Článek

Výzva vládě od Pirka, Šmuclera, Hnízdila a dalších: Přestaňte lidi strašit

 
Zítra se má prý projednávat petice, pod níž jsou podepsáni lékaři jako prof. Pirk, docent Šmucler či lékař Jan Hnízdil. A tak zformulovali stanovisko v šesti bodech, mezi něž patří uklidnění obyvatelstva a zrušení nelogických a kontraproduktivních opatření. Jako například plošného testování nebo nošení roušek venku. Celé stanovisko, i s otázkami přednesl MUDr. Vladimír Čížek a nafilmoval režisér Igor Chaun.
29.03.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Chaun (25 článků) , Jan Pirk (60 článků)
Podobné články

Lékař Hnízdil má obavy o svět a krotí emoce: Západ ani Východ nemusí být nepřítel. Představte si, že vašim dětem přijde povolávací rozkaz...

 
ROZHOVOR Stanislav Gross byl podle doktora Hnízdila slušný a citlivý člověk, který se nešťastnou náhodou ale připletl do vysoké politiky. „Pokud bych měl příčinu jeho nemoci pojmenovat, řekl bych, že se utrápil,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz. Odpověděl však i na řadu dalších otázek, které aktuálně hýbou společností. Jak je to pro Jana Hnízdila typické – servítky si přitom nebral.
17.04.2015 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (757 článků)

Ty kecy o chřipečce! Umělci? Jako všichni pracující. Šéf rádia a hudebník už má dost

 
ROZHOVOR Z vyjádření těch pánů na mě padá beznaděj. Nemám, a hlavně nechci mít, jejich nadhled nad životem nebo smrtí lidí,“ říká na adresu Romana Šmuclera, Jana Pirka a dalších senátor, podnikatel a hudebník Ladislav Faktor. A vzkazuje: „Testování na covid by mělo být pro lidi zdarma.“ Řekl, co si myslí o protikoronavirových opatřeních. Kvůli epidemii sám zrušil oslavy 30. výročí rádia Faktor. Prozradil také, co je podle jeho bratra, lékaře, který se zabývá plicními chorobami, proti koronaviru nejúčinnější.
11.10.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (60 článků)

Mikuláš Minář: Volíte Babiše z nouze, budete volit mě!

 
Když Mikuláš Minář ohlásil, že končí na postu hlavního chvilkaře a směřuje do politiky s novým hnutím, zvedla se vlna kritiky, že oznámení dal ve špatnou dobu, že rozdrobí opozici, že přeceňuje svou roli a podobně. Na velkou část kritiky odpověděl Minář v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v Prostoru X. Zprávy o plánovaném hnutí prý unikly od někoho do médií, takže musel s pravdou ven dříve, než měl v plánu. Hodlá lovit hlasy mezi těmi, kdo volí Andreje Babiše z nouze. A uznal, že to nebyl jen on, kdo na Letnou přivedl 300 tisíc lidí. „Potřebujeme nové lidi do politiky, potřebujeme novou energii, potřebujeme změnit to, že politika je to svinstvo. Potřebujeme říct, lidi, přestaňte prostě kafrat, přestaňte fňukat, přestaňte nadávat, jak je to všechno špatně, tak to pojďte sakra změnit,“ apeluje.
30.09.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21437 článků)

Vzkaz Šmuclerovi a spol. z první linie: Zkuste si jednu naši směnu, nebo raději mlčte

 
Lékaři z infekčních oddělení několika nemocnic vydali na sociálních sítích varování před podceňováním nemoci covid-19. Apelují na stomatologa Romana Šmuclera, kardiochirurga Jana Pirka a další odborníky, kteří v nedávné petici vyzývají vládu, aby neprohlubovala restriktivní opatření, aby mlčeli, nebo si zkusili jednu jejich směnu. Po vládě chtějí zdravotníci dostatek remdesiviru a srozumitelnou komunikaci s veřejností, píší Novinky.cz.
06.10.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (60 článků)

Spor odborníků: Podle Pirka by se měli nakazit všichni. Nesmysl, zemřelo by 340 tisíc lidí, tvrdí Prymula

 
Odvážný výrok kardiochirurga Jana Pirka (71) o tom, že by se měli koronavirem nakazit všichni lidé, aby si vytvořili imunitu, nezůstal bez odezvy. Jako nesmyslný ho vnímá řada odborníků, kteří stojí za názorem, že nejlepší je se nebezpečnému viru úplně vyhnout. Každý virus totiž organismus oslabí nehledě na věk pacienta. Jan Pirk však v některých českých odbornících našel i zastání.
07.03.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (60 článků)

Imunolog: Zakázat a naostro! Vládo, tu menšinu neposlouchej. Krach ekonomiky? Tam, kde nezavřeli, je to horší

 
Martin Veselovský vyzpovídal na DVTV imunologa Václava Hořejšího. Podle něho byla chyba, že se nezavedla přísnější opatření již na začátku září. „Zatím to bylo relativně mírné, ta omezení, takže to bylo jenom součástí takové taktiky, aby se to neudělalo vše naráz, aby se lidi příliš nezlobili a že když se jim to bude podávat takhle po kouscích, tak že to zkousnou lépe,“ pověděl. Na druhou stranu si tato taktika prý vyžádala oběti. Chování Jana Pirka a Romana Šmuclera je dle něj maximálně nezodpovědné.
08.10.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (60 článků) , Martin Roman (323 článků)

