Článek

Vznikne pražská „opilecká stezka“? Provozovatelé pivních kol navrhli trasu, kterou by chtěli jezdit

 
Pivní kola byla dlouho oblíbená atrakce turistů mířících do Prahy hlavně za zábavou spojenou s alkoholem. Politici na magistrátu v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) dlouho usilovali o jejich zákaz, který přišel letos v březnu, platil ale jen několik měsíců a pak ho zrušil soud. Provozovatelé kol chtějí vyjít vstříc hlavně Praze 1 a navrhli trasu, která povede hlavně po nábřeží, kde bude míjet například Rudolfinum nebo Strakovu akademii.
09.09.2020 20:20 |

podobné články

Podobné články

Konec pivních kol v Praze definitivně v březnu

 
Od března má v centru Prahy začít platit zákaz pivních kol, tedy vozítek až pro deset šlapajících a popíjejících lidí. Proti připravenému zákazu vznesl námitky jeden z pivovarů, ministerstvo dopravy je nyní zamítlo, informovala mluvčí Prahy 1 Kateřina Písačková.
17.12.2019 10:25 |

podobné články

Nejvyšší soud rozhodl: Praha má právo omezit provoz pivních kol, kauza se vrací na začátek

 
Pražský magistrát má pravomoc omezit provoz pivních kol, tedy šlapacích vozítek, na kterých turisté pijí alkohol. Brněnský Nejvyšší správní soud (NSS) nařídil Městskému soudu v Praze, aby se znovu zabýval opatřením obecné povahy, které původně zrušil na podnět provozovatelů takzvaných beerbiků a dalších zainteresovaných firem.
20.10.2020 17:00 |

podobné články

Oblíbená Stezka korunami stromů byla uzavřena: Lidé otevřený areál udali na policii

 
Provozovatelé Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou ji museli ve středu zavřít. Kontaktovala je policie, že dostala udání, že je stezka v provozu. Turistům, kteří si koupili vstupenky, vrátí areál vstupné. Policie přijala několik oznámení od lidí, poté kontaktovala provozovatele areálu.
30.12.2020 19:16 |

podobné články

Zelená hora: V okolí Žďáru vznikne naučná stezka

 
V okolí Zelené hory ve Žďáru nad Sázavou letos vznikne naučná stezka.
23.04.2010 11:40 |

podobné články

Naučná stezka Rejvíz dostala po čtyřiceti letech nový kabát

 
Turistům, kteří zamíří do Jeseníků, zpestří pobyt nová naučná stezka v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Stezka, která byla obnovena po čtyřiceti letech, bude slavnostně otevřena v sobotu 25. května v 10. 30 hodin u chaty Rejvíz.
24.05.2013 10:10 |

podobné články

Naučná stezka Trojskou kotlinou. 40 zastávek seznámí Pražany s její historií i budoucností

 
Nová naučná stezka, která vede podél Vltavy Trojskou kotlinou, zpestří Pražanům podzimní procházky. Holešovická radnice ji ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje (IPR) připravila v návaznosti na Den pro Trojskou kotlinu, který se konal v půlce září. Nová naučná stezka provede zájemce územím Holešovic, Bubenče a Troji a na 40 zastaveních pomocí QR kódů seznámí Pražany s historií území i s plánovanými projekty.
12.10.2020 18:35 |

podobné články

Přeshraniční turistika na Zlaté stezce bude letos pestřejší

 
Zlatá stezka bude nyní ještě atraktivnější: německá nejdelší turistická stezka se prodlouží o paralelní část na české straně. Od května 2018 povede z Chodové Plané v okrese Tachov až do Mlaky/Bischofsreutu v Jižních Čechách/Bavorsku. Tuto další trasu Zlaté stezky o délce 289 km označuje oranžové písmeno „S“.
30.04.2018 00:05 |

podobné články

Ústecký kraj: Labská stezka obohacuje ekonomiku o 59 milionů korun za sezónu

 
Kvantitativní měření i dotazníkové šetření, které proběhlo od srpna do října na Labské stezce na území Ústeckého kraje, potvrdilo stabilní zájem pěších i cyklistů o tuto trasu. Ze získaných dat lze nejen určit počty průchodů a spokojenost návštěvníků, ale také spočítat, jakým ekonomickým přínosem stezka pro region je. Nejvíce zde utratí turisté, kteří zde stráví více než jeden den.
28.11.2019 15:15 |

podobné články

Zájem o půjčovny kol ČD byl letos rekordní, využilo je přes 5 300 cyklistů

 
Doplňková služba Českých drah ČD Bike funguje od roku 2003 a těší se stále větší oblibě zákazníků. Letos se navíc počet vypůjčených kol výrazně zvýšil. Zatímco v uplynulých třech letech si kola půjčilo za sezonu 3 500 až 4 000 cyklistů, letos jich bylo už 5 352. Největší zájem zaznamenaly půjčovny v Jihočeském (celkem půjčeno 1 673 kol) a v Jihomoravském kraji (celkem půjčeno 829 kol).
01.12.2015 09:11 |

podobné články

Opilecká strkanice skončila brutálním pobodáním! Útočník se schoval doma

 
Opilecká strkanice vyústila až k pokusu o vraždu. Muž bodl svého soka do břicha nožem, ten byl ve vážném ohrožení života.
02.03.2012 15:55 |

podobné články

Opilecká jízda Miroslavy (31) stála život krásnou Míšu (†20): Soud poslal ženu do basy

