Článek

Vzkaz z Moskvy: Jaderné mocnosti neprohrávají...

 
„Jaderné mocnosti neprohrávají velké konflikty, na nichž závisí jejich osud!“ Takto se vyjádřil ruský exprezident Dmitrij Medveděv, podle něhož by případná porážka ruské armády na Ukrajině mohla vést k vypuknutí jaderné války. V Srbsku se zlobí. Zlobí se na soukromou ruskou armádu Wagnerovců, která se v Srbsku pokouší o nábory. Ze Spojených států mezitím zaznívá, že Němci mají Američany v hrsti. Zde je důvod.
20.01.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (368 článků)
Podobné články

Jsme krůček od jaderné války? Šéf RAF varoval světové mocnosti!

 
Letecký maršál Edward Stringer varoval, že zbývá jen pár krůčků k jaderné válce a vyzval mocnosti k velké obezřetnosti. K vyvolání jaderného konfliktu podle něho teď už stačí pouze jediná chybička. Rusové mají od nařízení Vladimira Putina stále jaderné zbraně ve vysokém stupni pohotovosti.
16.03.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)

Univerzity dostanou manuál, jak poznat vliv cizích mocností. Pozor na alkohol a sexuální zážitky. Sepsalo vnitrácké centrum proti terorismu

 
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra nedávno vydalo po žádosti rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy manuál na obranu vysokých škol proti vlivu cizích mocností. V manuále se čeští akademici mohou například poučit, jak se mají chovat na společenských akcích. „Mohou být místem, kde budete čelit nevědomému vytěžování či pokusům o zverbování Vaší osoby,“ varuje je ministerstvo a pokračuje s upozorněním před „alkoholem, sázkami či gamblerstvím a sexuálními dobrodružstvími“ – podobné „hříchy“ prý může „cizí mocnost“ lehce zneužít. Projekt Sinopsis však upozorňuje, že přestože manuál před nebezpečím od agentů cizích mocností Zima inicioval, měl to být právě on, kdo navazoval kontakt s Čínou.
14.08.2021 22:05 |

podobné články

Moc Putinovi zatemnila mozek. Je to stejná snůška lží jako v roce 1968. Na varování jaderné mocnosti odpovídá poslanec TOP 09

 
Slova ruského prezidenta Vladimira Putina o tom, že Rusko sice ozbrojený konflikt nechce, ale je třeba mít na paměti, že je jednou z největších jaderných mocností, vyvolala u českých politiků – jak již ParlamentníListy.cz uvedly v sobotu - vlnu nevole. Třeba někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) hovořila v této souvislosti o otevřeném vyhrožování ničivou válkou. To si ale nemyslí někdejší premiér Jiří Paroubek (LEV 21). Podle něj sice má Rusko velmocenské zájmy, ale bylo by moudré alespoň některé z nich respektovat.
01.09.2014 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků) , Jiří Paroubek (4575 článků) , Miroslava Němcová (1735 článků)

Hokejisté Slavie doma neprohrávají

 
Slavia přehrála v 38. kole extraligy Mladou Boleslav 5:2, Budějovice skolily venku Vary až po nájezdech.
06.01.2011 21:45 |

podobné články

Přelstili hrací automaty a vždy si odnesli tisíce. Jak to provedli?

 
Tihle chlapíci na hracích automatech nikdy neprohrávají. Naopak, vždy si odnesou hezkých pár tisíc. Jenže podvádějí. A právě proto teď po nich jde policie ve Frýdku-Místku.
22.08.2012 11:05 |

podobné články

Zničení Ukrajiny. Stačí toto. Šándor ukázal, co se moc neví

 
„Můj odhad je, že Rusové neprohrávají, možná nějak dramatický nevítězí, ale určitě nevítězí Ukrajinci. Je potřeba počítat s tím, že dřív nebo později Rusové Donbas obsadí. Zatím obsadili osmdesát procent toho území,“ upozornil generál Andor Šándor, bývalý šéf vojenské rozvědky. Putin svým projevem 9. května podle Šándora dal najevo, že není jeho cílem jít mimo Donbas. „Ví dobře, že pokud Donbas dobude celý a bude kontrolovat celé pobřeží včetně přístavů a kontroluje moře, má spojnici Krymu s pevninskou federací a zároveň totálně ekonomicky zničí Ukrajinu,“ zdůraznil.
12.05.2022 17:00 |

