Článek

Vystrčilovi a spolucestujícím zakazují vstup do Číny. Předseda Senátu ani podnikatelé nejsou překvapeni

 
Čínský list China Daily napsal, že tamní komunistická vláda členům delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila, která dorazila na Tchaj-wan, zakáže vstoupit do Číny. Miloš Vystrčil k tomu poznamenal, že ho to nijak nepřekvapuje, Ani podnikatele verdikt nijak zvlášť nepřekvapil a cesty na Tchaj-wan nelitují.
13.09.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: China China (23 článků)
Podobné články

Češi v Číně, dávejte si pozor! Hrozí zatýkání? Je zde vážné varování

 
Předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi za cestu na Tchaj-wan vůbec nic nehrozí, myslí si bývalý zpravodaj České televize v Číně Tomáš Etzler. V rozhovoru pro DVTV rovněž nenašel jakékoli větší nepříjemnosti, které by z cesty Vystrčila České republice hrozily. Čína sice podle jeho slov může členům delegace zakázat vstup na své území, to ale jako pohromu nevnímá. „No a co? Tak se nepodívá do Číny. Podívá se znovu na Tchaj-wan,“ prohodil k Vystrčilovi s tím, že si nedovede představit, jak „nám může Čína ublížit“. „Tchaj-wanci nejsou komunisti – to nejsou lháři. Oni dodrží slovo,“ věří pak, že by delegace mohla mít větší štěstí, jak Zeman se slibovanými čínskými investicemi. A u prezidenta zůstal. „Lokajství některých vládních činitelů,“ řekl a pronesl, čí zájmy dle něj Zeman hájí.
01.09.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Etzler (19 článků) , Oni Oni (26 článků)

Čína vyhrožuje Vystrčilovi kvůli Tchaj-wanu: Sklízíme plody patolízalství, zuří opozice

 
Čínský ministr zahraničí Wang I ostře zaútočil na Miloše Vystrčila. Předseda Senátu v neděli dorazil na dlouho plánovanou návštěvu Tchaj-wanu, proti které se od začátku stavěla čínská vláda. Nyní ale Peking situaci vyhrotil slovy šéfa diplomacie. „Zaplatí vysokou cenu,“ vyhrožuje Wang I Vystrčilovi za to, že svou cestou porušil princip jedné Číny. Proti čínskému prohlášení se vymezila řada českých politiků.
31.08.2020 11:00 |

podobné články

Každý Čech přečíst. Kníže se klaní Vystrčilovi. Měl prý stejné pocity, jako u projevů Václava Havla

 
Zahraniční projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) v tchajwanském parlamentu vzedmul vlnu protichůdných emocí. Zatímco se jedni nevěřícně chytají za hlavu, druzí tleskají. Mezi těmi, kdo projev šéfa horní komory velmi oceňuje, se řadí čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg, který na svém facebooku uvedl, že se Vystrčilovi „klaní“.
02.09.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5827 článků) , Karel Schwarzenberg (3946 článků) , Miloš Havel (34 článků) , Karel Čech (49 článků)

Hamáček „rozmlouval“ Vystrčilovi cestu na Tchaj-wan. S Babišem se báli o čínské roušky

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) na schůzce ústavních činitelů apelovali na předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS), aby se zdržel konání, které by ohrozilo dodávky ochranných pomůcek z Číny. Hamáček to dnes potvrdil novinářům. Vystrčil dříve uvedl, že cítil „zhmotnělou obavu“ obou politiků o dodávky pomůcek. Předseda Senátu tento týden potvrdil, že pojede na Tchaj-wan, který Peking považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Čínská ambasáda proti tomu ostře protestovala.
11.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19382 článků) , Jan Hamáček (2095 článků)

Pompeo si řekl o dostavbu Dukovan a rozzuřil Čínu. Monika přišla v lodičkách po Vivien

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo měl druhý den oficiální návštěvě v Česku nabitý program. Ve středu před polednem dorazil do Kramářovy vily v Praze, kde už ho čekal premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho žena Monika. Blankytně modré šaty doplnila lodičkami, ve kterých se před rokem ukázala její dcera Vivien na recepci na francouzské ambasádě. Poté oba státníci vystoupili ve Strakově akademii a odmítli posilování vlivu Ruska a Číny. Pompeo se také jasně přihlásil o zakázku na dostabu jaderné elektrárny Dukovany. Babiš zmínil, že zájem americké strany vnímá, ale že probíhá notifikace v rámci Evropské unie. V Senátu se Pompeo znovu obul do Číny a vysekl poklunu šéfovi horní komory Miloši Vystrčilovi (ODS) za jeho plánovanou cestu na Tchaj-wan. Návštěvu zakončil schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem a v doprovodu kardinála Dominika Duky zavítal i do katedrály sv. Víta. Čínská ambasáda v Česku považuje ministrovy výroky za neopodstatněné útoky. Tým Blesk Zpráv sledoval státní návštěvu online.
12.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19382 článků) , Miloš Zeman (24240 článků) , Mike Mike (79 článků)

Proč se Pompeo při návštěvě Česka zastavil v Senátu? Šéf komunistů za tím vidí...

