Článek

Vystrčil navrhuje zmrazení platů úředníků. Za slova o přerozdělování se omluvil

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) připustil, že chyboval, když v neděli mluvil o tom, že část platu lidí pracujících z domova by mohla jít živnostníkům, kteří jsou bez dostatečného příjmu. Šlo podle něj o špatný příklad. Za původní myšlenkou však stojí. Pro Novinky upřesnil, že by mohlo jít například o zastropování platů části zaměstnanců ve veřejném sektoru.
01.03.2021 16:05 |

podobné články

Podobné články

Babišův nápad na zmražení platů politiků ještě není ze hry. U justice však ani neprojde

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přišel s nápadem na zmrazení platů politiků. Z jeho vlastní vlády však zaznělo, že by toto zmrazení platů mohlo ohrozit českou justici. Pokud nakonec přece jen k zmrazení platů projde, plat poslance zůstane na úrovni 90 800 korun. Základní plat prezidenta by i nadále činil 302 700 korun a plat premiéra 243 800 korun. Jde o částky v hrubém.
03.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22523 článků)

Babišův nápad na zmražení platů politiků ještě není ze hry. U justice však asi neprojde

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přišel s nápadem na zmrazení platů politiků. Z jeho vlastní vlády však zaznělo, že by toto zmrazení platů mohlo ohrozit českou justici. Pokud nakonec přece jen k zmrazení platů projde, plat poslance zůstane na úrovni 90 800 korun. Základní plat prezidenta by i nadále činil 302 700 korun a plat premiéra 243 800 korun. Jde o částky v hrubém.
03.07.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22523 článků)

Poskočí poslancům gáže přes 90 tisíc? Zmrazení platů výbor odmítl, neuspěli ani Piráti

 
Sněmovna asi neschválí návrh SPD Tomia Okamury na zmrazení platů vrcholných politiků na tři roky ani Pirátů na výpočet těchto platů z jiných dat. Rozpočtový výbor se ve středu postavil záporně k úpravám, kterými chtějí Okamura a předseda pirátského klubu Jakub Michálek pozměnit vládní novelu, která má od příštího roku zpomalit růst platů vrcholných politiků, aby nevzrostly odhadem o pětinu. Základní platy poslanců totiž mohou od začátku roku 2019 narůst o cca 20 procent a překonat tak 90 tisíc hrubého.
07.11.2018 18:35 |

podobné články

Poslanci se pohádali o zmrazení svých platů

 
Návrh Pirátů, STAN a lidovců na zmrazení platů ústavních činitelů a soudců pro příští rok ve středu ve Sněmovně narazil na první překážku. Kvůli časovému presu chtěli předkladatelé projednat zákon ve zkráceném řízení, tedy během jediného hlasování, ale poslanecké frakce ODS a TOP 09 takový krok vetovaly. Návrh na zmrazení prošel prvním čtením.
07.10.2020 19:50 |

podobné články

Sobotka se kloní k mírnějšímu růstu úřednických platů. Marksová má velkorysejší představy

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se kloní k růstu platů vybraných státních úředníků o desetinu, jak navrhuje náměstek pro státní službu Josef Postránecký. Pro zvýšení platů o čtvrtinu, což je také jednou z variant, nevidí důvod. Sobotka to dnes řekl novinářům po diskuzním pořadu Partie televize Prima. Úprava platů kvůli novému služebnímu zákonu by se měla týkat více než 61.000 úředníků, kteří nyní průměrně berou 29.172 korun.
01.02.2015 18:02 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Výbor nepodpořil úpravu SPD na zmrazení platů vrcholných politiků

 
Sněmovna asi neschválí návrh SPD Tomia Okamury na zmrazení platů vrcholných politiků na tři roky ani Pirátů na výpočet těchto platů z jiných dat, napsala ČTK.
07.11.2018 17:16 |

podobné články

Piráti navrhují zmrazení platů politiků. Babiš je pro

 
Piráti navrhují zmrazení platů poslanců, ministrů nebo senátorů. Jedná se tak v posledních měsících o další návrh, který upravuje výši platů ústavních činitelů. V květnu navrhla jejich snížení ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je nicméně návrh z pera členky vládní koalice nereálný. Přednost dává tomu pirátskému. Ten by mohli podpořit i komunisté.
16.08.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22523 článků)

Maláčová se vzdává. Podpoří opoziční návrh na zmrazení poslaneckých platů

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ve čtvrtek ustoupila od svého návrhu na snížení platů poslanců a podpoří pirátský návrh na zmrazení platů v roce 2021. Vládní koalice ANO a ČSSD spolu s Piráty také chce, aby se platy politiků a ústavních činitelů od roku 2022 odvíjely od průměrné mzdy v celé ekonomice a nikoli jako dosud od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře.
12.11.2020 12:35 |

podobné články

Vystrčil chce šetřit? Tak ať zruší Senát a pro lidi budou stovky milionů

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS skutečně zaujal svým výrokem o pracujících na home office. Vzal by jim prý část platu. Všimli si i v Trikolóře a přišla tvrdá kritika. „Zrušme Senát a ušetříme stovky milionů, aneb jak se ODS stala socialistickou stranou. Uvědomuje si Vystrčil, že…“ Nakonec se vše vysvětlilo. Omluvil se, byl to špatný příklad. Úředníci ale zapláčou.
01.03.2021 20:05 |

podobné články

Vystrčil v Partii vyzval státní úředníky na home office: Dejte 30 procent svého platu živnostníkům!

