Článek

Výstraha: Na Česko se přiženou další silné bouřky. Kde si dát pozor?

 
V neděli večer zasáhnou jižní Čechy a část Plzeňského kraje silné bouřky. Od pondělního odpoledne se dostanou také na Moravu a na Vysočinu, jak o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
15.08.2021 13:30 |

podobné články

Podobné články

Peklo v Česku: U Prahy bylo 38,8°C. Silné bouřky se přiženou v pondělí, sledujte radar

 
Dnes téměř čtyřicítka, zítra o trochu méně. Po dvou dnech tropů se konečně ale začne ochlazovat. A pokud se podíváme na počasí v prvním prázdninovém měsíci, to bude jako na houpačce. Třicítky, ale také chladnější dny, déšť a bouřky. Zatímco v neděli se začaly teploty v Česku šplhat ke třicítce velmi brzy a překonaly i 38 °C. Vedro bude i v pondělí, kdy však dle výstrahy ČHMÚ hrozí silné bouřky.
01.07.2019 12:00 |

podobné články

V sobotu se přiženou velmi silné bouřky. Hrozí vichr i kroupy, sledujte radar Blesku

 
Moravu a Slezsko zasáhnou v sobotu večer a v noci na neděli velmi silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině. Během noci mohou bouřky přecházet do trvalého deště. Meteorologové varovali před rychlým rozvodněním malých toků, zatopením podchodů, podjezdů a sklepů a podemletím a zaplavením komunikací. Výstrahu v pátek zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
29.08.2020 06:10 |

podobné články

Do Čech se zítra přiženou silné bouřky, varují meteorologové

 
Meteorologové v úterý znovu varovali před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Bouřky by se mohly v Čechách objevovat od středečního odpoledne do čtvrtečního rána. Výstraha před vysokými teplotami platí pro celou republiku až do středečního večera.
21.07.2015 13:46 |

podobné články

Bouřky a kroupy jsou tu zas. Výstraha platí pro téměř celé Česko, sledujte radar

 
Deště, bouřky a kroupy pokračují. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal na středeční odpoledne a večer výstrahu na další silné bouřky a vydatný déšť doprovázený kroupami. Výstraha platí na celém území České republiky vyjma Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.
01.06.2016 12:40 |

podobné články

Výstraha meteorologů: Na Česko se řítí silné bouřky, k bleskům se přidá krupobití

 
Na Česko se ženou silné bouřky. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dnes zasáhnou sedm krajů velmi vydatné srážky. Výstraha potrvá od pravého poledne do devíti hodin večer.
10.06.2021 11:55 |

podobné články

Česko zasáhnou bouřky s krupobitím, na Příbramsku mohou být extrémně silné

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil a prodloužil varování před silnými a velmi silnými bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy. Velmi silné bouřky se mohou objevit v úterý v západní polovině Čech. Večer ČHMÚ výstrahu aktualizoval, na Příbramsku a Rokycansku mohou být bouřky extrémně silné, padat mohou kroupy až o průměru 4 cm. Tato výstraha trvá jen na začátku noci.
13.07.2021 12:25 |

podobné články

Silné bouřky udeří odpoledne na jihozápadě Čech. Hrozí i kroupy, sledujte radar

 
Silné bouřky na jihozápadě Čech ve čtvrtek a bouřky silné až velmi silné na celém území Česka v pátek. Takové je aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro nejbližší hodiny. Jako první by se měli mít na pozoru lidé v Karlovarské, Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji, a to od 12 do 22 hodin. Právě tady mají být v pátek bouřky ještě silnější.
31.05.2018 05:45 |

podobné články

Na východ ČR se přiženou silné bouřky, varují meteorologové

 
Ve středu odpoledne udeří na území Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje silné bouřky. Varování před nimi vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
23.04.2014 12:05 |

podobné články

Na východ Čech se přiženou silné bouřky. Hrozí i přívalové deště a kroupy

 
Na východ České republiky se ženou silné bouřky. Na české území dorazí během zítřejší neděle. Objeví se i přívalové deště, kroupy a nárazy větru. Místy může déšť rozvodnit menší toky a zatopit sklepy, nárazy větru zase mohou podle meteorologů lámat větve. 
28.06.2014 12:00 |

podobné články

Pozor! V pátek se přiženou bouřky a přívalové deště!