Do Ratha bych to neřekl, tvrdí Pirk. Takový střihoun

 
Uznávaného českého kardiologa Jana Pirka zadržení Davida Ratha překvapilo. Podle svých slov by to do takového šviháka a inteligentního člověka nikdy neřekl. Jeho proslov ve sněmovně Pirka nepřekvapil, zato se ho hluboce dotkl proslov Jiřího Paroubka.
16.06.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4026 článků) , David Rath (4585 článků)

Prezident Zeman se tvrdě vložil do boje s nákazou: Policie půjde po antirouškařích. Neposlouchejte Šmuclera, Pirka a další, kteří o epidemii nic nevědí!

 
„Skončil stav domluv, požádal jsem ministra vnitra Jana Hamáčka, aby policie ČR využila svého oprávnění a pokutovala nenošení roušek tam, kde je jejich nošení povinné,“ upozornil občany ve svém projevu prezident Miloš Zeman. Podle něho je rouška nejdůležitější zbraní v aktuálním boji proti koronaviru a lidé by neměli poslouchat hlasy, které jsou proti jejímu nošení. Přednost by prý měli dát radám odborníků, za které prezident jmenoval ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO).
16.10.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2760 článků) , Miloš Zeman (25140 článků)

Trestat za názor na covid? Takto ne. Doktor Rozehnal a řádky, které zaujmou Flegra, Šmuclera, Pirka a další

 
ROZHOVOR Co dělat v čase vládních koronavirových omezení, abyste se nedostali do potíží? Zkušený advokát Aleš Rozehnal upozorňuje zejména na situace, kdy je občan konfrontován policistou a nařčen z porušení zákazu. A zmiňuje rovněž, jak by podle něj měl být vykládán nouzový stav jako „přitěžující okolnost“ u soudu. Rozhovor probíhal ještě před vyhlášením poslední vlny opatření, která rozhodla o omezení pohybu včetně nočního zákazu vycházení.
28.10.2020 20:10 |

podobné články

Čtvrtníček se po zotavení z covidu pustil do Klause a Šmuclera: Patří do útulku!

 
Herec Petr Čtvrtníček (56), který kvůli těžšímu průběhu nemoci covid-19 musel být na konci září hospitalizován, se nyní opřel do bývalého prezidenta Václava Klause (79) a zubaře Romana Šmuclera (51) za jejich odmítavý postoj vůči restrikcím i takovým základům, jako je nošení roušky. Oba by nejraději viděl v útulku.
16.10.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (203 článků) , Václav Klaus (10330 článků)

Zaorálek sype na hlavu popel: Měli jsme víc poslouchat pana Flegra. Ale opozice doporučila pana Šmuclera

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil o aktuální epidemiologické situaci. Vláda podle jeho slov při druhé vlně zaspala, přísnější opatření měla přijít už na konci srpna. „Kabinet měl dát na slova Flegra než Šmuclera,“ řekl v pořadí Rozstřel na serveru iDNES.cz.
16.10.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2736 článků)

Zemanův projev: Žádá pokuty u roušek, sepsul antirouškaře. A rýpl si do Šmuclera i Hůlky?

 
Prezident Miloš Zeman natočil další projev, týkající se pandemie koronaviru. V pátek večer jej odvysílala televize Prima i web Blesk.cz. Ve svém vystoupení hlava státu nešetřila kritiky vládních opatření a tzv. antirouškaře, nepřímo se pak navezl do prezidenta stomatologické komory Romana Šmuclera či zpěváků Daniela Hůlky a Ilony Csákové. Stejně jako v nedělním rozhovoru pro Blesk Zprávy v pořadu S prezidentem v Lánech zmínil žádal Zeman tvrdší postihy za ignorování povinnosti nosit roušky.
16.10.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25140 článků)

Jaroslav Flegr pro eXtra.cz: Ze Šmuclera je mi fyzicky zle, bude mít na svědomí mrtvé

 
V nelítostný souboj velmi silných slov se proměnily vzájemné antipatie evolučního biologa Jaroslava Flegra (62) a šéfa stomatologů Romana Šmuclera (51). Navzájem se vůbec nešetří a mluví o sobě s despektem a až s opovržením. Co oba exkluzivně eXtra.cz řekli?
27.10.2020 06:30 |

