Článek

Vyzýváme Babiše k rezignaci, přiletělo z občanské iniciativy

 
Občanská iniciativa Vraťte nám stát vyzvala ministra financí Andreje Babiše (ANO) k okamžité rezignaci. Důvodem je to, že Babiš použil údajně podivně získané kompromitující materiály proti poslanci ČSSD Ladislavu Šinclovi. Iniciativa takové jednání považuje za mimořádně zavrženíhodné, které nelze u představitele vlády demokratické země tolerovat.
19.06.2015 13:12 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13504 článků) , Ladislav Šincl (122 článků)
Podobné články

Program, který ztroskotal: Před dvěma lety do ČR přiletělo 18 Syřanů studovat, ale...

 
Před dvěma lety přiletělo do Čech 18 syrských studentů, kteří se v rámci vládního programu Nové elity pro Sýrii měli naučit česky, vystudovat díky stipendiu od ministerstva školství a následně se vrátit do poválečné Sýrie. Jak však píší dnešní Lidové noviny, situace se zkomplikovala.
09.12.2017 13:35 |

podobné články

Radikálové se chystají do Ústí. Do cesty se jim postaví občanské iniciativy

 
Občanské iniciativy ohlásily na 1. květen zábor ulic vedoucích do sociálně vyloučených lokalit v Ústí nad Labem. Chtějí tak zabránit tomu, aby se místní obyvatelé stali terčem pravicových radikálů, kteří chystají pochod centrem města. Informoval o tom Miroslav Brož z občanského sdružení Konexe.
19.04.2014 20:15 |

podobné články

Občanské iniciativy kritizují média za informování o Ukrajině

 
Občanské iniciativy dnes dopoledne kritizovaly média za jejich dosavadní informování o krizi na Ukrajině. Ve společném apelu je vyzvaly, aby upustila od údajné manipulace a nevnucovala lidem přesvědčení, že válka a vraždění lidí je cosi normálního a běžného v lidském životě. K veřejnému prohlášení si zástupci Apelu občanských iniciativ vybrali místo před sídlem České televize na Kavčích horách.
06.05.2014 14:00 |

podobné články

'Nevnucujte lidem, že je válka normální,' kárají český tisk občanské iniciativy

 
Občanské iniciativy tvrdě kritizovaly média za to, jakým způsobem pokrývají ukrajinskou krizi. Nelíbí se jim, že tisk informuje o válce a vraždění lidí jako o něčem normálním v běžném životě. Kritiku s názvem 'Apel občanských iniciati'v pronesli zástupci občanských sdružení před sídlem České televize na Kavčích horách.
06.05.2014 14:10 |

podobné články

Občanské iniciativy se obrací na vládu. Poslaly dopisy Sobotkovi a Dienstbierovi

 
Občanské iniciativy Vraťte nám stát a Veřejnost proti korupci se v otevřeném dopise obrátily na premiéra Bohuslava Sobotku a předsedu Legislativní rady vlády Jiřího Dienstbiera (oba ČSSD). Na oba činitele apelují, aby nebyl přijat zákon o státním zastupitelství tak, jak to navrhuje ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). Zákon má prý hned čtyři zásadní vady.
14.12.2014 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Helena Válková (339 článků)

Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a rostoucí využití občanské iniciativy

 
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po pravdě o švýcarské volební účasti následuje rostoucí využití občanské iniciativy.
19.05.2017 19:15 |

podobné články

LIDEM: Ministra Pavla Dobeše vyzýváme k rezignaci

 
Předsednictvo strany LIDEM – liberální demokraté vyzvalo ministra dopravy Pavla Dobeše k rezignaci na ministerskou funkci.
13.11.2012 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Bílek (KONS): Vyzýváme ministra zdravotnictví České republiky k okamžité rezignaci

 
Konzervativní strana na základě skutečností uvedených v televizním pořadu „Reportéři ČT" odvysílaném Českou televizí v pondělí 24.2.2014 vyzývá ministra zdravotnictví České republiky k okamžité rezignaci, případně předsedu České vlády k jeho neprodlenému odvolání.
28.02.2014 21:00 |

podobné články

Mach (Svobodní): Vyzýváme premiéra, aby si nenechal vnutit "dobrovolné" kvóty

 
Svobodní vítají, že se členské státy EU postavily proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků. “Jsem rád, že tento šílený návrh Evropské komise neprošel. Důrazně ale vyzýváme premiéra Sobotku, aby si ani při dalších jednáních nenechal vnutit tzv. dobrovolné kvóty, protože se obáváme, že dobrovolnost by ze strany EU mohla opět přerůst v nátlak, a pro takový krok neexistuje podpora veřejnosti, ” prohlásil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.
26.06.2015 21:26 |

podobné články

TOP 09: Vývoj nám dává za pravdu. Vyzýváme vládu, ať zastaví projekt EET

 
Vývoj kolem EET nám dává plně za pravdu. Vyzýváme vládu, aby urychleně zastavila aplikaci zákona o elektronické evidenci tržeb. Jinak všechny tři vládní strany ponesou plnou odpovědnost za chaos a ukončení podnikání tisíců malých živnostníků a prodejců.
26.11.2016 11:30 |

podobné články

Generace Identity: Vyzýváme k ekonomickému, kulturnímu a politickému bojkotu Turecké republiky

