Článek

Vyzyvatelka Ivana Bartoše: Buď komunista a ne pi.., hlásá Jana Michailidu

 
O víkendu budou členové Pirátů rozhodovat na svém online sněmu o novém vedení své strany. Předsedu Ivana Bartoše vyzve i mladá avantgardní členka Jana Michailidu (31). Ta má česko-řecké kořeny a usiluje o zrušení duševního vlastnictví. Své politické názory označuje za komunistické.
05.01.2022 20:00 |

podobné články

Podobné články

Piráty otřásají vnitřní hádky: Bartoš se ostře pustil do Jany Michailidu, hlasuje se o odvolání

 
Vnitrostranická diskuze a následné hlasování uvnitř Pirátské strany rozhodne o tom, zda zůstane někdejší vyzyvatelka Ivana Bartoše Jana Michailidu členkou Republikového výboru Pirátů. Dvaatřicetiletá politička čelí v posledním týdnu kritice svého stranického předsedy poté, co se zúčastnila Dnů antikapitalismu, tedy akce věnované „marxistickým přednáškám a debatám“.
25.05.2023 13:45 |

podobné články

Byla jsem rasistka z Karviné, psala Michailidu, rudá od Pirátů

 
Není to jen komunismus, ke kterému se Bartošova vyzyvatelka Janka Michailidu přihlásila na Pirátském fóru. V roce 2014 na sebe prozradila, že byla rasistka. „Byla jsem svého času taky dost rasista, tedy spíš anticigánista, poněvadž jsem bydlela v Karviné a do ghetta chodila 8 let na gymnázium,“ řekla, když byl do Pirátské strany přijímán člověk s minulostí u DSSS. „Opravdu jsem si myslela, že cigáni jsou špatní,“ uvedla a označila toto smýšlení za horší než členství v DSSS nebo v KSČM.
06.01.2022 13:55 |

podobné články

Zdravím všechny bytosti, začala kandidátka Michailidu. Pak popsala svůj sen o vzájemné společnosti

 
V Pardubicích probíhá on-line sjezd Pirátů. O post předsedy se na něm ucházejí 4 lidé: Ivan Bartoš, který post obhajuje, senátor Lukáš Wagenknecht, někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu a ostravský radní David Witosz. Michailidu na sebe už před volbami prohlásila, že se cítí být v srdci komunistkou. V kandidátském projevu místo slova komunismus sáhla k větě: „Moje sdílení utopického snu o demokratické, kooperativní a vzájemné společnosti.“
08.01.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2942 článků) , David David (1880 článků) , David David (1410 článků)

Přestřelka mezi Bartošem a Michailidu. Expert ukázal, proč je celý případ tak citlivý

 
V České pirátské straně rezonuje spor mezi předsedou Ivanem Bartošem a výraznou členkou strany Janou Michailidu. Ta se totiž minulý týden zúčastnila akce Dny antikapitalismu; její účast však následně Bartoš kritizoval jako provokaci. A pirátce Michailidu se to nelíbilo: „Cože, prosím?“ ozvala se. Server iRozhlas.cz nyní oslovil odborníky, kteří konstatují, že Piráty čas od času dožene vlastní minulost.
27.05.2023 15:55 |

podobné články

„Hřeje si prd*lku v europarlamentu, hňupka“. Gregorová dostala sodu od člověka, který Piráty dostal na vrchol

 
Piráty čeká o víkendu volba předsedy a spolu s tím se mezi členy rozhořely ostré spory. Vyzývatelkou Ivana Bartoše bude mimo jiné i Jana Michailidu, která budí kontroverze tím, že je přesvědčením komunistka. Právě takové ideje jsou pro stranu podle některých členů cestou do pekel. Michailidu se zastala Markéta Gregorová, ty, kdo měli výhrady – jako Mikuláš Ferjenčík – neváhala nevybíravě poslat do patřičných míst. A přesně kvůli takovým „levicovým hňupkám“ jsou dnes Piráti tam, kde jsou, píše na svém facebooku marketingový expert Jakub Horák a připomíná Gregorové neslavnou politickou kariéru.
05.01.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Horák (118 článků) , Jan Horák (23 článků) , Jan Horák (23 článků)

