Článek

Za ČSSD kandiduje na primátora Pardubic třicátník Rychtecký

 
Dosavadní náměstek primátora Jakub Rychtecký je v čele kandidátky České strany sociálně demokratické pro podzimní komunální volby v Pardubicích. Čtyřiatřicetiletý Rychtecký, za kterým na druhém místě kandiduje jeho kolega z vedení města Jiří Rozinek, je v současné době nejmladším známým kandidátem na primátora Pardubic.
09.06.2018 10:05 |

podobné články

Podobné články

Klimpl (ODS): Zanechte demagogie, pane Rychtecký

 
Zastupitel pardubické radnice Jakub Rychtecký z ČSSD se v poslední době vyjadřuje pro regionální sdělovací prostředky a soustavně napadá vše, co se v předchozím období v Pardubicích udělalo.
08.07.2011 12:00 |

podobné články

Rychtecký (ČSSD): Centrální polytechnické dílny a GAMPA znají dodavatele

 
Radní města Pardubic schválili dodavatele v části stavby včetně vybudování přípojek vody, splaškové kanalizace, dešťové kanalizace a plynu v projektu Centrální polytechnické dílny a Galerie města Pardubic v areálu Automatických mlýnů.
06.11.2020 07:45 |

podobné články

Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

 
Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi městem a developery a jasné podmínky pro umisťování nových projektů do území, schválili minulý týden také zastupitelé města Pardubic.
25.01.2022 22:25 |

podobné články

Zajištění startovacích bytů pro mladé je pro kandidáta na primátora Pardubic Martina Charváta velkou výzvou

 
ROZHOVOR Zatímco celostátně se v různých průzkumech hnutí ANO před blížícími se komunálními volbami velmi daří, daleko těžší boj je čeká ve větších českých městech. Výjimkou nejsou ani východočeské Pardubice. Zde za ANO kandiduje na post primátora ing. Martin Charvát, který vsadil na osobní kontakt s voliči a zatím svůj srdnatý boj zvládá na jedničku. Jednačtyřicetiletý Martin Charvát, rodák z nedalekého Kolína, žije v Pardubicích již čtrnáctým rokem. Je zde se svou rodinou velmi spokojený, ale má i jasnou vizi dalšího rozvoje Pardubic.
06.10.2014 15:26 |

podobné články

Rada města Pardubic dala rezidenčnímu projektu BlackBird Real Estate zelenou

 
Soukromý developer BlackBird Real Estate připravuje na pozemcích v širším centru Pardubic významný developerský projekt. V příštím desetiletí má na ploše mezi třídou S. K. Neumanna a Chrudimkou, poblíž přírodního parku Červeňák v širším centru Pardubic, vzniknout více než tisíc nových bytů. Na řádném jednání Rady města Pardubic dostal projekt, zatím v podobě územní studie, od pardubických radních zelenou. Developer nyní může zahájit proces povolování stavby a začít s přípravou výstavby první etapy.
13.05.2020 13:25 |

podobné články

Feriho nahradilo hned několik taháků, ujistil mladý kandidát SPOLU

 
Aneta Ečeková Maršálová (STAN) kandiduje z 28. místa v Praze za PirSTAN, David Bohbot (Trikolora Svobodní Soukromníci) kandiduje z 8. místa ve Středočeském kraji, Jan Kůrka (SPD) kandiduje ze čtvrtého místa v Plzeňském kraji a Jiří Havránek (ODS) kandiduje ze 6. místa ve Středočeském kraji za koalici Spolu. Všichni tito dostali příležitost prezentovat své názory na CNN Prima News v pořadu Divoká karta.
27.09.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kůrka (17 článků) , Jiří David (133 článků) , David David (1568 článků) , David David (1173 článků)

Už je to tady. Probíhá pokus o popravu primátora Svobody a jeho lidí

 
Náměstek primátora za TOP 09 Tomáš Hudeček navrhl na dnešním jednání zastupitelstva odvolání celé rady včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS). Radní by měli být odvoláváni postupně. Dosud opoziční ČSSD navrhla odvolání primátora, náměstka primátora a radního pro dopravu Josefa Noska (ODS) a radní Aleksandry Udženije (ODS). Komunisté chtějí odvolat celou radu.
23.05.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků) , Josef Svoboda (174 článků) , Tomáš Svoboda (211 článků)

Rychtecký (ČSSD): Cílem projektu bylo nalákat mladé, ekonomicky aktivní lidi do Pardubic

 
Budoucí obyvatelé startovacích bytů se budou moci brzy nastěhovat.
19.10.2020 18:25 |

podobné články

Rychtecký (ČSSD): Radní dali zelenou další nové škole na území města

 
Radní města Pardubic dali souhlas se vznikem již šesté nestátní základní školy ve městě.
05.08.2022 08:40 |

podobné články

Řehounek (ANO): Jan Řehounek rezignoval jako náměstek primátora Pardubic

 
Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva města Pardubic rezignoval na funkci náměstka primátora Jan Řehounek. Funkci náměstek opustí na konci roku.
14.12.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Řehounek (10 článků)

