Článek

Vzpurného neznaboha Masaryka vyhodili z gymnázia: Výstava připomíná život prvního prezidenta

 
Tomáš Garrique Masaryk. Na střední škole rebel, jakému nebylo široko daleko rovno! Málokdo dnes už ví, že politický život Tomáše Garrigue Masaryka (7. 3. 1850 až 14. 9. 1937) odstartoval vyhazov z Německého gymnázia v Brně.
14.09.2020 15:50 |

podobné články

Podobné články

Výstava v atomovém krytu v Husově ulici v Brně: Vzpurného TGM vyhodili z gymplu

 
Tatíček Tomáš Garrigue Masaryk (†87), zakladatel republiky, dávaný dlouhá léta za příklad. V mládí ale měl jinou tvář. Na střední škole rebel, jakému nebylo široko daleko rovno! Málokdo dnes už ví, že politický život T. G. Masaryka odstartoval vyhazov z německého gymnázia v Brně! Toto vše a další zajímavosti jsou k vidění na nové výstavě v Brně.
15.09.2020 12:05 |

podobné články

Díky Moravskoslezskému krajj zahájí čtyři studenti školní rok ve francouzských středních školách

 
Díky vzdělávacímu programu Rok v Lotrinsku zahájí 1. září čtyři studenti z Moravskoslezského kraje školní rok na střední škole ve Francii. Natálie Koubková z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida byla přijata na Lycée Jean XXIII v Métách, Martina Kubicová ze stejného gymnázia, Kateřina Kovářová z Gymnázia Olgy Havlové a Martin Martinák z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odjedou studovat na Lycée La Présentation v Saint Flour.
27.08.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků) , Mikuláš Koperník (8 článků) , Olga Havlová (146 článků) , Jean Martin (6 článků)

Český rozhlas: Rádio Retro zavzpomíná na Tomáše Garrigua Masaryka

 
Český rozhlas uvede u příležitosti 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka tematický stream Rádia Retro „Loučení s Masarykem“, který začíná 14. září přesně ve 3 hodiny a 29 minut ráno oficiální zprávou ve čtyřech jazycích. Program dále nabídne nejen nahrávky s hlasem prezidenta Masaryka, ale také unikátní mnohahodinové záběry reportáží z jeho pohřbu 21. září 1937.
13.09.2017 19:30 |

podobné články

Masaryka vyhodili z okna „jako pytel brambor“. Vraha vydírali, tvrdí spisovatelka

 
Žádná sebevražda, Jana Masaryka zavraždili, vyhodili ho z okna „jako pytel brambor“, říká na základě své hypotézy spisovatelka Václava Jandečková. Vychází přitom z výpovědí Jana Bydžovského, úředníka z Masarykova ministerstva, kterého zatkli pro špionáž. Při výsleších StB měl následně, k překvapení vyšetřovatelů, začít mluvit právě o Masarykově vraždě.
23.09.2017 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (127 článků) , Václav Masaryk (149 článků)

Pravnučka prvního prezidenta zasadila v Praze dub: Charlotta Kotíková je ráda, že se znovu řeší smrt Jana Masaryka

 
Ve čtvrtek odpoledne se v Botanické zahradě hl. m. Prahy postavila k rýči drobná, černovlasá a velmi sympatická Charlotta Kotíková (78). V rámci projektu Kořeny osobností zde in memoriam na počest svých slavných předků Tomáše Garrigue Masaryka, Jana a Alice Masarykových vysadila dub letní. V rozhovoru prozradila, co si myslí o znovuotevření případu úmrtí Jana Masaryka a jak hodnotí současnou politickou a společenskou situaci.
21.11.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (127 článků)

Student berounského gymnázia je hrdina: Zachránil život učiteli

 
Zachoval se lépe než kdejaký dospělý. Student berounského gymnázia Tomáš Brůžek v pondělí zachránil život svému učiteli, který při vyučování zkolaboval a zůstal v bezvědomí. Mladík zachoval chladnou hlavu a oživoval učitele až do příjezdu záchranářů. Vedení gymnázia chce studenta za jeho čin ocenit.
21.09.2015 16:50 |

podobné články

Vyšetřování smrti Jana Masaryka je zpět. Praneteř: Skok v pyžamu nebyl jeho styl

 
Vyšetřování smrti poválečného ministra zahraničí Jana Masaryka (†61) se opět otevírá. Byla to sebevražda, nebo vražda? Charlotta Kotíková, pravnučka prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, říká, že ke smrti ho mohly dohnat okolnosti. A zpochybňuje způsob, kterým si Masaryk měl sáhnout na život. „Kdyby chtěl spáchat sebevraždu, tak leda tak prášky na spaní, pravděpodobně by se elegantně oblíkl, aby to mělo styl,“ řekla v pořadu Interview Plus Českého rozhlasu.
07.12.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (127 článků)

Seďa (ČSSD): K 80. výročí úmrtí prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka

 
Dnes si připomínáme 80. výročí úmrtí našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jeho odkaz je i po těch letetch stále živý.
14.09.2017 11:00 |

podobné články

Největší sochu prvního prezidenta nechali zničit nacisti: Z Masaryka zbyly (obří) boty

 
Monumentální boty na podstavci a nápadná silueta těla. To jsou dnes jediné pozůstatky tajemné 14metrové sochy T. G. Masaryka (1850 – 1937). Té největší, která kdy prvního prezidenta Československa připomínala.
20.03.2018 12:05 |

podobné články

Hnutí STAN zahájilo kampaň připomínkou Peroutky či Havla. Rakušan se převlékl za Masaryka

 
Hnutí STAN dnes v Kolíně zahájilo celostátní kampaň před komunálními a senátními volbami připomínkou významných osobností novodobých českých dějin. Pozornost přitahoval hlavně první místopředseda Vít Rakušan, který se v souvislosti se stým výročím založení republiky převlékl za prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Další představitelé hnutí se na pódiu zmiňovali o osudech publicisty Ferdinanda Peroutky, legendárního stíhacího pilota Františka Fajtla, herečky Vlasty Chramostové nebo prvního polistopadového prezidenta Václava Havla.
04.09.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5828 článků) , František Fajtl (3 články) , Vlasta Chramostová (58 článků) , Vít Rakušan (87 článků) , Václav Masaryk (149 článků)

Po stopách tatíčka Masaryka: Navštivte rodiště našeho prvního prezidenta!