Koalice gratuluje Bartošovi. Pozná demokratickou levici, jásá Pekarová

 
Členové České pirátské strany rozhodli o pokračování Ivana Bartoše coby lídra partaje. Z vládních stran tak ke staronovému šéfpirátovi míří gratulace. Znovuzvolení Bartoše uvítal premiér Petr Fiala (ODS) či šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Uspěl kandidát, který zná rozdíl mezi demokratickou a nedemokratickou levicí,“ zhodnotila Bartošův úspěch nad Janou Michailidu, jež se hlásí ke komunistické ideologii. Překvapivá gratulace přišla od lídra SPD Tomia Okamury: „Má odvahu jít spolu s nimi ke dnu,“ cení si Bartoše.
08.01.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků)

Piráti po odvolání Michailidu: Celá ta debata byla přehnaná, nic to nezmění, míní odborník

 
Odvolání Jany Michailidu z vedení Pirátské strany vyvolalo nejen v partaji velké emoce. Političce, která se otevřeně hlásí ke komunistickým ideologiím, zlomila vaz účast na Dnech antikapitalismu a následná tvrdá kritika od předsedy Ivana Bartoše. Jak její odvolání ovlivní v budoucnu Piráty? Patří stále mezi radikálně protestní uskupení, jako tomu bylo v minulosti, nebo už se přiblížili tradičním stranám? Nejen na to se redakce eXtra.cz zeptala předních českých politologů. 
14.06.2023 09:10 |

podobné články

Pirátka „komunistka“ může vystřídat Bartoše. Má před sjezdem více nominací, než on

 
Piráti budou v sobotu na jednání celostátního fóra vybírat předsedu ze čtyř kandidátů. Obhajujícího šéfa Ivana Bartoše vyzvou senátor Lukáš Wagenknecht, ostravský radní David Witosz a někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu, ta má víc nominací na šéfku strany než Bartoš, píše Echo24.cz.
06.01.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: David David (1880 článků) , David David (1410 článků)

„Náš pirátský ministr Honza Lipavský letěl“. Podle Bartoše je vláda úspěšná, opozice se jen chce zviditelnit

 
Opoziční hnutí ANO v úterý vyvolalo hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy, podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) je to ve skutečnosti spíše jen začátek kampaně před volbami v příštích letech a snaha o zviditelnění opozice. Ta je přitom podle něj buď neschopná a může za většinu aktuálních problémů země, nebo dokonce hlásá o vystoupení z Evropské unie a NATO v době válečných krizí ve světě. Po krátké kritice Bartoš přichystal dlouhou chválu vládních kroků, a to zejména těch, které měli na starosti Piráti.
17.10.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Další rozříznutý bolák. Další vysoká Pirátka promluvila. Šest milionů a poslanec Michálek

 
S nápadem založit vlastní think tank, pirátský institut, přišla již v roce 2017 bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu. Ta se nyní zapojila do diskuze na pirátském fóru ohledně odvolání Jakuba Michálka. „Když se jejich vize reality neshoduje s tou jeho. To je totiž ta chvíle, kde se Jakubovy slabiny projevují nejvíce,“ napsala v diskuzi Michailidu a uvedla příklad.
31.10.2019 13:00 |

podobné články

Další rozříznutý bolák. Další vysoká Pirátka promluvila. Šest milionů a poslanec Michálek

 
S nápadem založit vlastní think tank, pirátský institut, přišla již v roce 2017 bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu. Ta se nyní zapojila do diskuze na pirátském fóru ohledně odvolání Jakuba Michálka. „Když se jejich vize reality neshoduje s tou jeho. To je totiž ta chvíle, kde se Jakubovy slabiny projevují nejvíce,“ napsala v diskuzi Michailidu a uvedla příklad.
31.10.2019 18:05 |

podobné články

Velké trable u Pirátů. Členka jela, kam neměla. Bartoš káral a rozjelo se peklo

 
Pirátka Jana Michailidu, která na sebe v minulosti strhávala pozornost svými výroky o sympatiích k ideálům komunismu, na sebe nyní upozornila svou účastí na akci Dny antikapitalismu. Od jejích soukromých aktivit se okamžitě distancoval její stranický šéf Ivan Bartoš slovy, že „komunismus i fašismus jsou stejně zhoubné ideologie“, čímž Michailidu vytočil do obrátek. Na sociální síti na adresu političky přibývají ale i daleko ostřejší slova.
21.05.2023 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2942 článků) , Ivan Ivan (520 článků)

