Článek

Vyškovský policista získal titul Gentleman silnic, zachránil dva lidské životy

 
V úterý 29. července dopoledne na pobočce České pojišťovny v Brně byl předán již 98. titul Gentleman silnic. Jde o je společný projekt České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Stává se jím ten, kdo osobně přispěje k záchraně života nebo jiným způsobem pomůže ostatním při závažné dopravní nehodě. Tento titul získal policista prap. Jakub Štaffa, který se na vyškovském dopravním inspektorátu věnuje šetření dopravních nehod. Ocenění převzal z rukou krajského ředitele Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje plk. Ing. Leoše Tržila a zástupkyně České pojišťovny Mariky Nicajasové z oddělení komunikace.
03.08.2014 10:55 |

podobné články

Podobné články

Gentleman silnic: Zachránil manžele před smrtí

 
Na tu jízdu autobusem student Tomáš Maux (18) jen tak nezapomene. Zprvu poklidná cesta ze školy se proměnila v drama – Tomáš se stal účastníkem hrozivé dopravní nehody, při které zachránil dva těžce zra-něné. Teď za to získal ocenění Gentleman silnic. 
04.04.2012 10:25 |

podobné články

Taxikář z Ostravy získal titul Gentleman silnic!

 
Zvládá dvě zaměstnání, a když je třeba, blýskne se hrdinským skutkem. Július Adámy (33) z Ostravy se včera stal třiapadesátým držitelem titulu 'Gentleman silnic'. Zachránil zraněného spolujezdce (20) z hořícího auta.
14.07.2009 16:45 |

podobné články

Luboš při předjíždění skončil pod autem: Vítek s Radkou mu zachránili život, jsou Gentlemany silnic

 
Titul Gentleman silnic v úterý v Jihlavě převzali lékař Vít Kaňkovský a zdravotní sestra Radka Špringerová, kteří společně s dalšími dvěma lidmi zasahovali u vážné nehody mladého motocyklisty v Třešti na Jihlavsku. Ocenění jim předali zástupci Policie ČR a České pojišťovny. Titul Gentleman silnic se uděluje od roku 2004, včetně nynějších oceněných ho získalo 133 lidí.
14.11.2017 15:55 |

podobné články

Policie ČR: Gentleman silnic je z řad policistů

 
Titul „Gentleman silnic“ si zasloužil policista Petr Vencl, který neváhal a při návratu z dovolené pomáhal při záchraně životů osob zraněných po střetu dvou osobních vozidel na křižovatce protínající silnice I. a II. třídy u obce Šedivec.
30.08.2015 16:36 |

podobné články

Titul Gentleman silnic dostali cyklisté, kteří pomohli řidiči malotraktoru

 
Policie ve spolupráci s Českou pojišťovnou dnes udělila titul Gentleman silnic Lence a Janu Kozílkovým z Vyškova za to, že letos v červenci zachránili na Blanensku život řidiči malotraktoru. Muž havaroval na odlehlém místě v lese, měl ale nesmírné štěstí, protože právě v tu chvíli jela kolem rodina Kozílkova, která byla na cyklovýletě, řekl vedoucí blanenské policie Jiří Dokoupil.
15.09.2011 12:45 |

podobné články

David Hošek (37) zachránil 4 životy: Muž visel z okna, dívka byla zaklíněná pod autem!

 
Odvahu a duchapřítomnost prokázal otec dvou dětí, údržbář David Hošek (37) ze Starých Křečan, který při vážné autonehodě pomohl zachránit životy čtyř lidí. Včera za to v Děčíně převzal titul Gentleman silnic.
25.05.2017 12:10 |

podobné články

Dalším Gentlemanem silnic je studentka Pavla: Zachránila život spolužákovi

 
Ocenění Gentleman silnic převzala v pondělí v Havlíčkově Brodě od zástupců policie a České pojišťovny devatenáctiletá studentka Pavla Henzlová. Byla jedním z pěti lidí v osobním voze, který 6. února havaroval u Chotěboře. Auto zůstalo převrácené na boku. Jeho mladý řidič byl v bezvědomí. Henzlová mu dokázala poskytnout odbornou první pomoc, ještě před příjezdem záchranářů nabyl vědomí. Henzlová je 136. nositelkou ocenění Gentleman silnic.
11.12.2017 14:35 |

podobné články

Policista-hrdina Jaroslav Vávra: Zachránil už 4 lidi!

 
Čtyři lidské životy již zachránil olomoucký policista Jaroslav Vávra. Poslední úspěšnou akci si na své konto připsal tento týden, když pomohl tonoucímu v řece Moravě v Olomouci.
10.09.2017 12:05 |

podobné články

Titul Gentleman silnic získali za záchranu řidiče v hořícím autě tři policisté mimo službu

 
Poprvé v Chomutově došlo ve čtvrtek k předávání titulu Gentleman silnic. A získali ho tři chomutovští policisté, Petr Sládek (35), Michal Kašpar (40) a Josef Aron (40) z Kadaně, kteří loni 23. července jeli do služby.
22.04.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sládek (3 články)

Oceněný Gentleman silnic Martin Pejcha: Zachránil život řidiči, teď se znovu potkají u soudu...