 
Nejmilejší písničku tatíčka Masaryka si můžete zanotovat v rodišti našeho  prvního prezidenta. Vydejte se po jeho stopách v Hodoníně!
19.10.2018 18:00 |

podobné články

Studenti frýdlantského gymnázia pohřbili v Liberci vzdělanost

 
Více než stovka studentů z frýdlantského gymnázia, kterou podpořili i kolegové z gymnázia v Mimoni, pohřbila v Liberci vzdělanost. Smuteční průvod se vydal minutu před tři čtvrtě na dvě odpoledne od vlakového nádraží v Liberci směrem k budově Libereckého kraje. Studenti nesli v čele průvodu symbolickou rakev, hrála smuteční hudba a ostatní drželi v rukou transparenty s nápisy: Děkujeme, zůstáváme! nebo Vzdělanost umírá.
31.01.2011 18:15 |

podobné články

Další miliony putují do Sportovního gymnázia Pardubice

 
Téměř 6,9 milionů korun zamíří na přípravu talentovaných žáků Sportovního gymnázia Pardubice. Škola získala dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky na rozvojový program Podpora přípravy sportovních talentů. Do sportovního gymnázia v současnosti míří i řada investic Pardubického kraje, který jej zřizuje.
17.04.2015 21:51 |

podobné články

Tady vládne Topka. Seznamte se s názory budějovických gymnazistů, kteří jdou totálně proti proudu

 
REPORTÁŽ TOP 09 je naším favoritem! To vzkázali politikům studenti Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Během studentských voleb dali této straně 35,9 procent. Druhé místo získali Piráti s 30,9 procenty, třetí pak lidovci s 11,5 procenty. Podle těchto studentů by se do Parlamentu dostali i Zelení s 7,9 procenty a ANO s 5 procenty. ODS ani ČSSD by se podle studentů českobudějovického Biskupského gymnázia do Parlamentu nedostali. ODS od nich získala 1,4 procenta, ČSSD pak 2,8 procent. „Je vidět, že mladý volič má svůj vlastní názor a nedá se ovlivnit lacinými populistickým řečmi,“ reagoval na vítězství TOP 09 u studentů Biskupského gymnázia vicehejtman Jihočeského kraje a kandidát do Senátu Parlamentu ČR za TOP 09 Josef Knot.
05.10.2017 21:05 |

podobné články

Stovky lidí dnes v Lánech vzpomínaly na T. G. Masaryka

 
Stovky lidí dnes v lánském Muzeu T. G. Masaryka vzpomínaly na prvního československého prezidenta. Jeho památku uctili položením věnců k Masarykově jezdecké soše. V pátek uplynulo 164 let od jeho narození. K této příležitosti byla v muzeu zahájena výstava Masaryk a gastronomie.
08.03.2014 15:20 |

podobné články

Znojmo sobě: Obnoví prvorepublikový Jubilejní park, počítá se i s bustou Masaryka

 
Vznikl v roce 1928 jako oslava existence prvního desetiletí Československé republiky, letos, při 100. výročí,  se dočká důstojné obnovy. Dělníci a zahradníci budou v dvouhektarovém Jubilejním parku ve Znojmě pracovat až do podzimu tak, aby vše korunovalo v neděli 28. října odhalení busty prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.
10.02.2018 10:00 |

podobné články

Uplynulo 65 let od úmrtí oblíbeného politika Jana Masaryka

 
Diplomat a politik Jan Masaryk, syn prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, byl nalezen mrtev před 65 lety, 10. března 1948, pod okny svého ministerského bytu v Černínském paláci. Jeho smrt je dodnes zahalena tajemstvím. Podle některých se jednalo o politickou vraždu, podle jiných z okna sám vyskočil či vypadl. Připomíná ČTK.
09.03.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (127 článků)

Zeman v dešti zazpíval u hrobu Masaryka. Česko si připomíná 170 let od narození „tatíčka“

 
Politici si v sobotu připoměli 170 let od narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO) dopoledne uctili jeho památku u hrobu v Lánech na Kladensku. Pietní akt, který trval zhruba 15 minut, narušovalo deštivé počasí.
07.03.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24244 článků)

Zoufalá karlovarská koalice. V oslabení hledá partnera - marně

 
Ve velkých problémech se ocitla koalice K20 vládnoucí na karlovarském magistrátu, sdružující KOA, Alternativu, TOP 09 a hnutí O co jim jde? poté, co v červnu odvolali vzpurného náměstka Jiřího Kotka (Alternativa). Ten se nyní při hlasování staví proti svým bývalým koaličním partnerům, stal se pověstným jazýčkem na miskách vah a koalici chybí jeho hlas k tomu, aby cokoliv odhlasovala. Vážná situace vyvolala na magistrátu jednání o novém seskupení, které by mělo ovládnout magistrát.
08.11.2011 13:20 |

podobné články