Článek

Vyzyvatelka Ivana Bartoše: Buď komunista a ne pi.., hlásá Jana Michailidu

 
O víkendu budou členové Pirátů rozhodovat na svém online sněmu o novém vedení své strany. Předsedu Ivana Bartoše vyzve i mladá avantgardní členka Jana Michailidu (31). Ta má česko-řecké kořeny a usiluje o zrušení duševního vlastnictví. Své politické názory označuje za komunistické.
05.01.2022 20:00 |

podobné články

Podobné články

Byla jsem rasistka z Karviné, psala Michailidu, rudá od Pirátů

 
Není to jen komunismus, ke kterému se Bartošova vyzyvatelka Janka Michailidu přihlásila na Pirátském fóru. V roce 2014 na sebe prozradila, že byla rasistka. „Byla jsem svého času taky dost rasista, tedy spíš anticigánista, poněvadž jsem bydlela v Karviné a do ghetta chodila 8 let na gymnázium,“ řekla, když byl do Pirátské strany přijímán člověk s minulostí u DSSS. „Opravdu jsem si myslela, že cigáni jsou špatní,“ uvedla a označila toto smýšlení za horší než členství v DSSS nebo v KSČM.
06.01.2022 13:55 |

podobné články

Zdravím všechny bytosti, začala kandidátka Michailidu. Pak popsala svůj sen o vzájemné společnosti

 
V Pardubicích probíhá on-line sjezd Pirátů. O post předsedy se na něm ucházejí 4 lidé: Ivan Bartoš, který post obhajuje, senátor Lukáš Wagenknecht, někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu a ostravský radní David Witosz. Michailidu na sebe už před volbami prohlásila, že se cítí být v srdci komunistkou. V kandidátském projevu místo slova komunismus sáhla k větě: „Moje sdílení utopického snu o demokratické, kooperativní a vzájemné společnosti.“
08.01.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2458 článků) , David David (1326 článků) , David David (992 článků)

„Hřeje si prd*lku v europarlamentu, hňupka“. Gregorová dostala sodu od člověka, který Piráty dostal na vrchol

 
Piráty čeká o víkendu volba předsedy a spolu s tím se mezi členy rozhořely ostré spory. Vyzývatelkou Ivana Bartoše bude mimo jiné i Jana Michailidu, která budí kontroverze tím, že je přesvědčením komunistka. Právě takové ideje jsou pro stranu podle některých členů cestou do pekel. Michailidu se zastala Markéta Gregorová, ty, kdo měli výhrady – jako Mikuláš Ferjenčík – neváhala nevybíravě poslat do patřičných míst. A přesně kvůli takovým „levicovým hňupkám“ jsou dnes Piráti tam, kde jsou, píše na svém facebooku marketingový expert Jakub Horák a připomíná Gregorové neslavnou politickou kariéru.
05.01.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Horák (113 článků) , Jan Horák (19 článků) , Jan Horák (19 článků)

Koalice gratuluje Bartošovi. Pozná demokratickou levici, jásá Pekarová

 
Členové České pirátské strany rozhodli o pokračování Ivana Bartoše coby lídra partaje. Z vládních stran tak ke staronovému šéfpirátovi míří gratulace. Znovuzvolení Bartoše uvítal premiér Petr Fiala (ODS) či šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Uspěl kandidát, který zná rozdíl mezi demokratickou a nedemokratickou levicí,“ zhodnotila Bartošův úspěch nad Janou Michailidu, jež se hlásí ke komunistické ideologii. Překvapivá gratulace přišla od lídra SPD Tomia Okamury: „Má odvahu jít spolu s nimi ke dnu,“ cení si Bartoše.
08.01.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3916 článků)

Pirátka „komunistka“ může vystřídat Bartoše. Má před sjezdem více nominací, než on

 
Piráti budou v sobotu na jednání celostátního fóra vybírat předsedu ze čtyř kandidátů. Obhajujícího šéfa Ivana Bartoše vyzvou senátor Lukáš Wagenknecht, ostravský radní David Witosz a někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu, ta má víc nominací na šéfku strany než Bartoš, píše Echo24.cz.
06.01.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: David David (1326 článků) , David David (992 článků)

