Článek

Významný host na Žbirkově (†69) pohřbu: Zúčastní se i prezidentka Čaputová!

 
Posledního rozloučení se zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou (†69) se v Praze v pátek zúčastní slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (48). V tiskové zprávě to dnes oznámila Kancelář prezidenta Slovenské republiky. Populární hudebník zemřel ve věku 69 let 10. listopadu. Slovenská prezidentka se tak do ČR vrátí v tomto týdnu podruhé.
18.11.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žbirka (53 článků)
Podobné články

Čaputová pohřbila otce. Truchlící prezidentka podpírala s bratrem zdrcenou maminku

 
Nejtěžší období ve svém životě prožívá oblíbená slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. V sobotu odpoledne pohřbila svého tatínka. Ten zemřel ve středu, v době, kdy hlava státu vyprovázela papeže Františka na cestě zpět ze Slovenska do Vatikánu. Na hřbitově v Pezinku byla Čaputová společně s bratrem Danielem oporou zdrcené mamince. Fotografie z pohřbu zveřejnil slovenský web pluska.sk.
19.09.2021 05:15 |

podobné články

Sobotka se nakonec pohřbu Perese zúčastní. Do Izraele letí světové špičky

 
Pátečního pohřbu bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese se zúčastní i český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Potvrdili to pracovníci Úřadu vlády. Sobotka již dříve uvedl, že Česko bude na pohřbu zastupovat také ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ze zahraničních státníků bude na pohřbu například americký prezident Barack Obama. Český prezident Miloš Zeman na pohřeb nepřijede.
29.09.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků) , Lubomír Zaorálek (2820 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Miloš Zeman (26675 článků)

Čaputová kvůli volbám tasila veto. Prezidentka rovnou hrozí i ústavním soudem

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes oznámila, že vetovala zákon, který prodlužuje moratorium na zveřejňování volebních průzkumů na období až 50 z nynějších 14 dnů před volbami. V případě, že Sněmovna při opětovném hlasování schválí normu v původní podobě, Čaputová požádá ústavní soud o přezkoumání zákona a také požádá o pozastavení jeho platnosti.
06.11.2019 14:55 |

podobné články

Čaputová a její nový „první frajer“: Prezidentka si nabrnkla rozvedeného tátu s náušnicí

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) se zhruba rok po rozchodu znovu rozhodla otevřít své srdce. Jejím vyvoleným je o dva roky mladší aktivista Juraj Rizman, který dříve působil jako poradce prezidentky pro životního prostředí. Rizman je totiž v této oblasti na Slovensku známou postavou a svého času dokonce šéfoval slovenské pobočce Greenpeace. Podobně jako slovenská hlava státu má „nový frajer“ za sebou rozvod a stihl i potomka – nyní sedmiletého syna. Čaputová je matkou dvou dcer ve věku 19 a 16 let.
26.05.2020 05:15 |

podobné články

Čaputová ve fialovém chválila Slováky za boj s virem. Zmínila i veta a Kuciaka

 
Zprávu o stavu Slovenska, první od svého nástupu do úřadu loni v červnu, přednesla v pátek ráno poslancům prezidentka Zuzana Čaputová. Hlava slovenského státu předem ohlásila, že zpráva se bude lišit od podobných vystoupení jejích předchůdců. Podle tisku patří Čaputová mezi nejdůvěryhodnější slovenské prezidenty a zatím plní sliby, ke kterým se zavázala během své kandidatury. Prezidentka vyzvala k udržení soudržnosti ve společnosti, kterou přinesla pandemie. Na slavnostní chvíli si oblékla šaty a roušku ve fialové, nebo přesněji fuchsiové barvě.
05.06.2020 09:05 |

podobné články

Zamilovaná prezidentka na dovolené: Zuzana Čaputová vyvezla i nového přítele Rizmana

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyrazila na dovolenou do Tater. Doma samozřejmě nenechala svoje dcery ani přítele Juraje Rizmana. Všichni si to náramně užívají a Čaputová se na sociální síti pochlubila, jak moc.
26.07.2020 12:15 |

podobné články

Prezidentka Čaputová se pochlubila přírůstkem v rodině: Radost nám dělá už několik týdnů

 
Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová na svých sociálních sítích představila fanouškům nového člena rodiny. Roztomilé štěně labradora jménem Leon. Čtyřnohý fešák už několik týdnů dělá radost prezidentčině rodině. Čaputová se tak přidala mezi řadu státníků, kterým dělá společnost pes.
09.08.2020 20:45 |

podobné články

Rozdávání metálů odloží asi i Čaputová. Slovenská prezidentka zmínila soucit s Českem

 
Na Slovensku obyčejný pracovní den, v Česku - alespoň podle prezidenta Miloše Zemana - nejvýznamnější státní svátek. Jak v rozhovoru pro stanici CNN Prima News řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, i ona by byla pro, aby se 28. říjen stal státním svátkem v její vlasti. Zatímco česká hlava státu do poslední chvíle nechtěla udělování státních vyznamenání odložit, Čaputová už nyní naznačila, že ceremoniál, který na Slovensku chystají na 1. ledna, kvůli koronavirové pandemii zřejmě odloží.
28.10.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků)

Sbohem, Meky: Se Žbirkou se naposledy rozloučí i prezidentka Čaputová

 
Posledního rozloučení se zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou (†69) se v Praze zúčastní i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. V tiskové zprávě to oznámila Kancelář prezidenta Slovenské republiky.
19.11.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žbirka (53 článků)

Opice! Asi brzo umře. Čaputová si vyslechla svoje. A pak přišla rána Babišovi

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vystoupila jako host v pořadu Inkognito vysílaném v TV JOJ. Nic netušící slovenské celebrity se zde snažily se zavázanýma očima uhádnout její povolání. „Je to opice,“ pokoušel se její identitu odhalit například herec a moderátor Maroš Kramár, který pak celou hru uzavřel se slovy, že „Češi mají Čapí hnízdo a Slováci Čaputovou“. Nakonec přispěchal k prezidentce s omluvou za své „nevhodné“ komentáře při hádání.
14.11.2019 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Maroš Kramár (178 článků)

Čaputová má nový plot za 70 tisíc korun. Proč zpřísňují ochranu prezidentky z řadovky?

