Článek

Vysoký počet infekcí mezi odmítači i blízko Česku: Covid rozdělil Německo, kde je nejhůř?

 
V Německu raketově stoupá počet nakažených koronavirem, zejména na jihu a východě země. Proč tomu tak je, zkoumal server Deutsche Welle.
26.11.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Do školy vtrhli odmítači roušek. Akci organizoval naštvaný táta, uklízečka to „odskákala“

 
Odmítači roušek v Chorvatsku v pátek na protest proti koronavirovým opatřením načas obsadili vesnickou základní školu. Kvůli šoku z neohlášeného vpádu asi tří desítek osob musela být převezena do nemocnice školní uklízečka, informovala místní média. V Chorvatsku platí povinnost nošení roušek na školách kvůli zhoršené epidemické situaci.
11.09.2021 09:20 |

podobné články

Pneumolog popsal situaci na covidové jednotce: Pacienti v těžkém stavu? Jen odmítači!

 
Vždyť marodí neočkovaní i očkovaní. Odmítači vakcinace vidí podle pneumologa Vladimíra Koblížka jen jednu stranu mince. Na jeho oddělení nyní leží v těžkém stavu jen ti pacienti, kteří se odmítli očkovat. Stejná situace aktuálně panuje ve většině nemocnic Česka.
10.11.2021 05:05 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o 10 balíčků kosmetiky!

 
Kosmetika z řady Granátové jablko od fi rmy TOPVET obsahuje vysoký podíl extraktu a oleje z granátového jablka, které pro svůj vysoký obsah tříslovin, fl avonoidů a fytoestrogenů přirozeným způsobem zpomalují proces stárnutí pokožky. Správně odpovězte na soutěžní otázku a můžete vyhrát šampón, kondicionér a tekuté mýdlo z řady wellness granátové jablko. Mýdlo pokožku celého těla regeneruje a hydratuje. Šampón a kondicionér revitalizují jak vlasy, kterým navrací pružnost a lesk, tak pokožku hlavy. Více na www.topvet.cz. Kosmetika z řady Granátové jablko od fi rmy TOPVET obsahuje vysoký podíl extraktu a oleje z granátovéhojablka, které pro svůj vysoký obsah tříslovin, fl avonoidů a fytoestrogenů přirozeným způsobem zpomalujíproces stárnutí pokožky. Správně odpovězte na soutěžní otázku a můžete vyhrát šampón, kondicionéra tekuté mýdlo z řady wellness granátové jablko. Mýdlo pokožku celého těla regeneruje a hydratuje. Šampóna kondicionér revitalizují jak vlasy, kterým navrací pružnost a lesk, tak pokožku hlavy.
01.02.2012 00:05 |

podobné články

ON-LINE: Česko hlásí další den bez oběti koronaviru. Klesá i počet nových případů

 
Počet potvrzených případů covid-19 ve středu v Česku vzrostl o 59, stejně jako v úterý. Během středy nikdo na nemoc nezemřel. Celkem se už v Česku nakazilo celkem 7 563. Už osmý den po sobě se počet nově nakažených drží pod stovkou a žádný den v tomto týdnu nepřekročil počet nových případů hranici 60 osob. Nejpostiženější zemí zůstávají Spojené státy, kde v úterý počet nemocných překonal hranici milionu nakažených. Dění kolem pandemie koronaviru v Česku i ve světě pro vás sledujeme v on-line reportáži.
29.04.2020 06:05 |

podobné články

Proč covid dál trápí i řadu plně očkovaných: Na vině průlomové infekce i odmítači vakcíny

 
Počet lidí, kteří dostali covid-19, přestože byli plně očkovaní, se zvyšuje. Znamenají tyto průlomové infekce, že vakcíny nefungují? Server Deutsche Welle rozebral nejpalčivější otázky.
16.10.2021 05:15 |

podobné články

Epidemiolog Roman Prymula: Počet nakažených určitě poroste, ekonomika je v ohrožení

