Článek

Vzpomínky slavných na Marii Poledňákovou: Objevitelka talentů, noblesní dáma a zářivé slunce

 
Ačkoli patřila Marie Poledňáková mezi bezpochyby nejlepší české režisérky, pod jejíž taktovkou vznikla celá řada nezapomenutelných a nadčasových rodinných komedií, jako například Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo S tebou mě baví svět, na její poslední cestu ji přišla vyprovodit jen hrstka známých tváří. Mezi nimi nechyběl její dvorní hudební skladatel Petr Malásek, herci Filip Antonio, Vlastimil Harapes, Pavel Nový či její herecká přítelkyně Nela Boudová, kteří pro eXtra.cz zavzpomínali na osobnost této ikony českého filmu. 
16.11.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (498 článků) , Vlastimil Harapes (176 článků) , Marie Poledňáková (165 článků) , Nela Boudová (212 článků) , Petr Malásek (125 článků) , Pavel Nový (358 článků) , Filip Antonio (16 článků) , Antonio Antonio (27 článků) , Antonio Antonio (27 článků) , Antonio Antonio (27 článků) , Antonio Antonio (27 článků)
Podobné články

S vámi nás bavil svět: Česko se loučí s královnou komedií Marií Poledňákovou (†81)

 
Česko se loučí s legendární režisérkou Marií Poledňákovou (†81). Ta se proslavila zejména tvorbou pro děti a režií známých snímků S tebou mě baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny či Líbáš jako bůh. Poslední rozloučení plné známých osobností, na němž nechyběla ani redakce eXtra.cz, proběhlo v úterý 15. listopadu ve Strašnicích. 
15.11.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Výhra v Talentu může zase patřit Kyrgyzstánu, bojují o ni tanečníci

 
Před dvěma lety se vítězem soutěže Česko Slovensko má talent stal Kyrgyz. I když to zní divně, pravidla to umožňují. Teď se do Talentu vrátili jeho žáci. Na castingu předvedli dechberoucí vystoupení, které z nich dělá favority. Další články k tématu: Češi a Slováci poslali do Vegas tanečníka z Kyrgyzstánu VIDEO: Mareš nepolevuje, v Talentu stoupl na stůl a tančil zumbu VIDEO: Leoš Mareš si v Talentu zatančil s mužem a postoupil VIDEO: Bílou v Talentu naštval loňský soutěžící, odešla ze sálu VIDEO: V Talentu se nechal vystřelit z děla, Bílá šla děsem do kolen Prima bude znovu hledat talent, vítěz vystoupí před Simonem Cowellem Vítěz Talentu Pavlusík z výhry postaví dům, přítelkyně na svatbu počká
01.12.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3414 článků) , Simon Cowell (125 článků)

Objevitelka slavných českých modelek se vdala: V 64 letech se stala hraběnkou

 
Objevitelka našich nejslavnějších modelek Milada Karasová (64) se po dvaceti letech vztahu vdala za svého přítele Michala Dujku z hraběcí rodiny Bubna-Litic. Sama se tak stala hraběnkou.
23.09.2014 19:10 |

podobné články

Hádky s Leošem? Nevěřte tomu, i když jsem „cíťa“, říká Lucie Bílá

 
Přestože Lucie Bílá coby porotkyně talentové soutěže přišla o kamaráda, dalšího prý získala. Martina Dejdara v čtvrté řadě Talentu nahradil Leoš Mareš. Zpěvačka nemá strach ani z případných neshod s moderátorem. Další články k tématu: Mareš nadobro mění televizní dres, míří na Primu do poroty Talentu Prima bude znovu hledat talent, vítěz vystoupí před Simonem Cowellem Vítěz Talentu Pavlusík z výhry postaví dům, přítelkyně na svatbu počká Výtvarník Alex Dowis z Talentu: Můj tým uvažuje o žalobě na Bílou Bílá shání peníze bubeníkovi z Talentu, chce léčit alkoholismus matky V Talentu vyhrála skromnost, peníze si odnesl operní pěvec Pavlusík
07.06.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2676 článků) , Leoš Mareš (3414 článků) , Simon Cowell (125 článků) , Martin Dejdar (536 článků) , Alex Alex (667 článků)