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dal návštěvou českého Senátu najevo, že si cení práce horní komory českého Parlamentu a snad i cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. Šéf českých komunistů si však Pompeovu návštěvu vyložil po svém – podle jeho názoru Pompeo jen Vystrčilovi přijel poděkovat, že ze sebe dělá šaška, aby ho ze sebe nemusel dělat nějaký Američan.
14.08.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (79 článků)

„Zakazuji dceři nosit roušku.“ Rodiče v ČR brojí proti ochraně ve školách, ministerstvo má vzkaz

 
Odpůrci nošení roušek nejsou jen „specialitou“ USA, kde se proti zakrývání úst pravidelně pořádají demonstrace. Spousta lidí proti základní ochraně proti koronaviru bojuje i v Česku. A svůj boj přenesla i na své děti. Někteří rodiče začali sepisovat dokument, ve kterém zakazují ředitelům škol, aby jejich potomky nutili do nošení roušek nebo aplikování dezinfekce. Ohánějí se u toho listinou základních práv a svobod. Podle ministerstva zdravotnictví ale takové prohlášení nemá žádnou váhu, povinnost ochrany úst se vztahuje na všechny osoby kromě výjimek stanovených v opatření hygienických stanic.
09.09.2020 06:10 |

podobné články

Konec násilí v MHD: Ostrava chce nástup jen předními dveřmi, co další města?

 
Útoky agresorů vůči spolucestujícím v tramvaji či autobusu nejsou bohužel v Česku ničím výjimečným. V bezpečí nejsou před násilníky ani řidiči. Dopravní podnik Ostrava tak v prosinci otestoval celodenní nástup předními dveřmi. Experiment i přes určité obtíže vyhodnotil kladně a má v plánu nápad pro některé linky zavést „napevno“. Je myšlenka reálná také pro jiná města?
19.02.2017 21:25 |

podobné články

Vystrčil promluvil v tchajwanském parlamentu: „Já jsem Tchaj-wanec“

 
Předseda tchajwanského parlamentu Jou Si-kchun udělil předsedovi českého Senátu Miloši Vystrčilovi medaili za parlamentní diplomacii. Jou řekl, že Vystrčil je prvním předsedou Senátu, který za posledních 45 let vystoupil na zasedání Legislativního dvora, tedy v tchajwanském parlamentu.
01.09.2020 06:35 |

podobné články

„Nechci být otrokem Číňanů,“ hřímá Hilšer. Drahoš přidal plán cesty na Tchaj-wan

 
Senátor Jiří Drahoš (nestr.) oznámil, že necelé dva měsíce po předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) rovněž zamíří na Tchaj-wan. V rozhovoru pro Blesk Zprávy zmínil, že jde o odlišnou cestu s odlišnými prioritami. On sám míří na ostrov, který si nárokuje Čína, jako vědec. Nelíbí se mu pak, jak na české cesty reaguje sama Čína. Kvůli reakci Číny hřímá i senátor Marek Hilšer (MHS).
16.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků) , Marek Hilšer (170 článků) , Jiří Marek (402 článků) , Jiří Marek (402 článků)

Ladislav Větvička: Projel jsem dnešní Rusko a Ukrajinu. Zde je pravda

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Aktivisti placení z našich peněz nám zakazují komunikovat, zakazují vtipy, ironii, sarkasmus, textilní firmy se omlouvají, že vyrobily černou opičku a že to tak nemyslely, děcko s hadrem na hlavě si vyskakuje na ředitelku, že má povinnost mít hadr na hlavě, protože to tak jakýsi chlap před 1 300 lety napsal do knížky,“ říká v „bilančním“ rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý bloger Ladislav Větvička. Zhodnotil předešlý rok pro sebe i Českou republiku, prozradil, jestli je spokojený s výsledky voleb, a vyjádřil se k Andreji Babišovi i k tomu, co se děje ve Francii nebo v Německu. Promluvil i o Rusku a Ukrajině.
07.01.2019 06:05 |

podobné články

Epidemie chřipky paralyzuje celé Česko: Nemocnice zakazují návštěvy, pacientů přibývá

