Článek

Z Karibiku jako z Evropy. Exotický ráj bojuje o turisty a láká i na luxusní home office

 
Tropické ráje se otevírají turistům a všemožným způsobem lákají dovolenkáře, aby přijeli a i přes pandemii koronaviru si užili dovolenou právě u nich. Od středy 15. července se může létat na Maledivy, o tři dny dříve zase hranice otevřel karibský stát Barbados. Tamní vláda přišla vůbec s lákavou nabídkou pro všechny, kteří jsou na home office a ví, že ještě nějakou dobu budou pracovat z domova. Barbadoská premiérka je láká na až 12měsíční pracovní vízum s tím, že s dobrým internetovým připojením se dá stejně dobře pracovat z Barbadosu jako třeba z Evropy, uvedla stanice CNN.
16.07.2020 05:35 |

podobné články

Podobné články

Kancelář vyměnili za exotický ráj: Home office může vypadat jako luxusní dovolená

 
Práce z domova a režim „home office“ se pro mnohé stal v době pandemie koronaviru novým normálem. Má to ale i jednu výhodu, většinou totiž k práci z domova postačí notebook, telefon a samozřejmě wi-fi, pak se dá vlastně pracovat odkudkoliv, třeba z exotického Karibiku. Londýnská společnost Work Mango pracuje právě s tímto konceptem, tedy že home office se dá vykonávat třeba z Barbadosu, její zakladatel Roland Ndoro Mind je toho zářný příkladem, s přemístěním „kanceláře“ pomáhá i ostatním, uvedl list Daily Mail.
18.03.2021 21:55 |

podobné články

Práce na home office: Kdo vám zaplatí spotřebované energie a pracovní úraz?

 
Během 2. vlny koronaviru, pokud to bylo možné, začali lidé pracovat z domova. Vláda dokonce home office doporučila, zákoník práce ale tento typ činnosti nijak do podrobna neřeší. Home office má celou řadu výhod, avšak může firmám i zaměstnancům přinášet určitá rizika. Pokud se nedohodnou na jasných podmínkách, může vzniknout řada „třecích ploch“. Co když se na home office zraníte a kdo vám proplatí náklady?
13.12.2020 05:45 |

podobné články

Chtěl vzít lidem na home office část platu: Ať začne u sebe, schytal to Vystrčil. Výroku lituje

 
Pořádně nadzdvihl mandle lidem, kteří jsou dlouhodobě kvůli pandemii covidu na home office - někteří navíc s dětmi, které nemohou nyní do školek ani škol. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nadhodil myšlenku, že by se lidem na home office mohlo odebrat 20-30 procent platu, aby se naopak pomohlo těm, které krize zasáhla naplno. Sám Vystrčil nyní svých slov lituje. Ekonomové i řada politiků kroutí hlavou.
01.03.2021 13:50 |

podobné články

Arenberger zrušil na ministerstvu home office. Ostatním ho vláda ale ještě stále doporučuje

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) k pondělku 4. května zrušil svým úředníkům plošný home office. Využít ho mohou pouze v opodstatněných případech. Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ale stále doporučuje zaměstnavatelům home office minimálně do konce května. Ministr by podle něj měl jít příkladem. Plošný návrat lidí do kanceláří pak Babiš považuje „předčasný“, protože v souvislosti s rozvolňováním se zvýší mobilita.
04.05.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Práce z domova s výhledem na moře: Maledivy lákají turisty na exotický home office

 
Pro tisíce lidí pandemie koronaviru znamenala přesun z kanceláří do tzv. home office, a práce z domova se tak stala novým standardem. Této situace chtějí využít exotické ráje a oblíbené turistické destinace, které lákají pracující na zajímavé balíčky. S nabídkou jako první přišel karibský Barbados, nyní se k němu připojilo souostroví Maledivy, uvedla stanice CNN.
19.09.2020 14:35 |

podobné články

Home office od moře aneb pracovní prázdniny. Ráj Čechů hlásí nárůst pronájmů letních bytů

 
Dovolená, nebo práce? Letos přibývá lidí, kteří si hodlají na léto pronajmout nemovitost v Itálii, využít možnosti home office a na dálku pracovat od moře, informuje italský server The Local.
02.06.2021 05:15 |

podobné články

Home office na pláži je trend! Cestovky nabízí speciální hotely, láka Egypt i Maledivy

 
Práce z domova, neboli home office, se stává stále populárnější, čím dál větší počet zaměstnanců tuto alternativu vyžaduje. A zaměstnavatelé jim nezřídka alespoň v určité podobě vycházejí vstříc.
02.02.2021 09:55 |

podobné články

Microsoft představil kancelářský balík Office 2013: Psát budeme i dotykem

 
Počítačový gigant Microsoft odhalil první informace o chystané nové verzi svého kancelářského balíku Office. Ten ve starších verzích používá drtivá většina uživatelů s operačním systémem Windows. Office 2013, dříve označované jako Office 15, budou mít podporu dotykového ovládání, i integrovanou komunikaci prostřednictvím služby Skype.
17.07.2012 17:25 |

podobné články

Matějka (Svobodní): Pronájem bytu podle Marksové a home office podle Středuly. Dvojka k pohledání

