Článek

Z krize vyjdeme silnější: Babiš v projevu poděkoval všem od prodavaček po seniory

 
Premiér Andrej Babiš promluvil v pondělí večer k českému národu. V proslovu poděkoval všem, od prodavaček přes armádu až po seniory. Babišův dík patřil českým občanům, kolegům a všem, kteří se podílí na zvládnutí složité situace, na kterou nebyl nikdo připravený. Předseda vlády apeloval na lid, aby dodržoval přísná opatření, protože jen tehdy krizovou situaci zvládneme a budeme se moci o to dřív vrátit k normálnímu životu.
23.03.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18013 článků)
Podobné články

Firmy si snad uvědomí, že zaměstnanci zavření doma na „home office“ nejsou riziko. Honzejk doufá, že po koronavirové krizi budeme silnější

 
Z koronavirové krize vyjdeme silnější, říká komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk. Stát, školy i firmy mají podle něj nyní šanci fungovat lépe a víc „pro lidi“. „Po odeznění epidemie snad větší množství firem pochopí, že práce z domova není něco rizikového, ale racionální standard,“ doufá komentátor.
15.03.2020 12:11 |

podobné články

Exministr Bendl z ODS: Sankce proti Rusku jsou nesmysl. Vyjdeme z toho s holým zadkem. Lidé se u nás i díky ODS nemají špatně

 
ROZHOVOR Exministr zemědělství a poslanec ODS Petr Bendl považuje sankce proti Rusku za hloupý krok, který neposune úroveň demokracie na východě ani o milimetr a způsobí jen to, že naše trhy obsadí někdo jiný a my z toho vyjdeme s „holým zadkem“. Bendl věří, že se nejpozději do dvou volebních období podaří získat občanským demokratům zpět důvěru voličů. Nyní prý ANO ve sněmovně projde, co by v žádném případě ODS u občanů neprošlo.
26.08.2014 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (502 článků)

Exministr Bendl z ODS: Sankce proti Rusku jsou nesmysl. Vyjdeme z toho s holým zadkem

 
ROZHOVOR Exministr zemědělství a poslanec ODS Petr Bendl považuje sankce proti Rusku za hloupý krok, který neposune úroveň demokracie na východě ani o milimetr a způsobí jen to, že naše trhy obsadí někdo jiný a my z toho vyjdeme s „holým zadkem“. Bendl věří, že se nejpozději do dvou volebních období podaří získat občanským demokratům zpět důvěru voličů. Nyní prý ANO ve sněmovně projde, co by v žádném případě ODS u občanů neprošlo.
26.08.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (502 článků)

Výpovědi českých prodavaček: Denně čelí šikaně a ponížení

 
V médiích se před nedávnem objevil článek o šikaně prodavaček a tvrdých praktikách manažerů jednotlivých supermarketů. Reakce dalších nespokojených zaměstnanců na sebe nenechaly dlouho čekat. Jejich výběr přinesl server moneymag.cz.
24.11.2013 09:32 |

podobné články

Platy prodavaček v Česku: Kde si vydělají nejvíce?

 
Zatímco platy některých prodavaček v Británii nově vzrostou až na £9.75 (309 Kč) za hodinu a vysoce tak přesáhnou minimální mzdu, v České republice se pokladní musí pořádně dřít, aby dokázaly vůbec vyžít. Kde si prodavačky vydělávají nejvíc?
30.11.2016 12:55 |

podobné články

Premiér Babiš: Z této krize vyjdeme ještě silnější a lepší jako lidé, i jako národ

 
Mimořádný projev premiéra České republiky v čase nákazy koronavirem.
23.03.2020 21:10 |

podobné články

Zelení: Jedině solidarita a spolupráce zajistí, že z krize vyjdeme silnější

 
Zelené strany v Evropě vydaly společné prohlášení. Česká Strana zelených se k němu také připojuje.
01.04.2020 05:41 |

podobné články

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

Mladá Boleslav: Primátor poděkoval sponzorům Nadačního fondu Nová Šance

 
Primátor Raduan Nwelati dnes jménem města Mladá Boleslav přivítal v obřadní simi magistrátu zástupce sponzorů Nadačního fondu Nová Šance a poděkoval jim za trvalou spolupráci a významnou pomoc. Poděkoval také předsedkyni správní rady fondu Evě Peškové a koordinátorce protidrogové prevence Jarmile Sáchomské za příkladné dlouholeté vedení fondu.
27.04.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Raduan Nwelati (66 článků)

