Článek

Vysílali jsme: Vojtěch v Blesku. Co nás od pondělí čeká? A kdy přísná opatření v Česku zaberou?

 
Pandemie koronaviru nabírá na síle a představitelé Babišovy vlády v demisi se v boji proti ní inspirovali Bavorským modelem. Ze strany kritiků zaznívá, že se spíše jedná o český nebo šumavský model. Jedno je jisté Česko přitvrzuje a od pondělí 22. listopadu se do provozoven služeb, restaurací či na hromadné akce už lidé jen s testem nedostanou. Pro bezinfekčnost bude nutné potvrzení o očkování či prodělání nemoci covid-19. Na co se mají naši občané připravit? Podaří se nám takto předejít přetížení nemocnic? Nejen o tom ve čtvrtečním Epicentru hovořil ministr zdravotnictví v demisi, Adam Vojtěch (ANO).
18.11.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)
Podobné články

Vysílali jsme: Vojtěch chce zákaz návštěv v domovech seniorů. A změny pro praktiky

 
Hygienici budou praktickým lékařům hlásit všechny lidi, kteří byli v kontaktu s nakaženými koronavirem. Praktici je pak na dálku pošlou do dvoutýdenní karantény. Nařídilo to ministerstvo zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v neděli večer řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). V pondělí navrhne Bezpečnostní radě státu zavést zákaz návštěv v domovech pro seniory a v nemocnicích. Konferenci jsme vysílali živě na Blesk.cz
08.03.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23835 článků) , Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Víte, jak zatočit s popraskanými patami? Triky našich babiček zaberou vždycky!

 
Popraskané paty jsou vážným zdravotním problémem, který sužuje velkou část populace. Především pak v letních měsících na rozpraskané paty v sandálech není pěkný pohled. Pokud se tohoto problému nemůžete zbavit, tady jsou osvědčené babské triky, které bezpečně zaberou.
17.06.2017 07:35 |

podobné články

Vysílali jsme: Nová opatření kvůli koronaviru v Česku. S čím přišli Babiš a Vojtěch?

 
Bezpečnostní rada státu jednala v pondělí o dalších opatřeních kvůli šíření nového koronaviru v Česku i ve světě. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch  (za ANO) přišel s tím, že by chtěl zakázat návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory - dětští pacienti mají mít výjimku. Bezpečnostní rada státu pod vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) to schválila.
09.03.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Vojtěch naznačil, co nás čeká na podzim. Respirátory budou základní opatření, lockdown snad nebude

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) míní, že i přes nynější velmi dobrý vývoj koronavirové epidemie „musíme být ve střehu“. „Sledujeme to každý den. Pravděpodobnost, že se u nás – stejně jako ve všech zemích na západ od našich hranic – situace zhorší, je velmi vysoká,“ varoval. Čeká nás dle něj stejný vývoj jako v loňském roce – tedy s tím rozdílem, že již mnoho lidí má protilátky z prodělání covidu-19 či z očkování, a tvrdý lockdown proto Vojtěch „nepředpokládá“. Respirátory, které jsou v rámci evropských zemí poměrně ojedinělé, ministr považuje za jakési trvalé „základní opatření“.
27.08.2021 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Vysílali jsme: Vláda o kontrolách na hranicích a stavu nouze. Jaká omezení Čechy čekají?

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) zpřísnila opatření kvůli šíření nového koronaviru. Česko vyhlásilo s platností od čtvrtečních 14:00 stav nouze, od pátku omezí provoz restaurací, zábavních a dalších podniků. Zároveň zakázala vstup cizincům z rizikových zemí a zakázala rovněž cesty Čechů do rizikových oblastí. Vysílali jsme pro vás živě z Úřadu vlády.
12.03.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23835 článků) , Jan Hamáček (3309 článků)

Vysílali jsme: Epidemiolog Maďar o koronaviru. Kdy skončí zákazy?