Nádherná a noblesní dáma: Filmová hraběnka Stradová (✝73) z Císařova pekaře se nebála říkat své názory

 
Tato nádherná a noblesní dáma byla typickou tragédkou – jejími hrdinkami byly převážně ženy uprostřed vyhraněných dramatických situací a střetů. Tyto role vyhovovaly jejímu naturelu nejlépe, možná i proto, že k nim měla i určité dispozice. Marie Vášová (16. 5. 1911 – 6. 8. 1984) byla vysoká, štíhlá, měla ostřeji řezaný, hrdý obličej a pevný hlas.
18.05.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Vášová (2 články)

Jak přivolat slunce? V zářivé jarní bundě!

 
Jaro si zatím dává načas, ale my už se nemůžeme nové sezóny dočkat. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet rituál na přivolání slunce: koupíme si lehkou bundičku v zářivé barvě a hrdě v ní vyrazíme do ulic. Přidáte se?
13.03.2013 07:10 |

podobné články

Bývalá první dáma Francie: z krásné modelky šedou myškou

 
Třiačtyřicetiletá Carla Bruniová-Sarkozyová se za pět let v Elysejském paláci změnila. První dáma Francie v začátcích platila za typickou Francouzku s vytříbeným módním vkusem. Bývalá modelka se však při odchodu svého manžela z funkce předvedla coby šedá myška. Další články k tématu: První dáma Francie je k nepoznání, přehání to s botoxem Carla Bruniová plánuje vrátit se k hudbě. Už má natočené další album Občas si vezmu paruku a jdu mezi lid, prozradila první dáma Francie První dáma Francie mění image: v prezidentské kampani chce být obyčejná Sarkozyho dcera se jmenuje Giulia, potvrdila to první dáma Francie
16.05.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (177 článků)

Byla anděl, noblesní dáma. Pospíšil na pohřbu exministryně Burešové mluvil o ostudě politiků

 
Noblesní a statečná. Tak vzpomínali na advokátku a první polistopadovou ministryni spravedlnosti Dagmar Burešovou (†88), která 30. června zemřela. Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský, který se ujal jedné ze smutečních řečí, označil Burešovou za anděla, kterým byla a zůstává dál. Přišel i exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. S Burešovou byli přátelé. Rozhořčil se však nad tím, že na její pohřeb nepřišlo více současných politiků.
11.07.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2191 článků) , Jiří Pospíšil (2191 článků) , Pavel Rychetský (184 článků) , Dagmar Burešová (6 článků)

Noblesní dáma, která Česko nikdy nepřestala milovat. Politici truchlí za Albrightovou (†84)

 
Čeští i světoví politici na Madeleine Albrightovou vzpomínají jako na noblesní dámu, připomínají její podíl na přijetí ČR do NATO. Je to ohromná ztráta, uvedli. Zaslouží si velký obdiv a skláníme se před její památkou, řekl premiér Petr Fiala (ODS).
23.03.2022 20:45 |

podobné články

Zářivé slunce dětskýma očima: V újezdském muzeu vystavují tvorbu místních školáků

 
O málokteré výtvarné a umělecké tvorbě lze říci, že je tak přímá a upřímná, jako o té dětské. Přesvědčit se o tom můžete v újezdském muzeu, kde až do 26. května probíhá výstava Slunce, hvězda zářivá, na které jsou vystavovány právě dětské práce, nejčastěji s tematikou slunce.
15.05.2018 11:25 |

podobné články

Carla Bruniová-Sarkozyová se vrátila k práci modelky, předvádí šperky

 
Bývalá první dáma Francie Carla Bruniová-Sarkozyová se opět postavila před objektiv. Nafotila svou první reklamní kampaň od odchodu z Elysejského paláce. Více než modelingu se však věnuje hudbě. Další články k tématu: Bývalá první dáma Francie: z krásné modelky šedou myškou S kily navíc jsem vypadala ošklivě, říká bývalá první dáma Francie RECENZE: Carla Bruniová si zaslouží být brána jako písničkářka vážně Carla Bruniová předvedla těhotenské břicho v bikinách První dáma Francie je k nepoznání, přehání to s botoxem Místo ženy je v domácnosti, říká bývalá první dáma Francie
05.08.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (177 článků)

