Článek

Waterboarding není mučení, zachraňuje životy

 
Podle bývalého poradce amerického prezidenta George Bushe Karla Rovea není waterboarding, technika vyvolávající pocit tonutí, mučení. Americkým rozvědným službám se díky waterboardingu podařilo odhalit plánované teroristické útoky a zachránit lidské životy.
12.03.2010 08:15 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)
Podobné články

Dětský lékař mučil svou dceru (11), hlavně waterboardingem

 
Americká policie zatkla dětského lékaře, kterého podezřívá z toho, že při trestání své jedenáctileté dcery používal velmi tvrdé metody, například waterboarding. Waterboarding je způsob, jak u člověka simulovat pocit, že se topí. Tuto metodu používala například CIA při výsleších podezřelých teroristů a mluvilo se o ní jako o mučení.
10.08.2012 15:30 |

podobné články

Budou nás mučit? Republikáni chtějí zpět waterboarding

 
Kandidáti na nominaci Republikánské strany pro volby amerického prezidenta Herman Cain a Michele Bachmannová požadují, aby při výsleších teroristů byl opět používán waterboarding, informuje v neděli webový portál televize Sky News.
13.11.2011 15:25 |

podobné články

Waterboarding není mučení, řekl Bushův poradce

 
Barack Obama tento způsob výslechu, který vyvolává pocit tonutí, zavrhl.
12.03.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2417 článků)

Za každou sekundu, co Bush vydrží waterboarding, dám 100 dolarů

 
Odpůrci bývalého prezidenta USA by to viděli moc rádi. George Bush podrobený mučení vodou. Jeden americký politik mu nabídl, aby si vyzkoušel, co nechal dělat jiným.
22.05.2009 14:55 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

Šéfka MI5: Američané tajili waterboarding

 
Bývalá šéfka MI5 uvedla, že Američané před Brity tajili mučení podezřelých z terorismu
10.03.2010 08:05 |

podobné články

Podle Bushe mučení zabránila útokům v Londýně

 
Informace získané mučením teroristů zvaným waterboarding zabránily útokům na londýnském letišti Heathrow a finančním středisku Canary Wharf v britském hlavním městě. Napsal to bývalý americký prezident Bush ve svých memoárech.
09.11.2010 14:37 |

podobné články

AI volá po trestu pro exprezidenta Bushe za waterboarding

 
Spojené státy musí potrestat svého bývalého prezidenta George Bushe mladšího za mučení formou waterboardingu, pokud jsou stanoviska v jeho memoárech pravdivá, tvrdí organizace Amnesty International (AI). Informovala o tom agentura Reuters.
11.11.2010 04:50 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

Polská fraška kolem utajovaných základen CIA

 
Výcvikové středisko v polské obci Staré Kiejkuty na první pohled vypadá jen jako zanedbané místo, které armáda opustila před dlouhou dobou. Za ostnatým drátem se přitom možná odehrávalo mučení a brutální vyslýchání. S prvním odhalením drsných metod CIA na polském území přišla organizace Human Rights Watch už v roce 2005. Američané podle ní prováděli na vězních simulované topení (waterboarding), fingované popravy a jiné zakázané metody výslechu v blíže neurčeném, polském vojenském zařízení.
21.04.2015 19:06 |

podobné články

Mučení při výslechu? Dvě třetiny Američanů a Trump souhlasí

 
Více než 63 procent Američanů nemá problém s tím, aby při výslechu lidí podezřelých z terorismu byly používány nátlakové metody jako waterboarding, odpírání spánku či zadržování lidí v dlouhodobé izolaci. Názor veřejnosti ovlivnily útoky z nedávné doby. Vyplynulo to z průzkumu agentur Reuters a Ipsos, informovaly ve středu Novinky.cz.
30.03.2016 19:15 |

podobné články

Mučení a vykonstruovaný případ? Krejčíř si znovu stěžuje z jihoafrického vězení

 
Čech Radovan Krejčíř vězněný v Jihoafrické republice za únos a pokus o vraždu vznesl v přísežném prohlášení pro místní inspekci policejních sborů (IPID) obvinění vůči vysokým policejním činitelům a vlivnému politikovi vládnoucí strany Africký národní kongres (ANC). Tvrdí, že se dopustili mučení a že vykonstruovali stíhání Krejčíře a dalších dvou mužů odsouzených za únos a mučení Bhekiho Lukheleho. O obviněních dnes informoval jihoafrický server News24, který dostal dokument k nahlédnutí. Krejčířovy výroky IPID prověřuje. Není to zdaleka poprvé, kdy si Krejčíř stěžuje. Naposledy mu vadily údajně nepohodlné matrace a také málo místa v cele.
06.08.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (714 článků)

