Článek

Vyzkoušejte si složení 1000 dílků puzzle

 
Patříte mezi přemýšlivé typy lidí, kteří nejsou povrchni, rádi si sednou někam stranou a zabývají se problémem do hloubky? Možná patří mezi vaše koníčky také skládání obrázků puzzle. Je to oblíbená zábava, která učí trpělivosti, trénuje kombinační schopnosti, samostatnému myšlení. Proto neváhejte a vyzkoušejte si puzzle 1000, které skutečně prověří vaše schopnosti. Vynález kresliče map Puzzle je přitom překvapivě starým vynálezem. To první zhotovil jistý londýnský kreslič map už na konci 18. století. Mělo tvar států a nejprve se stalo učební pomůckou ve školách, na které si žáci trénovali svoje zeměpisné znalosti. Dlouho se také udrželo pouze ve školních lavicích. Později, zhruba někdy v polovině 19. století se ale pozvolna měnilo ve hru. Nešlo už jenom o státy a jejich sestavování. Navíc byl vynalezen stroj na výrobu puzzle. Skládání se stalo masovou zábavou a původně používané dílky z překližek nahradily ty lepenkové. Tím se zlevnila výroba a puzzle se rozšířilo mezi veřejností. Skutečnými mistry skládání se stali ti, kteří uměli složit velké obrazy o spoustě dílků. Puzzle může mít až neuvěřitelných 1000 dílků nebo dokonce ještě mnohem více! Můžete skládat různé tematicky zaměřené obrazy podle svého gusta. Obrázek s prostorovým efektem Jestliže ale jste nároční a nespokojíte s jen tak nějakým obrázkem, kupte si 3D puzzle. Velmi působivě znázorňují různé motivy a budete mít pocit, jakoby vystupovaly z obrazu přímo k vám. Ať už se jedná o motivy měst, obrazy, vesmír, přírodu či pohádkové motivy. Vše je velmi působivé. Dostanete skládanku až domů Prodej puzzle vám vysněnou skládanku dopraví až domů a vy už se můžete jenom těšit, jak se zahloubáte do skládání. Vyberete si z široké nabídky motiv, který vás nejvíce osloví a dostanete ho jako poštovní balíček. Rychlejší a lepší možnost už jste si skutečně vybrat nemohli. Příspěvek Vyzkoušejte si složení 1000 dílků puzzle pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.09.2015 09:35 |

podobné články

Podobné články

Megasmůla: Muž rozbil největší puzzle na světě

 
Třiašedesátiletý Dave Evans z Velké Británie minulou středu dokončil vpravdě mistrovské dílo – po pěti týdnech usilovné práce konečně složil obří puzzle o počtu 40 000 dílků. Ze svého úspěchu se však neradoval dlouho. Hned následující den se mu totiž puzzle (koláž 33 fotografií z loňských oslav diamantového výročí panování královny Alžběty II. zabírající plochu čtrnácti metrů čtverečních) podařilo shodit.
01.05.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Evans Evans (161 článků)

Posedlá hrou puzzle: 24 tisíc dílků skládala 17 měsíců!

 
Britka Amanda Warrington je už odmalička posedlá skládáním puzzle, píše Daily Telegraph.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Unikátní výstava puzzlí: Složte Eternitu a získejte 2 000 000 dolarů!

 
Obec Miroslav na Znojemsku je od včerejška zaslíbená skládačům oblíbených puzzle. Otevřeli tu jejich největší výstavu v Česku Puzzle Playáda, která se pyšní rekordním puzzle pro 50 skládačů či 113 let starou porcelánovou skládačkou!
03.05.2013 16:35 |

podobné články

Sedm let skládal puzzle. Pak zjistil, že mu jeden díl chybí

 
Skládačku z 5000 dílků skládal anglický důchodce přes sedm roků. Těsně před koncem zjistil, že mu ten poslední chybí...
17.05.2010 11:45 |

podobné články

Pokus o světový rekord odstartoval pomoc chátrajícímu zámku

 
Únava z nevyspání, zhoršená soustředěnost, ale také poměrně dobrá nálada a občas černý humor. To vše doprovází probíhající pokus o světový rekord ve skládání obřího puzzle. Výsledkem bude obraz složený z několika dílčích obrázků o rozměru dva krát šest metrů, který bude mít 32 256 dílků.
06.08.2011 23:15 |

