Článek

Vysílali jsme: Vláda znovu jednala o koronaviru. Lidé nad 70 let nemají vycházet

 
Serii vládních zákazů a mimořádných nařízení z poslední doby doplnilo jedno doporučení. Na pondělním jednání se ministři shodli na tom, že lidé nad 70 let by neměli raději vycházet z domu. A nezbytné nákupy by jim měla obstarat obec. Ministři v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO) také vystoupili bez roušek - jakkoli se shodli na tom, že by je jinak lidé měli používat.
16.03.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17982 článků)
Podobné články

Vysílali jsme: Vláda o kontrolách na hranicích a stavu nouze. Jaká omezení Čechy čekají?

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) zpřísnila opatření kvůli šíření nového koronaviru. Česko vyhlásilo s platností od čtvrtečních 14:00 stav nouze, od pátku omezí provoz restaurací, zábavních a dalších podniků. Zároveň zakázala vstup cizincům z rizikových zemí a zakázala rovněž cesty Čechů do rizikových oblastí. Vysílali jsme pro vás živě z Úřadu vlády.
12.03.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17982 článků) , Jan Hamáček (1638 článků)

Vysílali jsme: Nová opatření kvůli koronaviru v Česku. S čím přišli Babiš a Vojtěch?

 
Bezpečnostní rada státu jednala v pondělí o dalších opatřeních kvůli šíření nového koronaviru v Česku i ve světě. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch  (za ANO) přišel s tím, že by chtěl zakázat návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory - dětští pacienti mají mít výjimku. Bezpečnostní rada státu pod vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) to schválila.
09.03.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (497 článků) , Adam Vojtěch (400 článků)

Vysílali jsme: Vojtěch chce zákaz návštěv v domovech seniorů. A změny pro praktiky

 
Hygienici budou praktickým lékařům hlásit všechny lidi, kteří byli v kontaktu s nakaženými koronavirem. Praktici je pak na dálku pošlou do dvoutýdenní karantény. Nařídilo to ministerstvo zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v neděli večer řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). V pondělí navrhne Bezpečnostní radě státu zavést zákaz návštěv v domovech pro seniory a v nemocnicích. Konferenci jsme vysílali živě na Blesk.cz
08.03.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17982 článků) , Vojtěch Adam (497 článků) , Adam Vojtěch (400 článků)

Vysílali jsme: Vláda o koronaviru. Česko poslala do karantény

 
Hned dvakrát se během uplynulého víkendu sešla vláda. Zatímco v sobotu nad ránem rozhodla o uzavření většiny obchodů a restaurací, v neděli před půlnocí zašla ještě dál a uvalila na celé Česko karanténu. Podívejte se na tiskovou konferenci, na které kabinet vysvětloval, proč rozhodl o opatření, které novodobá česká historie nepamatuje.
15.03.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17982 článků)

Opilí kamarádi znásilnili dívku (19) koštětem, zatímco spala. Vše vysílali živě na Snapchatu!

 
Tracie Aldridge (21) zažila před dvěma lety doslova peklo. Když se vydala na párty s kamarády, trochu se opila, usnula a oni ji ve spánku znásilnili. Odporný čin navíc živě vysílali na Snapchatu.
06.02.2017 16:15 |

podobné články

Martin a Aleš ubili kamaráda (†26): Jeho smrt vysílali živě přes Facebook!

 
Dva muži brutálně zbili kamaráda a vše to vysílali živě přes Facebook. Andrej Cekuta (†26) vážným zraněním v nemocnici podlehl. Policisté už zadrželi podezřelé a odvezli je do vazby.
17.02.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Martin (3 články)

Tyrani ubili svého kamaráda (†26) k smrti. Vraždu vysílali živě na internetu!

 
Dva muži brutálně napadli jejich kamaráda a jeho utrpení vysílali živě přes Facebook. Andrej Cekuta (†26) byl později převezen do nemocnice, ale tam svým zraněním podlehl. Podezřelí skončili ve vazbě.
18.02.2017 20:50 |

podobné články

Islámské burky v rádiu: Vysílali v nich moderátoři

 
Velmi netradiční způsob vysílání zvolilo rádio Frekvence 1! Jeho moderátoři vysílali v burkách a rozdělili své posluchače na dva tábory. To je kontroverze.
07.09.2017 20:40 |

podobné články

Vysílali jsme: Expert o pandemii koronaviru. Kdy si od ní Češi oddychnou?

 
Jak se bude dál situace kolem nového typu koronaviru vyvíjet? Dá se říct, kdy pandemie COVID-19 skončí? A chrání stát dostatečně rizikové skupiny? Nejen na tyto otázky v Epicentru Blesku odpovídal epidemiolog Rastislav Maďar. Pořad jsme natáčeli ještě před povinností nosit roušky.
19.03.2020 14:55 |

podobné články

Vysílali jsme: Hysterie kolem koronaviru. Je víc nebezpečná než samotný vir?

 
Proč Češi vykupují z obchodů trvanlivé potraviny? Je panika kolem koronaviru větším nebezpečím než nákaza samotná? Jde o epidemii hysterie kvůli nadbytku informací? Nejen o tom hovořil neurolog a odborník na lidský mozek Martin Jan Stránský.
02.03.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (42 článků) , Martin Stránský (115 článků)

Vysílali jsme: Novinky o koronaviru v Česku od náměstka Prymuly i Babiše

 
V Česku je potvrzeno 19 případů nákazy novým typem koronaviru. Nejprve oznámil nové tři případy na odpolední tiskové konferenci Úřadu vlády premiér Andrej Babiš (ANO, později přidala další tři hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová. Večer jeden dodal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Od půlnoci na sobotu platí pro všechny, kdo se vracejí z Itálie, povinná 14denní karanténa, a to pod hrozbou až třímilionové pokuty.
06.03.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17982 článků)

Vysílali jsme: Ministr a odbornice o zavřených školách kvůli koronaviru. Co mají dělat rodiče?

