Článek

Xbox Series X vystrkuje růžky! 10 nejočekávanějších her pro konzoli nové generace

 
Microsoft se nedrží zpátky a hráčům představil první hry pro svou konzoli nové generace Xbox One Series. Z některých titulů se vyloženě tají dech. Nejlépe vypadá hororová šílenost Scorn, která skládá poctu H.R. Giger. Hodně stylové je i sci-fi střílečka s dinosaury Second Extinction nebo další hororová žánrovka The Medium, jejíž inspirací by Silent Hill.
08.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Hill Hill (9 článků)
Podobné články

Microsoft odhalil konzoli nové generace: Takhle vypadá Xbox Series X

 
Microsoft překvapil a během akce The Game Awards 2019 nečekaně představil svou novou konzoli. Dámy a pánové, takto vypadá Xbox Series X.
13.12.2019 14:15 |

podobné články

Osobnosti: The Game (28 článků)

Takto vypadá obal na Xbox One videohru: Tituly budou na Blu-ray discích

 
Videohry pro první Xbox měly zelený obal, stejně tak, jako hry pro Xbox 360. Zelená je prostě xboxová barva. Nejinak tomu totiž bude i u her pro Xbox One. Podívejte se, jak budou krabičky vypadat.
24.05.2013 19:30 |

podobné články

Recenze her z Xbox Live Arcade – 1. díl

 
Většina hráčů i nehráčů zná videohry distribuované v obchodech. Prodávány jsou v krabičkách a obsahují fyzické médium (DVD, Blu-ray, cartridge), které pro hraní vložíme do své konzole, handheldu nebo počítače. Hry se však dnes distribuují i internetem, kdy tvůrcům i vydavatelům odpadá spousta nákladů. Na konzoli Xbox 360 je k dispozici služba Xbox Live Arcade, díky které je možné si stáhnout žhavé novinky i staré klasiky. Platit je možno kreditní kartou nebo speciálními Microsoft body, jenž je možné zakoupit v obchodě. Jeden bod vyjde přitom přibližně jen na 40 haléřů.
15.10.2011 00:05 |

podobné články

Žebříček nejočekávanějších her roku vedou pokračování

 
Renomovaná agentura Nielsen vydala updatovaný žebříček nejočekávanějších konzolových her, který už reflektuje nové tituly představené na E3. Jasně, je to jenom průzkum a týká se „pouze“ tří hlavních konzolí... ale i tak to je nezanedbatelná část herního byznysu. Je to tedy třeba vnímat jako pohled na jeden z hlavních motorů tohoto průmyslu a náznak toho, jak...
15.12.2010 15:00 |

podobné články

Rok 2011 patří konzoli PS3. Má dvakrát tolik her, co Xbox

 
Sony si pro majitele konzole PlayStation 3 přichystala tento rok na 30 exkluzivních her, zatímco Xbox 360 má jen polovinu.
18.09.2011 14:45 |

podobné články

Xbox One se dočká ovladače pro handicapované, to si zaslouží potlesk

 
Microsoft připravuje pro svoji konzoli Xbox One originální a inovativní ovladač, který umožní hrát těm, kteří nemohou uchopit klasický gamepad. Xbox Adaptive Controller je určený handicapovaným osobám s omezenou pohyblivostí.
18.05.2018 15:20 |

podobné články

Nový Xbox One S je tenký a přehraje filmy ve 4K. Chcete-li to nejlepší, za rok ho vyhodíte

 
Microsoft na herním veletrhu E3 představil novou verzi herní konzole Xbox. Má označení Xbox One S a písmenko S tu znamená slim, tedy hubenější verzi. Hubenou tělem, ale ne výkonem. Bude to aktuálně nejlepší Xbox, ale jen do příštího roku, než přijde Project Scorpio.
14.06.2016 13:15 |

podobné články

Blesk.cz na síti: Co je to Xbox Live?

 
Internet je dnes samozřejmostí při používání téměř každého počítače. Prohlížíme a čteme si webové stránky v prohlížeči, stahujeme nejrůznější soubory, komunikujeme s přáteli nebo přes něj hrajeme videohry. Jak je tomu ale u konzolí? Takový Xbox 360 nemá internetový prohlížeč ani připojení na klasický web, ale vlastní síť Xbox Live. Ta ovšem nabízí spoustu zábavy!
24.08.2011 16:25 |

podobné články

Velký test konzole Xbox One: Boduje hardwarem i hrami!

