Článek

Vysílali jsme: Vláda o koronaviru. Česko poslala do karantény

 
Hned dvakrát se během uplynulého víkendu sešla vláda. Zatímco v sobotu nad ránem rozhodla o uzavření většiny obchodů a restaurací, v neděli před půlnocí zašla ještě dál a uvalila na celé Česko karanténu. Podívejte se na tiskovou konferenci, na které kabinet vysvětloval, proč rozhodl o opatření, které novodobá česká historie nepamatuje.
15.03.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků)
Podobné články

Vysílali jsme: Vláda o kontrolách na hranicích a stavu nouze. Jaká omezení Čechy čekají?

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) zpřísnila opatření kvůli šíření nového koronaviru. Česko vyhlásilo s platností od čtvrtečních 14:00 stav nouze, od pátku omezí provoz restaurací, zábavních a dalších podniků. Zároveň zakázala vstup cizincům z rizikových zemí a zakázala rovněž cesty Čechů do rizikových oblastí. Vysílali jsme pro vás živě z Úřadu vlády.
12.03.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků) , Jan Hamáček (1652 článků)

Vysílali jsme: Vojtěch chce zákaz návštěv v domovech seniorů. A změny pro praktiky

 
Hygienici budou praktickým lékařům hlásit všechny lidi, kteří byli v kontaktu s nakaženými koronavirem. Praktici je pak na dálku pošlou do dvoutýdenní karantény. Nařídilo to ministerstvo zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v neděli večer řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). V pondělí navrhne Bezpečnostní radě státu zavést zákaz návštěv v domovech pro seniory a v nemocnicích. Konferenci jsme vysílali živě na Blesk.cz
08.03.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků) , Vojtěch Adam (501 článků) , Adam Vojtěch (402 článků)

Vysílali jsme: Nová opatření kvůli koronaviru, omluva Vojtěcha a „práskač“ Babiš

 
Vláda rozšířila povinnost 14denní karantény po návratu z Itálie i na lidi, kteří mají v ČR trvalý či přechodný pobyt. Policisté budou řidičům na hranicích namátkově měřit teplotu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to oznámil v sobotu na tiskové konferenci. Domácí karanténa podle něj nebude příliš kontrolována, bude se spoléhat na dobrovolnost lidí. A  ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se omluvil lékařce, o které v pátek uvedl mylné informace.
07.03.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků) , Vojtěch Adam (501 článků) , Adam Vojtěch (402 článků)

Modelka Bella Hadid poslala z karantény snímek nahoře bez: Bradavky zakrylo jenom burrito

 
Bella Hadid  (23) dělá co může, aby se v době pandemie koronaviru co nejvíc distancovala od lidí. Své fanoušky potěšila hravou fotkou z karantény, kterou sdílela na Instagramu. Na zrcadlovém selfie se zvěčnila nahoře bez a bradavky zakryla burritem, na kterém si právě pochutnávala.
29.03.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Bella Hadid (63 článků) , Bella Bella (29 článků)

Dan Pekárek (21) propuštěný z karantény kvůli koronaviru vtipkoval: Nebojte, nenakazím vás!

 
V dobré náladě a se zásobou vtipů odcházel z karantény Nemocnice Na Bulovce student Dan Pekárek (21). Se čtyřmi dalšími Čechy tam byl dva týdny od evakuace z ohniska nákazy koronaviru, čínského města Wu-chan.
18.02.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dan Dan (15 článků) , Dan Dan (15 článků)

Orlando Bloom kvůli koronaviru prchá z Česka! Míří rovnou do karantény

 
Pobyt hollywoodské hvězdy Orlanda Blooma (43) v Česku se nyní radikálně zkrátil a za vše může opět hrozba koronaviru. Krátce po mimořádných opatřeních bylo předčasně ukončeno natáčení seriálu Carnival Row a herci putují do svých vlastí a rovnou do karantény!
12.03.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Orlando Bloom (316 článků)

Pražský magistrát hlásí další nakažené: Koronavirus mají čtyři úředníci, víc než 50 je v karanténě

 
Pražský magistrát poslal kvůli koronaviru do karantény dalších pět zaměstnanců. U tří z nich byla prokázána nákaza koronavirem a další dva byli posláni do preventivní karantény. Jde o zaměstnance odboru územního rozvoje a odboru evidence majetku, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Celkem má magistrát čtyři prokázané případy onemocnění novým typem koronaviru a v karanténě je přes 50 zaměstnanců.
23.03.2020 15:55 |

podobné články

I nejstarší syn Beckhamových je kvůli koronaviru odstřižený od rodiny: Tolik nám chybí, přiznala Victoria

 
Když jednotlivé země začaly kvůli pandemii koronaviru uzavírat hranice a nařizovat hromadné karantény, nacházel se Brooklyn Beckham  (21) ve Spojených státech. A tak se musel uchýlit do karantény tam, zatímco jeho rodiče a sourozenci se izolují v Británii. A jak je vidět, mamince fešného fotografa se už nejspíš stýská.
28.03.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Brooklyn Beckham (66 článků)

Radikální opatření proti koronaviru: Na ČR uvalena karanténa! Jsme na jedné lodi, chovejte se tak

 
Premiér Andrej Babiš už v poledne naznačil, že občané podle něj nerespektují dosavadní opatření kvůli koronaviru, kvůli čemuž vláda vzala do úvahy uvalení karantény na celé Česko. Během tiskové konference byla následně tato skutečnost opravdu oznámena. Česko je v karanténě.
15.03.2020 23:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků)

VYSÍLALI JSME: Koronavirus a čeští zaměstnanci: Ovlivní výplaty? Zkrátí nám pracovní dobu?