podobné články

Šéf ČEZu Roman: Němci nám chtějí zavřít jaderné elektrárny

 
Po havárii jaderné elektrárny v japonském městě Fukušima po ničivé vlně tsunami se Německo rozhodlo odpojit z provozu všechny své jaderné elektrárny. Své snahy však Němci hodlají zaměřit i za hranice, podle jejich mínění by jaderné elektrárny měla zavřít i Česká republika. Na schůzi sněmovního výboru to ve středu oznámil ředitel ČEZ Martin Roman.
15.06.2011 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (339 článků)

Jaderné elektrárny ČEZ budou mít jednoho ředitele

 
Dosavadní ředitel Jaderné elektrárny Temelín bude od dnešního dne šéfovat i Jaderné elektrárně Dukovany, kde již v roce 2004 působil jako ředitel. Dosavadní ředitel Tomáš Žák přejde na pozici technického ředitele Jaderné elektrárny Dukovany.
15.08.2012 20:05 |

podobné články

Japonský premiér prý podepíše se Zemanem dohodu o jaderné spolupráci

 
Japonský premiér Šinzó Abe by měl příští neděli podepsat s českým prezidentem Milošem Zemanem dohodu o spolupráci v jaderné energetice. Napsal to dnes japonský ekonomický list Nikkei. Smlouva by údajně měla obsahovat prohlášení, že Česká republika bude využívat japonské jaderné technologie, což by mělo posílit šance americké společnosti Westinghouse v soutěži o dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Westinghouse patří do japonské průmyslové skupiny Toshiba.
08.06.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27766 článků)

Japonský premiér prý podepíše s ČR dohodu o jaderné spolupráci

 
Japonský premiér Šinzó Abe by měl příští neděli podepsat s českým prezidentem Milošem Zemanem dohodu o spolupráci v jaderné energetice. Napsal to dnes japonský ekonomický list Nikkei. Smlouva by údajně měla obsahovat prohlášení, že Česká republika bude využívat japonské jaderné technologie, což by mělo posílit šance americké společnosti Westinghouse v soutěži o dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Westinghouse patří do japonské průmyslové skupiny Toshiba.
08.06.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27766 článků)

Jsou teroristé hrozbou pro jaderné elektrárny? I to padlo v ČT při vzpomínkách na Černobyl

 
V den 30. výročí výbuchu ukrajinské jaderné elektrárny v Černobylu přišel do pořadu Interview ČT24 expert na jaderné zbraně Vlastislav Bříza. Hovořil nejen o samotné havárii, ale i o možných útocích teroristů na jaderné elektrárny.
26.04.2016 21:55 |

podobné články

Američané porušili moratorium na jaderné pokusy. Zaznamenala to česká seismologická stanice

 
ROZHOVOR Varšavská smlouva nechala monitorovat jaderné pokusy NATO u Dobrušky. Monitorovali jsme všechny jaderné pokusy na světě. Naše měření se hodnotila v Moskvě. Polomský monitoring není běžně dostupný. Měli jsme i obavy o budoucnost, ale máme význam. K dohodě s USA se nebudu vyjadřovat. Všechny korejské jaderné výbuchy máme zaznamenány. Vydávali jsme varovnou zprávu i na japonskou elektrárnu Fukušima. Naší perspektivou je globální geodézie. To vše řekl ParlamentnímListům.cz Jaroslav Pokorný, odborný pracovník seismologické stanice Armády ČR v Polomi u Dobrušky.
03.06.2016 06:00 |

podobné články

Premiér se setká se zmocněncem pro jadernou energetiku Štullerem

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který od března vede i ministerstvo průmyslu a obchodu, se dnes dopoledne setká s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem. Budou jednat o budoucnosti jaderné energetiky v Česku s důrazem na naplňování Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR včetně výstavby nového zdroje jaderné energie v jaderné elektrárně Dukovany. Dostavba Dukovan je jednou z priorit, kterým se chce Sobotka v čele ministerstva věnovat.
06.03.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9580 článků)

