Článek

Wilders řádil v parlamentu. Jeden „tweet“ o nošení šátků a skoro padl premiér

 
Nizozemí má novou vládu. Premiérem se stal bývalý šéf tajné služby Dick Schoof. Ale má to háček. Jde o nezávislého premiéra, za kterým nestojí žádná politická strana. A při jednání v parlamentu to bylo znát. Na předsedu vlády tvrdě útočila nejen levicová opozice, ale nešetřil ho ani vítěz voleb Geert Wilders se svou Stranou pro svobodu. Padala obvinění z rasismu a mnohá další ostrá slova.
05.07.2024 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Geert Wilders (51 článků)
Podobné články

I nadále budu mluvit pravdu, i o marockém problému, burcuje před verdiktem soudu bojovník proti islámu Wilders

 
Nizozemský extremistický politik Geert Wilders si dnes vyslechne verdikt soudu. Ke svému konci se totiž blíží kauza, v níž byl Wilders obžalován z šíření nenávisti. Samotný Wilders si podle agentury Reuters z nadcházejícího rozsudku těžkou hlavu nedělá. Svým příznivcům vzkázal, že se nenechá zastavit žádným soudem, politikem nebo teroristou.
09.12.2016 11:30 |

podobné články

Chci si s tebou zapíchat. Geert Wilders předčítal parlamentu, jak se chovají uprchlíci, zde je české VIDEO

 
Předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders o sobě dává znovu vědět. Kolegům v nizozemském parlamentu převyprávěl některé příběhy obyčejných Nizozemců, které by se podle jeho názoru normálně nedostaly do médií, protože vykreslují uprchlíky žijící v Nizozemsku ve velmi špatném světle, a to je něco, o co prý vláda nestojí. Wilders má však za to, že by je nizozemská veřejnost stejně měla znát.
06.10.2016 06:55 |

podobné články

Šabatová ke kauze muslimských šátků: Nejsem expert na islám, řeším jen práva lidí v Česku

 
Ombudsmanka Anna Šabatová byla hostem pondělního Hyde parku České televize a vyjadřovala se nejen ke kauze muslimských šátků na školách. V pořadu zopakovala, že zákaz nošení šátků představuje porušení lidských práv a jde proti duchu české Ústavy. Došlo i na spory s jejím zástupcem Stanislavem Křečkem, kauzu Kuřim, nebo na dotaz, k čemu je vlastně ombudsman.
06.10.2014 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (535 článků) , Stanislav Křeček (613 článků)

Dnes Moskva, zítra Londýn, Berlín... Wilders burcuje po krvavé akci ISIS

 
Nizozemský předseda pravicové PVV Geert Wilders se obává rostoucí síly skupiny ISIS a varuje před jejím potenciálem páchat teroristické útoky i jinde ve světě. „Dnes Moskva, zítra Amsterdam, Londýn, Berlín nebo Paříž… Pokud je nezastavíme,“ apeluje Wilders. Oproti tomu kanadský profesor Gad Saad v souvislosti s teroristickým útokem v Moskvě vyzývá ke zdvojnásobení úsilí boje proti islamofobii. ISIS mezitím zveřejnil video, kde jeden z pátečních útočníků křičí „Alláhu Akbar“.
24.03.2024 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Geert Wilders (51 článků) , Gad Saad (1 článek)

Známý Holanďan Wilders označil stoupence Pegidy za hrdiny bojující za demokracii

 
Členy hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) označil šéf nizozemské krajně pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders za hrdiny, kteří bojují za svobodné a demokratické Německo. Wilders to řekl dnes večer na demonstraci Pegidy v Drážďanech.
13.04.2015 21:36 |

podobné články

VIDEO Největší nizozemský bojovník proti islámu Wilders byl odsouzen. Podívejte se na jeho drsnou reakci