 
Chřipková epidemie doslova paralyzovala celé Česko. Momentálně je zhruba 1 865 nemocných chřipkou na 100 000 obyvatel, což je podle odborníků o 28,4 procenta víc než minulý týden. Nárůst onemocnění chřipkou je u všech věkových skupin a ve všech krajích. Odborníci varují, aby se lidé v současné situaci vyhýbali místům s velkou koncentrací obyvatel. Chřipkové onemocnění může být vážné zejména pro starší lidi a některé nemocnice dokonce zakazují návštěvy.
31.01.2020 16:01 |

podobné články

Země už zakazují vstup lidem cestujícím z Afriky! Nemohou si dovolit utrácet za léčení eboly

 
Svatá Lucie – malý ostrůvek v Karibiku a také vůbec první země, která zakázala vstup lidem z ebolou postižených afrických zemí. Krátce po ní oznámila podobný plán i Kolumbie.
17.10.2014 07:40 |

podobné články

Na Mezinárodní den muzeí bude většinou vstup zdarma

 
V sobotu 18. května oslaví muzea na celém světě a jejich pracovníci svůj mezinárodní den. Na většině míst bude zvýhodněný vstup či vstup zdarma - například ve všech objektech Národního muzea v Praze či v případě výstav Národní galerie. Volný vstup se však nevztahuje na výstavu Slovanské epopeje ve Veletržním paláci, kterou organizuje Galerie hlavního města Prahy. Tradičně je tato událost v Česku spojena s Festivalem muzejních nocí, který začne 17. května v Jindřichově Hradci.
16.05.2013 16:00 |

podobné články

Od Klause přišel úder Vystrčilovi. Tchaj-wan, jo? Před šesti lety jsi říkal toto....

 
Když předseda Senátu Miloš Vystrčil oznamoval, že nakonec pojede na Tchaj-wan, protože si nenechá čínským velvyslancem diktovat, co jako politik suverénní země smí, nebo nesmí dělat, dal najevo, že počítá i s kritikou svého plánu. A netrvalo dlouho a kritika přišla – z Hradu a z Institutu Václava Klause. Vystrčil dostal naservírovaná svá vlastní šest let stará slova.
13.06.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9988 článků)

Předseda kanadského Senátu zakončil oficiální návštěvu ČR

 
Předseda kanadského Senátu George Furey zakončil se svojí delegací dvoudenní oficiální návštěvu České republiky. Dnes se George Furey sešel s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Hovořili spolu o možnostech dvoustranné parlamentní spolupráce a dalších tématech. Během schůzky předseda českého Senátu ujistil svůj kanadský protějšek o své silné podpoře Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi EU a Kanadou (CETA) a zdůraznil pozitivní dopady, jež by dohoda měla na Českou republiku.
09.09.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (766 článků) , George George (715 článků)

Ivan Vyskočil udeřil: Černí v USA rabují obchody a dobroseři a zpitomělá aktivistická mládež jim v tom fandí. A kolegové ze Švanďáku, hluboce se za vás stydím!

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Nad činností vedení hlavního města Prahy, ale i dalších politiků se tentokrát v Nedělním ránu zamýšlí Ivan Vyskočil. A velmi rázně pokládá otázku. „Jsou tu snad jen proto, aby nás srali?“ Věnoval se i cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan. „O panu Vystrčilovi nebylo nikdy nějak slyšet a najednou jsou ho plná média, jak „statečně“ jede provokovat Čínu,“ říká. Nevynechal ani současnou situaci v Americe. „Černí demonstrují a rabují obchody a dobroseři a zpitomělá aktivistická mládež všech barev jim k tomu fandí, div ne s Maovými rudými knížkami v rukách,“ žasne a připomíná bourání pomníků. Svůj názor řekl i na nápis, který se objevil v těchto dnech na Švandově divadle.
21.06.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (248 článků) , Ivan Vyskočil (247 článků)

Pavel Novotný v Číně? Padl návrh. „Budu držet h*bu,“ slíbil Vystrčilovi

 
Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se pochlubil na svém Facebooku. Miloš Vystrčil se zmínil, že rád vezme svého kolegu z ODS Novotného příště do Číny. Ale jen pod jednou podmínkou. A nesmí se to dozvědět manželka!
09.09.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1011 článků) , Miloš Novotný (34 článků)

Odneste to, zakopejte to někam, zavelel šéf Senátu na zpívající notebook

 
O kulturní vložku se postaral dnes v Senátu notebook jednoho ze senátorů. Ten se totiž na začátku dnešní schůze senátorů rozezněl na stole přímo v jednacím sále písní připomínající skladbu ze známého filmu Kmotr. „Odpojte to, vyneste to ze sálu,“ reagoval na to se smíchem předseda Senátu Milan Štěch. Podle senátora Jaroslava Kubery má jít dokonce o novou znělku Senátu. Kancelář Senátu ale o tom nic neví, znějící notebook byl prý jen nedopatření.
25.04.2012 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1137 článků) , Milan Štěch (766 článků)