Článek

Z vadných prsních implantátů vzniklo neobvyklé umělecké dílo

 
Francouzská umělkyně Camille Lorinová si pro svou novou uměleckou instalaci vybrala neobvyklý materiál. Je jím několik set vadných prsních implantátů firmy PIP, které umístila do tenkých černých punčoch a zavěšené pod stropem vystavila ve francouzském městě Marseille.
21.04.2013 10:35 |

podobné články

Podobné články

Vinohradská nemocnice při výměně PIP implantátů nutí ženy vzdát se nároků

 
Pražská vinohradská nemocnice podle České televize (ČT) podmiňuje výměnu vadných prsních implantátů PIP tím, že se pacientky musí vzdát nároku na případnou náhradu škody. Na podobné praktiky prý upozorňují i pacienty jiných nemocnic a klinik při výměnách těchto implantátů. Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) je to nemorální.
20.06.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Výměna PIP implantátů bude bezplatná jen ze zdravotních důvodů

 
Na bezplatnou výměnu vadných prsních implantátů PIP budou mít nárok pouze pacientky u nichž byla původní operace provedena ze zdravotních důvodů.
15.02.2012 17:40 |

podobné články

Výměny vadných PIP implantátů pacientkám po rakovině prsu začaly: Šlo to jako po másle!

 
Prošly si rakovinou prsu, dostaly náhradní implantát a doufaly, že budou mít od operací navždy pokoj. Jenže zhruba 2000 českých žen teď čeká výměna těchto prsních implantátů.
12.03.2012 12:10 |

podobné články

Způsobuje nový typ prsních implantátů rakovinu? Zemřely dvě ženy, 23 onemocnělo

 
Britské ministerstvo zdravotnictví nařídilo důkladnou prověrku bezpečnosti prsních implantátů, které mají zdrsnělý povrch. Zjistilo se, že na rakovinu zemřely dvě pacientky s těmito vycpávkami a dalších 23 onemocnělo. Napsal to britský web Mail Online.
10.07.2017 13:15 |

podobné články

Francie: Prsní implantáty v punčochách jako dílo na protest proti tlaku na ženy

 
Uměleckou instalaci z nezvyklého materiálu vytvořila francouzská výtvarnice Camille Lorinová. Využila k ní několik set vadných prsních implantátů firmy PIP, které umístila do tenkých černých punčoch a zavěšené pod stropem vystavila v jihofrancouzském městě Marseille, jež je společně se slovenskými Košicemi letošním Evropským hlavním městem kultury.
21.04.2013 10:55 |

podobné články

Francouzi vyzývají tisíce žen k odstranění vadných prsních implantátů

 
Francouzská vláda vyzvala v pátek tisíce žen, aby si nechaly odstranit vadné prsní implantáty, které vyrobila firma Poly Implant Prothèse (PIP). Informuje o tom agentura Reuters.
23.12.2011 09:45 |

podobné články

Plastičtí chirurgové z Bulovky mají pracovní soboty. Budou vyměňovat vadné prsní implantáty

 
Plastická chirurgie Nemocnice Na Bulovce spustila víkendový provoz. Zrychlí tak výměnu vadných prsních implantátů.
08.03.2012 12:20 |

podobné články

Zakladatel firmy PIP dostal za vadné prsní implantáty čtyři roky

 
Zakladatel francouzské firmy PIP Jean-Claude Mas byl dnes odsouzen za výrobu vadných prsních implantátů. Soud ho poslal na čtyři roky do vězení, informovaly světové agentury. Vadné implantáty se prodávaly i v České republice. Žaloba evidovala více než 4100 protržených voperovaných náhrad a 2700 žen, u kterých vyvolaly implantáty záněty. Masův právník Yves Haddad se nechal slyšet, že se proti verdiktu odvolá.
10.12.2013 12:35 |

podobné články

Vyráběl vadné prsní implantáty. Prodával je i v Česku!

 
Zakladatel francouzské firmy PIP Jean-Claude Mas byl dnes odsouzen za výrobu vadných prsních implantátů. Soud ho poslal na čtyři roky do vězení, informovaly světové agentury. Vadné implantáty se prodávaly i v České republice.
10.12.2013 23:10 |

podobné články

Češky dostaly do prsou vadné implantáty: Celá EU teď zavádí přísné kontroly

 
Konec vadných zdravotnických prostředků a pomůcek, například prsních implantátů, žádají zákonodárci v Bruselu. Europoslanci schválili nové nařízení, které zavede přísnější kontroly výrobců i možnost zpětně dohledat, kdo implantát vyrobil a zda je dostatečně kvalitní. Už by se tak neměl opakovat skandál, kdy německá firma voperovala 400 tisícovkám žen z celého světa nebezpečné implantáty. Týkalo se to i Češek.
10.04.2017 06:15 |

podobné články

Výměnu orsních implantátů by měly hradit kliniky, píše ministerstvo

 
Výměnu vadných silikonových implantátů PIP pacientkám, které podstoupily zákrok z kosmetických důvodů, by měly zaplatit plastické kliniky. Takto se vyjádřilo ministerstvo zdravotnictví ve svém stanovisku, které ovšem není právně závazné. Pacientkám tedy mnohdy může pomoci jen soud.
15.02.2012 19:30 |

podobné články

Sharon Osbourne: Zbavila jsem se prsních implantátů, každé ňadro mělo jinou velikost

 
Manželka rockera Ozzyho Osbourna (62) se vrátila do televizní talk show s příznačným názvem The Talk. Sharon (53) diváky nešetřila a hned v úvodu na sebe práskla, jak jí pod tíhou implantátů povolila prsa. Proto se prý silikonových výplní zbavila. A to byl také pravý důvod, proč z talk show na čas zmizela. Původně přitom tvrdila, že se musí starat o manžela Ozzyho.
07.10.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Osbourne (104 článků) , Ozzy Osbourne (247 článků)