 
Život opilému a zdrogovanému řidiči (51) zachránil policista Martin Pejcha z Ostravy. Loni v květnu se vracel ze směny, když před ním ve Vítkovicích narazila honda ve velké rychlosti do sloupu.
18.01.2014 20:35 |

podobné články

Vyvedl ženu z hořícího domu, policista ukázal velkou pohotovost i po službě

 
Hned dva lidské životy zachránil letos policista David Džoganov z Hustopečí u Brna. Ve službě oživoval muže v bezvědomí, ve volnu pomohl ženě z hořícího domu. V Jihomoravském kraji mu proto kolegové udělili medaili za Čin roku.
17.12.2016 22:45 |

podobné články

Česká pojišťovna: Šedesátiletá žena se stala prvním pražským Gentlemanem silnic

 
Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při nehodách na silnicích si v březnu odnesla Daniela Kutilová. Tato 60letá žena nezaváhala při nehodě autobusu MHD a pomohla zraněným spolucestujícím. Je vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou. Titul Gentleman silnic uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR už 11 let.
28.03.2016 21:26 |

podobné články

VIDEO: Fenka zachránila své štěně před utopením v bazénu

 
Dojemná scénka se naskytla majiteli fenky zlatého retrívra. Ta se vrhla do bazénu za svým štěnětem, které se nemohlo dostat ven z vody. Když viděla, že mu nemůže pomoci z bazénu, vylezla ven a vytáhla ho svými zuby. Další články k tématu: Pes zachránil v Kanadě malého chlapce před rozzuřenou pumou Pes zachránil postiženou, kočku už z ohně nedostal Pes zachránil celou rodinu, vzbudil je, když začala hořet střecha Pes ukousl svému pánovi palec u nohy. A zachránil mu život Tříletý hoch přečkal noc v polských hvozdech, zachránil ho věrný pes
10.04.2012 14:20 |

podobné články

Vytáhl viníka nehody z auta: Zachránil ho tím před uhořením!

 
Projekt Gentleman silnic má svého již 102. hrdinu. Stal se jím muž ze Šumperska, který i přes bolestivé zranění a šok po nehodě dokázal vytáhnout z hořícího auta viníka kolize. Zachránil mu tím život!
19.02.2015 10:40 |

podobné články

Černý den v Moravskoslezském kraji: Na silnicích vyhasly dva lidské životy

 
Dva lidské životy si dnes vyžádaly dopravní nehody na silnicích Moravskoslezského kraje. V obou případech řidiči sjeli ze silnice a narazili do stromu. Zraněním podlehli na místě. Při nehodě na Novojičínsku dopoledne zemřel sedmašedesátiletý důchodce. Pravděpodobně prodělal srdeční slabost a havaroval. Jeho spolujezdkyně je zraněna lehce. Řekl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Vytáhli mladíka z hořícího auta. Dostali cenu Gentlemana silnic

 
Stanislav Smeták a František Novotný z Berounska převzali ocenění za záchranu mladíka při autonehodě. Zraněného řidiče letos v září mezi Točníkem a Březovou vyprostili z hořící Škody Felicie a riskovali přitom vlastní životy. Zástupci policie a České pojišťovny jim za to v Berouně předali certifikáty Gentleman silnic, které jsou udělovány od roku 2004. Včetně posledních dvou oceněných je dosud získalo 111 lidí, z toho 19 žen.
16.12.2015 13:55 |

podobné články

Daniel (14) zachránil při nehodě krvácejícího chlapečka (7): Pomáhal i kamarádce

 
Je mu teprve čtrnáct a už je hrdina! Daniel Donoval z Havířova pomohl zraněným při vážné dopravní nehodě. Poskytl jim první pomoc a zavolal záchranáře. Ve čtvrtek za to získal ocenění Gentleman silnic, které od roku 2004 uděluje policie a Česká pojišťovna. Mladík přiznal, že byl hodně nervózní. „Věděl jsem ale, že musím pomoci, tak jsem se na to soustředil,“ řekl.
23.02.2017 21:00 |

podobné články

Muž nesnese pohled na jehlu, přesto svou zázračnou krví zachránil životy dvou milionů dětí

 
Na první pohled vypadá jako obyčejný sympatický stařík. Australan James Harrison (78) je však hrdina a nepotřebuje k tomu ani masku, ani plášť. I když se bojí pohledu na jehlu, svou krví zachránil životy už dvou milionů dětí. Jeho krev je totiž výjimečná.
10.06.2015 16:50 |

podobné články

Osobnosti: James Harrison (1 článek)

Krutílek (VV): Dva roky práce se vyplatily, vyškovský pivovar se podařilo zachránit

 
Systematická a trpělivá práce členů Věcí veřejných, především šéfa vyškovského klubu Jiřího Krutílka, se vyplatila. Včera u Okresního soudu ve Vyškově padl rozsudek nad bývalým starostou Jiřím Piňosem a jeho kolegou z vedení Jihomoravských pivovarů Lubomírem Konšelem.
01.08.2012 14:55 |

podobné články