podobné články

Příznivci puzzle si odnášejí z prodejen stále větší krabice

 
Sestavování obrazů z nepřeberného množství malých dílků však vyžaduje značnou trpělivost a v případě skládaček větších rozměrů rozhodně nejde o zábavu na jedno odpoledne, upozorňují výrobci. 
17.01.2014 22:15 |

podobné články

Koníček, nebo posedlost? Slovenský pár už poskládal dohromady 350 tisíc dílků puzzle, z jejich domu je kýčovitá galerie

 
Manželé Sinčákovi z východního Slovenska mají opravdu velmi pestrý domov. Všechny zdi jejich domu totiž pokrývají skládačky, které dali vlastními silami dohromady.
30.05.2014 14:15 |

podobné články

Muž skládal sedm let obří puzzle, pak zjistil, že mu jeden dílek chybí

 
Šestaosmdesátiletý britský penzista Jack Harris trávil posledních sedm a půl roku většinu večerů u velkého puzzle, jenž čítalo 5000 kousků. To dostal v roce 2002 k Vánocům a tehdy ještě netušil, že u něj stráví celou věčnost. Když však před několika dny umístil poslední dílek a poodstoupil dále, aby si prohlédl své veledílo, zhrozeně spatřil, že je uprostřed obrazu díra.
17.05.2010 09:15 |

podobné články

Vražedné 3D puzzle: jednou skládačka, jednou zbraň

 
Na první pohled to vypadá jako nádherná hračka. Ale když tohle puzzle správně složíte, třímáte najednou v rukou malou ale smrtící zbraň.
14.08.2010 10:10 |

podobné články

Nádherné video na kooperativní, akční puzzle hru Reset

 
Od chystané hry Reset z autorského pera (či klávesnice) Theory Interactive nevíme moc, co čekat, protože kombinace střílečky a puzzle zní na současné poměry pořád netradičně. Nu, nyní máme k dispozici nádherně vyhlížející video, které je vyhotovené v enginu hry. Máme tu jednoho robota (nebo jen mechanický oblek pro člověka uvnitř), který se zjevně po mnoha letech...
09.12.2010 11:45 |

podobné články

Topkaři na Znojemsku pokořili světový rekord. Ve skládání puzzle

 
Politika je všude a život bez ní si prakticky nelze představit. A objevuje se i tam, kde by to člověk stěží čekal. Například ve vytvoření nového světového rekordu ve skládání obřího puzzle. S nápadem pokořit dosud platný rekord, který drželi Španělé, totiž přišli členové sdružení pod politickou stranou TOP 09 v Miroslavi na Znojemsku.
10.08.2011 11:45 |

podobné články

VIP Prostřeno! Sandra "staroušky" vzrušila, pak je nechala skládat puzzle

 
VIDEO: Generační rozdíly se tentokrát projeví už při šmejdění. Staří bardi, Jiřím Krampol a Jiří Štěpnička, se v moderním bytě mladičké Sandry Parmové (26) příliš necítí. A nesedne jim ani připravená zábava. Na skládání puzzle už zřejmě nemají mozkové buňky.
04.07.2012 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (707 článků) , Jiří Štěpnička (34 článků) , Sandra Parmová (170 článků)

Stovky lidí skládaly puzzle větší než tenisové hřiště

 
Navzdory deštivému a chladnému počasí se v neděli shromáždily stovky lidí na otevřeném prostranství v ruském Novosibirsku. Nadšenci ovšem neměli v plánu žádnou demonstraci, chtěli jen společnými silami sestavit obrovské puzzle o rozloze 300 metrů čtverečních. Skládačka tak zabrala ještě větší plochu než standardní tenisové hřiště dlouhé 24 metrů a široké 11 metrů.
29.08.2012 12:25 |

podobné články

OPTICKÝ KLAM: Kolik vidíte čísel? Tohle zapeklité puzzle vám nedá spát!