 
Počet nakažených novým koronavirem raketově roste. V Česku bohužel podlehlo zákeřné nemoci COVID-19 prozatím 56 lidí. Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula aktuálním pohledem řekl, že počet nakažených na našem území ještě poroste. Navíc je toho názoru, že ekonomika v Česku je v ohrožení a vakcína proti koronavirové infekci je zatím v nedohlednu.
04.04.2020 11:16 |

podobné články

Asi osmdesát procent žen se setká s infekcí, která může vést k rakovině

 
Asi 80 procent žen se v průběhu života setká s infekcí, jež může vést i k rakovině děložního čípku. Novinářům to dnes řekla epidemioložka Miriam Schejbalová. Polovinu infekcí způsobují vysoce rizikové typy virů. Většinou však nákaza zůstane bez příznaků, organismus si s ním poradí sám, vysvětlila. Spolehlivě však chrání jedině očkování.
02.07.2010 14:50 |

podobné články

Až čtvrt miliónu pacientů ročně se v nemocnici nakazí infekcí

 
V souvislosti s poskytnutím zdravotní péče se v českých nemocnicích každoročně nakazí nějakou infekcí ať už dýchacích či močových cest nebo hnisáním operačních ran až 264 tisíc hospitalizovaných, tedy 12 procent pacientů. Na jednotkách intenzivní péče infekci dostane dokonce skoro čtvrtina nemocných.
10.12.2010 04:55 |

podobné články

Jak se zbavit kvasinkových infekcí pomocí vyvážené stravy

 
V lidském těle se přirozeně vyskytuje mnoho druhů hub, včetně kvasinek známých pod názvem Candida. V malém množství se tato jednobuněčná houba běžně vyskytuje v ústech, na kůži a ve střevech. Pokud Candida začne nekontrolovatelně růst, způsobuje infekci známou jako kandidóza. Candida je v naší civilizaci nejčastější příčinou plísňových infekcí.
09.07.2021 11:05 |

podobné články

Při požáru u Prahy uhořel člověk! Hasiči jich likvidovali rekordní počet, škoda pět milionů

 
Pořádně napilno měli středočeští hasiči v pátek večer. Likvidovat museli hned 11 požárů, což je neobvykle vysoký počet. Celková škoda šplhá k 5 milionům, nejhůř dopadla hala na výrobu laminátových konstrukcí v Otročiněvsi, kde vznikla čtyřmilionová škoda. Při večerním požáru unimobuňky ve Vraném uhořel člověk.
30.11.2019 09:05 |

podobné články

Máma dvou dětí si myslela, že má covid-19: Kvůli jiné smrtící infekci přišla o obě nohy!

 
Peklem si prošla Cher Littleová z Británie. Šestačtyřicetiletá žena trpěla bolestí hlavy a měla vysoké teploty. Myslela si proto, že se nakazila nemocí covid-19. Máma dvou dětí se proto objednala na testy, ovšem její stav se rapidně zhoršoval. Na tváři se jí objevila vyrážka a kůže jí začala černat! Lékaři jí diagnostikovali úplně jinou smrtící infekci a bylo nutné jí amputovat obě nohy.
12.02.2021 12:20 |

podobné články

Profesor Prymula o boji s koronavirem: Doufám, že je to dáno i rasou

 
Profesor Roman Prymula vysvětlil, jak se posunul jeho názor v oblasti promořování populace. Naznačil také, že v Německu mají relativně vysoký počet lidí, kteří prošli nemocí covid-19, ale relativně málo jich zemřelo. Podle Prymuly by to mohlo souviset i s rasou. „Já doufám, že je to dáno i rasou. My máme tady asi třetinu Germánů v podstatě ve společnosti, takže já doufám, že ten počet mrtvých by neměl být tak vysoký, jako je v těch jižních zemích,“ vyjádřil naději Prymula.
11.04.2020 15:01 |

podobné články

Covid: Kde jsou ti mrtví? Varování Česku z USA

 
Počty nově zjištěných nakažených klesají. Ale proč? „Počet nových případů klesá především proto, že se méně testuje,“ tvrdí imunolog Zdeněk Hel a říká, že by se mělo testovat 100 tisíc lidí za den. Jen tak se prý dá zavést chytrá karanténa. Mluví také o počtu mrtvých, který je stále vysoký. Nicméně, rozhodně ne tak vysoký, jak z dat předvídal parazitolog Jaroslav Flegr. „Že za měsíc zemře za den tisíc lidí je prakticky jisté – ti už jsou dnes nakažení, takže jim žádná opatření už nepomohou,“ tvrdil. Po měsíci to ale vypadá jinak.
19.11.2020 10:10 |

podobné články

Očkování, nebo vnoučata: Babičce (†70) vyhrožovaly vlastní děti, zemřela na covid. „Byla oběť,“ říká lékař