„Cože, Ivane?“ Bartošovi to u Pirátů hoří. Padlo to nejhorší

 
Předsedovi Ivanu Bartošovi u Pirátů hoří půda pod nohama. Poté, co se výrazná členka strany Jana Michailidu zúčastnila akce Dny antikapitalismu, její účast Bartoš kritizoval jako provokaci. „Cože prosím?“ brání se Michailidu. A na její obranu se staví další straníci. Nejhorší, co na Bartošovu adresu padlo, byl termín „dement“.
22.05.2023 11:40 |

podobné články

Prohibice nefunguje, na stole je regulovaná legalizace konopí. Debata o „hulení“ s pirátkou Michailidu v čele

 
„Lidovci jsou zdrženlivější. Cíl máme ale všichni stejný, ochranu veřejného zdraví, a regulace přesně toto přinese,“ sdělila mimo jiné pirátka Jana Michailidu. Expertní skupina zpracovala dokument, z něhož by měl vzniknout návrh zákona. Půjde o regulovanou legalizaci konopných drog. Zúčastnili jsme se na to téma debaty na Staroměstské radnici v Praze.
27.05.2023 12:35 |

podobné články

A já nic? Piráti zapřeli svou Michailidu a vymstilo se jim to

 
„Pirátská rebelka“ Jana Michailidu opět budí vášně mezi straníky. Někteří členové totiž nejsou spokojeni s tím, že na jednom z propagačních bannerů chyběla její fotografie. Pirátskou stranu zkritizoval také europoslanec Jan Zahradil (ODS). Jak píše CNN Prima NEWS, strana následně banner upravila.
03.09.2023 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků)

Tak zase jinak. „Janka“ prý není komunistka, ale liberálka. A pak Gregorová vysvětlila, že žádná levice neexistuje

 
Pirátská strana má nové vedení, staronovým předsedou se stal Ivan Bartoš, všechny předsednické posty celostátní fórum přeobsadilo. Volbě předcházela ostrá debata o Janě Michailidu, která se otevřeně přihlásila ke komunistickému přesvědčení a kandidovala na šéfku strany. Před kritikou některých spolustraníků ji nevybíravým slovníkem bránila europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která v pořadu Interview ČT24 hovořila o vnitrostranických sporech. Ve straně podle ní neexistuje žádné levé křídlo Pirátů, způsob myšlení Michailidu prý uniká mainstreamu.
11.01.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2942 článků)

„Mrtvý komunista, dobrý komunista.“ Po úmrtí Ransdorfa z KSČM to prohlásil tento novinář

 
Jan H. Vitvar z Respektu pojal smrt komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa skutečně „po svém“. Na sociální síti Twitter zvolal: „Mrtvý komunista, dobrý komunista.“
22.01.2016 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (592 článků)

Mrtvý komunista, dobrý komunista, napsal kulturní šéf Respektu po smrti Ransdorfa. Teď se kaje a vysvětluje, jak to vzniklo

 
Vedoucí kulturní rubriky Respektu Jan H. Vitvar se jal vysvětlovat, co stálo v pozadí jeho poznámky zveřejněné na sociální síti Twitter po smrti komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa: Mrtvý komunista, dobrý komunista. Ačkoli prý osobně klade rovnítko mezi komunisty a nacisty, uznává, že byl jeho výrok zkratkovitý.
30.01.2016 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (592 článků)

Mrtvý komunista, dobrý komunista, napsal novinář Respektu o Ransdorfovi. Celá věc má mrazivé pokračování

 
Vedoucí kulturní rubriky časopisu Respekt Jan H. Vitvar dle svých slov, za tweet „mrtvý komunista, dobrý komunista“ o smrti komunistického europoslance Miloslava Randsorfa, čelil výhrůžkám fyzickou likvidací. Kdosi mu také položil na stůl v baru papírek se vzkazem „mrtvý novinář, dobrý novinář“. Jeho autorka nyní vystoupila z ilegality a ještě jednou se do Vitvara tvrdě opřela.
04.02.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (592 článků)