Článek

Výstraha před chumelenicí a dramatický pád teplot: Meteorologové varují před hustým sněžením

 
Několik posledních dní se sice neslo ve znamení slunce a tepla, kdy teploty atakovaly 25 stupňů, ale to se má o víkendu změnit. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, podle níž mnoho částí republiky se bude od zítřka nacházet ve vysokém stupni nebezpečí. Hrozí námraza a hlavně sníh.
02.04.2021 17:35 |

podobné články

Podobné články

Meteorologové varují před sněžením, vzestupem hladin i silným větrem

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek varoval před pátečním silným sněžením a vydatným deštěm. Dále se výstraha týká vzestupu hladin řek na jihu Čech a silného větru, který zasáhne severovýchod republiky.
20.12.2018 15:00 |

podobné články

Hustě sněží, lety nabírají zpoždění, na Šumavě bylo -31,2 °C

 
Meteorologové varují před hustým sněžením, které do Česka přišlo od západu a kolem osmé hodiny ráno dorazilo i do Prahy. V hlavním městě komplikuje sníh provoz na Letišti Václava Havla, kde spoje nabírají zpoždění. Na jednom z tradičně nejchladnějších míst Česka, Jezerní slati u Kvildy, bylo v noci na sobotu opět více než 30 pod nulou. Meteorologové tam naměřili -31,2 stupně Celsia. O nejchladnější noc této zimy se ale nejednalo, ta přišla už v noci na pátek.
23.01.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5976 článků)

Meteorologové varují před silným větrem a sněžením

 
Meteorologové varují před silným větrem, sněhovými jazyky a závějemi. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od pondělí do pátku prakticky pro celé území Česka.
12.10.2009 13:50 |

podobné články

Meteorologové varují před sněhem a náledím

 
Meteorologové varují před sněžením a možnou tvorbou náledí. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro Vysočinu, Středočeský, Jihočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj od středečních ranních hodin až do odpoledne.
16.02.2016 11:35 |

podobné články

Hrozí silný vítr, sněhové jazyky i velká voda, varují meteorologové

 
Meteorologové varují před silným větrem na většině území Česka a sněžením v horských oblastech na severu. Na horách hrozí sněhové jazyky. Zároveň je v platnosti i výstraha před povodněmi na jihu Moravy.
04.02.2020 08:25 |

podobné články

Meteorologové varovali před silným sněžením, připadne až 20 centimetrů

 
Meteorologové varují před silným sněžením. V pátek večer a v sobotu může podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve vyšších polohách napadnout až 20 centimetrů sněhu.
04.01.2019 12:20 |

podobné články

Výstraha pro celé Česko: Zemi smetly drsné bouřky, meteorologové varují před nejhorším

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují před silnými bouřkami a hrozícími povodněmi. Výstraha platí zejména pro Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. V souvislosti s povodněmi platí vysoký stupeň nebezpečí. ČHMÚ následně výstrahu ještě zpřísnil.
14.06.2020 07:01 |

podobné články

SNĚHOVÁ MAPA! Kolik a kde ho napadne o víkendu

 
Meteorologové varují před hustým sněžením a sněhovými jazyky. Na horách má v příštích dnech připadnout až 70 centimetrů nového sněhu. Sněžit má začít v noci na sobotu.
10.12.2010 12:20 |

podobné články

Na východě hrozí silný vítr, ve středu se přidá sněžení, varují meteorologové

 
Meteorologové v úterý upřesnili výstrahu před silným větrem a doplnili ji o varování před sněžením. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před větrem platí pro severovýchodní Čechy a Moravu, nový sníh může komplikovat situaci ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Od středních poloh může do pátku napadnout až 40 centimetrů.
09.02.2016 11:45 |

podobné články

Hrozí silné sněžení, varují meteorologové

 
Meteorologové v sobotu vydali varování před silným sněžením, které postupuje do České republiky od západu. Výstraha platí pro hlavní město Prahu, Středočeský kraj, Karlovarský i Plzeňský kraj i pro Chomutovsko a Lounsko v Ústeckém kraji.
23.01.2016 08:50 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami, zasáhnou tři kraje

