Článek

WikiLeaks údajně zveřejnil už všechny diplomatické depeše USA

 
Internetový portál WikiLeaks tvrdí, že zveřejnil všechny americké diplomatické depeše, které má k dispozici. Ve čtvrtek obvinil britský deník The Guardian, že kvůli jeho chybě unikly z archivů WikiLeaks statisíce neupravených amerických diplomatických depeší. Údajně to může ohrozit přes 100 lidí, kteří Američanům předávali informace.
02.09.2011 15:45 |

podobné články

Podobné články

Na Wikileaks je depeše velvyslance USA o českých zbrojních obchodech

 
Na serveru Wikileaks se objevila diplomatická depeše z roku 2005, podle níž čeští obchodníci se zbraněmi spolupracují se zeměmi, na které se vztahuje zbrojní embargo, a zatajují to před americkými partnery, uvedla v neděli Česká televize. Autorem depeše je tehdejší americký velvyslanec v Praze William Cabaniss.
19.06.2011 23:25 |

podobné články

WikiLeaks byl odpojen od své domény, je na jiné adrese

 
Kontroverzní server WikiLeaks, který tento týden začal zveřejňovat americké diplomatické depeše, se v pátek přesunul na švýcarskou doménu http://wikileaks.ch/. Od původní adresy wikileaks.org byl odpojen.
03.12.2010 16:40 |

podobné články

Depeše na WikiLeaks prozrazují americký cynismus, říká Medveděv

 
Americké diplomatické depeše uniklé přes server WikiLeaks podle ruského prezidenta Dmitrije Medveděva svědčí hlavně o cynismu Američanů a mohou poškodit vzájemné vztahy.
03.12.2010 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (328 článků)

Wikileaks obsahuje Cabanissovu depeši o českých zbrojařích

 
Na serveru Wikileaks se objevila diplomatická depeše z roku 2005, podle níž čeští obchodníci se zbraněmi spolupracují se zeměmi, na které se vztahuje zbrojní embargo, a zatajují to před americkými partnery, uvedla dnes Česká televize (ČT). Autorem depeše je tehdejší americký velvyslanec v Praze William Cabaniss.
19.06.2011 21:25 |

podobné články

Depeše jsou klíčové pro kauzu Pandur. Nic se ale neděje

 
Tajné depeše amerického velvyslanectví v Praze, které zveřejnil server WikiLeaks, mohou výrazně pomoci při vyšetřování možné korupce v kauze obrněných vozů Pandur. Jenomže detektiv protikorupční policie František Zahálka je na nemocenské a uvažuje prý o tom, že u policie skončí, informuje MF DNES.
07.09.2011 08:15 |

podobné články

WikiLeaks kvůli "kybernetické válce" střídá adresy

 
Kontroverzní server WikiLeaks, který tento týden začal zveřejňovat americké diplomatické depeše, se během pátku přesunul na několik nových domén.
03.12.2010 20:05 |

podobné články

WikiLeaks: Rusové pomáhají Mladičovi

 
Z jedné diplomatické depeše zveřejněné skupinou WikiLeaks vyplývá, že Rusové pomáhají bosenskosrbskému generálu Ratku Mladičovi. Píše to v pátek deník Guardian.
10.12.2010 17:20 |

podobné články

Začalo líčení s mužem, co ukradl depeše pro WikiLeaks

 
Na vojenské základně Fort Meade v americkém státu Maryland dnes začalo předběžné líčení v případu s vojínem Bradleym Manningem. Třiadvacetiletý Američan čelí obvinění z toho, že serveru WikiLeaks předal tajné vojenské a diplomatické dokumenty, které se pak dostaly na veřejnost.
16.12.2011 18:30 |

podobné články

Paroubkovi radar nevadil, bál se však reakcí v ČSSD, tvrdí WikiLeaks

 
Expředseda ČSSD Jiří Paroubek v roce 2007 řekl americkému velvyslanci v Praze Richardu Graberovi, že osobně nemá nic proti záměru USA vybudovat na českém území součást protiraketové obrany. Plyne to z depeše, kterou zveřejnil server WikiLeaks. Na veřejnosti se však Paroubek vůči americkému plánu ohrazoval s tím, že je třeba brát ohled na atmosféru uvnitř ČSSD i mezi spřátelenými sociálnědemokratickými partajemi v Evropě.
05.09.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3466 článků)