 
Českem obchází strach z koronaviru. Jak vidí obavy českých zaměstnanců z nemoci či případné karantény, o tom promluvil v Epicentru na Blesk.cz šéf odborů Josef Středula. Co zaměstnavatel musí, na co má zaměstnanec nárok? A jak se zachovat, aby vám virus neoslabil výplatu? Bude se v Česku zkracovat pracovní doba?
04.03.2020 14:55 |

podobné články

Vysílali jsme: Karanténa a uzavřená města. Jak to jejich obyvatelé zvládají?

 
V neděli v noci vláda oznámila zavedení karantény na celé Česko, v pondělí časně ráno hygienici úplně uzavřeli některá města. Podaří se konečně zastavit šíření COVID-19? Jak opatření zvládají lidé, kteří nesmějí města opustit? O tom hovořili pomocí Skype spojení starosta Uničova Radek Vincour (ODS) a místostarosta Litovle Lubomír Broza.
16.03.2020 14:50 |

podobné články

VÝLETY Z KARANTÉNY: Prohlédněte si prostory Anežského kláštera s výstavou Krásné madony

 
Milovníci umění nemusí zoufat ani v době karantény, kdy jsou všechny veřejné instituce zavřeny. Díky projektu Novinek Výlety z karantény máte nyní jedinečnou možnost pokochat se krásami kláštera sv. Anežky České, kde se nyní nachází unikátní výstava Krásné madony.
30.03.2020 14:15 |

podobné články

Experti na Bulovce o koronaviru. Co je nového u nákazy, která děsí Česko i svět?

 
Pětice Čechů, která byla evakuována z ohniska nákazy koronaviru Wu-chan, bude mít nový „domov“. Kristýna Hermannová z Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce o tom informovala na tiskové konferenci ke koronaviru. Češi budou do konce karantény v oddělených pokojích, aby měli větší pohodlí. Experti nevyloučili, že by se toto vysoce infekční onemocnění dostalo i k nám, větší obavy mají ale z klasické chřipky. Podle ředitelky hygienické stanice Zdeňky Jágrové by měli lidé dodržovat hygienické návyky jako časté mytí rukou. Užívání nekvalitních roušek pak prohlásila za zbytečné.
05.02.2020 14:00 |

podobné články

Česko je v karanténě. Přehledně: Na jak dlouho a jak omezuje 10 milionů lidí?

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) poslala celou Českou republiku kůli šíření nového koronaviru do karantény. Potrvá od od pondělí 16. března 00:00 do úterý 24. března 6:00 hodin. Rozhodnutí vlády výrazně omezí pohyb 10 milionů Čechů. Lidé budou moci do práce, k lékaři, na nákup nebo k blízkým, ale už ne na párty k přátelům. Obchody zůstávají otevřené. Jaká jsou jednotlivá omezení? Kam můžeme a kam ne?
14.03.2020 04:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků)

Úplně zavřená Itálie. Vláda poslala do karantény celou zemi

 
Italská vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru zcela mimořádné opatření. Celá země má být v karanténě. Pravidla doposud platná pro severoitalské regiony byla rozšířena na celou zemi.
09.03.2020 22:41 |

podobné články

Opilí kamarádi znásilnili dívku (19) koštětem, zatímco spala. Vše vysílali živě na Snapchatu!

 
Tracie Aldridge (21) zažila před dvěma lety doslova peklo. Když se vydala na párty s kamarády, trochu se opila, usnula a oni ji ve spánku znásilnili. Odporný čin navíc živě vysílali na Snapchatu.
06.02.2017 16:15 |

podobné články

Martin a Aleš ubili kamaráda (†26): Jeho smrt vysílali živě přes Facebook!

 
Dva muži brutálně zbili kamaráda a vše to vysílali živě přes Facebook. Andrej Cekuta (†26) vážným zraněním v nemocnici podlehl. Policisté už zadrželi podezřelé a odvezli je do vazby.
17.02.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Martin (3 články)

Tyrani ubili svého kamaráda (†26) k smrti. Vraždu vysílali živě na internetu!

 
Dva muži brutálně napadli jejich kamaráda a jeho utrpení vysílali živě přes Facebook. Andrej Cekuta (†26) byl později převezen do nemocnice, ale tam svým zraněním podlehl. Podezřelí skončili ve vazbě.
18.02.2017 20:50 |

podobné články

Islámské burky v rádiu: Vysílali v nich moderátoři

 
Velmi netradiční způsob vysílání zvolilo rádio Frekvence 1! Jeho moderátoři vysílali v burkách a rozdělili své posluchače na dva tábory. To je kontroverze.
07.09.2017 20:40 |

podobné články