Článek

Vysílali jsme: Rektorka Nerudová o půlbilionovém schodku. Bude vůbec na důchody?

 
Koronavirová pandemie odsunula penzijní reformu stranou. Zároveň také přinesla řadu vládních opatření a nyní i půlbilionový schodek rozpočtu. Na co se peníze využijí a bude vůbec na důchody? Nejen o těchto tématech hovořila ve čtvrtečním Epicentru rektorka Mendelovy univerzity a šéfka Komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová.
16.07.2020 14:55 |

podobné články

Podobné články

„Zákopy jsou hluboké.“ Rektorka Mendelovy univerzity odmítla pozvání na Hrad

 
Rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová se 28. října nezúčastní slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě. Pozvánku dostala, ale nepřijme ji, stejně jako loni. Úkolem univerzit je upozorňovat na paralýzu společnosti, uvedla Nerudová ve vyjádření pro ČTK.
24.10.2019 15:50 |

podobné články

Rektorka Mendelu Nerudová: Nenecháme si diktovat od státu, vyučovat budeme podle svého

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová (41) se ostře ohradila proti směrnici Národního akreditačního úřadu, podle níž je plošné rušení kontaktní výuky na univerzitách nepřípustné. Podle rektorky nejstarší zemědělské a lesnické univerzity v českých zemích tak stát brání vysokým školám v efektivní ochraně studentů i pedagogů před šířením nákazy.
16.09.2020 12:15 |

podobné články

Rektorka Nerudová: Mladou krev potřebujeme jako sůl. Náš stát zaostal. Citlivější kapitalismus

 
CIVILIZACE A MY „Novou krev a energii potřebujeme jako sůl,“ říká rektorka Mendelovy univerzity v Brně, ekonomka Danuše Nerudová. Generační obměna, po které volají někteří politici, by nám podle profesorky Nerudové měla přinést novou vizi a směr, obnovit důvěru, spojenectví a hodnoty, které vyznáváme.
03.04.2021 15:45 |

podobné články

Vystřídá Zemana na Hradě žena? Boj zvažuje rektorka Nerudová, zmínila zklamání i pokoru

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová přemýšlí o kandidatuře na prezidentskou funkci, zatím se ale nerozhodla. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny dvaačtyřicetiletá ekonomka uvedla, že je zklamaná z přístupu současných politických elit. Z české politiky se podle ní vytratily pokora a důvěra.
13.04.2021 09:20 |

podobné články

Vysílali jsme: Rektorka Nerudová o důchodové reformě a daňovém balíčku. Kdo to zaplatí?

 
Důchodová reforma - téma, které už několik let vzbuzuje emoce a vášně napříč generacemi i politickým spektrem. V pátek představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) návrh na úpravu penzijního systému a už za pár dní ho chce poslat k připomínkám. S jakými výhradami přišli na jednání důchodové komise zástupci mezinárodní organizace OECD? Jaké hlavní změny můžeme očekávat? A jak budou penze do budoucna financovány? Nejen o tom jsme v pondělním Epicentru hovořili s předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a rektorkou Mendelovy univerzity Danuší Nerudovou.
30.11.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (29 článků)

Vy se, pane Moravče, strašně soustředíte na ta jednotlivá číslíčka, vyslechl si moderátor

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli ekonomové: rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová a člen Bankovní rady České národní banky Aleš Michl. Nerudová varovala, že vnímání koronavirové epidemie se u Čechů posunulo, a asi bude třeba ještě zpřísňovat protikoronavirová opatření. Michl se na celou krizi podíval trochu jinak...
25.10.2020 14:40 |

podobné články

Zchudneme. Stát na to nemá. Připravte si peněženky. Jasná zpráva Schillerové

 
Ekonomka Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně zlomila hůl nad ministryní financí za hnutí ANO Alenou Schillerovou. Pokud stát něco neudělá, všichni občané brzy narazí do zdi, Nerudová popsala, co přesně to znamená.
15.03.2021 08:20 |

podobné články

Zchudneme. Stát na to nemá. Připravte si peněženky. Jasná zpráva Schillerové

 
Ekonomka Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně zlomila hůl nad ministryní financí za hnutí ANO Alenou Schillerovou. Pokud stát něco neudělá, všichni občané brzy narazí do zdi, Nerudová popsala, co přesně to znamená.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Rektorka má jasno: Dík patří lékařům, sestrám, ale také ČT. Pro ekonoma to byl velmi zajímavý rok...

