Článek

Vystrčil bude vyžadovat informace od Mynáře. Obává se, že zdraví Zemanovi znemožňuje vykonávat úřad

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) si od hradního kancléře Vratislava Mynáře vyžádá informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Pověřil ho tím organizační výbor Senátu s tím, že senátoři chtějí znát zejména prognózy vývoje Zemanovy zdravotní situace.
12.10.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků) , Vratislav Mynář (1325 článků)
Podobné články

Vystrčil po zprávě z nemocnice: Zeman není schopen vykonávat úřad. Mynář to věděl od středy

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ÚVN) uvedl, že podle názoru Ústřední vojenské nemocnice není prezident Miloš Zeman nyní ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Citoval z odpovědi ÚVN, prognóza Zemanova zdravotního stavu je podle nemocnice krajně nejistá, možnost návratu k pracovním povinnostem málo pravděpodobná. Vystrčil proto svolal na úterý na 14:00 schůzku vedení Senátu i všech politických stran zastoupených v nové Sněmovně k dalšímu postupu. Někteří senátoři rovnou zmínili to, že bude potřeba aktivovat článek 66 Ústavy. ÚVN ještě uvedla, že Mynář vše věděl od středy 13. října.
18.10.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Je Zeman schopen vykonávat úřad? Senát chce po Hradu prognózu prezidentova stavu

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) požádá hradního kancléře Vratislava Mynáře o informace, jaké jsou prognózy vývoje zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana (77). Předsedu horní komory parlamentu tím dnes pověřil její organizační výbor. Senátoři se obávají, že Zeman nyní není schopen vykonávat svůj úřad. Zeman měl tento týden zahájit povolební jednání o sestavení nové vlády. 
12.10.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků) , Vratislav Mynář (1325 článků)

5 TOP potravin s pozitivním přínosem pro zdraví

 
Věděli jste, že existují potraviny známé svým přínosem pro zdraví? Pokud ne, pak uděláte dobře, když si přečtete dnešní článek. Mnohdy se totiž jedná o potraviny, které máte doma nebo je běžně konzumujete, akorát netušíte o jejich dopadech na naše zdraví. Potraviny, které se mohou pyšnit přínosem pro zdraví, je kolem nás hned několik. Jsou tu takové, kterém říkáme superpotraviny, což jsou potraviny, jež jsou svým obsahem natolik výjimečné, že zvysoka převyšují ty ostatní. O těch se ale dnes bavit nebudeme, my se podíváme na potraviny s přínosem pro zdraví, které možná máte právě teď ve své lednici nebo spíži. Potraviny s přínosem pro zdraví – které to jsou? Kapusta Hned na začátek si dáme potravinu, nad kterou většina lidí znechuceně ohrnuje nos. Možná si i vy vybavíte školní jídelnu, kde byla kapusta častým obědem a nevzpomínáte na tyhle časy s úsměvem na tváři. Což je škoda. Kapusta totiž obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Dále obsahuje velké množství bílkovin, které jsou pro naše zdraví nezbytné. Ořechy Kdo by si s chutí nepochutnal na oříšcích, které se dají zobat večer u televize, viďte? Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad jejich přínosem pro zdraví? Ne? Škoda! Ořechy obsahují vitamíny skupiny B, jež mají pozitivní vliv na naše srdce, paměť i mozkovou činnost. Brusinky Brusinky určitě znáte, možná jen nevíte, jak mohou ovlivnit vaše zdraví. Často jsou doporučovány v případě onemocnění močových cest. Nutno zmínit, že mají výborné antioxidační vlastnosti a jejich specifický obsah působí jako účinná prevence proti vzniku rakovinných onemocnění. A rakovina je strašák, kterého se bojí většina lidí. Výborné jsou nejen čerstvé brusinky, ale i sušené, které jsou k dostání nejčastěji. Borůvky Když už jsme se zmínili o brusinkách, přidáme další drobné ovoce – tentokrát bude řeč o borůvkách, které... Čtěte více Příspěvek 5 TOP potravin s pozitivním přínosem pro zdraví pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2017 20:50 |

podobné články

K Zemanovi na Hradě nepřistupují citlivě, míní Vystrčil: Lidé mají právo znát jeho způsobilost

 
„Občané mají právo vědět, jestli je pan prezident způsobilý vykonávat svůj úřad,“ uvedl dnes v Partii na CNN Prima News šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Hájil tím, proč se na to má ptát Senát. Ale třeba i to, proč na páteční tiskové konferenci byl společně s ním i Zemanův rival z prezidentské volby Jiří Drahoš. Vystrčil si vedle toho opět rýpl do spolupracovníků prezidenta.
17.10.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1194 článků) , Jiří Zeman (1342 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Vystrčil požádá kancléře Mynáře o informace k zdravotnímu stavu Zemana

