Článek

Vystoupení z EU: Sněmovna hlasovala. Výsledek znamenal šok

 
V poslanecké sněmovně se dnes hlasovalo o návrhu místopředsedy SPD Tomio Okamury na zařazení nového bodu - vyhlášení referenda o vystoupení z EU. K výsledkům hlasování, v němž se 69 poslanců zdrželo, se vyjádřil bývalý europoslanec Petr Ježek a také předseda České stomatologické komory Roman Šmucler.
22.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2303 článků)
Podobné články

Adam Mikulášek: Macron francouzským prezidentem by znamenal zahnívající stojaté vody

 
Znamenal by vítězství strachu ze změny, znamenal by strach Francouzů vylétnout z „bezpečné“ euroklece na čerství vzduch, znamenal by vítězství zbabělosti.
19.04.2017 14:05 |

podobné články

Vrchní ředitelka ČNB hlasovala již potřetí za sebou pro zvýšení sazeb

 
Pro zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu hlasovala na zasedání bankovní rady 29. března členka bankovní rady Eva Zamrazilová. Šest členů bankovní rady hlasovalo pro ponechání sazeb beze změny. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který dnes zveřejnila Česká národní banka.
06.04.2012 09:20 |

podobné články

Babák: Přijetí finanční ústavy by nás odsoudilo k zvyšování daní

 
Dnes se na rozpočtovém výboru projednával ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti, neboli finanční ústava. VV jako jediná politická strana hlasovala proti. Naproti tomu koalice hlasovala pro, ČSSD se zase zdržela hlasování.
09.05.2013 14:20 |

podobné články

Hlasovala s Palasem a .......

 
O dotaci pro sporthotel v Ludvíkově jednomyslně rozhodl výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas a deník Blesk dnes píše také o Ivě Tiché z ČSSD, ta rovněž byla pro dotaci. Titulek v bulvárním listu hlásá: „Hlasovala s Palasem a... Má 3 byty a vilu za miliony". Může to být náhoda?
01.07.2014 09:30 |

podobné články

Bulvár: Hlasovala s Palasem. A...

 
O dotaci pro sporthotel v Ludvíkově jednomyslně rozhodl Výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas a deník Blesk dnes píše také o Ivě Tiché z ČSSD, jež byla rovněž pro dotaci. Titulek v bulvárním listu hlásá: „Hlasovala s Palasem a... Má 3 byty a vilu za miliony". Může to být náhoda?
01.07.2014 09:40 |

podobné články

Radim Uzel: Politika a sexualita

 
Vztah politiky a sexuality není žádným tajemstvím. Někdy to vede k nepochopitelným kotrmelcům. Na první pohled jednoduchý problém může být zpolitizován. Je to pár let, co jedna poslankyně náhle hlasovala proti registrovanému partnerství homosexuálů jen proto, že pro tento zákon hlasovala konkurenční politická strana.
10.01.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (105 článků)

To je sranda: Valachová hlasovala pro návrh Klause mladšího. Nepořádek ve Sněmovně?

 
OKNO DO SNĚMOVNY ParlamentníListy.cz se vracejí k začátku dubna, kdy se v Poslanecké sněmovně hlasovalo o novele školského zákona z pera poslance ODS Václava Klause mladšího. Při hlasování o návrhu pro zamítnutí Klausovy novely překvapili především poslanci sociální demokracie stejně jako bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Ta kvůli závadě na hlasovacím zařízení hlasovala stejně jako Václav Klaus mladší. Prakticky tak podpořila zrušení některých prvků, které do školství sama jako někdejší šéfka resortu zavedla. „Děkuji, že jste mi to poprvé ulehčili. Bylo to krásné,“ pochvaloval si na projednávání novely školského zákona Václav Klaus junior.
01.05.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9879 článků)

Konečná (KSČM): Říjen znamenal rozřešení velké politické hádanky

 
Říjen znamenal rozřešení velké politické hádanky letošního roku. Voliči projevili svoji vůli a česká levice rozhodně nemůže být spokojena.
08.11.2017 04:35 |

podobné články

Sněmovna hlasovala o odročení církevních restitucí. Kalousek při tom zlomil kartu

 
Středeční jednání poslanců o církevních restitucích doprovodila snaha opozice odročit rozhodování na září. Ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) se podařilo při hlasování o odročení zlomit kartu, a požádal proto kolegy o opakování hlasování, jehož výsledek dopadl ve prospěch opozičního návrhu.
20.06.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6977 článků)

Kabaret sněmovna: Kalouskovy dlouhé prsty a rozpáraná břicha

 
Již podruhé v současném volebním období se sešla Poslanecká sněmovna, aby na návrh opozice hlasovala o vyjádření nedůvěry vládě. Zatímco během hlasování se dokonce zpívalo, v rozpravě zazněla celá řada ostrých i více či méně vtipných výroků.
27.04.2011 08:50 |

podobné články

Americká sněmovna odhlasovala návrh na zrušení reformy zdravotnictví

 
Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu vedená většinovými republikány ve středu hlasovala pro zrušení reformy zdravotnictví, kterou prosadila vláda demokratického prezidenta Baracka Obamy.
11.07.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2454 článků)

