Článek

Z deníků fotografa Koudelky: Dobrá fotografie je zázrak - a těch se mnoho neděje

 
Nakladatelství Torst připravuje knižní vydání Koudelkových deníků. Vypráví o životě ve svobodě, o fotografii, o přátelství i o vztazích se ženami.
18.11.2021 09:35 |

podobné články

Podobné články

Dechberoucí příběh světoznámého fotografa Koudelky (83): Slavné snímky srpnové invaze, emigrace i řada ocenění

 
Každý fotograf někde v sobě nosí kousek dobrodruha. Dvojnásobně to platí v případě světoznámého českého fotografa Josefa Koudelky. Jak sám říká, v žádné zemi nepobyl déle než tři měsíce, jeho pravidlem bylo strávit alespoň 40 nocí ročně pod širákem. Za padesát let své vášně vytvořil okolo 30 tisíc kontaktních kopií z negativu, tzv. kontaktů, promluvil i o své inspiraci. Nyní se rozhodl darovat několika českým muzeím a galeriím rozsáhlý soubor svých fotografií reprezentující jeho celoživotní dílo.
22.09.2021 05:20 |

podobné články

Vyzula (ANO): Nic se neděje, ale nevycházejte ven

 
Tak ono se vlastně nic neděje, jak slyšíme od odpovědných lidí. Vlaky nejezdí, hromadná městská doprava kolabuje, na cestách je ledovka, lidé nemohou do práce, děti do školy. A ono se nic neděje?
04.12.2014 08:51 |

podobné články

V New Yorku vydražili fotografie Sudka a Koudelky

 
Newyorská aukční síň Christie's ve čtvrtek v rámci aukce 242 fotografií renomovaných světových fotografů vydražila i snímky českých autorů Josefa Sudka a Josefa Koudelky. Obě fotografie českých autorů nakonec překonaly odhadní cenu.
03.10.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (101 článků)

Vytvořte si vlastní fototapetu

 
Pravděpodobně každý z nás má doma nějaké fotografie. Přesto, že je digitální doba mají klasické fotografie své nezaměnitelné kouzlo. Některé fotky určitě stojí za to, aby si je člověk vystavil na dobře viditelném místě. Vhodným řešením je určitě obyčejný foto rámeček, který můžete postavit na pracovní stůl či pověsit na zeď. Jestliže však chcete své vzpomínkové fotografie vystavit originálnějším způsobem, poradíme vám jak na to. Mimo to, že budete mít příjemné vzpomínky na očích, si vytvoříte dekoraci, která bude přitahovat zraky ostatních. Kreativní fotografické koláže Fotografické koláže patří v současné době k velmi oblíbeným. Vztahují se k jednomu konkrétnímu tématu. Jedná se třeba o fotografie ze svatby, dovolené u moře, z různých akcí s přáteli a jiné. K tomu je zapotřebí nechat snímky vytisknout, koupit k nim všelijak tvarované rámečky, a ty následně kreativně umístit na stěnu. V tomto ohledu se fantazii žádné meze nekladou, a proto se nebojte nechat vyniknout svojí kreativitu. Fotografie můžete také upevnit pomocí praktických stojanů, které tvoří spojení několika rámečků různě poskládaných. Výjimku netvoří ani různé tvary: například strom, srdíčko či kytka. Tapeta z fotografií Populárnost fototapet je všeobecně známá, a proč si jí nevytvořit sami z vlastních zásob? V případě, že máte zajímavé fotky z různých dovolených, výletů, snímky dětí, neváhejte a vytvořte si vlastní fototapetu na stěnu. Výhodou je, že ji můžete po nějaké době lehce odstranit a nahradit novou. Možností, jak ozdobit svůj interiér s pomocí vlastních fotografií, které se vám líbí, je nespočet. My jsme vám představili dvě z nich a je pouze na vás vybrat si způsob dekorace z fotografií, který vás nejvíce oslovil. Fotografie můžete lepit buď přímo na zeď, nebo na podklad s pomocí běžně dostupného lepidla.   Příspěvek Vytvořte si vlastní fototapetu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.09.2015 10:03 |

podobné články

Menšinám se tu žádné příkoří neděje. Vymýšlíme blbosti. Na vesnici lidé říkají, co to v té Praze vymýšlejí, vzkazuje advokátka Kovářová