Sharon Osbourn přiznala: Prsních implantátů jsem se zbavila

 
Prsa jí prý pod tíhou implantátů povolila.
10.10.2011 12:30 |

podobné články

Poc (ČSSD): Přísnější kontroly implantátů a protéz

 
V návaznosti na skandály týkající se defektních prsních implantátů a náhrad kyčelních kloubů požaduje Evropský parlament přísnější kontroly zdravotnických prostředků a lepší ochranu pacientů. Dnes udělil zpravodajce Dagmar Roth-Behrendt (S&D;) silný mandát pro další vyjednávání s členskými státy EU a přijetí nových pravidel se proto očekává již na jaře 2014.
22.10.2013 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Roth-Behrendt (1 článek)

Jaké jsou druhy prsních implantátů? Výhody a nevýhody silikonů

 
Jak poznám, který implantát je pro mě nejvhodnější, ptají se ženy, které touží po zvětšení prsou, na diskuzních fórech i v ordinacích lékařů. Na trhu je silikonových implantátů hodně. V čem se tedy liší a jak si vybrat ten pravý?
30.03.2017 00:10 |

podobné články

Nejžádanější plastickou operací je po liposukci zvětšení prsou

 
Podle údajů Americké společnosti estetické a plastické chirurgie si nechalo v loňském roce zvětšit v USA prsa přes 300 tisíc žen. Nejčastějším důvodem, který ženy uvádějí, je, kromě viditelného zlepšení vzhledu, hlavně zvýšení sebevědomí, které s tím souvisí. Zvětšení prsou neboli augmentace je operace méně náročná, která přináší výborné výsledky. Většinou už po týdnu je možné se vrátit k běžným činnostem. Když se řekne zvětšení prsou, většina žen si představí automaticky silikonové implantáty. S nimi se pojí některé nepodložené obavy, například, zda zvětšení prsou zvyšuje riziko rakoviny prsu, systémového nebo autoimunitního onemocnění. Žádné vědecké studie takovou souvislost neprokázaly, stejně jako nejsou důkazy o tom, že by implantáty nějakým způsobem ovlivňovaly těhotenství nebo kojení. Je třeba ale vědět, že prsní implantáty je vhodné sledovat. Značek implantátů je na trhu hodně, například Motiva nabízí implantáty s bezpečnostní technologií Q-chip. Ten díky unikátnímu kódu, který je registrován v databázi, umožňuje lékařům všude na světě dohledat potřebné informace o implantátu. Implantáty s čipem nabízí například luxusní klinika estetické medicíny v centru prahy Brandeis Clinic. Po určité době by měly, ale nemusejí, být implantáty vyměněny. Ze strany výrobců není omezena doba jejich použití, nicméně existuje doporučení Americké lékové agentury (Food and Drug Administration, FDA), které říká, že by měl být implantát vyměněn po 10 letech. Co vede ženy k tomu, že si nechávají prsa zvětšit? Přitažlivější postava, která má jasněji vykreslené kontury hrudníku, přání, aby jim oblečení lépe padlo, nebo potřeba řešit změnu postavy v souvislosti s těhotenstvím a kojením. Méně častým důvodem je asymetrie prsů, kdy jeden je výrazně větší než druhý. Pokud zvažujete zvětšení prsou, pak byste měla být zdravá a také byste měla mít realistická očekávání od zákroku. Zvětšení poprsí se nejčastěji provádí s použitím silikonových implantátů, protože je tělo dobře snáší. Od okamžiku rozhodnutí ke splněnému snu vás bude čekat několik fází. Nejdříve vyhledáte lékaře, případně vícero, a u nich absolvujete konzultaci. Během... Čtěte více Příspěvek Nejžádanější plastickou operací je po liposukci zvětšení prsou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.08.2015 08:20 |

podobné články

Exact Systems: V České republice klesá počet vadných autodílů

 
8% autodílů vyrobených v České republice v roce 2013 bylo vadných a nebylo je možné použít při výrobě automobilů. To je méně než v předešlém roce a přesně na úrovni evropského průměru - vyplývá z interních údajů firmy Exact Systems, která kontroluje kvalitu autodílů. Představitelé společnosti zdůrazňují, že se průměrné auto skládá ze zhruba 8 tisíc součástek a vadnost třeba jen jedné z nich může způsobit vážnou poruchu automobilu, která se může pro majitele vozu ukázat nebezpečná a nákladná.
31.03.2014 13:15 |

podobné články

Děti v ohrožení? Vadné vakcíny vyděsily rodiče, čínské firmě hrozí tvrdé postihy

 
Kauza vadných vakcín je nyní nejdiskutovanějším tématem na čínských sociálních sítích. Dosud se nevyskytla zpráva, že by některé z dětí kvůli očkování onemocnělo, případně se u něj projevily vedlejší účinky. Společnost Changsheng Biotechnology však musela zastavit výrobu vakcíny a stáhnout ji z distribuce. A čínský premiér nařídil vyšetřit případ vadných vakcín proti vzteklině určených pro děti a žádá tvrdé postihy pro firmy a osoby, které jsou do skandálu zapleteny.
23.07.2018 13:05 |

podobné články

Venezuelka pašovala dvě kila kokainu v prsních implantátech

 
Španělská policie zadržela na letišti v Madridu ženu, která do Evropy z Kolumbie provezla téměř dva kilogramy kokainu ukryté ve vlastním těle. Třiačtyřicetiletá Venezuelka pašovala drogy v prsních implantátech.
15.08.2014 19:01 |

podobné články