 
Jako vlastník nemovitosti ji budete moct pronajmout jen se souhlasem souseda. Jako pracovníci využívající home office se budete s ostatními vídat, i kdyby to nebylo potřeba. Soudruzi jedou. Už chybí jen kádrové profily.
16.03.2016 10:10 |

podobné články

Karanténa, home office, nouzový stav. Co znamenají opatření pro běžného Čecha

 
Česká vláda přijala tvrdá opatření proti šíření koronaviru. Ve středu se zavřely školy, od úterního večera jsou zakázány veřejné i soukromé akce s účastí nad 100 lidí. Podezřelí z nákazy i infikovaní musejí dodržovat karanténu. Co přesně to znamená a jak rozumět dalším pojmům jako home office (práce z domova) nebo nouzový stav?
10.03.2020 22:26 |

podobné články

Nový zákoník práce pohřbívá home office. Piráti poslali otevřený dopis ministryni

 
Už od dubna by měl platit nový zákoník práce, který má poprvé stanovit pravidla pro home office neboli práci doma. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce více chránit práva a bezpečnost zaměstnanců.
13.12.2016 17:50 |

podobné články

Marksová o home office: Inspektoři vám doma ostré nože kontrolovat nebudou

 
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se ve čtvrtek ve Sněmovně ohradila proti kritice, která padla na její hlavu kvůli chystaným změnám v zákoníku práce, jež se týkají tzv. home office, tedy práce z domova. Inspektoři dle ní ostré nože ani kluzké podlahy v domácnostech kontrolovat nebudou.
15.12.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (464 článků)

Makáte home office? Tak se máte na co těšit: Ministryně Marksová navrhuje nesmyslný zákon, který vás bude akorát buzerovat!

 
Ministryně práce a sociálních věcí, paní Michaela Marksová přišla s opravdu stupidním návrhem zákona, který by nevymyslel Ostravák ani po dvou litrech rumu. Všichni ti, kteří občas pracují "home office", můžou opravdu radostí skákat do vzduchu. Paní ministryně přišla s návrhem zákona, který vás má kontrolovat, zda při výkonu své práce z domova dodržujete všechny normy a vaše pracovní pole působnosti vás nijak neohrožuje na životě.
15.12.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (464 článků)

Home office nebude omezen. Návrh sladí praxi s právem a lépe ochrání zaměstnance

 
V některých médiích a na sociálních sítích se objevily názory, že novela zákoníku práce by měla ztížit či fakticky znemožnit práci z domova, takzvaný home office. Tato vyjádření se zakládají na nepravdivých a nepodložených informacích. Navrhovaná úprava neomezuje práci z domova, stávající povinnosti jsou pouze přesněji vyjádřeny, tak aby odpovídaly současné praxi, zároveň návrh ponechává možnost individuální dohody.
16.12.2016 11:45 |

podobné články

Hladík (KDU-ČSL): Doporučení starostům jak nastavit na úřadě home office

 
V současné situaci, kdy je omezen pohyb obyvatel i úřední hodiny jednotlivých úřadů, je důležité udržet fungování obcí a měst. Nástrojem, jak ochránit zdraví svých pracovníků a zároveň udržet úřady, obce a města v chodu, je práce na dálku - tzv. home office.
17.03.2020 19:41 |

podobné články

Home office narušitel v akci: Nedrážděte domácí mazlíčky, nebo dopadnete takto!

 
Práce v home office má svá úskalí. Obzvlášť když se vám chce věnovat váš domácí mazlíček. V tomto případě panička svou kočku rozdráždila sama.
07.04.2020 10:30 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Home office využívají v EU spíše ženy a starší lidé, Češi jsou podprůměrní

 
Komentář k práci na bázi "home office". Autor vychází z dat na toto téma za loňský rok, která nově zveřejnil Eurostat.
26.04.2020 14:55 |

podobné články

Češi při práci z domu nelenili, tvrdí firmy. Některé teď home office zavedou a ušetří

 
Takzvaný home office byl dříve zvyklostí spíš ve vyspělých západních státech. V Česku se práce z domova využívala jen podprůměrně. To ale změnila opatření, kterými se mělo zabránit proti šíření nového typu koronaviru. Na režim práce z domova musela přejít řada firem a zaměstnancům nezbylo, než si zvyknout. Odborníci se teď shodují, že to mnohému prospělo. Lidé třeba efektivněji využívají moderní technologie. Někde dokonce uvažují, že nechají zaměstnance pracovat z domova častěji. Mohlo by se tak ušetřit a předejít propouštění.
04.05.2020 10:00 |

podobné články

Apogeo Group: Home office - Problém i příležitost

 
Práce z domova, Home office, představovala ještě nedávno jeden z oblíbených zaměstnaneckých benefitů, do nichž se ale firmy příliš nehrnuly. Ze dne na den se z ní ovšem stala nezbytnost umožňující udržet alespoň jakž takž v chodu rozjetý byznys.
14.05.2020 16:10 |

podobné články