 
Na konci února byla Partie na CNN Prima News delší než obvykle. Po prezidentovi Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi promluvil také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Hlavní problém je podle něj v tom, že vláda nemá plán, co dál. Další problém je, že Češi musí být solidární. „Já teď řeknu něco, co bude nepopulární,“ upozornil Vystrčil. A vyzval úředníky na home office, aby část svého platu přenechali trpícím živnostníkům.
28.02.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25759 článků)

Chtěl vzít lidem na home office část platu: Ať začne u sebe, schytal to Vystrčil. Výroku lituje

 
Pořádně nadzdvihl mandle lidem, kteří jsou dlouhodobě kvůli pandemii covidu na home office - někteří navíc s dětmi, které nemohou nyní do školek ani škol. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nadhodil myšlenku, že by se lidem na home office mohlo odebrat 20-30 procent platu, aby se naopak pomohlo těm, které krize zasáhla naplno. Sám Vystrčil nyní svých slov lituje. Ekonomové i řada politiků kroutí hlavou.
01.03.2021 13:50 |

podobné články

Ústavní soud zamítl návrh směřující proti zmrazení platů soudců

 
Ústavní soud zamítl návrh směřující proti zmrazení platů soudců v letech 2008 až 2010. Nyní soud čte odůvodnění.
24.03.2010 08:50 |

podobné články

Ústavní soud zamítl stížnost soudců na zmrazení platů

 
Ústavní soud (ÚS) ve středu nevyhověl soudcům, kteří se na něj obrátili kvůli zmrazení platů v mezidobí let 2008 až 2010. Stížnost soud v plénu zamítl.
24.03.2010 08:55 |

podobné články

Koalice je v otázce platů poslanců rozdělená, ANO a lidovci podpoří zmrazení

 
Vládní koalice je rozpolcená v otázce novely zákona o platech ústavních činitelů. Zatímco lidovci a ANO budou v pátek hlasovat pro roční zmražení platů, sociální demokraté budou pro růst o 2,9 procenta.
04.12.2014 18:03 |

podobné články

Zmrazení platů? Pravice pro, KSČM a lidovci nesouhlasí

 
S plánem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na zmrazení platů ve veřejném sektoru s výjimkou učitelů, který šéfka státní kasy vyjevila minulý týden v rozhovoru pro Právo, nesouhlasí odbory a ze sněmovních stran ani KSČM či lidovci. Naopak pravicové strany záměr Schillerové nepřidávat příští rok státním zaměstnancům podporují.
09.09.2020 07:00 |

podobné články

Poslanci by měli schvalovat zmrazení platů vrcholných politiků

 
Poslanci by dnes měli schvalovat zmrazení platů vrcholných politiků a dalších činitelů v příštím roce. Další mimořádné schůze dolní komory svolané na dnešek se týkají třeba protikorupční legislativy nebo nových pravidel oddlužení a řešení dětských dluhů.
20.11.2020 06:55 |

podobné články

Platy politikům zmrazit? Snížit? Návrh Pirátů zkouší přebít Maláčová

 
Dojde ke snížení platů ústavních činitelů, nebo k jejich zmrazení? Strany se v tom podle serveru iDNES.cz trumfují, kdy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje snížení, Piráti zmrazení.
17.08.2020 19:20 |

podobné články

Nový šéf pražského dopravního podniku požaduje zmrazení mezd

 
Budoucí šéf pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš chce jednat s tamními odbory o zmrazení mezd zaměstnanců, velké propouštění nechystá. Podle člena dozorčí rady podniku Oldřicha Schneidera zvoleného za zaměstnance je vyjednávání možné, odboráři ale byli vstřícní už při domlouvání nyní platné kolektivní smlouvy. Petr Pulec z Odborového sdružení pražských dopraváků (OSPD) zmrazení mezd absolutně odmítá. 
29.09.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Nový (91 článků) , Jára Nový (157 článků)

Írán nepřistoupí na dočasné zmrazení svého jaderného programu

 
Návrh amerického prezidenta Baracka Obamy na desetileté zmrazení íránského jaderného programu je pro Írán nepřijatelný. Oznámila to íránská agentura Fars, která citovala íránského ministra zahraničí Mohammada Džaváda Zarífa. Obama v pondělí doporučil jako řešení sporu o íránský program desetileté zmrazení, ale přiznal také, že nevěří, že na to Írán přistoupí. Ve švýcarském městě Montreux dnes jednají ministři zahraničí USA a Íránu John Kerry a Zaríf.
03.03.2015 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2489 článků) , John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)