 
Opilecká jízda Miroslavy F. (31), při níž zabila krásnou Michaelu Čajkovou (†20), nezůstala nepotrestána. Okresní soud v slovenské Třebišově ženě udělil exemplární trest. Do basy ji poslal na osm let.
26.04.2017 20:55 |

podobné články

Zákaz pivních kol v centru vypršel. Mohou se vrátit, zatím ale nevyjedou

 
Do ulic hlavního města se mohou vrátit vozítka servírující alkohol známá jako pivní kola. Původní zákaz magistrátu zrušil soud a dočasnému zákazu, který město zavedlo namísto něj, v sobotu vypršela platnost. Přestože provozovatelům tak už nic nebrání kola vyslat do ulic, tak nevyjedou. Majitelé firem totiž chystají koncepci fungování tzv. skupinových kol. Na pivní kola si dlouhodobě stěžují Pražané.
15.08.2020 08:20 |

podobné články

Opilecká hra v metru: Cizinci našli novou zábavu v Praze, vyváznou bez pokuty

 
Po pivních kolech, na nichž v teplých měsících řádili opilí turisté v centru Prahy a naštvali tak nejednoho Pražana, přichází nová zábava ušitá Praze na míru, jež má zabavit zejména zahraniční studenty. Jejím základem je opět popíjení piva, tentokrát však souvisí s cestováním metrem. Běžně by si za požívání tekutin v dopravním prostředku odnesli pokutu 400 korun, jenže to má háček.
26.11.2018 17:05 |

podobné články

Pivní kola se vrací do centra: Magistrát prohrál soud s provozovateli, městské části se musí zařídit po svém

 
Pivní kola byla jedním z témat, která řešilo nejen vedení hlavního města v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) poměrně dlouho, až nakonec došlo na zákaz vjezdu pivních kol do centra města. Jejich provozovatelé ale vyhráli soud, který řekl, že magistrát jednoduše neměl právo zákaz vydat. Sice ho pak ještě na nějakou dobu prodloužil přechodným opatřením, to ovšem končí tuto sobotu. Pivní kola se tak budou moci vrátit.
12.08.2020 07:20 |

podobné články

Kybernetická měna BITCOIN má obrovský průšvih! Zavřeli provozovatele burz

 
Američtí vyšetřovatelé zadrželi dva provozovatele burz pro směnu kybernetické měny bitcoin. Obviňují je z pokusu prodat milion dolarů, tedy 20,1 milionu Kč, v této virtuální měně uživatelům webového nákupního portálu Silk Road (Hedvábná stezka), kde šlo za bitcoiny obstarat i drogy nebo vraždy na objednávku. Portál v září uzavřely americké úřady a jeho údajný majitel byl zadržen.
27.01.2014 23:25 |

podobné články

Němec postavil dům ze čtvrt miliónu pivních tácků. Bez lepidla

 
Desetitisíce pivních tácků a stovky hodin práce stály za splněním životního snu Němce Svena Goebela. Za postavení největšího domu z podtácků ho nemine zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Pyšný stavitel však za početné účasti novinářů poslal svou chloubu k zemi. Chtěl dokázat, že po celou dobu nepoužil lepidlo.
12.04.2010 12:35 |

podobné články

Postavil dům z pivních tácků. Pak ho zboural

 
Aktuální zaměstnání - stavitel z pivních tácků. To by si do svého životopisu mohl klidně napsat Němec Sven Gébl.
12.04.2010 21:55 |

podobné články

Sběratel z Ostravy má 350 tisíc pivních etiket. Je to třetí největší sbírka na světě

 
Špičkovou sbírku pivních etiket vlastní Jiří Kozel z Ostravy. Jeho kolekce je třetí největší na světě.
27.07.2010 17:45 |

podobné články

GANG PIVNÍCH ZLODĚJŮ: Za kradené prázdné sudy inkasovali tisíce

 
Gang pivních zlodějů zadrželi kriminalisté na Praze - východ. Otec spolu se dvěma syny a jejich kamarádem objížděli restaurace ve středních Čechách a kradli v nich pivní sudy. Ty pak vraceli do velkoobchodů, kde inkasovali peníze za zálohy. Za rok nakradli stovky sudů a přišli si tak na zhruba půl milionu korun.
27.01.2011 19:45 |

podobné články