 
Česko nákazu covid-19 zvládá, jak ve středu prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO). Můžou za to přísná protiepidemická opatření? A kdy si od nich Češi oddychnou? Téma čtvrtečního Epicentra, hostem byl epidemiolog a koordinátor nového týmu Karanténa Rastislav Maďar.
16.04.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23835 článků)

Přísná karanténa aspoň do Velikonoc, řekl Prymula. Hranice budou zavřené dlouhé měsíce

 
Dřív než po Velikonocích přísná opatření proti šíření koronaviru v Česku neskončí. Není však stoprocentně jisté, že se v druhé polovině dubna skutečně uvolní. Bude záležet na tom, jak bude zemí postupovat nákaza. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a šéf krizového štábu Roman Prymula to řekli v televizi Prima.
22.03.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Svatováclavskou pouť doprovázela přísná opatření. Klaus s rouškou napůl odmítá „zbytečnou“ debatu

 
Přísná opatření kvůli koronaviru v pondělí provázela Národní svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi u Prahy. Centrum města, které v jiných letech zaplnily tisíce poutníků, bylo ráno nezvykle prázdné. Vidět byli hlavně policisté a skauti, kteří pomáhali s organizací setkání. Větší hloučky přicházely na náměstí až před slavnostní mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Účast byla však proti minulým rokům výrazně nižší. Akci poznamenalo také deštivé počasí.
28.09.2020 09:35 |

podobné články

Epidemie v Česku je pod kontrolou. Vojtěch zvedá varovný prst: Nenechme se ukolébat

 
Epidemie koronaviru v Česku je pod kontrolou, přísná opatření zabránila nekontrolovanému šíření viru, je přesvědčen ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle odhadů bude na konci dubna v Česku 10 tisíc případů, čtvrtina z nich budou podle ÚZIS senioři. Díky současnému vývoji  může stát v následujících týdnech postupně uvolňovat část restriktivních omezení, zdravotnictví může začít obnovit běžnou ambulantní i lůžkovou péči a dosud odkládané operační zákroky.
15.04.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Otevření pražské zoo po rozvolnění obrazem: 300 návštěvníků, policie a přísná opatření

 
Pandemie koronaviru v Česku sice není ještě úplně u konce, ale vláda se uchýlila k postupnému rozvolňování, které se v první vlně týkalo i otevření zoologických zahrad. Podle vyhlášky může pražská zoo pojmout až 8500 tisíc návštěvníků. První den po otevření zoo navštívilo něco málo přes 300 lidí a prohlídku doprovázela přísná bezpečnostní opatření, na která dohlížela policie.
28.04.2020 13:15 |

podobné články

Dvouletý ze Soukromníků: Přísná opatření zapadají do Babišova vidění světa, celou dobu vládne jen pomocí regulací

 
ROZHOVOR Nejen vláda Andreje Babiše, ale drtivá většina poslanců dnes ztratila důvěru veřejnosti, a proto občané nedůvěřují vládním opatřením. Myslí si to alespoň místopředseda Strany soukromníků Michal Dvouletý, podle kterého přísná protiepidemická opatření zapadají do vidění světa Andreje Babiše a jeho vlády, která se celou dobu snaží pouze vše regulovat, omezovat a nařizovat. „Není možné se smířit s tím, že poté, co jsme přišli o rok života, obětujeme ještě dalších několik let a i nadále budeme žít v izolaci, bez školy, sportu, kultury, bez normálních sociálních kontaktů, ale i zábavy, kterou každý ke svému životu potřebujeme,“ říká zlínský krajský zastupitel Michal Dvouletý.
26.03.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23835 článků)

VYSÍLALI JSME: Zádušní mše a ukládání ostatků Libuše Šafránkové (†68)

 
Ve Šlapanicích u Brna se přátelé a rodina dnes rodina naposledy loučila s Libuškou Šafránkovou (†68), která zemřela po dlouhé nemoci dne 9. června 2021. Po zádušní mši byly ostatky v bílé urně uloženy do rodinného hrobu na nedalekém hřbitově. Na Blesk.cz jsme vše vysílali v přímém přenosu.
26.06.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Nina Divíšková (106 článků) , Jan Kačer (169 článků) , Nino Nino (11 článků)

Vysílali jsme: Epidemiolog Beran o chaosu s rouškami. Dávají opatření smysl?

