Článek

Wollner podle komise ČT nespáchal trestný čin. Objevily se však spekulace, že tlačil na ty, kteří podali stížnost

 
Komise České televize neshledala, že by moderátor Marek Wollner spáchal trestný čin. Wollnera několik zaměstnanců obvinilo z bossingu a sexuálního obtěžování. Byla mezi nimi i moderátorka Nora Fridrichová. Podle serveru A2larm však měl být vyvíjen na svědky v celé kauze nátlak a informace ze spisu se dostaly k Wollnerovi.
12.01.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (449 článků)
Podobné články

Wollner nic, rozhodli v ČT. Tak teď Fridrichová...

 
Šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner podle Rady ČT nespáchal žádný trestný čin. Wollner byl v lednu nařčen ze sexuálního obtěžování, šikany a bossingu, a to zejména ze strany kolegyně Nory Fridrichové. Rada ČT Wollnera podržela a nyní naopak bude zkoumat nařčení z bossingu u Nory Fridrichové.
11.01.2023 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (449 článků)

Řidič metra nechal řídit vlak dvě dívky: V podniku ho potrestali, trestný čin ale nespáchal

 
Strojvedoucí pražského metra, který letos v létě pustil za provozu do kabiny dvě dívky, podle policie a žalobců nespáchal trestný čin. Podezřelý byl z přečinu ohrožení provozu z nedbalosti, za což mu hrozil až rok vězení. Uvedla to v pátek televize Prima.
14.12.2018 23:10 |

podobné články

Doležel nespáchal trestný čin, když manipuloval se spisem Bublana

 
Někdejší poradce sociálnědemokratických premiérů Zdeněk Doležel nespáchal trestný čin, když přechovával kopie osobního spisu exministra a bývalého důstojníka BIS Františka Bublana (ČSSD), ale pouze přestupek.
11.02.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: František Bublan (196 článků)

Rozhodnuto: Bartuška výroky o Oděse trestný čin nespáchal

 
Vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška nespáchal trestný čin, když v rozhovoru pro server Neovlivní.cz hovořil o upalování a zabíjení na Ukrajině jako o způsobech, jak řešit ruskou intervenci.
10.07.2015 13:02 |

podobné články

Policista, který zatarasil cestu motorkáři, nespáchal trestný čin

 
Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že loni v červenci zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu služebním autem, nespáchal trestný čin. Zprošťující rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8 z loňského října v úterý potvrdil odvolací pražský městský soud. Verdikt je pravomocný. Obžaloba Vaice vinila z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, motocyklista, jenž měl v té době zákaz řízení, při srážce utrpěl vážná zranění. Vaicovi hrozilo až dvouleté vězení nebo zákaz činnosti.
15.01.2019 14:00 |

podobné články

Nevinen! Policista zahradil cestu ujíždějícímu motorkáři. Trestný čin nespáchal, potvrdil soud

 
Trestný čin nespáchal! Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že loni v červenci zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu služebním autem, si může oddychnout - odvolací pražský městský soud pravomocně potvrdil zprošťující rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8 z loňského října. Obžaloba Vaice vinila z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, motocyklista, jenž měl v té době zákaz řízení, při srážce utrpěl vážná zranění. Vaicovi hrozilo až dvouleté vězení nebo zákaz činnosti.
15.01.2019 14:05 |

podobné články

„Wollnera vyhodit. Okamžitě!“ Karta se obrátila a z Hradu zahřmělo

 
Vedoucí Kanceláře prezidenta Vratislav Mynář v rozhovoru pro XTV okomentoval vývoj kauzy, v níž šéf Reportérů ČT čelil obvinění z bossingu, šikany podřízených, sexuálního obtěžování a nově jej očistila komise České televize, když došla k závěru, že žádný trestný čin nespáchal. Mynář si výsledky vyšetřování komise vysvětluje tím, že se ředitel veřejnoprávní televize Wollnera „bojí“. „Pan Wollner by měl být okamžitě vyhozen, bez ohledu na to, co říká komise,“ míní hradní kancléř.
13.01.2023 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1421 článků)

Wollner v háji? Ti, kteří sejmuli Dominika Feriho, jdou po něm

 
Kauza nestandardních řídicích metod, které měl používat moderátor veřejnoprávní televize Marek Wollner ve vztahu ke svým podřízeným a která hýbe českou mediální scénou a staví do špatného světla nejen redakci zpravodajství v České televizi, se začíná rozplétat. Zpráva vyšetřovací komise se totiž dostala k daleko většímu počtu lidí, než bylo slíbeno. Výpovědi poškozených má k dispozici sám Marek Wollner, ti teď prý mají strach. Na povrch vypluly i další informace. Mluví se o fackách na poradě, či strachu a žaludečních vředech.
12.01.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (385 článků)

Bývalý soudce Čonka nespáchal trestný čin, uzavřela policie

 
Policie odložila trestní oznámení na dnes již bývalého soudce Romana Čonku. Na dotaz ČTK to sdělila šéfka Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 10 Václava Nováková. Čonka čelil podezření, že zneužil svou pravomoc, když údajně nezákonně lustroval konkrétní lidi v Centrální evidenci stíhaných osob. Podle policistů se však trestný čin nestal. Nejvyšší správní soud Čonku letos zbavil funkce za manipulování se spisy a účelové protahování trestních řízení.
08.07.2015 14:20 |

podobné články

Ku*va, ty ku*do, na koho blikáš: Jednání plzeňského policisty není trestný čin, rozhodl soud