podobné články

Výzva 21 – recenze

 
Předně je důležité si vysvětlit, co to vůbec Výzva 21 je. Jedná se o program lidem pevně odhodlaným změnit svůj životní styl k lepšímu tím, že se začnou zdravě stravovat a pravidelně cvičit. Nejde pouze o cvičení, ale postupně získávané informace a znalost, jak je v praxi využít. Nechybí motivační část, což je velmi důležité. Hodně lidí začne a také rychle skončí. První týden je zcela zdarma, aby si každý člověk mohl vyzkoušet a osahat, jak to zhruba funguje a poznat blíže zakladatele Tomáše. Ten je pro ty úspěšnější, kteří to nevzdají a Výzvu 21 absolvují vždy k ruce, pokud potřebujete jakoukoliv radu ohledně cvičení či jídelníčku. Co vše se ve Výzvě 21 naučíte Naučíte se udělat si cvičební plán a ten dodržovat. Což je klíčové, protože pokud nemáte předem jasno a naplánováno – nelze se čeho chytat a jen těžko si vytvoříte návyk. Určitě po vás nikdo nechce, abyste ze dne na den zrušili knedlíky a začali chroupat mrkev. Vše jde postupně a nenásilně. Výzva 21 se skládá ze 4 modulů po 21 dnech. V každé fázi se dozvíte něco nového a postupně se zvedá i náročnost cvičení. Sama momentálně končím třetí modul a mám překvapující výsledky. Osobně jsem nepotřebovala ani tak moc hubnout, jako spíš vytvořit návyk a dozvědět se spoustu informací. Dobrá rada nad zlato Možná odvětíte, ale ty dnes najdete kdekoliv na internetu. To je bezpochyby pravda, ale musíte vědět, co přesně hledáte. Samu od sebe by mě určitě nenapadlo hledat informace, jak si změřit rychlost metabolismu, co dělat, když je zpomalený. Proč je důležitá detoxikace u likvidace nejspodněji uložených tuků, jak aplikovat do stravy sacharidové vlny a mnoho dalších věcí. Program je sestaven důmyslně s nejčastěji kladenými otázky a zaměřením na nejčastější problémy všech smrtelníků. U nás holek je to většinou i při nízké váze spodní bříško a zbavit se... Čtěte více Příspěvek Výzva 21 – recenze pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.05.2016 03:15 |

podobné články

Bára Basiková z Tváře zuří kvůli koronaviru: Přestaňte nás strašit, já chci covid-19!

 
Bára Basiková (57), kterou televizní diváci mohou vídat v show Tvoje tvář má známý hlas 2020, se pořádně rozohnila kvůli koronaviru. Hlavu si neláme se samotnou nákazou, nýbrž s politiky, kteří podle ní jen straší lidi. Vládě poslala ostrý vzkaz, na jehož konci dodala, že si přeje covid-19.
18.09.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Bára Basiková (679 článků)

Martin Jaroš: Lidi, přestaňte držkovat! Principál tvrdí, že jde o likvidaci divadla? Berte prášky a nepište takové věci!

 
Marketér Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu obsáhle vyjádřil ke koronaviru. „Lidi, přestaňte aspoň na chvíli držkovat. Když vláda nic nedělá, deset milionů lidí řičí, že vláda nekoná. Když vláda zavře školy a akce nad 100 lidí, deset milionů lidí řičí, že vláda koná příliš. Řekněme si to otevřeně: nám Čechům se prostě nedá zavděčit. Ať vláda udělá cokoli, my na tom najdeme něco ke kritice,“ poznamenal mimo jiné k opatření, které vláda včera kvůli epidemii zavedla.
11.03.2020 10:16 |

podobné články

Vlivný poslanec ČSSD Tejc: Je zbytečné strašit, že se ocitneme pod nadvládou Moskvy. Zřizování Chovancova „odboru cenzury“ nic dobrého nepřinese

 
ROZHOVOR Vlivný poslanec ČSSD Jeroným Tejc, který bude kandidovat na prvního místopředsedu strany, říká, že prezidentské volby v USA i Brexit ukázaly, jak jsou političtí komentátoři, samozvaní analytici i část evropských elit vzdáleni od lidí a jejich názorů. Je podle něj zbytečné strašit tím, že bychom se ocitli pod nadvládou Moskvy. „Ve svobodné a demokratické společnosti by měl stát ponechat lidem možnost vytvořit si názor na věci jim samotným. Zřizování ‚odboru cenzury‘ nic dobrého nepřinese,“ říká.
22.12.2016 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků)

Nestrašte lidi, nebo se z toho nedostaneme, vyšlápl si na Vojtěcha Marek Benda. Jenže ten mu předložil čísla

 
Poslanec Marek Benda (ODS) dnes ve Sněmovně vyzval, aby se přestal „strašit národ“. „Jestli budeme národ nadále strašit tak, jak ho strašíme, tak se ekonomika nikdy nerozjede,“ upozornil. Pokud se prý nadále budeme ze strachu z koronavirové nákazy stranit i svých bližních, hrozí, že se dostaneme do stavu úplně izolované společnosti. Slova o strachu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odmítá, má se jednat o obezřetnost, ta je dle jeho mínění namístě. Varoval, že včera došlo k většímu nárůstu nemocných a v Praze probíhá komunitní šíření.
04.06.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (585 článků) , Vojtěch Adam (1215 článků) , Adam Vojtěch (947 článků)

Martin J. Stránský médiím, vládě a ministrům: Přestaňte šířit hysterii

 
Výzva médiím, vládě a ministrům k ukončení šíření hysterie a k zamyšlení nad psychikou národa
07.01.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stránský (138 článků)