 
Chvála Bohu za Jiřinu Bohdalovou! Vymýšlíme blbosti! „Menšinám se u nás žádné příkoří neděje, to jen v médiích sledujeme halasné a dobře zaplacené reklamní spoty,“ komentuje bývalá ministryně spravedlnosti a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová dění kolem festivalu Prague Pride. Podotýká, že mnoho lidí se nechce dívat na okaté předvádění ve spodním prádle ani veřejné prezentace nahoty a obscénností. „Na jednu stranu před takovými obrazy chráníme malé děti, na druhé straně je veřejně předvádíme na ulici a v médiích. Naše společnost je pak pokrytecká,“ konstatuje.
06.08.2021 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1190 článků) , Daniela Kovářová (245 článků)

Sudkovy »Fešandy ze šuplíků«: Fotografie českého jednorukého fotografa vystavují v Praze

 
Téměř neznámá součást celoživotní tvorby světoznámého českého fotografa Josefa Sudka (* 17. března 1896, † 5. září 1976) je od 22. června k vidění v Domě fotografie v Revoluční ulici v Praze 1. Výstava s názvem Fešandy ze šuplíků, která se zaměřuje se na jeho milované téma sochy, je výsledkem pětiletého výzkumného projektu Ústavu dějin umění Akademie věd. Sudek na vojně při výbuchu granátu v roce 1916 přišel o pravou ruku, handicap ho ale nepoložil, naopak v něm probudil ještě větší touhu fotit.
22.06.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (101 článků)

Senát má na programu nominaci Koudelky na ústavního soudce

 
Rušení doživotní imunity zákonodárců, uzákonění dohody o vině a trestu nebo zákaz pobytu za některé přestupky bude ode dneška schvalovat Senát. Rozhodnout má také o zařazení exposlance ČSSD Zdeňka Koudelky mezi ústavní soudce. Mezi senátory na to panují protichůdné názory. Informuje ČTK.
25.04.2012 11:15 |

podobné články

Zemanův exministr: Dříve se rozkrádání společného majetku trestalo, dnešní režim na něm stojí

 
Bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Ivan David polemizuje na serveru Prvnízprávy.cz s názory ústavního právníka Zdeňka Koudelky. Podle Davida by se Koudelkův názor dal shrnout asi takto: Jestliže někdo ukradne všem část veřejného vlastnictví, musí mu být celospolečenskou garancí (tedy zákony) zajištěna nedotknutelnost vlastnictví toho, co ukradl. Společné vlastnictví tak celospolečenskou ochranu podle Koudelky nepotřebuje, soukromé ano.
05.12.2013 17:05 |

podobné články

Nadační fond proti korupci: Vyjádření k oponentuře Zdeňka Koudelky

 
Vyjádření Nadačního fondu k oponentuře Zdeňka Koudelky o naší studii vlivu hazardu na kriminalitu:
06.05.2017 10:00 |

podobné články

Dotace, korupce, mafie. Proč máme doplácet na německou hloupost? Ostrá slova Koudelky z Trikolóry na nové popotahování kvůli uprchlíkům

 
ROZHOVOR Dnes odpoledne rozvířila mediální vody zpráva, že Česko, Polsko a Maďarsko nesplnily povinnosti z právních předpisů Evropské unie, když se odmítly zapojit do systému přerozdělování uprchlíků. ParlamentníListy.cz se zeptaly advokáta Zdeňka Koudelky (Trikolóra), co to pro Českou republiku znamená a jaký by měl být další postup.
31.10.2019 16:20 |

podobné články

Dotace, korupce, mafie. Proč máme doplácet na německou hloupost? Ostrá slova Koudelky z Trikolóry na nové popotahování kvůli uprchlíkům