 
Elitní plzeňský policista nespáchal trestný čin.  Takový je verdikt Okresního soudu Plzeň – město v případu zástupce šéfa plzeňské krajské zásahovky Vladimíra S. (53), který se zpovídal ze zneužití pravomoci úřední osoby. Loni v září měl podle obžaloby fyzicky napadnout řidiče vozu Škoda Superb Josefa V. (53). Ten na Vladimíra S. a jeho nadřízeného Josefa N., kteří jeli v civilním autě, zablikal.
27.09.2018 17:00 |

podobné články

Výzva k „podřezání Zemana“ není trestný čin. Už je to pravomocné

 
Prezident Miloš Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini. To uvedl bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS) ve svém facebookovém příspěvku. Trestný čin však nespáchal. Rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 totiž potvrdil i odvolací Městský soud v Praze. Píše to server Echo24.cz.
03.08.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27765 článků)

Policie: Muž s vlajkou USA s hákovým křížem trestný čin nespáchal

 
Počínání muže, který dnes v Praze svůj negativní postoj k americké vojenské koloně vyjádřil hákovým křížem na americké vlajce, policie nehodnotí jako trestný čin. Podle policistů jde o přestupek proti veřejnému pořádku. Dvaatřicetiletému muži tedy hrozí pokuta v přestupkovém řízení, řekl ČTK Jozef Bocán z tiskového oddělení policejního prezidia. Policisté z místního oddělení Ruzyně dospěli podle něj k názoru, že muži nešlo o propagaci fašismu.
30.03.2015 16:56 |

podobné články

Zemana „podřezat jako svini“, hlásal exradní za ODS. Nejde o trestný čin, vzkázal soud

 
Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal podle Obvodního soudu pro Prahu 8 trestný čin. Podle soudce šlo maximálně o přestupek, případ proto předal Úřadu městské části Prahy 8. Na sociální síti Lang na adresu Zemana mimo jiné napsal, že „je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“.
20.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (373 článků)

Wollner z ČT šel po vlastníkovi údajně proruského webu. A toto se mu pak stalo

 
Marek Wollner vyslal svůj tým z pořadu Reportéři ČT po stopách Marka Pešla, tajemného vlastníka konspiračního webu Aeronet. Toho se jim najít nepodařilo, zjistili však, že s ním nic není, jak se zdá, a jeho poslední stopy vedou na Slovensko. Zřejmě se však vydali správným směrem, jelikož samotný Wollner se dostal pod palbu kritiky ze strany čtenářů webu.
06.07.2016 15:55 |

podobné články

Vyznamenání Mašínů nebyl trestný čin, uklidnila Vondru policie

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) nespáchal trestný čin, když letos v srpnu vyznamenal v americkém Clevelandu medailí Zlaté lípy bratry Josefa (79) a in memoriam také Ctirada (81) Mašínovy za jejich odbojovou činnost v době komunismu. S takovými závěry případ před nedávnem uzavřela pražská kriminálka.
22.11.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1361 článků)

Vondra může být klidný. Ocenění Mašínů není trestný čin

 
Ministr obrany Alexandr Vondra nespáchal trestný čin, když vyznamenal medailí Zlaté lípy bratry Mašínovy. Nejméně pět oznamovatelů spatřovalo v činu schvalování trestného činu, konkrétně vraždy. Za to by ministrovi mohlo hrozit až roční vězení. Policie případ odložila.
22.11.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1361 článků)

Odměny v desítkách tisíc? O trestný čin nejde

 
Policejní prezident Petr Lessy tím, že odměnil některé podřízené desítkami tisíc korun nad limity ministra Jana Kubiceho, nespáchal trestný čin. Uvedla to mluvčí Generální inspekce bezepečnostních sborů (GIBS) Radka Sandorová.
15.02.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Kubice (681 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Radek Petr (237 článků)

Vezl 40 dětí a vjel s autobusem na přejezd, kde kolem něho profrčel vlak: Trestný čin to není!

 
Řidič (54) autobusu plného dětí, který uvízl na železničním přejezdu ve Skalici nad Svitavou, nespáchal trestný čin! Rozhodl tak nyní krajský soud v Brně. Šoférovi původně hrozilo až pět let vězení.
23.10.2017 14:50 |

podobné články

„Štěkají na nás.“ Wollner z ČT naříkal, jak to má těžké. Prozradil mnohé

 
Do ČRo Plus přišel včera bránit Českou televizi Marek Wollner, moderátor Reportérů ČT. Vysvětlil, jak to bylo s odpovědí ČT řediteli Agrofertu. „Dřív byla svobodná žurnalistika,“ posteskl si, dnes prý média jdou na ruku politikům a štěkají na novináře, kteří ještě nerezignovali na svou roli. Barbora Tachecí připomenula, jak si Zaorálek stěžoval, že nedostal prostor vysvětlit cestu do Severní Koreje. „Ještě tu o Karkulce,“ ozval se Wollner a pochválil Zaorálkovi nový šatník.
06.11.2019 11:10 |

podobné články