Zeman poděkoval policii, že ochránila akci na jeho podporu

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na Hradě poděkoval policejnímu šéfovi Tomáši Tuhému za ochranu, kterou policie zajistila 17. listopadu na Albertově „při akci na podporu prezidenta”. Oznámil to mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Prezident podle něj v této souvislosti poděkoval také řediteli Útvaru pro ochranu prezidenta Vladimíru Machovi.
26.11.2015 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23643 článků)

Babišův projev: Rejžek, Šafr... Co myslíte? Musíte vidět

 
Včerejší večer patřil projevu předsedy vlády Andreje Babiše. V projevu mluvil o pokoře, poděkoval těm, kteří si to dle něho zasloužili, a požádal i o odpuštění za nedostatky. Ale v projevu našli nedostatky například: Jakub Patočka z Deníku Referendum, Petr Honzejk z Hospodářských novin či Pavel Šafr z Fora24. Pro některého Babiš nebyl dost autentický, pro jiného zase neodpověděl na správné otázky. Nemluvě o Janu Rejžkovi, který Babišovi stejně vynadal do estébáků.
24.03.2020 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18013 článků) , Jan Rejžek (78 článků) , Petr Pavel (620 článků)

Čtyři roky od masakru v redakci časopisu: „Svoboda projevu je silnější než kdy dřív,“ říká Macron

 
 Francie si dnes připomněla čtyři roky od teroristických útoků na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a obchod s košer potravinami, při kterých zahynulo sedmnáct lidí. Na místa tragédií na východě Paříže se obětem přišli poklonit ministr vnitra Christophe Castaner či pařížská starostka Anne Hidalgová. Prezident Emmanuel Macron na Twitteru napsal, že svoboda projevu, proti které útočníci bojovali, je silnější než kdy dřív.
07.01.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (419 článků) , Anne Anne (98 článků)

Babiš: Přesunout nakažené seniory? Ne

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) tentokrát místo psaného pravidelného týdenního shrnutí nahrál na svůj facebookový profil videovzkaz. V něm mimo jiné poděkoval všem bojujícím s koronavirem.
30.03.2020 07:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18013 článků)

VIDEO Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka“

 
Američané nedávno v Afghánistánu použili „matku všech bomb“, svou největší nejadernou zbraň. Podle vládních zdrojů z Kábulu bomba zabila desítky teroristů Islámského státu v jeskynním komplexu. Agentura Reuters informuje o tom, že Rusové mají ve výzbroji nesrovnatelně silnější zbraň, než je „matka všech bomb“, až čtyřikrát silnější.
16.04.2017 16:40 |

podobné články

Premiér Babiš poděkoval britské velvyslankyni

 
Premiér Babiš poděkoval britské velvyslankyni Thompsonové za přínos k rozvoji česko-britských vztahů
02.01.2018 12:20 |

podobné články

Sobotka na sjezdu poděkoval Paroubkovi

 
Úřadující šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka ve svém projevu zkritizoval současnou vládu Petra Nečase a poděkoval bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi za jeho práci pro stranu.
18.03.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Petr Nečas (9309 článků)

Duka poděkoval Klausovi za to, že hájí stejné hodnoty jako církev

 
Pražský arcibiskup Dominik Duka poděkoval prezidentu Václavu Klausovi za jeho vystoupení na svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. Prezident podle Duky ve svém projevu hájil přesně ty hodnoty, ke kterým se církev hlásí, a jeho slova měla mezi věřícími pozitivní ohlas.
06.10.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9791 článků) , Dominik Duka (958 článků)

Trump v OSN pohrozil Íránu a poděkoval Kimovi. Melania se dost mračila

 
Americký prezident Donald Trump v úterním projevu k Valnému shromáždění OSN poděkoval severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi za vstřícnost, s jakou přistupuje k jednáním kolem severokorejského jaderného a raketového programu. Sankce proti KLDR ale zůstávají v platnosti. Trump také oznámil více nových sankcí proti Íránu. Jeho vůdci prý rozsévají chaos, smrt a destrukci a ostatní země by se měly podílet na jeho izolaci. Trumpa doprovází v OSN jeho žena Melania, fotografové ji zastihli černě oděnou a v dost zamračené náladě.
25.09.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4890 článků) , Kim Kim (1553 článků)