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ Jsme na prahu pětiletí, které zásadně promění naši ekonomiku a naše životy. A pandemie tento proces velmi výrazně urychlila. Ekonomka a rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová bilancuje rok, který byl z pohledu ekonoma mimořádně zajímavý, neboť se přímo před očima měnily desetileté zažité vzorce lidského chování. V těch dalších už podle ní není cesty zpět, pandemie naše zvyky změnila nevratně.
05.01.2021 08:50 |

podobné články

Na koho se s pomocí zapomnělo? Na ČT to řešili. Hrajeme o čas, varovala rektorka

 
Odborníci varují, že světová ekonomika směřuje k nejhlubší recesi od krize ve 30. letech. Státy proto hledají cestu, jak se vyhnout nejčernějšímu scénáři. O tom, zda se české vládě podaří rozmrazit českou ekonomiku, hovořila v pořadu Interview na ČT24 ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová – některá opatření vlády chválí, zároveň však poukazuje na to, kde jsou mezery; hraje se prý o čas. A to především v záchraně malých a středních podniků.
16.04.2020 22:16 |

podobné články

Proboha. Neukazujte Romanu Prymulovi

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová na twitteru před pár dny napsala, že se jí zdá naprosto nelogické, když na přednášku do velkého sálu nesmí přijít 50 studentů, ale na fotbalovém utkání se jich může pohromadě sejít několik stovek. Paní rektorka nebyla jediná, kdo nad tímto paradoxem kroutil hlavou. Jenže fotbaloví fandové si to nenechali líbit a přešli do protiútoku. Podívejte se sami.
29.09.2020 11:20 |

podobné články

Bez reformy se důchody sníží, varuje šéfka komise. Statisíce seniorů živoří už teď

 
Snižování důchodů  - tomu se nevyhneme, pokud nedojde ke změně českého penzijního systému. Nejen o tom hovořila v pondělním Epicentru předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody a rektorka Mendelovy univerzity, Danuše Nerudová. Realizace důchodové reformy by právě teď podle jejích slov měla být jasnou prioritou a náklady nového daňového balíčku považuje za neefektivně vynaložené. Pomohou totiž jen vysokopříjmové skupině.
01.12.2020 06:20 |

podobné články

Všechny důchody se od 1. ledna 2011 zvýší. Jak poroste ten váš?

 
Od roku 2011 se zvýší všechny důchody z českého důchodového systému. Tedy řádné i předčasné důchody starobní, důchody pro invaliditu prvního, druhého i třetího stupně, vdovské, vdovecké a sirotčí důchody. V září o tom rozhodla vláda.
29.11.2010 21:35 |

podobné články

Řadu výrob jsme přesunuli do Číny a teď nám možná v červnu dojdou antibiotika, zaznělo varovně u Moravce

 
Jak koronavirus zacvičí s českou i světovou ekonomikou? V Otázkách Václava Moravce nad touto otázkou uvažovali rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, člen Národní rozpočtové rady Richard Hindls a poslanec EP Luděk Niedermayer.
15.03.2020 15:26 |

podobné články

Maláčová odmítá pozdější důchod

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce do poloviny letošního roku předložit vládě paragrafové znění návrhu důchodové reformy. Odmítá přitom, aby se prodloužil věk odchodu do důchodu, což prosazuje předsedkyně důchodové komise rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.
13.02.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (29 článků)

Hrozba koronaviru: Mendelova univerzita v Brně ruší výuku na 14 dní!

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová rozhodla o zastavení výuky v areálu školy a vyhlásila pro studenty samostudium. Opatření platí od úterý 3. března do 15. března s možným prodloužením dle dalšího vývoje. Důvodem jsou obavy z koronaviru.
02.03.2020 14:25 |

podobné články

Zrušili jsme diplom jen ve 12 případech, řekla nám rektorka plzeňských práv

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) dotáhlo do konce kauzu rychlostudentů plzeňské právnické fakulty a zrušilo celkem 12 protiprávně vydaných diplomů v oboru právo. Pro ParlamentníListy.cz to potvrdila rektorka univerzity Ilona Mauritzová. Ta po nástupu do funkce v čele univerzity letos v dubnu oznámila, že do 30. června ukončí proces rušení protiprávně vydaných diplomů a své slovo dodržela.
04.07.2011 10:40 |

podobné články

Šéfkou statistického úřadu bude rektorka ústecké univerzity Iva Ritschelová

 
Vláda se v pondělí jednomyslně shodla na jmenování nového šéfa Českého statistického úřadu. Funkci po Janu Fischerovi převezme rektorka ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Iva Ritschelová.
21.06.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1761 článků)

Novou předsedkyní ČSÚ bude rektorka Ritschelová

 
Po pondělním zasedání vlády je již známo jméno nového předsedy Českého statistického úřadu. Je jím ale překvapivě žena - rektorka Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Iva Ritschelová.
21.06.2010 15:55 |

podobné články