Obama: Byl učiněn první důležitý krok ke komplexnímu řešení íránské jaderné otázky

 
Ženevská jednání šesti mocností a Íránu vyústila v předběžnou dohodu o omezení íránského jaderného programu. To znamená, že bude možné provádět rozsáhlé inspekce v íránských jaderných zařízeních výměnou za zrušení části sankcí vůči Teheránu. Americký prezident Barack Obama to označil za "první důležitý krok ke komplexnímu řešení" íránské jaderné otázky. 
24.11.2013 10:17 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků)

Němcová v hrůze: Putinova zmínka o jaderné velmoci je vyhrožování ničivou válkou!

 
ANKETA Slova ruského prezidenta Vladimira Putina o tom, že Rusko sice ozbrojený konflikt nechce, ale je třeba mít na paměti, že je jednou z největších jaderných mocností, vyvolala u českých politiků vlnu nevole. Třeba podle někdejší šéfky Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) nelze brát zmínky o jaderné velmoci jinak než jako otevřené vyhrožování ničivou válkou. Od europoslance Stanislava Polčáka dokonce padly v souvislosti s tím zmínky o Hitlerových vojácích v přestrojení. No a bývalý ministr zahraničí Alexandr Vondra (ODS) zase připomíná fakt, že Putin několikrát v minulosti zopakoval, že největší ruskou tragédií byl rozpad SSSR. „To je od něj důležité vzít vážně," zdůraznil Vondra.
30.08.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1735 článků) , Stanislav Polčák (336 článků)

Vůdce KLDR uklidňoval: Nepoužijeme jaderné zbraně, když nás neohrozíte

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un řekl, že jeho země nepoužije jaderné zbraně, pokud její suverenitu nenaruší jiné nukleární mocnosti. KLDR je také ochotna normalizovat vztahy s těmi státy, které respektují její svrchovanost a vystupují přátelsky, ačkoli se vůči ní v minulosti chovaly nepřátelsky, řekl Kim podle severokorejských médií v sobotním projevu na sjezdu vládnoucí Korejské strany práce.
08.05.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1841 článků)

Atomovky USA v Polsku? Zešílel Walesa? Prohrají všichni, zní varování

 
ROZHOVOR Zešílel snad Lech Walesa, že chce do Polska jaderné americké zbraně? A proč mají Němci na svém území stále relikty, které měly skončit po druhé světové válce, nebo nejpozději po studené válce – cizí vojenské základny? Ať jaderné mocnosti mají své zbraně na svém území a necpou je jinam! Dnes už to není jen západní Evropa, ale také Rumunsko. A přibude k nim náš severní soused? To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel Nadace Železné opony Ing. Václav Vítovec. Odhaluje také pravdu o neutronové bombě, což byla léta stará „fake-news“. Kdo chce vyhodit planetu několikanásobně do luftu? Ekonomické lobby, které za oponou ovládá státníky a státy, si mne ruce. Postaví se jim staří harcovníci – generálové, kteří vědí, co jaderná zbraň dokáže? Že by stovky provedených pokusů byly k ničemu?
01.06.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (50 článků)

Mocnosti včetně Ruska a Číny se shodly na sankcích protí Íránu

 
Šest světových mocností včetně Ruska a Číny se shodlo, že začnou připravovat nové sankce proti Íránu kvůli jeho kontroverznímu jadernému programu.
31.03.2010 19:25 |

podobné články

Ahmadínežád: Mocnosti musí přestat vyvíjet tlak na Írán. Můžeme jednat

 
Světové mocnosti by měly přestat vyvíjet nátlak na Írán, který byl vždy připravený jednat o svém jaderném programu, oznámil ve čtvrtek íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád.
18.11.2010 09:10 |

podobné články