Karviná měla dvanáctiletou primátorku. Nahradil ji "stařec". Třicátník

 
Zcela neobvyklou situaci zažila kancelář primátora města Karviné. Do křesla primátora města totiž hned z rána usedla dvanáctiletá Ema Trávničková. Jeden den si vyzkoušela jaké to je být primátorem.
07.12.2011 15:25 |

podobné články

Haas (ODS): Tři smutné obrázky o fungování Pardubic

 
Květnové zasedání Zastupitelstva města Pardubic přineslo tři špatné či smutné (nejpřiléhavější adjektivum nechť si vybere každý čtenář sám) zprávy o fungování Pardubic. Každou z trochu jiného „soudku“ – jednu občanskou, jednu ekonomickou a jednu personální.
02.06.2015 14:11 |

podobné články

Legenda Pardubic přezdívaná Krychlič (†73): Nejbizarnější historky o muži s výstředním účesem

 
Minulý rok v březnu zemřel Václav Kulhánek z Pardubic, který si pro svůj nezvyklý účes vysloužil přezdívku Krychlič (†73). Tento muž se stal legendou Pardubic a zaujal nejenom účesem, ale také výstředním oblečením a výrazným líčením. Před jeho smrtí se s Václavem sblížila režisérka Silvie Dymáková. Ta o něm natočila časosběrný dokument. Sama popsala, že ji dříve děsil, nakonec však navždy zůstane v jejím srdci. O extravagantním muži se v Pardubicích tradovaly nejrůznější nepravdivé historky a některé z nich byly opravdu bizarní.
01.04.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (26 článků) , Sam Sam (672 článků)

Pražská TOP 09 nabídla ČSSD post primátora

 
Pražská TOP 09, která skončila ve volbách druhá, nabídla ČSSD post primátora. Chce sestavit koalici bez vítězného hnutí ANO. ČTK to dnes řekl vyjednavač TOP 09 Jiří Nouza. Nabídka zazněla v pondělí, uvedl bez dalšího komentáře. K získání většiny by TOP 09 potřebovala další dva partnery, v úvahu by přicházela Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) nebo ODS s případnou podporou Pirátů. ČSSD však tvrdí, že ctí vítěze voleb, tedy hnutí ANO. Podobně se vyjádřila i Trojkoalice. ODS s postem primátora pro ČSSD nesouhlasí.
22.10.2014 10:25 |

podobné články

To jsou věci: S kandidaturou Jana Kasla je to trochu jinak

 
Bývalý pražský primátor za ODS Jan Kasl kandiduje v letošních podzimních volbách hned za dvě různá politická uskupení najednou. Do pražského městského zastupitelstva kandiduje za své, nedávno založené uskupení „65 demokratů Jana Kasla“. Do zastupitelstva Prahy 6 kandiduje za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Informovala o tom úterní MF Dnes.
12.08.2014 07:25 |

podobné články

V Havířově kandiduje do zastupitelstva rekordní počet žen

 
Zastoupení žen v komunální politice po volbách mírně vzroste. Ve volbách do zastupitelstev měst a obcí totiž celorepublikově kandiduje historicky nejvíce žen – 32,23 %. V Havířově kandiduje dokonce i o něco více žen, než je republikový průměr – celkem 34,2 %. Analýzu zpracovalo Fórum 50 %, nezisková organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.
05.10.2014 13:01 |

podobné články

Karel Brückner byl trénérský borec. Co provedli vlastní lidé Zemanovi, by odrovnalo každého. Fotbalový funkcionář vysvětluje, proč kandiduje ve volbách

 
ROZHOVOR Předseda Krajského fotbalového svazu Olomouc Stanislav Kaláb kandiduje v krajských volbách v Olomouckém kraji za Stranu práv občanů, jež kandiduje v koalici s SPD. Mezi body programu patří nesouhlas s nelegální migrací, podpora Miloše Zemana ve funkci prezidenta, zmírnění diktátu EU a zrušení televizních poplatků ČT pro seniory. Dále podpora mládežnického sportu, odmítnutí inkluzivního školství či dostupná veřejná doprava pro všechny. Zmínil i své postřehy a zážitky z fotbalového prostředí.
28.09.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Brückner (23 článků) , Miloš Zeman (27863 článků)

Kandidátem ČSSD na brněnského primátora bude opět Roman Onderka

 
ČSSD povede v Brně v příštím roce do komunálních voleb současný primátor Roman Onderka. Rozhodli o tom dnes delegáti konference ČSSD Brno-město. Onderku opětovně zvolili předsedou brněnské organizace ČSSD a také lídrem její kandidátky do komunálních voleb. Znamená to, že Onderka je i kandidátem ČSSD na primátora. ČTK to řekla tajemnice sdružení ČSSD Brno-město Gabriela Hanzlová. Se svými přibližně tisíci členy patří k největším místním organizacím ČSSD v zemi. 
23.11.2013 21:07 |

podobné články

Bém: Protlačuje černou stavbu za 800 milionů?

 
Do pražského primátora Pavla Béma (ODS) se obuli zastupitelé Pardubic. Obviňují ho, že lobbuje za osmisetmilionovou černou stavbu skladu u Pardubic. V projektu má peníze Bémův dlouholetý kamarád Zbyněk Kareš.
23.10.2009 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (861 článků)