 
V neděli v Česku přibylo sto třicet pět potvrzených případů koronavirem. Jde o nejhorší nedělní přírůstek od konce června. Na druhou stranu se experti shodují, že ač je virus nakažlivější než dříve, klesá jeho nebezpečnost. Na plánovaných preventivních opatřeních přicházejících s podzimem se koneckonců nemohli shodnout ani ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s premiérem Andrejem Babišem. Roušky bychom tedy od prvního září měli nasadit v hromadné dopravě či zdravotních zařízeních. Naproti tomu v restauracích, či salonech tato povinnost neplatí. Školy se budou řídit stupněm rizika na takzvaném semaforu. Jsou tato opatření smysluplná? Nejen tomu se věnovalo pondělní Epicentrum s epidemiologem Jiřím Beranem.
24.08.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23835 článků) , Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Ministr Vojtěch představí lokální opatření proti šíření covidu-19

 
Lokální opatření proti šíření nemoci covid-19, situaci v Česku kolem koronaviru nebo nový systém informování o vývoji nákazy dnes představí ministerstvo zdravotnictví. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) o víkendu v médiích opakovaně uvedl, že chystané rozvolňování opatření proti koronaviru od 1. července se nebude týkat Karvinska. Opatření se tam naopak zřejmě zpřísní. V Česku v pátek a v sobotu výrazně zrychlil denní nárůst nových případů covidu-19. Podle Vojtěcha je to právě kvůli lokálnímu ohnisku nemoci na Karvinsku.
29.06.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Pásek dolů! ODS zavedla na kongresu přísná bezpečnostní opatření

 
Přísná bezpečnostní opatření panují na kongresu ODS, který probíhá o tomto víkendu na brněnském Výstavišti. Zcela nezvykle na stranická rokování musí novináři procházet bezpečnostním rámem, u kterého asistuje ochranka v bílých rukavičkách.
03.11.2012 09:50 |

podobné články

Vysílali jsme: Vicepremiér Havlíček o programech pro podnikatele. Komu pomohly přežít?

 
V Blesku dnes zdarma vychází 2. díl příručky Česko po koronaviru - Nová pravidla pro život. Tentokrát radí, co s podnikáním, které během pandemie utrpělo četné rány. Rozvolňování vládních opatření však nepokračují všude stejně. Koronavirus totiž dál trápí Karvinsko. O tom všem mluvil v Epicentru Blesku vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
25.05.2020 10:05 |

podobné články

Vojtěch: Musíme být přísní, tresty za porušování karantény jsou nutné

 
Přísná opatření proti nemoci Covid-19 nebudou trvat jen avizované dva týdny, ale potrvají nejméně do Velikonoc. Pak by se mohla opatření uvolňovat. V televizi Prima to řekli ministr zdravotnictví Adam Vojtech a jeho náměstek a šéf krizového štábu Roman Prymula. Jako poslední se otevřou školy, plánuje se to na přelom května a června, možná ale budou fungovat až od září. Zákaz vycházení se zatím neplánuje, ale hranice mohou být uzavřené i dva roky.
22.03.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (266 článků) , Adam Adam (266 článků)

Ministr Vojtěch ohlásil novinky. Kdo už nemusí nosit roušku. A národ pak varoval ohledně Velikonoc

 
Adam Vojtěch na tiskové konferenci brífinku po jednání vlády, jenž vysílala ČT24, vyzval všechny občany k zodpovědnosti před následujícími svátky. „Stále musíme být velmi odpovědní a obezřetní a já bych chtěl všechny poprosit, aby v rámci následujících svátků, byť máme podle všeho dobré počasí, které nás čeká, tak aby byli maximálně zodpovědní a dodržovali stále veškerá opatření, která jsou stále platná,“ řekl Vojtěch a pohrozil tím, že pokud se občané budou chovat neukázněně, tak jako ministr zdravotnictví bude proti rozvolňování opatření. Dementoval i stanovisko Národní sportovní agentury.
09.04.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Opilí kamarádi znásilnili dívku (19) koštětem, zatímco spala. Vše vysílali živě na Snapchatu!

 
Tracie Aldridge (21) zažila před dvěma lety doslova peklo. Když se vydala na párty s kamarády, trochu se opila, usnula a oni ji ve spánku znásilnili. Odporný čin navíc živě vysílali na Snapchatu.
06.02.2017 16:15 |

podobné články