Článek

Z korupce obviněný Koval vyloučený z ANO odchází z obou ostravských zastupitelstev

 
Ostravský zastupitel a obvodní zastupitel za městskou část Jih Vladislav Koval, který byl do funkcí zvolen za hnutí ANO, se vzdá obou svých mandátů. V pátek totiž vyšlo najevo, že čelí obvinění z toho, že si v době, kdy byl ředitelem odboru na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR), řekl o úplatek. Vedení hnutí ANO ještě týž den Kovala vyloučilo a vyzvalo ho, aby skončil i jako zastupitel.
26.01.2015 21:03 |

podobné články

Podobné články

Obviněný Koval vyloučený z ANO rezignoval na post zastupitele Ostravy

 
Bývalý ředitel odboru hospodářských služeb ministerstva pro místní rozvoj Vladislav Koval, kterého policie obvinila z toho, že si řekl o úplatek, dobrovolně opustí své místo v zastupitelstvu města Ostravy a i zastupitelstvu nejlidnatějšího obvodu moravskoslezské metropole Ostrava-Jih.
26.01.2015 20:27 |

podobné články

Exředitel MMR Koval: Obžalovali ho z braní úplatku!

 
Exředitel odboru ministerstva pro místní rozvoj Vladislav Koval (49, dříve ANO) čelí obžalobě z přijetí úplatku. Hrozí mu až deset let vězení či propadnutí majetku. Koval podle policie žádal jako úřední osoba úplatky od jednatele společnosti, která pro ministerstvo vykonávala údržbářské práce.
13.05.2015 21:40 |

podobné články

Ministerský úředník z ANO skončil před soudem kvůli korupci. Sám však tvrdí, že ji jen předstíral

 
Někdejší šéf odboru ministerstva pro místní rozvoj Vladislav Koval dnes u soudu popřel obžalobu z korupce. Uvedl, že chtěl naopak protikorupční jednání sám odhalit, a proto jednateli firmy, jež pro ministerstvo zajišťovala údržbářské práce, zkusil navrhnout poskytnutí úplatku. Koval byl v době návrhu členem hnutí ANO, které ho po jeho obvinění obratem vyloučilo ze svých řad.
09.07.2015 19:41 |

podobné články

Bývalý ostravský zastupitel z ANO dostal tři roky za uplácení

 
Bývalý šéf odboru ministerstva pro místní rozvoj a někdejší ostravský zastupitel Vladislav Koval (ANO) dostal tříletý podmíněný trest, pětiletý zákaz působení ve veřejných funkcích a pokutu 30 tisíc korun za úplatkářství. Koval vinu odmítá, a tvrdí, že se naopak snažil odhalit korupční jednání, a proto si řekl o úplatek. 
27.08.2015 15:56 |

podobné články

Babišův muž obžalován

 
Exředitel odboru ministerstva pro místní rozvoj Vladislav Koval (dříve ANO) čelí obžalobě z přijetí úplatku. Hrozí mu až deset let vězení či propadnutí majetku. ČTK to dnes sdělila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Koval podle policie žádal jako úřední osoba úplatky od jednatele společnosti, která pro ministerstvo vykonávala údržbářské práce.
13.05.2015 11:29 |

podobné články

Bývalý úředník ministerstva Koval se vyhne vězení. Za korupci dostal podmínku

 
Bývalý ředitel odboru na ministerstvu pro místní rozvoj a ostravský zastupitel Vladislav Koval (dříve ANO) vyvázl od soudu jen s tříletou podmínkou a pokutou 30 tisíc korun. Podle obžaloby žádal úplatek výměnou za to, že firmě Protum Servis zajistí na ministerstvu zakázku. Podle Kovala šlo o špatné manažerské rozhodnutí. Za korupci mu hrozilo až 10 let ve vězení nebo propadnutí majetku.
27.08.2015 14:15 |

podobné články

Premiér Babiš žádá po kupci ostravských oceláren písemné plány investic

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby společnost Liberty House, která je potenciálním kupcem ostravských oceláren ArcelorMittal Ostrava (AMO), písemně deklarovala plán a výši investic do ostravských oceláren a zároveň představila víceletý investiční plán. Premiér to po dnešním jednání s majitelem britské firmy Sanjeevem Guptou řekl ČTK. Společnost prý chce využít dosud nezužitkované kapacity hutí.
07.11.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Na severu Čech protestují proti spalování kalů z ostravských lagun