Mandátový výbor probere Ratha v pondělí. Sněmovna ve středu

 
Mandátový a imunitní výbor sněmovny projedná novou policejní žádost o vydání poslance a někdejšího hejtmana Davida Ratha k trestnímu stíhání v pondělí odpoledne. ČTK to dnes řekl předseda výboru a lídr ČSSD Bohuslav Sobotka. Sociální demokraté také navrhují, aby sněmovna o vydání Ratha hlasovala na začátku své zářijové schůze, nejspíš ve středu dopoledne. Podle Sobotky je pravděpodobné, že exhejtman i nyní využije možnosti oslovit před hlasováním o vydání plénum sněmovny.
27.08.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , David Rath (4556 článků)

Jednat, či nejednat o restitucích, pře se Sněmovna

 
Poslanci ve středu večer řeší v sále zásadní problém. Zda vůbec jednat o církevních restitucích. Bod se sice začal projednávat, ale Sněmovna už třikrát hlasovala o tom, zda se bod nemá z různých důvodů přerušit.
07.11.2012 22:00 |

podobné články

Jednat, či nejednat o restitucích, přela se Sněmovna

 
Poslanci ve středu večer řešili v sále zásadní problém. Zda vůbec jednat o církevních restitucích. Bod se sice začal projednávat, ale Sněmovna už čtyřikrát hlasovala o tom, zda se bod nemá z různých důvodů přerušit.
07.11.2012 22:20 |

podobné články

Státní rozpočet na příští rok sněmovna schválila

 
Poslanecká sněmovna schválila ve třetím čtení státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má oproti letošnímu roku vzrůst ze 100 na 112 miliard. Poslanci v něm přesunuli zhruba pět miliard korun výdajů do vládní rozpočtové rezervy. Rozpočet nyní míří k podpisu prezidenta republiky. Pro normu hlasovalo 109 poslanců, 39 bylo proti. Komunisté se hlasování zdrželi, stejně tak i poslanci z Úsvitu. ODS s TOP 09 hlasovala proti.
19.12.2013 10:52 |

podobné články

Sněmovna prázdná, Babiš točil zmrzlinu. „Makám a má to 14 tisíc lajků,“ brání se

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyrazil do Liberce točit dětem zmrzlinu za vysvědčení. Sám byl přitom „záškolákem“, ve stejnou dobu totiž hlasovala Sněmovna, kde je Babiš poslancem. Nebylo to přitom poprvé, kdy vyměnil povinnosti zákonodárce za volební kampaň. Kritice se ale brání. Prý jezdí za lidmi, aby mohl řešit jejich problémy. „Já na to kecání nejsem,“ uvedl v reakci pro Blesk.cz.
03.07.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18468 článků)

Lidovci chtějí, aby Sněmovna v pátek vyslala pozitivní vzkaz do NATO

 
Lidovci chtějí, aby Sněmovna v pátek hlasovala o podpoře vládního plánu vojenských misí. Podle předsedy poslaneckého klubu Jana Bartoška jde před blížícím se summitem NATO o vzkaz spojencům, že Česko plní svoje závazky. Na tiskové konferenci uvedl, že KDU-ČSL bude požadovat, aby mise byly zařazeny pevně jako první bod páteční schůze, napsala ČTK.
29.05.2018 12:50 |

podobné články

Tady je máte. Jméno po jméně: Jak včera naše Sněmovna hlasovala o Maďarsku

 
V úterý Poslanecká sněmovna během svého jednání mimo jiné vyjádřila hlasováním svůj názor na postoj Evropského parlamentu k Maďarsku. Stalo se tak na návrh poslance ODS Jana Skopečka. Spuštění sankčního řízení považují čeští poslanci za „chybné a nešťastné“. Kdo tento názor sdílel, a kdo z poslanců naopak solidaritu s Maďarskem odmítal?
03.10.2018 07:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (272 článků)

Znechucený Elton John: Skotové, jste jediní rozumní lidé v Británii

 
Zpěvák Elton John je znechucený z výsledku referenda o vystoupení Británie z EU. Být součástí tohoto evropského společenství je pro hudebníka samozřejmostí. S velkou hořkostí tak přijal fakt, že nadpoloviční většina Britů hlasovala pro vystoupení země z EU. Proti bylo naopak celé Skotsko. A tak když tam o víkendu Elton koncertoval, Skotům poděkoval. A řekl jim, že jsou jediní rozumní lidé v jeho vlasti.
29.06.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (541 článků) , John Elton (150 článků)