 
Numerické hádanky jsou obvykle složitější než hlavolamy. A tato hádanka je obzvlášť zapeklitá. V barevném puzzle musíte najít skrytá čísla. A rozhodně to není jednoduché.
21.10.2016 18:45 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o balíčky Palmex!

 
Palmex spolehlivě odstraní i odolné skvrny a díky vylepšenému složení navíc usnadňuje žehlení. Máme unikátní prací prášek Palmex, který je chytrým pomocníkem v domácnosti. A právě v jeho portfóliu najdete prací prostředek, který dokáže téměř nemožné: jeho receptura nejenže dokonale odstraňuje skvrny, ale navíc usnadňuje a urychluje i proces žehlení! Palmex má nyní vylepšené složení s účinnými a zjemňujícími perlami. Účinné perly pronikají hluboko do struktury vlákna a odstraňují odolné skvrny. A díky speciálním zjemňujícím perlám jsou vlákna tak hebká, že se žehlení stává snazší. Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte 2 kg Palmex Horská vůně a 2 kg Palmex Květy třešní. Palmex spolehlivě odstraní i odolné skvrny a díky vylepšenému složení navíc usnadňuje žehlení. Máme unikátní prací prášek Palmex, který je chytrým pomocníkem v domácnosti. A právě v jeho portfóliu najdete prací prostředek, který dokáže téměř nemožné: jeho receptura nejenže dokonale odstraňuje skvrny, ale navíc usnadňuje a urychluje i proces žehlení! Palmex má nyní vylepšené složení s účinnými a zjemňujícími perlami. Účinné perly pronikají hluboko do struktury vlákna a odstraňují odolné skvrny. A díky speciálním zjemňujícím perlám jsou vlákna tak hebká, že se žehlení stává snazší. Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte 2 kg Palmex Horská vůně a 2 kg Palmex Květy třešní.
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Jaromír Jágr v noci jako teprve čtvrtý hokejista v historii vstřelil 1000. branku

 
Legendární český hokejista Jaromír Jágr v noci za dnešek v zápase proti Floridě zaznamenal svůj jubilejní 1000. gól v rámci NHL, KHL, českých nejvyšších soutěží a reprezentace. Je tak prvním Čechem, který metu 1000 branek překonal, a čtvrtým nejlepším střelcem historie vůbec za Waynem Gretzkym (1098) Gordie Howem (1074) a Bobby Hullem (1030). Jeho New Jersey, které momentálně bojuje o účast ve vyřazovací části, však bohužel zápas celkově prohrálo v poměru 3:5.
15.03.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2562 článků) , Gordie Howe (10 článků) , Bobby Hull (3 články)

Secret Files 3 - dojmy z napínavé adventury

 
Už když se po dohrání adventury Lost Horizon (2010) od německého týmu Animation Arts objevil na obrazovce bonusový puzzle, po jehož složení jsme získali obraz Maxe Grubera a Niny Kalenkové s rozpaženýma rukama na přídi zaoceánské lodi při západu slunce, bylo nám jasné, že třetí díl oblíbené německé adventurní série Secret Files je na cestě. Stejně tak jsme ale...
01.12.2010 12:00 |

podobné články

Paroubek se vysmál stínové vládě ČSSD: Tam bych být nechtěl

 
Expředseda ČSSD Jiří Paroubek rozcupoval stínový kabinet nynějšího šéfa strany Bohuslava Sobotky. Je prý vzhledem k jeho složení rád, že z jeho osobní účasti v něm nakonec sešlo. Musel by prý nabídku vzhledem k jeho novému složení odmítnout. "Bylo by to trápení jak pro mne, tak pro ČSSD," sdělil ČTK v písemném komentáři ke dnes zveřejněnému složení stínového kabinetu ČSSD.
27.05.2011 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků)

Češi začnou rozhodovat o novém složení radnic a obměně v Senátu

 
Voliči v Česku začnou dnes odpoledne rozhodovat o novém složení svých radnic. Na třetině území země svými hlasy ovlivní také složení Senátu. Při volbě členů horní komory budou mít o něco větší výběr než při předchozích volbách v roce 2012. Komunálních kandidátů v porovnání s minulými volbami v roce 2014 naopak ubylo.
05.10.2018 06:15 |

podobné články