 
Situace v Ústeckém kraji kolem spalování ostravských kalů v cementárně v Čížkovicích se zostřuje. Lidé hrozí občanskými protesty. Padlo i první trestní oznámení. Zřejmě i kvůli tomu plánované spalování v neděli nezačalo. Přesto litvínovská radnice tvrdí, že nic z toho dovoz a likvidaci kalů z ostravských lagun nezastaví.
09.11.2011 08:05 |

podobné články

Ostravský zastupitel ANO byl obviněn z korupce

 
Bývalý ředitel odboru Ministerstva pro místní rozvoj a dnes ostravský zastupitel za hnutí ANO Vladislav Koval byl policií obviněn z toho, že si během svého působení na ministerstvu řekl o úplatek. Chtěl ho prý od firmy, která s ministerstvem spolupracovala. S informací přišel jako první server Aktualne.cz
23.01.2015 13:57 |

podobné články

Ať odejde z ODS Nečas i jeho sluha Svoboda, ozval se vyloučený člen ODS

 
Bývalý, nedávno vyloučený, člen ODS Bohumil Zoufalík a starosta Prahy 10 se vyjádřil k současnému dění v ODS a odsoudil další vylučování.
09.08.2013 16:35 |

podobné články

Vyloučený poslanec ODS Úlehla si znovu vyřizuje účty s Kubou a dalšími

 
Poslanec vyloučený z řad ODS Tomáš Úlehla, který opustil jednací sál sněmovny před klíčovým hlasováním o důvěře Rusnokově vládě, se na svém facebookovém profilu vymezil vůči článku ZlínskéhoDeníku.cz. Odmítá tvrzení, že stál za koncem vlády pravicové trojkoalice vedené občanskou demokracií.
22.08.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků)

Vyloučený Dryml se opřel do SPOZ, Štengla označil za pošťáka

 
Vyloučený člen Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) senátor Vladimír Dryml si postěžoval na nedemokratičnost své bývalé strany a na praktiky, které podle něj ve straně panují. Místopředsedovi SPOZ Martinu Nejedlému a hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi se podle Drymla například nelíbily jeho konzultace s hlavou státu.
27.09.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dryml (288 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Soudní dvůr rozhodl, že léčivé přípravky s efedrinem jsou vyloučeny z působnosti nařízení o prekursorech drog

 
Soudní dvůr Evropské unie tento týden v řízení o předběžné otázce podané Nejvyšším soudem rozhodl, že léčivé přípravky obsahující efedrin a pseudoefedrin jsou vyloučeny z působnosti nařízení o prekursorech drog.
17.03.2017 13:05 |

podobné články

Ministerský úředník z ANO si měl říct o úplatek, hnutí ho vyloučilo

 
O úplatek si měl říct dnes již bývalý ředitel odboru hospodářských služeb ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a zastupitel Ostravy za hnutí ANO Vladislav Koval. Poté, co ho policie obvinila, své místo na MMR opustil. Obvinění Právu potvrdil ostravský primátor Tomáš Macura (ANO). Předsednictvo ANO Kovala z hnutí obratem vyloučilo.
23.01.2015 14:37 |

podobné články

Liberecký hejtman Půta, obviněný z korupce, odstoupil z čela STAN

 
Liberecký hejtman Martin Půta obviněný z korupce odstoupil z postu předsedy hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Půta odstoupení oznámil na dnešním zasedání předsednictva hnutí, oznámil mluvčí STAN Karel Kreml. Funkci Půta nevykonává už od loňska, STAN dál povede první místopředseda hnutí a místopředseda Sněmovny Petr Gazdík.
21.12.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků)

Koudelka (ČSSD): Členem vlády může být obviněný

 
Rozhořela se debata, zda může být obviněný ve vládě. Odpověď je ano. Právní řád nestanoví, že obviněný člověk nesmí vykonávat ústavní funkci.
17.02.2018 20:30 |

podobné články

Nováková: Jméno kupujícího ostravských hutí mě nepřekvapilo

 
Ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO) oznámené jméno kupujícího ostravských hutí ArcelorMittal Ostrava nepřekvapilo. Schůzku s uvedenou britskou firmou Liberty House neplánuje ale iniciovat, předpokládá, že se jí zástupci firmy ozvou sami. Nováková to dnes řekla ČTK. Novému majiteli podnik prodá současný vlastník, skupina ArcelorMittal, patřící indickému miliardáři Lakšmímu Mittalovi.
12.10.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Lakšmí Mittal (2 články)

Vyhazov za korupci je málo, říká Babiš na adresu bývalého člena ANO

 
Člen hnutí ANO Vladislav Koval byl jen pár hodin po tom, co ho policie obvinila z korupčního jednání, vyloučen ze strany. Informuje o tom server Aktuálně.cz, který přidává i pohled předsedy hnutí Andreje Babiše. Ministr financí má za to, že pouhým vyloučením z hnutí by to pro Kovala skončit nemělo.
23.01.2015 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Exmanažer ANO se definitivně vyhnul vězení. Za korupci dostal podmínku

 
Tříletá podmínka. To je trest pro bývalého vysoce postaveného muže ANO Vladislava Kovala. Odvolací soud potvrdil jeho trest za korupci. Podle pravomocného rozsudku si Koval v pozici šéfa odboru ministerstva pro místní rozvoj řekl o úplatek.
25.11.2015 15:00 |

podobné články