 
Užijte si dnešní slunečné počasí dosytnosti. Celou Českou republiku v pátek zřejmě zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm. Voda proto může zatopit níže položená místa a sklepy. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav .
01.05.2014 11:30 |

podobné články

Přes Česko se valí velmi silné bouřky

 
Varování se naplnila. Od Šumavy k severovýchodu postupují silné bouřky, doprovází je vítr, který v nárazech dosahuje rychlosti až 90 km/h, a přívalový déšť s kroupami. Postupně by bouřky měly slábnout, výstraha platí do úterní 06:00. Během dne by mělo panovat horké počasí, kdy teploty budou atakovat 31 stupňů Celsia, další vlna bouřek s přívalovým deštěm a kroupami dorazí vpodvečer a v noci.
29.06.2021 06:00 |

podobné články

Přes Česko se přehnaly silné bouřky, výstraha meteorologů stále platí

 
Bouřky doprovázené nárazovým větrem se přehnaly přes Česko a přesunuly se nad Polsko. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silnými bouřemi však platí až do středečního večera.
22.08.2012 13:00 |

podobné články

Výstraha: Přijdou velmi silné bouřky, hrozí i povodně

 
Po víkendových vedrech přijdou počátkem tohoto týdne velmi silné bouřky. Výstraha platí pro celou republiku. Místy hrozí dokonce povodně.
20.07.2014 13:50 |

podobné články

Česko bičují silné bouřky. Přinesou vichr, hrozí i povodně, sledujte radar Blesku

 
Silné bouřky budou v Česku do pátku. Kvůli srážkám na jihozápadě Čech ve čtvrtek a pátek stoupnou hladiny řek, mohou dosáhnout i 2. povodňového stupně. Aktuální výstraha meteorologů se naplnila,od středečního večera přechází pás silných bouřek především přes jižní, střední a část východních Čech. Bouřky řádily už během noci na středu, doprovázel je přívalový déšť a vichr. Na Vysočině a v Jihomoravském kraji  se srážkové úhrny šplhaly i přes 50 mm a nárazy větru se pohybovaly kolem 70 km/h.
23.06.2021 09:20 |

podobné články

POZOR! Česko zasáhly silné bouřky z vedra. A bude ještě hůř! PŘEDPOVĚĎ

 
Teplotní rekordy i první silné bouřky. Tak teď vypadá počasí v České republice. A meteorologové varují. Silné bouřky a krupobití nás čekají i v dalších dnech!
18.06.2013 11:55 |

podobné články

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Pozor na velmi silné bouřky! Do Česka dorazí už za pár hodin

 
V pondělí Česko zasáhly velmi silné bouřky a vypadá to, že nás čekají dnes i zítra další. Meteorologové totiž vydali dvoudenní výstrahu před bouřkami. Přijít můžou i přívalové deště.
27.07.2016 13:35 |

podobné články

Česko zasáhnou velmi silné bouřky

 
Česko zasáhnou odpoledne velmi silné bouřky, které mohou provázet intenzivní srážky a kroupy. Potrvají až do středečního večera, varují meteorologové. Výstraha platí pro celé Česko.
04.06.2011 12:10 |

podobné články

Moravu potrápí silné bouřky. Doprovodí je krupobití a přívalové deště

 
Silné bouřky hrozí odpoledne v krajích Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském. Doprovodí je přívalový déšť, ojediněle i krupobití a nárazy větru. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od 12:00 do 20:00. K večeru budou bouřky slábnout, další by ale měly do Česka dorazit ve čtvrtek.
15.06.2016 12:15 |

podobné články

Po tropech se do Česka přiženou bouřky a kroupy, hladiny řek stoupnou: Sledujte radar Blesku

 
V Česku dnes meteorologové opět zaznamenali tropické třicítky. Nejtepleji bylo v Plzni, kde naměřili 30,2 stupně Celsia. Teplotní rekordy ale padly jen na 11 ze zhruba 150 meteorologických stanic, které měří teplotu 30 a více let. ČTK to dnes řekli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na severu a severovýchodě Česka hrozí ve středu odpoledne místy silné bouřky, ojediněle s krupobitím. V kombinaci s tajícím sněhem může déšť výrazně zvednout hladiny menších řek. Vydatný déšť a vzestup hladin hrozí ve středu také v jižních Čechách. Z koryt se mohou vylít hlavně říčky na Šumavě a v Novohradských horách.
11.05.2021 14:10 |

podobné články