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které od dnešních 17:00 hrozí v Jihočeském, Pardubickém kraji a na Vysočině. Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí do pátečních 06:00. Meteorologové vydali také výstrahu před velmi vysokými teplotami. Platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj od 12:00 do dnešního večera.
08.08.2013 18:40 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu před sněžením

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upřesnil výstrahu před sněžením a nebezpečím tvorby náledí. Nejvíce sněhu by mělo napadnout na Šumavě, v Novohradských horách a na Českokrumlovsku. Meteorologové nyní hovoří až o 25 centimetrech.
26.11.2018 11:45 |

podobné články

Meteorologové varovali před sněžením a ledovkou

 
Meteorologové varovali před sněžením s nebezpečím tvorby ledovky. Zatímco ledovka by měla zasáhnout pouze východní oblasti republiky, sněžit by mělo na východě Čech i na Moravě a ve Slezsku.
02.12.2020 11:35 |

podobné články

Meteorologové varují: Hrozí silné bouřky!

 
Konečně ochlazení! Po sérii tropických dní přichází pád teplot na hodnoty okolo příjemných dvaceti stupňů. Má to ale háček. Meteorologové totiž varují před silnými bouřkami.
12.06.2018 05:10 |

podobné články

Meteorologové varují před silným větrem a intenzivním sněžením

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek upřesnil čtvrteční varování před silným sněžením, větrem, vydatným deštěm a nebezpečím vzniku povodní. Zatímco dešťové srážky a s nimi související vzestupy hladin menších toků na jihu Čech by měly být méně intenzivní, silný vítr bude foukat na většině území republiky. Vedle toho má až do pátečního večera ve východní polovině republiky vydatně sněžit.
21.12.2018 13:10 |

podobné články

Záplavy a přívalové srážky budou hrozit až do pátku, varují znovu meteorologové

 
Meteorologové znovu prodloužili platnost výstrahy před povodněmi, bouřkami a jejich doprovodnými jevy. Zatímco původní varování platilo do středečního večera, nejnovější výstraha platí až do pátku. Povodňové ohrožení je aktuální pro Jihočeský kraj, výstraha před bouřkami platí pro celou republiku. Informaci vydal Český hydrometeorologický ústav.
30.06.2009 11:35 |

podobné články

Meteorologové varují: Česko čeká silný vítr, hrozí i sněhové jazyky a laviny

 
Česko dnes večer zasáhne silný vítr, který v nárazech dosáhne 50 až 70 kilometrů v hodině, na horách až 90 kilometrů v hodině. Meteorologové varují i přes sněžením spojeným se sněhovými jazyky. V Krkonoších a Jeseníkách hrozí třetí stupeň lavinového nebezpečí.
07.02.2015 14:51 |

podobné články

Ochromené Česko: Sněhová kalamita zaměstnala záchranáře. Ráno nevyjelo až sto spojů

 
Dopravu stále komplikuje vydatná sněhová nadílka. Řada spojů hromadné dopravy dnes vůbec nevyjela, ostatní nabírají zpoždění. Některé silnice v Praze jsou nesjízdné, záchranářům komplikují práci i neprotažené cesty. Velké problémy s ledovkou jsou pak na Moravě. Meteorologové před hustým sněžením varovali. Jak dnes uvedli na Twitteru, od nedělního večera do dnešního rána napadlo až 15 centimetrů sněhu.
08.02.2021 13:01 |

podobné články

Silný vítr přinese po extrémně teplém prosinci zimu

 
Hřebeny hor i nižší polohy dnes zasáhl silný vítr. Meteorologové varovali, že spolu s hustým sněžením bude komplikovat život v Česku celý víkend, tedy i po pátečním poledni, do kterého měla trvat platnost původní výstrahy.
05.01.2012 18:15 |

podobné články