CIA prý zbytečně mučila lidi

 
V polovině uplynulého měsíce bezúspěšně vyzvala Rada OSN pro lidská práva Spojené státy americké, aby jí předaly zprávu senátního výboru pro zpravodajské služby o mučení. Senát Spojených států nicméně přiznává, že mučení bylo zbytečné. Přitom však nechce znát důvody, které při vyšetřování CIA k mučení vedly, a ani nežádá potrestání odpovědných činitelů.
02.04.2014 13:40 |

podobné články

Kruté mučení malého chlapce, pálení cigaretou, únosy a bití. Drsné zprávy o zvěrstvech na východní Ukrajině

 
Amnesty International zveřejnila zprávu popisující konkrétní případy únosů a mučení, kterých se dopouštějí obě strany konfliktu na Ukrajině. Podle neověřitelných údajů ukrajinského ministerstva vnitra došlo mezi dubnem a červnem letošního roku k více než 500 únosům a následnému mučení.
15.07.2014 10:35 |

podobné články

Zpráva o mučení na Ukrajině: Nic pěkného

 
Amnesty International zveřejnila zprávu popisující konkrétní případy únosů a mučení, kterých se dopouštějí obě strany konfliktu na Ukrajině. Podle neověřitelných údajů ukrajinského ministerstva vnitra došlo mezi dubnem a červnem letošního roku k více než 500 únosům a následnému mučení.
15.07.2014 11:00 |

podobné články

Bývalý Bushův viceprezident patří do vězení za zločiny proti lidskosti, tvrdí americký novinář. Jenže Obama jej prý kryje

 
Americký novinář Glenn Greenwald si ve videu přístupném na serveru YouTube klade otázku, proč není ve vězení někdejší americký viceprezident Dick Cheney, když tak důrazně obhajuje mučení. V rozhovoru s novináři řekl, že by neváhal ani vteřinu a povolil by to znovu, pokud by to mělo zachránit lidské životy. Greenwald v této souvislosti připomíná, že se proti mučení postavil jiný americký prezident - Ronald Reagan.
20.12.2014 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (100 článků) , Dick Cheney (16 článků)

Rybář zachraňuje vodáky míčem na laně

 
Basketbalový míč v síti a pevné lano. Touto speciální pomůckou, která jen v letošním létě pomohla už šesti topícím se vodákům, zachraňuje životy Miroslav Fousek (64). Míč má stále po ruce jen pár metrů od jezu smrti. „Často rozhodují vteřiny. Důležité je včas hodit. Ještě než vířící buben tonoucího stáhne,“ tvrdí bývalý rybář.
27.08.2010 06:15 |

podobné články

Petr Rychlý alias primář Mázl z Ordinace: Zachraňuje i pejsky!

 
Dobráka v sobě Petr Rychlý (51) alias primář Čestmír Mázl z Ordinace v růžové zahradě 2 nezapře. V seriálu zachraňuje lidské životy a v tom osobním alespoň ty zvířecí. U herce doma našli útočiště dva zatoulaní psi!
29.08.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rychlý (313 článků)

Životy, které zasáhl Facebook

 
Kdo není na Facebooku, prý jako by nebyl. Jedna z nejrozšířenějších sociálních sítí na internetu nevyvolává jen závislost, ale pořádně zamotává lidské životy, zachraňuje před vězením, oznamuje rozvody nic netušícím manželům...
10.01.2010 05:10 |

podobné články

Bez bot, zmrzlí, s plačícími dětmi. Takto uprchlíci na moři riskují životy

 
Cestují natěsnaní v malém člunu, je jim zima, nemají boty, děti pláčou. Takto riskují životy uprchlíci. Někteří teď ale měli štěstí – italská pobřežní hlídka zveřejnila v neděli video, jak v moři zachraňuje z člunu desítky uprchlíků pocházejících ze Sýrie a Pákistánu. Dovezla je do přístavu na řeckém ostrově Kos.
28.02.2016 17:45 |

podobné články

Hasič Ondřej (†42) zachraňuje životy i po smrti: Jeho orgány dostalo pět lidí včetně dívky (4)

 
Zaživa pomáhal, po smrti také. Dobrovolný hasič Ondřej (†42) bez nároku na honorář zachraňoval životy, dokud ho o ten jeho nepřipravila zpočátku banální krční infekce. Ani po smrti však jeho pomoc ostatním neskončila. Pěti lidem daroval své orgány a umožnil jim tak dál žít!
04.08.2017 05:10 |

podobné články