout odreagování od všudypřítomného stresu. 
11.03.2022 09:30 |

podobné články

109 kočárků za 109 mrtvých dětí: Instalace ve Lvově připomíná děsivou bilanci války na Ukrajině

 
109 mrtvých dětí. Taková je smutná bilance ruské invaze na Ukrajinu. Strašné číslo mají reprezentovat opuštěné kočárky na náměstí ve Lvově. Nešťastné memento připravili místní občasné 18. března. Rusy za zvěrstva patrně bude čekat obvinění z válečných zločinů.
19.03.2022 12:20 |

podobné články

Jihomoravský kraj: O organizaci další pomoci z jižní Moravy jednal ve Lvově náměstek Dubec

 
Náměstek hejtmana Lukáš Dubec se o víkendu ve Lvově setkal se svým ukrajinským protějškem. Jednalo se o jednu z prvních zahraničních návštěv ve válečné oblasti od chvíle, kdy se Ukrajina ocitla ve válce. Cílem bylo ukrajinským kolegům a představitelům partnerského regionu vyjádřit podporu a navázat přímou spolupráci na úrovni vedení kraje.
29.03.2022 16:20 |

podobné články

Angelina Jolie je na Ukrajině: Navštívila uprchlíky i místní kavárnu

 
V západoukrajinském Lvově je americká herečka Angelina Jolie, informují ukrajinská média. Herečka přijela na hlavní nádraží ve Lvově přivítat vnitřně vysídlené Ukrajince, kteří přijeli evakuačním vlakem z Pokrovska v Doněcké oblasti, informoval list Kyiv Independent. Podle ruské služby BBC se hollywoodská hvězda, která je známá svým zapojením do charitativních projektů, objevila v jedné z místních kaváren.
30.04.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2299 článků)

„Nechci, aby se děti rodily do války.“ Ve Lvově porodnice funguje i za zvuků protileteckých sirén

 
Od začátku ruské invaze z 24. února se zdravotnická zařízení na Ukrajině stala terčem nejméně 49 útoků. Porodnice ve Lvově pečuje o těhotné ženy, které ruská invaze donutila opustit svůj domov.
11.05.2022 17:15 |

podobné články

Máte prázdno v hlavě? Naštvaný Zelenskyj přidal

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident a velitel ozbrojených sil Ukrajiny, opět promluvil k ukrajinskému lidu. Ruský prezident Vladimir Putin obhajoval svůj záměr rozpoutat válku proti Ukrajině potřebou denacifikovat tuto zemi. Zelenskyj popsal, co údajná ruská denacifikace znamená v praxi. Zeptal se, jestli ruští vojáci mají prázdno i ve svých hlavách, když už je jasné, že mají prázdnotu ve svých srdcích i duších. Ruští vojáci už podle Zelenského ztratili to, co dělá člověka člověkem.
22.03.2022 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4924 článků)

Při projevu prezidenta Hollanda byli omylem postřeleni dva lidé! Odstřelovač zakopl s nezajištěnou zbraní v ruce!

 
Projev francouzského prezidenta Hollanda, který se konal v úterý ve městě Villognon, přerušil výstřel. Ten vyšel z nezajištěné zbraně, se kterou manipuloval jeden ze členů prezidentovy bezpečnosti. Výstřel zranil dva lidi, kteří byli na místě ošetřeni a následně převezeni do nemocnice.
28.02.2017 21:20 |

podobné články

Zelenskyj řečnil hodinu. Tanky má, chce letadla

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pronesl téměř hodinový projev v britském parlamentu, ve kterém poděkoval spojencům a přátelům za pomoc v boji „proti agresorovi, který se snaží zničit světový řád“. Zelenskyj, kterého během návštěvy Spojeného království čeká ještě setkání s králem Karlem III., britským poslancům za hlasitého potlesku vzkázal, že „Rusko prohraje“ a nastane dějinný obrat ke spravedlivému světu.
08.02.2023 15:55 |

podobné články

Zelenskyj pohrozil Putinovi: Zatykač? Ještě horší věci se mohou stát

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že teď už je celému světu jasné, že Rusko svou agresivní válku proti Ukrajině prohraje. „Na světě není subjekt, který by to již necítil. Všichni to všechno chápou. A každý ruský vrah by měl pochopit, že zatykač je to nejlepší, co se mu může stát,“ pravil Zelenskyj. Promluvil také o své poslední návštěvě Bachmutu, Charkova, Kramatorsku a dalších míst, která navštívil během středy.
23.03.2023 07:45 |

podobné články

Zelenskyj a jeho další silný projev: „Ruští vojáci, vzdejte se. Proč chcete zemřít?“

 
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vystoupil opět s velmi silným projevem, ve kterém se překvapivě neobracel jen k národu, v jehož čele stojí. Z ukrajinského jazyka plynule přecházel do ruštiny a svůj vzkaz adresoval hlavně ruským vojákům. Zelenskyj na ně apeloval, aby se vzdali a dali Ukrajincům šanci žít. Za to jim slíbil, že s nimi bude zacházeno s úctou. Ruští zajatci totiž přiznávají, že se bojí vrátit do Ruska, protože jim hrozí soud a poprava.
15.03.2022 09:45 |

podobné články