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) na rozdíl od jiných hlav státu po inauguraci nepřesídlila ze svého domova do prezidentského paláce, ale nadále žije ve svém domě v Pezinku. S touto „komplikací“ se museli vyrovnat především její bodyguardi. Její „řadovka“ je pod nepřetržitým dohledem ochranky, nově prezidentce na zahradě vyrostl neestetický, dva a půl metru vysoký plot za více než 71 tisíc korun. Čaputová se s tím ale musí smířit, jde o bezpečnostní opatření, napsal list Nový čas.
06.12.2019 11:20 |

podobné články

Horáková, odbojáři i osobnosti sametové revoluce: Čaputová rozdala první vyznamenání

 
Vysoké slovenské státní vyznamenání udělila ve čtvrtek prezidentka Zuzana Čaputová mimo jiné české právničce Miladě Horákové, kterou v roce 1950 odsoudila československá komunistická justice ve vykonstruovaném procesu k trestu smrti. Celkově Čaputová vyznamenala 20 osobností; mezi nimi i Slováky, kteří se podíleli na takzvané sametové revoluci, jež v roce 1989 vedla v Československu k pádu komunistického režimu. Ocenění se dostalo rovněž dvěma odbojářům, jakož i představitelům uměleckého a společenského života.
02.01.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (475 článků)

Ministr s bratrem zmlátil Číňana a rozbili restauraci. Čaputová přijala jeho demisi

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý přijala demisi ministra životního prostředí Lászlóa Sólymose, který ohlásil rezignaci minulý týden poté, co ho po výtržnosti v restauraci zadržela policie. Měsíc před parlamentními volbami Čaputová vedením úřadu pověřila ministra dopravy Arpáda Érseka, který je Sólymosým kolegou v menší vládní straně Most-Híd.
28.01.2020 16:30 |

podobné články

Čaputová pověří milionáře Matoviče sestavením vlády. Zamíchat karty může Kiska

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ve středu pověří Igora Matoviče sestavením nové vlády po sobotních parlamentních volbách, které Matovičovo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhrálo. Čaputová to oznámila poté, co se v úterý setkala se šéfy tří stran, kteří podle hlavy slovenského státu vyjádřili připravenost jednat s Matovičem o vytvoření kabinetu.
03.03.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (249 článků)

Čaputová v roušce k národu: Zvládneme to! Myslím na vás

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová promluvila s rouškou ke slovenskému národu v podobný čas jako ve čtvrtek její český protějšek Miloš Zeman. Své spoluobčany chválila za jejich přístup k této těžké situaci a dávala jim naději. „V tichu těchto dnů se můžeme společně hodně naučit. Můžeme se zastavit a vrátit se sami k sobě,“ věří Čaputová, která nyní podle svých slov očekává, že vláda Igora Matoviče provede Slovensko těžkými dny.
20.03.2020 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků) , Igor Igor (249 článků)

Čaputová (46) ukázala nového „prvního frajera“. Muzikanta vyměnila za culíkatého rebela

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je opět zamilovaná. Na tajné rande upozornil slovenský server topky.sk spolu se snímkem z romantické procházky. Nový „první frajer“ je na Slovensku známou figurkou. Jde o někdejší tvář Greenpeace Juraje Rizmana (44). Na Rizmana Čaputová narazila u sebe v kanclu, dělal jí totiž poradce. Kvůli románku ale zaměstnání změnil. Blesk Zprávy si povšimly, že Juraj nyní ženu svého srdce aktivně brání na Twitteru.
25.05.2020 10:35 |

podobné články

Zamilovaná Čaputová: Podrobnosti ze soukromí nového partnera!

 
Zhruba rok po rozchodu našla lásku. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) má nového přítele, je jím Juraj Rizman, známý aktivista a tvář slovenské pobočky Greenpeace. Čaputová s Rizmanem spolupracovala třináct let a byl jejím poradcem pro otázky životního prostředí a občanskou společnost.
26.05.2020 12:05 |

podobné články

Čaputová slaví 47 s novým „prvním frajerem“. Zpackaná mince? „Pobavilo mě to,“ odráží vtípky

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes slaví 47. narozeniny, jsou to už druhé narozeniny, které oslavila jako hlava státu. Stejně jako loni, i letos se koná malá rodinná oslava v jejím rodném Pezinku. Letos ale mezi jejími hosty nebude chybět její nový přítel, aktivista Juraj Rizman. Čaputová je vůbec první ženou v čele Slovenska, i rok od svého zvolení se těší velké oblibě a podpoře lidí a Slováci jsou na svou prezidentku velmi hrdí, platí za liberální a důvěryhodnou političku a módní ikonu.
21.06.2020 12:55 |

podobné články

Slovensko má strach o prezidentku: Zuzana Čaputová musí do karantény a ruší schůzky

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (47) musí na pět dní do preventivní karantény. V minulých dnech totiž jeden z jejích pracovníků přišel do kontaktu s člověkem, který byl nakažený koronavirem. Čaputová tak musela narychlo zrušit například setkání s předsedou českého Senátu Milošem Vystrčilem (ODS).
24.06.2020 10:20 |

podobné články