Další rozříznutý bolák. Další vysoká Pirátka promluvila. Šest milionů a poslanec Michálek

 
S nápadem založit vlastní think tank, pirátský institut, přišla již v roce 2017 bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu. Ta se nyní zapojila do diskuze na pirátském fóru ohledně odvolání Jakuba Michálka. „Když se jejich vize reality neshoduje s tou jeho. To je totiž ta chvíle, kde se Jakubovy slabiny projevují nejvíce,“ napsala v diskuzi Michailidu a uvedla příklad.
31.10.2019 13:00 |

podobné články

Další rozříznutý bolák. Další vysoká Pirátka promluvila. Šest milionů a poslanec Michálek

 
S nápadem založit vlastní think tank, pirátský institut, přišla již v roce 2017 bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu. Ta se nyní zapojila do diskuze na pirátském fóru ohledně odvolání Jakuba Michálka. „Když se jejich vize reality neshoduje s tou jeho. To je totiž ta chvíle, kde se Jakubovy slabiny projevují nejvíce,“ napsala v diskuzi Michailidu a uvedla příklad.
31.10.2019 18:05 |

podobné články

Tak zase jinak. „Janka“ prý není komunistka, ale liberálka. A pak Gregorová vysvětlila, že žádná levice neexistuje

 
Pirátská strana má nové vedení, staronovým předsedou se stal Ivan Bartoš, všechny předsednické posty celostátní fórum přeobsadilo. Volbě předcházela ostrá debata o Janě Michailidu, která se otevřeně přihlásila ke komunistickému přesvědčení a kandidovala na šéfku strany. Před kritikou některých spolustraníků ji nevybíravým slovníkem bránila europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která v pořadu Interview ČT24 hovořila o vnitrostranických sporech. Ve straně podle ní neexistuje žádné levé křídlo Pirátů, způsob myšlení Michailidu prý uniká mainstreamu.
11.01.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2458 článků)

Piráti po volbách změní nejen předsedu, ale celé širší vedení

 
Krátce po úspěšných Evropských volbách převolí Piráti celé vedení. Po rezignaci předsedy Ivana Bartoše a členů předsednictva povede stranu do letního mimořádného zasedání celostátního fóra třiadvacetiletá Jana Michailidu, 3. místopředsedkyně v rezignaci. Bez ohledu na to se všechna krajská i místní sdružení Pirátů nyní aktivně připravují na komunální a senátorské volby i na volby do pražského Magistrátu.
09.06.2014 14:10 |

podobné články

Piráti chtějí vlastní think tank, stát jim přispěje

 
Po evropských volbách si chtějí piráti založit vlastní stranický institut. Na něj by mohli od státu čerpat milionové příspěvky, ale až po příštích volbách do Sněmovny, pokud v nich tedy jejich strana uspěje. Institut zakládá bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu, ovšem bez vědomí předsedy Ivana Bartoše.
19.12.2018 05:00 |

podobné články

Bartošovi se rozrůstá konkurence. Piráty chce vést bývalá místopředsedkyně i ostravský radní

 
Kandidáty na předsedu Pirátů budou o víkendu kromě obhajujícího šéfa Ivana Bartoše a senátora Lukáše Wagenknechta někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu a místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a ostravský radní David Witosz. O místopředsednické posty se na on-line zasedání celostátního fóra chtějí ucházet necelé dvě desítky kandidátů.
03.01.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (1326 článků) , David David (992 článků)

Bartoš má novou vyzyvatelku.Je vyčerpaný, vzkazuje

 
Šéfa Pirátů Ivana Bartoše vyzve o víkendu na souboj o předsednické křeslo kromě senátora Lukáše Wagenknechta a ostravského radního Davida Witosze i bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu, neboť podle ní Bartošovi došly síly vést dál stranu, které se vymstil její pragmatismus, uvedla to pro Seznam Zprávy.
03.01.2022 22:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1326 článků)