Al-Káida se údajně snaží připravit "špinavou" jadernou bombu

 
Teroristická síť Al-Káida se snaží aktivně získat radioaktivní materiál k výrobě takzvané špinavé jaderné nálože, kterou by nasadila v Afghánistánu. Uvádějí to americké diplomatické depeše, které zveřejnil server WikiLeaks.
02.02.2011 14:35 |

podobné články

Vezměte si vězněné Ujgury, chtěly USA. Ne, mohli by ohrozit bezpečnost, odmítla ČR

 
Spojené státy už v roce 2005 naléhaly na Česko, aby přijalo 15 čínských etnických Ujgurů, které Američané zajali při boji s terorismem. Podle diplomatické depeše, kterou nyní zveřejnil server WikiLeaks, česká vláda požadavek odmítla.
02.09.2011 20:05 |

podobné články

USA v roce 2006 podporovaly vznik velké koalice v ČR

 
Americká ambasáda v Praze po českých parlamentních volbách v roce 2006 podporovala vytvoření velké koalice ODS a ČSSD. Podle diplomatické depeše ze srpna 2006, kterou minulý týden zveřejnil server WikiLeaks, Američané věřili, že by spojení dvou největších stran pomohlo americkým zájmům, mimo jiné v otázkách protiraketové obrany a nasazování jednotek v zahraničí.
05.09.2011 14:25 |

podobné články

WIKILEAKS: První citlivé depeše pronikly na veřejnost

 
Server WikiLeaks zveřejnil první ze zhruba čtvrt milionu tajných amerických diplomatických depeší, které má k dispozici. Zároveň uvedl, že tajná hlášení z ambasád Spojených států po celém světě hodlá umisťovat na internet po dávkách několik měsíců.
29.11.2010 11:30 |

podobné články

Jan Urbach: Bílý dům ničí dokumenty, WikiLeaks vypisují odměnu

 
Americký internetový portál “The American Mirror” informuje o výzvě WikiLeaks a vypsání odměny za informace o ztrátě důležitých dokumentů z období působení administrativy prezidenta Baracka Obamy. „Nabízíme odměnu 20 tisíc dolarů za informace vedoucí k zatčení nebo odhalení kohokoli z Obamovy administrativy, kdo ničí důležité údaje," uvedl zdrojový mikroblog WikiLeaks na Twitteru. Před touto výzvou WikiLeaks informovaly o ztrátě pevného disku o velikosti dvou terabytů s informacemi o administrativě prezidenta Clintona. Na disku prý mohly být některé tajné informace.
05.01.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2413 článků)

Wikileaks zveřejňuje tajné depeše, USA to odsuzují

 
Server WikiLeaks v neděli na internetu začal zveřejňovat první ze zhruba čtvrt milionu tajných amerických diplomatických depeší, které má k dispozici. Zároveň uvedl, že tajná hlášení z ambasád Spojených států po celém světě hodlá umisťovat na internet po dávkách několik měsíců.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Castro: Depeše na WikiLeaks jsou pro USA gigantickým skandálem

 
Zveřejnění amerických diplomatických depeší serverem WikiLeaks je pro Spojené státy "skandálem gigantických rozměrů".
01.12.2010 20:30 |

podobné články

Depeše z WikiLeaks: Německo s USA chystají špionážní družice

 
Podle dokumentů serveru WikiLeaks pracují Německo a Spojené státy na společném programu špionážních družic v hodnotě 270 milionů dolarů (asi pět miliard Kč), což způsobuje třenice mezi partnery v Evropské unii.
03.01.2011 15:45 |

podobné články

WikiLeaks: Američané lobbovali proti prodeji bitevníků L-159

 
Americká diplomacie intenzivně lobbovala proti prodeji bitevníků L-159 do některých zemí, především Bolívie a Venezuely, s nimiž mají USA špatné vztahy. Nakloněny nebyly ani obchodu se spřátelenou vládou v Afghánistánu. Uvedla to Česká televize (ČT) s odkazem na depeše z WikiLeaks, podle nichž američtí diplomati úspěšně tlačili na české politiky, aby vydání licencí znemožnili.
05.09.2011 23:15 |

podobné články

Paroubek: Radil Němcům, prohráli válku...

 
Podobně mně připadají diplomatické depeše zveřejněné na serveru Wikileaks týkající se mého údajně pozitivního postoje k americkému radaru na našem území, který mi ovšem zkazili svými vyhraněnými postoji proti radaru členové ČSSD a zejména její voliči.
08.09.2011 08:20 |

podobné články