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil chce požádat kancléře Mynáře o informace k zdravotnímu stavu prezidenta. Pražský hrad se údajně vyjádří k dalšímu postupu Miloše Zemana ve středu.
12.10.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků) , Vratislav Mynář (1325 článků)

I nemocný prezident může vykonávat úřad. Ústavní právníci hovoří

 
Mohl by být prezident Miloš Zeman zbaven pravomocí vykonávat svůj úřad? Ústavní experti se neshodnou. Na vině je jeho zdravotní stav. Parlament České republiky, tedy shodně senátoři i poslanci, by mohl hlasovat o zbavení prezidenta Miloše Zemana jeho pravomocí, pokud by došli k závěru, že hlava státu již není schopna dále vykonávat svůj úřad.
09.10.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Předseda Senátu Miloš Vystrčil exkluzivně pro Blesk: Chování Hradu škodí Zemanovi!

 
Nejde nám o to vědět, co Miloši Zemanovi (77) je, ale jak dlouho se bude léčit. To řekl Blesku šéf Senátu Miloš Vystrčil (61, ODS), který už o informace oficiálně požádal hradního kancléře Vratislava Mynáře (54). Nad tím, jak Hrad s veřejností komunikuje, kroutí hlavou a tvrdí: nejvíce škodí právě prezidentovi!
14.10.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1325 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Vystrčil má strach o Zemana. Napadl hradní kancelář a došlo i na zbavení pravomocí prezidenta

 
Obavy ohledně zacházení s hospitalizovaným prezidentem Milošem Zemanem v pátek vyjádřil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Pan prezident není v dobrých rukou,“ obává se Vystrčil a ukazuje na prezidentovo okolí. Míní, že Zemanovo okolí nyní podniká některé kroky i proti vůli samotného prezidenta. Žádný kontakt s prezidentem nemá premiér Andrej Babiš (ANO) a Hrad nekomunikuje ani s předsedou Senátu Parlamentu ČR, Vystrčil se proto obrátí přímo na nemocnici.
15.10.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Vystrčil prolomil mlčení: Miloš Zeman není schopen vykonávat prezidentskou funkci

 
Prezident Miloš Zeman není nyní podle vyjádření Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Oznámil to dnes předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) s odkazem na vyjádření ředitele ÚVN a Zemanova ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala.
18.10.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Vystrčil dramaticky oslovil novináře: Prezident není schopen vykonávat funkci, lékaři to řekli jasně

 
Prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti a návrat k výkonu prezidentských povinností hodnotí jeho lékaři během následujících týdnů jakožto „nejistý“, oznámil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). O dalším postupu se má jednat již zítra.
18.10.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Zeman a Vystrčil: Klaus ml. se po čase ozval, jedovatě

 
Včera na tiskové konferenci oznámil předseda Senátu Miloš Vystrčil stanovisko ÚVN, že prezident není schopen vykonávat svou funkci, o aktivování článku 66 Ústavy se bude jednat dnes. Informacemi, které zazněly na tiskové konferenci, už se chystá zabývat policie. Od Václava Klause mladšího nicméně zaznělo, že popletený Miloš Zeman 5 minut před smrtí a s láhví becherovky v sobě by stále byl desetkrát schopnější než Vystrčil. A starosta Pavel Trojan z ČSSD upozornil, že o převedení pravomocí se uvažuje velice brzo.
19.10.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10592 článků) , Pavel Trojan (12 článků) , Pavel Trojan (12 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Vystrčil pro Blesk: O ústrcích Zemana, lítosti ženy a době, kdy držel „hubu a krok“

 
Kancelář prezidenta Miloše Zemana je provázaná s Čínou, soudí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) po schůzce kancléře Vratislava Mynáře s čínským velvyslancem. Jak Vystrčil řekl Blesk Zprávám, poté, co prezident nechce zvát Vystrčila na schůzky nejvyšších ústavních činitelů, není zatím zajištěná žádná jiná forma komunikace mezi dvěma nejvyššími představiteli Česka. Podle Vystrčila Zemanův krok nedává logiku. Za svojí cestou na Tchaj-wan si však pevně stojí, i přes obavy ho podporuje hlavně jeho manželka Ivana. Ta si vzala v práci na cestu dovolenou. A to i přesto, že pozornost objektivů jí prý příjemná moc není.
10.09.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků) , Vratislav Mynář (1325 článků)

„Postup Mynáře je těžko obhajitelný.“ Ústavní právník odsoudil schůzku s nemocným Zemanem