 
Hořké zklamání z téměř ročního oddálení startu Xbox One v Česku je pryč. Hráči si konečně mohou důstojného pokračovatele známých konzolí pořídit i v Česku s plnou domácí podporou. Xbox One přichází s nadupaným hardwarem ve svých útrobách, perfektním ovladačem po vzoru předchůdců a luxusním katalogem videoher.
10.10.2014 18:30 |

podobné články

Test nejvýkonnější konzole světa: Xbox One X je hodně nabušená mašina, Microsoft nelhal

 
Microsoft hráčům slíbil nejvýkonnější konzoli a tu jim skutečně přinesl. Xbox One X je nabušená mašina s nativním 4K rozlišením, podporou vysokého dynamického rozsahu HDR i stabilními 60 snímky za vteřinu při hraní. Technické specifikace v psané formě možná ohromí, ale rozhodně ne tak jako pocit ze skutečného hraní. Xbox One X jsme proto podrobili důkladnému testu.
10.11.2017 20:30 |

podobné články

Xbox 360 nejhůře prodávanou konzolí v Evropě

 
V žebříčku nejprodávanějších herních konzolí Evropy je Xbox až na 5. místě.
01.04.2011 11:45 |

podobné články

Halo: Combat Evolved Anniversary je remake kultovní střílečky

 
Když před deseti lety vyšla na tehdy startující konzoli Xbox nová hra Halo: Combat Evolved, naprosto změnila způsob, jakým hráči dodnes vnímají střílečky z první osoby. Díky dechberoucí grafice, umělé inteligenci nepřátel, sci-fi příběhu a nezaměnitelným zbraním a vozidlům se ze hry stal po právu kult. Deset let poté se hra vrací ve vylepšeném remaku na konzoli Xbox 360. Je libo trochu herní historie?
18.11.2011 00:20 |

podobné články

Nejvýkonnější konzole Xbox One X odhalena: Má nativní rozlišení 4K

 
Microsoft odhalil na největším videoherním veletrhu světa E3 v Los Angeles novou konzoli, o které se dosud mluvilo pod kódovým označením Project Scorpio. Ve skutečnosti se bude jmenovat Xbox One X a jde o úplně nejmenší konzoli, kterou kdy Microsoft vyrobil.
12.06.2017 19:05 |

podobné články

Už i Sony pracuje na hrách pro další generaci konzolí

 
Vypadá to, jako by snad všichni čekali oznámení další generace konzolí už na letošní E3, ale Sony i Microsoft si to na poslední chvíli rozmyslely. Hry pro next gen už vystrkují růžky ze všech možných koutů a teď jejich existenci potvrdila i samotná Sony. Konkrétně Scott Rohde, který má v Sony na starosti senior viceprezidentování. Ten se nesnažil kolem položené otázky...
08.06.2012 10:10 |

podobné články

Konečně: Xbox One se dostal oficiálně i do Česka!

 
Pozdě, ale přece. Konzole nové generace Xbox One se dnes oficiálně začala prodávat i v Česku. I když jsme jako nadšenci do konzolí a videoher rádi, nemůžeme opomenout fakt, že PlayStation 4 se u nás prodává od loňského prosince.
05.09.2014 17:10 |

podobné články

Nostalgické závodění v online světě. Micro Machines World Series rychle docházejí baterky

 
Micro Machines je nefalšovanou herní retro legendou. V dobách konzolí jako Mega Drive a PlayStation šlo o nesmírně populární značku. Hráči milovali arkádové izometrické závodění a nepřekonatelný multiplayer. Nyní tu je novodobé pokračování Micro Machines World Series, které je však bohužel zaměřeno pouze a jen na hru více hráčů. A to je zase škoda.
11.07.2017 20:15 |

podobné články

Pařanské resty: 5 her pro Xbox One, které byste si neměli nechat ujít!

 
Konzole Xbox One dorazila do České republiky téměř s ročním zpožděním. Spousta hráčů se zaměřila pouze na novinky a uteklo jim tak několik kvalitních starších kvalitních titulů. Tohle jsou ty nejdůležitější hry, které byste si na poslední konzoli od Microsoftu neměli nechat ujít.
26.12.2014 16:35 |

podobné články

Nová generace hraní odhalena: Microsoft představil konzoli Xbox One, vypadá skvěle!

 
Herní konzole, televize, hi-fi věž, prostě kompletní domácí centrum, nejenom přístroj pro videohry. To je nová konzole Xbox One, kterou dnes představil americký Microsoft.
21.05.2013 21:40 |

podobné články

Pro nové konzole už dělá Bethesda i Lionhead

 
Oznámení nové generace konzolí je snad už za dveřmi (ale taky možná ne :) a nelze se tedy divit, že se začínají množit zprávy o vývoji her pro nástupce Xboxu 360 a PlayStation 3. Čerstvě vyšlo najevo, že na hrách pro novou generaci konzolí začali pracovat v Bethesdě a Lionheadu. Od tvůrců série The Elder Scrolls se pro tuhle generaci ještě očekává nový Fallout, ale...
28.02.2012 10:45 |

podobné články