Vzpomínky na Itálii: Liam Neeson a jeho syn Micheál se v novém filmu vyrovnávají s dávnou tragédií

 
Už 6. srpna se v kinech objeví romantická komedie Vzpomínky na Itálii, ve které se Liam Neeson jako londýnský umělec vrací spolu s dospělým synem do Itálie, aby tu prodali jejich starý rodinný dům. Čekají tu na ně překvapivě náročné opravy staré kamenné vily, spousta slunce, víno, opravdové spaghetti a také jedna krásná a sympatická majitelka místní restaurace. V dojemném filmu Vzpomínky na Itálii se Liam Neeson potkává před kamerou se svým synem Micheálem Richardsonem, a to přímo v rolích otce a syna. Snímek je zároveň vzpomínkou na zesnulou Natashu Richardson, která ve věku 45 let zemřela roku 2009 po nehodě na lyžích.
02.08.2020 23:31 |

podobné články

Osobnosti: Natasha Richardson (8 článků) , Liam Neeson (72 článků)

Objevitelka slavných českých topmodelek Milada Karasová: Návrat na molo v 65 letech!

 
Po třiceti letech se vrátila na předváděcí molo! Milada Karasová (65) patřila k prvním českým manekýnkám. V publiku jí nadšeně aplaudovali nejen vrstevníci, ale i mladí!
16.02.2016 13:25 |

podobné články

Marii Poledňákovou baví svět. Úspěšná režisérka vstupuje mezi sedmdesátníky

 
Před 70 lety, 7. září 1941, se ve Strakonicích narodila režisérka a scenáristka Marie Poledňáková. Tvůrkyně divácky úspěšných filmových veseloher z přelomu 70. a 80. let dokáže svými filmy zaujmout početné publikum i dnes. Její komedie Líbáš jako Bůh byla oceněna Českým lvem pro nejúspěšnější divácký film roku 2009.
06.09.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Režisérka Marie Poledňáková skončila po kolapsu v nemocnici

 
Režisérku Marii Poledňákovou (74) musel vrtulník převézt do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Její hospitalizaci iDNES.cz potvrdila mluvčí nemocnice Jitka Zinke.
18.07.2016 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Režisérka Poledňáková po mrtvici bojuje! Přeložili ji na JIP

 
Vypadá to, že s Marií Poledňákovou (74) nás naštěstí ještě dlouho bude bavit svět. Známá scenáristka a režisérka zabojovala a po mozkové příhodě ji už přeložili z ARO na JIP.
19.07.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Režisérka Poledňáková po mrtvici: Nemůže hýbat končetinami!

 
Následky mrtvice, která v létě postihla Marii Poledňákovou (75), jsou fatální. Režisérce ochrnula levá polovina těla. Na této straně nemůže hýbat rukou ani nohou.
15.12.2016 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Poledňáková 8 měsíců po mrtvici: Zasáhl syn!

 
Už se nemohla dočkat. Režisérku Marii Poledňákovou (75) loni v červenci z chalupy odvážel vrtulník a teprve nyní se autorka komedie století vrátila do vlastní postele. I díky synovi Petrovi, který nechal ve vile postavit výtah.
20.03.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Chudák Poledňáková (76): Mrtvice si vybrala daň!

 
Už je to rok a čtvrt, co Marii Poledňákovou zasáhla mohutná mozková mrtvice. Ani rehabilitace jí však nepomohly od invalidního vozíku. Nový film podle její knihy Ten, kdo tě miloval, tak bude muset režírovat někdo jiný.
06.10.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)