 
Jako těžko obhajitelné vidí kroky kancléře Vratislava Mynáře, který Zemanovi předložil k podpisu rozhodnutí o zasedání Sněmovny, i když věděl, že Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti, ústavní právník Jan Kysela. Obsah rozhodnutí je podle něj méně závadný, protože jen stanovuje to, co by se stejně stalo, řekl pro ČTK.
18.10.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1325 článků) , Jan Zeman (459 článků)

Zemanovo zdraví: Vystrčil promluvil o zbavení prezidenta jeho pravomocí. A okolí Hradu

 
Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není teď doba na to uvažovat v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana o užití článku 66 české ústavy. Vystrčil to řekl v sobotu ráno v Telči na Jihlavsku, kde hlasoval ve volbách do Poslanecké sněmovny. Článek se zabývá i situací, kdy prezident nemůže ze závažných důvodů svůj úřad vykonávat a jeho pravomoce rozhodnutím Parlamentu přejdou na jiné ústavní činitele.
09.10.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Společnost je o zdraví prezidenta Zemana informovaná. Neměla by se nyní řešit ústava, říká Vystrčil

 
Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není teď doba na to uvažovat v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana o užití článku 66 české ústavy. Vystrčil to řekl ČTK v Telči na Jihlavsku, kde hlasoval ve volbách do Poslanecké sněmovny. Článek se zabývá i situací, kdy prezident nemůže ze závažných důvodů svůj úřad vykonávat a jeho pravomoce rozhodnutím Parlamentu přejdou na jiné ústavní činitele.
09.10.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Kdyby nebyla uprchlická krize, museli bychom si ji vymyslet, míní profesorka Dvořáková

 
Profesorka Vladimíra Dvořáková se zostra pustila do kancléře prezidenta republiky Vratislava Mynáře, který prý porušuje zákon a ještě k tomu nemá bezpečnostní prověrku, což mu znemožňuje vykonávat svou práci tak, jak by bylo záhodno. Na české politické scéně je ale živo nejen díky Mynářovi, takže politici mohou být vděční za uprchlickou krizi. Mohou za ni leccos schovat.
03.10.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1325 článků)

Kuberova (†72) nástupce nadzvedl „výhrůžný“ dopis Číňanů. Vystrčil chce vysvětlení i od Zemana

 
Prezident Miloš Zeman by měl Senátu podle jeho předsedy Miloše Vystrčila (ODS) vysvětlit, zda a jak reagoval na lednový dopis čínského velvyslanectví, které v něm varovalo před misí na Tchaj-wan. Od ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) chce Vystrčil důraznou reakci na dopis, který pokládá za vměšování Číny do vnitřních záležitostí ČR. Vystrčil to dnes řekl novinářům. Hrad prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka uvedl, že nechce posílat vzkazy přes média. Vystrčil bude mít podle něj možnost věc projednat na březnové schůzce nejvyšších ústavních činitelů.
25.02.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Vystrčil o „čínské chřipce“ a Zemanových absencích. A proč zřejmě poruší Kuberovu tradici?

 
Senát si zvolí ve středu nové vedení. Schůzi ale zastíní nejspíš jednání Sněmovny, kam má kvůli projednávání státního rozpočtu dorazit prezident Miloš Zeman. Staronovým předsedou horní komory by měl podle povolebních dohod zůstat Miloš Vystrčil z ODS. K druhé nejvyšší ústavní funkci v zemi přitom přišel shodou nešťastných událostí - když ve funkci zemřel jeho stranický kolega a „politický učitel“ Jaroslav Kubera. Pokud bude Vystrčil zvolen, zřejmě poruší tradici, kterou zavedl jeho předchůdce (ODS). Na Nový rok už zřejmě neuslyšíme projev šéfa Senátu. Blesk Zprávám Vystrčil řekl, při jaké příležitosti by naopak mohl promluvit i o tom, co si myslí o absencích Miloše Zemana na jednání Senátu, kam téměř vůbec za celou dobu ve funkci prezidenta nedorazil.
10.11.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Miloš Zeman (26402 článků) , Jára Nový (158 článků)

Kalousek označil kancléře Mynáře za zločince

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář čelí vlně kritiky za to, že již několik dní věděl, v jakém zdravotním stavu je prezident Miloš Zeman, věděl, že prezident momentálně není schopen vykonávat svůj úřad a není jisté, kdy toho opět bude schopen, ale veřejnosti o tom neříkal pravdu. Miroslav Kalousek (TOP 09) kvůli tomu Vratislava Mynáře označil za zločince. Lidovecký poslanec Jan Bartošek označil Mynářovo počínání za nechutné.
19.10.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7438 článků) , Miloš Zeman (26402 článků) , Vratislav Mynář (1325 článků) , Jan Kalousek (22 článků)