Pirátské volby předsedy: Bartoš postupuje, „Janka komunistka“ má smůlu

 
Piráti se ve volbě vedení strany vyjádřili pro svého dlouholetého předsedu Ivana Bartoše, kterého volilo 728 hlasujících. Místopředsedkyně strany Jana Michailidu, která vyvolala rozruch svým přihlášením se ke komunistické ideologii, v hlasování neuspěla. Do dalšího kola postupuje i senátor Lukáš Wagenknecht.
08.01.2022 13:10 |

podobné články

Změna u Pirátů se nekoná: Předsedou bude nadále Bartoš

 
Piráti zahájili dnes dopoledne jednání celostátního fóra, na kterém si čtvrt roku po sněmovních volbách vyberou nové vedení. Vicepremiéra Ivana Bartoše vyzvali ve volbě předsedy tři protikandidáti - senátor Lukáš Wagenknecht, někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu a ostravský radní David Witosz. Nakonec post uhájil Bartoš, který ve druhém kole hlasování získal 662 z 948 hlasů.
08.01.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2458 článků) , David David (1326 článků) , Kam Kam (558 článků) , David David (992 článků)

Proč se vás Babiš bojí, zeptal se Moravec Piráta Bartoše. A spustil kanonádu

 
Václav Moravec si na neděli pozval do Žižkovské věže předsedu Pirátů Ivana Bartoše a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten původně svou účast potvrdil, ale pár dní před vysíláním svou účast odvolal, za což to pořádně schytal jak od Moravce, tak od Bartoše.
25.06.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Václav Moravec (701 článků)

„Mrtvý komunista, dobrý komunista.“ Po úmrtí Ransdorfa z KSČM to prohlásil tento novinář

 
Jan H. Vitvar z Respektu pojal smrt komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa skutečně „po svém“. Na sociální síti Twitter zvolal: „Mrtvý komunista, dobrý komunista.“
22.01.2016 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (589 článků)

Mrtvý komunista, dobrý komunista, napsal kulturní šéf Respektu po smrti Ransdorfa. Teď se kaje a vysvětluje, jak to vzniklo

 
Vedoucí kulturní rubriky Respektu Jan H. Vitvar se jal vysvětlovat, co stálo v pozadí jeho poznámky zveřejněné na sociální síti Twitter po smrti komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa: Mrtvý komunista, dobrý komunista. Ačkoli prý osobně klade rovnítko mezi komunisty a nacisty, uznává, že byl jeho výrok zkratkovitý.
30.01.2016 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (589 článků)

Mrtvý komunista, dobrý komunista, napsal novinář Respektu o Ransdorfovi. Celá věc má mrazivé pokračování

 
Vedoucí kulturní rubriky časopisu Respekt Jan H. Vitvar dle svých slov, za tweet „mrtvý komunista, dobrý komunista“ o smrti komunistického europoslance Miloslava Randsorfa, čelil výhrůžkám fyzickou likvidací. Kdosi mu také položil na stůl v baru papírek se vzkazem „mrtvý novinář, dobrý novinář“. Jeho autorka nyní vystoupila z ilegality a ještě jednou se do Vitvara tvrdě opřela.
04.02.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (589 článků)

Michálek: Piráti nejsou komunisté, kolegyně to myslela jinak

 
Piráti si na svém víkendovém sjezdu zvolili nové vedení strany, resp. potvrdili v pozici předsedy Ivana Bartoše. Proti němu kandidovala někdejší místopředsedkyně strany, která dala před samotným sjezdem najevo, že se cítí být komunistkou. Ale neuspěla. Ze čtyř kandidátů na předsedu dostala Michailidu nejméně hlasů. Podle poslance Jakuba Michálka to ukazuje, že Piráti zůstávají středovou stranou a nejsou žádní komunisté, jak jim je občas podsouváno.
09.01.2022 18:25 |

podobné články