 
Nizozemský politik Geert Wilders byl včera odsouzen k zaplacení pokuty 5000 eur. Jak ovšem Wilders uvádí ve svém video vystoupení, pokutu platit v žádném případě nehodlá a vnímá rozsudek jako útok na svobodu projevu.
18.11.2016 08:50 |

podobné články

Už se to šíří. Drtivá výhra Wilderse došla až k nám

 
Předseda nizozemské pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders nemůže uvěřit tomu, co vidí, exitpoll agentury Ipsos ukázal, že Wilders může jasně vyhrát volby se ziskem 35 mandátů, což je takřka dvojnásobek křesel oproti výsledku PVV ve volbách 2021. Wilders neskrýval dojetí. Lídři všech ostatních stran byli podle nizozemských médií vítězstvím Geerta Wilderse velmi zaskočeni. Výhra Wilderse došla i k nám: Gratuloval Tomio Okamura. Stejně jako Orbán a Le Penová.
23.11.2023 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3164 článků) , Geert Wilders (51 článků)

Proč jste to dovolili? Kdo pro to hlasoval? Wilders burcoval v Budapešti

 
„Dnes čelíme dvěma velkým existenčním hrozbám; woke kultuře a imigraci,“ řekl na konzervativní konferenci CPAC v Maďarsku Geert Wilders, který loni dovedl v Holandsku svou Stranu pro svobodu k vítěznému výsledku a snaží se o sestavení tamní vlády „Populace Afriky se do konce století zčtyřnásobí ze současných 1,4 miliardy na 5 miliard. A třetina z nich se chce přestěhovat do zahraničí a přijít do Evropy,“ nebral si servítky Wilders.
27.04.2024 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Geert Wilders (51 článků)

Ani se nám nechce psát, co uvedl Martin Konvička o člence rodiny Uhl-Šabatová. To může skončit u soudu

 
Žarko Raptor Jovanovič sdílel na sociální síti Facebook video, které ukazuje, co se dělo před soudní síní, kde se odehrála první část sporu o nošení muslimských šátků na školách. V roli obhájkyně nošení šátků na veřejnosti se objevila členka Strany zelených Monika Horáková, která se šátkem na hlavě obhajovala právo nosit pokrývku hlavy. Strhla se pořádná slovní přestřelka.
03.11.2016 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Monika Horáková (12 článků)

S kočárkem ji nepotkáte! Dvojnásobná máma Doležalová »nutí« nošení v šátku

 
O tom, že je herečka Marie Doležalová (33) benevolentní biožínkou, s oblibou hovoří i ona samotná. Nestydí se kojit na veřejnosti a místo kočárku dává přednost nošení dětí v šátku. A to z poněkud pozoruhodného důvodu: mimina jsou prý podle ní nabitá a na mamince se vybíjejí!
09.07.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Doležalová (300 článků)

SPOR O ISLÁM V ČESKU VRCHOLÍ: V šátku přišla k soudu exhibovat také snacha ombudsmanky Šabatové! Jste pro zákaz hidžábu?

 
Studentka ze Somálska žaluje pražskou střední zdravotnickou školu kvůli muslimskému šátku. Vedení školy jí zakázalo nosit hidžáb, což dívka považuje za diskriminaci a chce omluvu a 60 tisíc korun. Ředitelka školy Ivanka Kohoutová považuje spor za zástupný. Dívka prý nedoložila potřebné dokumenty a o šátek vůbec nešlo, dokud se sporu nechopila ombudsmanka Anna Šabatová. K soudu přišla v šátku provokovat také snacha Anny Šabatové Monika Horáková.
02.11.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Monika Horáková (12 článků) , Anna Šabatová (535 článků) , Anna Kohoutová (17 článků) , Anna Kohoutová (10 článků)