 
Vzhledem k nedávným událostem, které vyvolalo vypovězení turecké ministryně agitující v Evropě mezi tureckými přistěhovalci za účast v referendu, a také vzhledem ke stále očividnějšímu tureckému imperialismu, vyzýváme všechny občany České republiky k celkovému, časově neomezenému bojkotu Turecka.
23.03.2017 12:55 |

podobné články

Rozklad ,,záložáků“: Marek Obrtel smutně popsal Veselovskému, co se stalo

 
Bývalý vojenský lékař Marek Obrtel rezignoval na post velitele iniciativy Českoslovenští vojáci v záloze. Obrtel to uvedl v rozhovoru s Martinem Veselovským v internetové televizi DVTV. Obrtel své rozhodnutí vysvětlil tím, že po odvysílání reportáže České televize, v níž se jeden z členů iniciativy nešťastně vyjádřil, došlo k řadě takových událostí, které jej nakonec k rezignaci přiměly.
10.12.2015 11:30 |

podobné články

Jako kůl v plotě: Zoufalý odpůrce vlády vyhlásil generální stávku

 
Generální stávka bude či nikoli? Odboráři, ačkoli o ní hovořili od letošního jara nesčíslněkrát, od ní zatím ustupují, jelikož nemají dostatečnou podporu veřejnosti. Jiné občanské iniciativy k ní sice také vyzývají, ale žádné se dosud nepodařilo dotáhnout svůj záměr do konce - zcela zřejmě ze stejného důvodu jako odborářům. Navíc - z právního hlediska občasné iniciativy svolávat generální stávku tak úplně nemohou. Slávek Popelka, osamělý aktivista proti vládě, však zatím stále s generální stávkou počítá. Dokonce v konkrétním datem - 18. listopadu. Má šanci uspět?
27.10.2011 08:45 |

podobné články

Naštvaní lidé svolávají megakonferenci. Chtějí svrhnout vládu i Klause

 
Stejně jako vloni, i letos už se začínají probouzet různé iniciativy a občanské aktivity namířené proti vládě. Jednou z nejaktuálnějších je takzvaná Holešovská výzva. Vybízí, aby se občané spojili proti lžím. Požaduje demisi vlády, jinak prý budou protesty a stávky. Aby vše neskončilo fiaskem, vyzývá taktéž k tomu, aby se různé iniciativy ve všech koutech Česka spojily. Dokonce je v plánu i celostátní konference.
03.01.2012 19:05 |

podobné články

Naštvaní lidé svolávají megakonferenci: Svrhněme vládu i Klause

 
Stejně jako vloni, i letos už se začínají probouzet různé iniciativy a občanské aktivity namířené proti vládě. Jednou z nejaktuálnějších je takzvaná Holešovská výzva. Vybízí, aby se občané spojili proti lžím. Požaduje demisi vlády, jinak prý budou protesty a stávky. Aby vše neskončilo fiaskem, vyzývá taktéž k tomu, aby se různé iniciativy ve všech koutech Česka spojily. Dokonce je v plánu i celostátní konference.
03.01.2012 19:45 |

podobné články

Zelení: Podporujeme Týden protestů, vláda musí jít

 
Strana zelených podporuje Týden protestů včetně celostátní demonstrace proti reformám současného vládního kabinetu, kterou chystají občanské iniciativy na tuto sobotu. Plně podporujeme požadavky iniciativy - zastavení asociálních reforem, odstoupení vlády a nové volby - a protestu se zúčastníme.
20.04.2012 11:02 |

podobné články

Z Hájkova webu: Teleskopickými obušky pokojné soužití s Romy nezařídíte

 
Občanské svobody, které jsou vedle naší státnosti nejcennějším politickým statkem občanů ČR, a za které mnozí obětovali dokonce své životy, jsou nyní podle iniciativy D.O.S.T. v ohrožení. Na webu Protiproud.cz publikovalo vedení iniciativy prohlášení, reagující na pochybné události v Českých Budějovicích.
23.07.2013 10:15 |

podobné články

Vnitro získá právo ověřovat data signatářů evropské iniciativy

 
Ministerstvo vnitra zřejmě získá právo zjišťovat v registru obyvatel data narození a státní příslušnost kvůli ověření signatářů evropské občanské iniciativy. V ní mohou lidé předkládat Evropské komisi návrhy unijních pravidel. Novou pravomoc má ministerstvu dát vládní novela, kterou dnes beze změn sněmovna poslala do závěrečného schvalování. K tomu se dostane zřejmě příští týden.
07.02.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Nova (79 článků)

Chovanec (ČSSD): Od iniciativy Klinika jsem vyslechl připomínky k zásahu policie

 
Ministr vnitra Milan Chovanec se 19. prosince 2014 sešel se zástupci občanské iniciativy Klinika a vyslechl si jejich připomínky k víkendovému zásahu. Dohodli se na tom, že vytvoří společný pracovní tým k posouzení právního prostředí České republiky v oblasti squattingu.
21.12.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1403 článků)