 
Mezi odmítači očkování nejsou jen dezinformátoři nebo zarputilí „antivaxeři“. Najdou se mezi nimi i tací, kteří se jen nechtějí lišit od zbytku rodiny, nebo je jim dokonce vyhrožováno, že se s nimi po vakcinaci přestanou stýkat. Jeden takový případ se smutným koncem popsal i lékař ze středních Čech na Twitteru. Nátlak rodiny možná stál život sedmdesátiletou seniorku. Tragédie, na jejímž počátku stál blízký, se odehrála v Opavě, kde covidu podlehla šestatřicetiletá žena.
19.11.2021 05:05 |

podobné články

Daniel Landa rozdělil projevem ve Sněmovně Čechy: Držíme ti palce, tleskají jedni, druzí zuří

 
Zpěvák Daniel Landa v úterý vystoupil v Poslanecké sněmovně, kde představil petici zvanou Blanický manifest za svobodu 2020 a kriticky se projevil proti koronavirovým nařízení, které omezují život v Česku. Svým projevem rozdělil zpěvák lid na dva tábory. Někteří táhnou s Jandou za jeden provaz, jiní stejný názor nesdílí ani zpoza rohu a Landu velmi zkritizovali.
06.01.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků)

Řada politiků vystudovala neobvykle rychle i na VŠFS v Praze

 
Další školou v Česku, kde lze titul získat za podezřelých okolností, je údajně Vysoká škola finanční a správní (VŠFS). Škola má nejenom vysoký počet studentů z řad politiků pražské radnice, ale i vysoký počet absolventů, kteří titul získali za pár měsíců. A diplomová práce nemusí splňovat ani základní kritéria odborného textu, uvedly to v pátek Hospodářské noviny.
23.10.2009 08:25 |

podobné články

Odmítači vakcín se na Slovensku nedostanou ani do nákupáků. Omezení dopadnou i na očkované

 
Slovenská vláda dnes rozhodla o zpřísnění karanténních omezení hlavně pro neočkované obyvatele, kteří v posledních 180 dnech neprodělali covid-19. Tato skupina lidí nebude moci od příštího týdne navštěvovat například nákupní centra a ani některé typy prodejen. Nová opatření se částečně dotknou i očkovaných, protože se snižuje maximální počet lidí na hromadných akcích. Vyplývá to z vyjádření premiéra Eduarda Hegera. Potvrzení o očkování či test na koronavirus zase budou muset od svých pracovníků vyžadovat zaměstnavatelé. Čtyřčlenná vládní koalice nepostupovala jednotně, ministři za menší liberální stranu Svoboda a solidarita (SaS) opatření nepodpořili kvůli zpřísnění omezení vůči naočkovaným.
18.11.2021 14:45 |

podobné články

Slovenský prezident rozdělil svůj plat mezi deset rodin

 
Nový slovenský prezident Andrej Kiska splnil svůj slib a věnoval svůj plat lidem v nouzi. Uvedl to na svých oficiálních  internetových stránkách . Tento úmysl oznámil Kiska již během předvolební kampaně. Svou červnovou čistou mzdu ve výši 5376,30 eura (asi 147.700 Kč) rozdělil mezi deset rodin. Každá získala částku 537,63 eura (14.770 Kč). 
25.07.2014 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (355 článků)

Ovzduší se v Česku nezlepšuje, nejhůř se dýchá v Ústeckém kraji

 
V mnoha regionech republiky je dál zhoršené ovzduší, relativně nejhůř na tom v sobotu odpoledne byly Ústecký kraj a některá místa například ve Středočeském kraji a Praze. Zvýšené koncentrace prachu v ovzduší ale zaznamenávají měřicí stanice i v řadě dalších krajů.
20.11.2011 04:45 |

podobné články