Nosit burku bude zakázáno i v Holandsku, tvrdí Wilders

 
Nošení burky, tradiční pokrývky hlavy islámských žen, bude v Nizozemsku zakázáno. Oznámil to ve čtvrtek známý protiislámský aktivista Geert Wilders při představování koaliční dohody budoucí vlády.
30.09.2010 18:55 |

podobné články

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

 
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k rozsudku Nejvyššího soudu, který vyhověl dovolání somálské dívky. Ta žalovala pražskou střední zdravotnickou školu kvůli zákazu nošení muslimského šátku, hidžábu. Zrušil předchozí rozsudky pražského městského soudu a Obvodního soudu pro Prahu 10 a věc vrátil obvodnímu soudu k dalšímu řízení. Zákaz muslimského šátku při teoretické výuce není podle soudu žádný legitimní cíl.
09.12.2019 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (613 článků)

OSVOBOZENÍ! Extremista Wilders nedostal pokutu za štvaní proti muslimům

 
Nizozemský soud ve čtvrtek dopoledne osvobodil extremistu a poslance parlamentu za pravicovou Stranu svobody (PVV) Geerta Wilderse. Wilders byl obviněn ze štvaní proti muslimům a diskriminace, informuje agentura AFP.
23.06.2011 11:05 |

podobné články

Nizozemci dali přednost osvědčeným hodnotám před populismem. Wilders nevyhrál

 
Nacionalistická Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse, která byla považována za favorita středečních parlamentních voleb v Nizozemsku, skončila s velkým odstupem na druhém místě. Volby s přehledem vyhrála Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) premiéra Marka Rutteho, která ve 150členném parlamentu bude mít 33 křesel. Sečteno je zhruba 95 procent okrsků, Wilders již premiérovo vítězství uznal.
16.03.2017 09:35 |

podobné články

Přehledně: Jak se mění pravidla pro nošení roušek

 
Pravidla pro nošení roušek se od 1. září mění. Lidé je budou muset nově nosit v městské hromadné dopravě či v meziměstských spojích. Nově budou povinné také na úřadech. Zůstává též jejich povinné nošení na vnitřních akcích nad sto osob. Bez nich naopak mohou lidé ke kadeřnici nebo do restaurace. Výjimky z nošení roušek mají například děti do dvou let. Novinky přinášejí seznam změn přehledně.
31.08.2020 16:10 |

podobné články

Nošení roušek je k ničemu, tvrdí WHO. V Česku jsou povinné, Babiš je radil Trumpovi

 
 Světová zdravotnická organizace (WHO) nevidí žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v nynějším boji proti šíření koronaviru SARS-CoV-2 . Nic nenaznačuje tomu, že by to něčemu pomohlo, konstatoval dnes koordinátor krizové pomoci z WHO Michael Ryan. Jednou z mála zemí, kde platí povinné nošení roušek na veřejnosti, je Česká republika. Ryan dnes také řekl, že při současných opatřeních ve světě se vir častěji přenáší doma mezi členy rodin než venku na ulici.
30.03.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Ryan Michael (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články)

Premiér vyhrál, křikloun Wilders byl druhý. Lidé brali volby v Nizozemsku útokem

 
Česku se o tom může jenom zdát. Do volebních místností v Nizozemsku si našlo cestu přes 80 procent voličů. A jejich verdikt je jednoznačný: Podpora pro stávajícího premiéra Marka Rutteho a jeho Lidovou stranu pro svobodu a demokracii. Protiislámský křikloun Geert Wilders skončil druhý.
16.03.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Geert Wilders (51 článků)

Wilders navštívil Maďarsko a je nadšen: Žádné známky islamizace. V knihkupectí jsem viděl svou knihu, kterou se v mé rodné zemi bojí vydat

 
Jeden z nejhlasitějších kritiků liberální přistěhovalecké politiky a islámu Evropy Geert Wilders v jednom ze svých aktuálních textů chválí odhodlaný přístup východoevropskch států k pokusům o islamizaci kontinentu. Západ by se měl dle jeho pohledu ve východní Evropě inspirovat.
07.02.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Geert Wilders (51 článků)