 
ROZHOVOR Dnes odpoledne rozvířila mediální vody zpráva, že Česko, Polsko a Maďarsko nesplnily povinnosti z právních předpisů Evropské unie, když se odmítly zapojit do systému přerozdělování uprchlíků. ParlamentníListy.cz se zeptaly advokáta Zdeňka Koudelky (Trikolóra), co to pro Českou republiku znamená a jaký by měl být další postup.
31.10.2019 21:20 |

podobné články

Vláda opět navrhla Zemanovi povýšení šéfa BIS Koudelky

 
Vláda opět navrhla prezidentovi Miloši Zemanovi povýšení šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do generálské hodnosti. Zeman v minulosti Koudelku opakovaně povýšit odmítl.
05.10.2020 09:51 |

podobné články

Zeman: Prezidentská kancelář chystá materiál k nepovýšení Koudelky

 
Kancelář prezidenta republiky připravuje materiál, který se týká ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky, uvedl prezident Zeman v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD). Bude argumentací, proč prezident Miloš Zeman nechce Koudelku povýšit do hodnosti generála. Zeman předá materiál premiérovi Andreji Babišovi (ANO) při nejbližší večeři.
10.10.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Vláda navrhne povýšení šéfa BIS Koudelky. Zeman to už pětkrát odmítl

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) opět navrhne povýšení šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do hodnosti generála. Prezident Miloš Zeman Koudelkovo povýšení pětkrát odmítl.
21.04.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků) , Miloš Zeman (26704 článků)

Vláda už pošesté navrhla Zemanovi povýšení šéfa BIS Koudelky

 
Vláda jednomyslně schválila návrh na povýšení ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do pozice generála. Jmenování nových generálů je v gesci prezidenta Miloše Zemana, který ale už avizoval, že Koudelku opět nepovýší.
26.04.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Babiš se Zemanem osud „čučkaře“ Koudelky nerozsekli, zrodil se ale „zbytečný“ nápad

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí v podvečer setkal s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech. S hlavou státu řešil, kdo povede Bezpečnostní informační službu (BIS) po skončení mandátu současného ředitele Michala Koudelky. Babiš prezidentovi doporučil, ať si s Koudelkou promluví a prozradil, že požádá o svolání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. To je ale podle mluvčího BIS zbytečné, protože o řediteli rozhoduje vláda.
02.08.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků) , Miloš Zeman (26704 článků)

SPOLU: Pokračování Michala Koudelky v čele BIS je v zájmu české bezpečnosti

 
Koalice SPOLU jednoznačně podporuje prodloužení mandátu ředitele BIS Michala Koudelky i na další období. Současný šéf BIS se podle předsedů ODS, KDU-ČSL i předsedkyně TOP 09 ve své funkci plně osvědčil a má velkou zásluhu na tom, že naše země patří mezi nejbezpečnějšími státy na světě.
03.08.2021 22:40 |

podobné články

Osud Koudelky rozděluje poslance

 
Ostře sledované jednání sněmovního bezpečnostního výboru s premiérem Andrejem Babišem (ANO) o osudu ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky mělo původně začít v pátek ráno. Předseda výboru Radek Koten (SPD) ale ve středu uvedl, že schůzi zatím nesvolal, protože k tomu nemá zákonný podklad.
04.08.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)

Sobotka: Koudelka pryč? Spojenci by si mysleli, že plníme přání Moskvy

 
Expremiér Bohuslav Sobotka již není členem ČSSD, ale v politice prožil celou řadu let. Byl ministrem financí a mezi lety 2013 až 2017 byl i premiér. Jako premiér také jmenoval plukovníka Michala Koudelku do pozice šéfa BIS a teď se Koudelky důrazně zastal. Zato premiér Andrej Babiš od něj dostal za uši. Sobotka naznačil, že se chce Babiš Koudelky zbavit, jen hledá způsob, jak to celé hodit na prezidenta Miloše Zemana.
05.08.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Miloš Zeman (26704 článků)