 
České školy po rozhodnutí Bezpečnostní rady státu zavřely, školky plošně nikoli, ale řada ředitelů a zřizovatelů se pro to kvůli obavám z koronaviru rozhodla. Opatření se přitom již nyní týkají kolem 1,7 milionu dětí a studentů. A mnoho rodičů je rázem „nahraných“. Uprostřed pracovního týdne musí řešit, kam se svým potomkem, když si nemohou dovolit kvůli práci zůstat doma a problémem je pro ně i ošetřovné. Hosty dnešního Epicentra jsou ministr školství Robert Plaga (ANO) a advokátka Hana Gawlasová, expertka na pracovní právo. Vysíláme mimořádně už od 12:30.
11.03.2020 12:40 |

podobné články

Vláda jednala o mimořádné situaci ohledně výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích

 
Vláda ČR dnes jednala o mimořádné situaci ohledně výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích ve Zlínském kraji a následných opatřeních pro zajištění bezpečnosti v této oblasti.
03.11.2014 18:05 |

podobné články

Vláda jednala se Svazem měst a obcí o regionálním vzdělávání i řešení sociálního bydlení

 
Vláda Bohuslava Sobotky jednala v pondělí 11. července 2016 s vedením Svazu měst a obcí ČR. Mezi hlavní témata patřila podpora sportu, předškolního vzdělávání, novela školského zákona a zákon o sociálním bydlení. Zástupci vlády a Svazu projednali také připravovaný zákon o vodách, o odpadech, problematiku sucha, stav přípravy a čerpání evropských fondů a problematiku zadávání veřejných zakázek.
11.07.2016 19:20 |

podobné články

Vláda probere pomoc firmám i makroekonomické dopady koronaviru

 
Pomoc firmám k překonání problémů způsobených pandemií nového typu koronaviru, ale také dopady celosvětové situace na české hospodářství, dnes probere vláda. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne novelou zákona o státním rozpočtu kvůli ekonomickým dopadům šíření koronaviru zvýšit schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun. Schodek chce pokrýt zejména prodejem státních dluhopisů. Vláda projedná i návrh Schillerové na pozastavení elektronické evidenci tržeb (EET) po dobu trvání nouzového stavu a následujících třech měsíců.
23.03.2020 06:46 |

podobné články

Opatření proti koronaviru omezí restaurace i akce nad 30 lidí

 
V Česku dnes jako opatření proti šíření nového typu koronaviru začínají platit omezení pro provoz stravovacích provozoven nebo sportovišť. Zakázány jsou od 06:00 akce s účastí přesahující 30 lidí. Ve 20:00 se musejí zavřít restaurace, hospody nebo bary a nesmějí se i v dalších dnech otevřít před 06:00. Od dnešní půlnoci začnou platit omezení pro cesty do zahraničí. Pro děti a mladé lidi se dnes uzavřou základní umělecké školy. O situaci kolem koronaviru dnes bude znovu jednat vláda.
13.03.2020 07:01 |

podobné články

Vysílali jsme: Ochrání zákaz návštěv seniory před koronavirem?

 
V Česku se kvůli novému koronaviru zakazují od dnešních osmnácti hodin akce s účastí nad 100 lidí a od středy bude zrušena výuka na základních, středních, vyšších odborných i vysokých školách. Od úterního rána navíc platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnic či v domovech seniorů. Právě mimořádné opatření, které má sloužit jako prevence proti nákaze především u nejrizikovějších skupin, jako jsou senioři či lidé s dalšími onemocněními, bude tématem Epicentra Blesku s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiřím Horeckým. Sledujte od 15:00.
10.03.2020 15:05 |

podobné články

Přímý přenos: Vláda opět jednala o koronaviru. Co dalšího Babiš s ministry Čechům zakáže?

 
V pátek znovu zasedla k mimořádnému jednání vláda, aby po čtvrtečním vyhlášení stavu nouze opět probrala nástroje v boji s novým koronavirem. Sledujte v přímém přenosu na Blesk.cz tiskovou konferenci po jednání kabinetu Andreje Babiše (ANO), který zasedal od osmi od rána. Přijde ještě nějaký další zákaz? Tisková konference původně avizovaná na 9.00 byla o hodinu posunuta a dál nabírá zpoždění.
13.03.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17982 článků)

Martin Jaroš: Lidi, přestaňte držkovat! Principál tvrdí, že jde o likvidaci divadla? Berte prášky a nepište takové věci!

 
Marketér Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu obsáhle vyjádřil ke koronaviru. „Lidi, přestaňte aspoň na chvíli držkovat. Když vláda nic nedělá, deset milionů lidí řičí, že vláda nekoná. Když vláda zavře školy a akce nad 100 lidí, deset milionů lidí řičí, že vláda koná příliš. Řekněme si to otevřeně: nám Čechům se prostě nedá zavděčit. Ať vláda udělá cokoli, my na tom najdeme něco ke kritice,“ poznamenal mimo jiné k opatření, které vláda včera kvůli epidemii zavedla.
11.03.2020 10:16 |

podobné články