Článek

Vysílali jsme: Rektorka Nerudová o půlbilionovém schodku. Bude vůbec na důchody?

 
Koronavirová pandemie odsunula penzijní reformu stranou. Zároveň také přinesla řadu vládních opatření a nyní i půlbilionový schodek rozpočtu. Na co se peníze využijí a bude vůbec na důchody? Nejen o těchto tématech hovořila ve čtvrtečním Epicentru rektorka Mendelovy univerzity a šéfka Komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová.
16.07.2020 14:55 |

podobné články

Podobné články

Rektorka Nerudová na Hrad? Ano, stále zvažuji. Rozhodnu se v pravý čas

 
Ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová zvažuje kandidaturu na prezidentský úřad. „Přemýšlím o tom, je to velmi vážná a seriózní věc. Své rozhodnutí učiním ve správný čas,“ řekla Nerudová. Český stát by podle ní měl fungovat moderněji a flexibilněji, aby v příštích krizích obstál lépe než v té současné.
19.05.2021 13:50 |

podobné články

„Průs*r za průs*rem. A není problém?! Nerudová, odstupte!“ Významná advokátka toho má dost

 
Advokátka Klára Long Slámová tvrdí, že by se bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová měla kvůli svým „kauzám“ vzdát kandidatury. Kromě již mediálně hojně propíraných „rychlotitulů“ se nyní objevila také zpráva o střetu zájmů, kdy Nerudová jako rektorka objednávala pro univerzitu advokátní zakázky u firmy svého manžela.
03.01.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Klára Slámová (158 článků) , Long Long (41 článků)

„Je to podle platu... Není? Mělo by být...“ Nerudová a trapný moment v TV

 
Rodičovský příspěvek se odvíjí podle předchozího platu matky, tvrdila v debatě na CNN Prima NEWS někdejší rektorka Mendelovy univerzity v Brně a prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Není tomu tak, opravila ji moderátorka a způsobila ekonomické expertce trapný moment. Následně rektorka sdělila, že by to tak podle jejího názoru být mělo. Výstřižek z pořadu se již šíří po sociálních sítích. Nerudová se hodlá i nadále politicky angažovat, jen přemýšlí jak.
02.04.2023 21:10 |

podobné články

Vysílali jsme: Nerudová v Blesku o covidu, drahých energiích, důchodech, nové vládě i Hradu

 
Hostem čtvrtečního pořadu Epicentrum na Blesk.cz byla Danuše Nerudová, profesorka, ekonomka, potenciální prezidentská kandidátka a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity. Témat se sešla celá řada. Ekonomická situace v Česku v druhém roce pandemie, problémy s cenami energií, výhled na konec roku a začátek nového, výzvy nové vlády včetně důchodové reformy a nepopulárních rozhodnutí, jako je třeba zvyšování daní a nutnost škrtů, ale také její vlastní prezidentská kandidatura, o které se stále častěji hovoří. A co říkáte Nerudová na aktuální vyjednávání Miloše Zemana s kandidáty na ministry? Podívejte se na záznam rozhovoru s Jaroslavem Šimáčkem.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27906 článků)

„Zákopy jsou hluboké.“ Rektorka Mendelovy univerzity odmítla pozvání na Hrad

 
Rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová se 28. října nezúčastní slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě. Pozvánku dostala, ale nepřijme ji, stejně jako loni. Úkolem univerzit je upozorňovat na paralýzu společnosti, uvedla Nerudová ve vyjádření pro ČTK.
24.10.2019 15:50 |

podobné články

Rektorka Mendelu Nerudová: Nenecháme si diktovat od státu, vyučovat budeme podle svého

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová (41) se ostře ohradila proti směrnici Národního akreditačního úřadu, podle níž je plošné rušení kontaktní výuky na univerzitách nepřípustné. Podle rektorky nejstarší zemědělské a lesnické univerzity v českých zemích tak stát brání vysokým školám v efektivní ochraně studentů i pedagogů před šířením nákazy.
16.09.2020 12:15 |

podobné články

Rektorka Nerudová: Mladou krev potřebujeme jako sůl. Náš stát zaostal. Citlivější kapitalismus

 
CIVILIZACE A MY „Novou krev a energii potřebujeme jako sůl,“ říká rektorka Mendelovy univerzity v Brně, ekonomka Danuše Nerudová. Generační obměna, po které volají někteří politici, by nám podle profesorky Nerudové měla přinést novou vizi a směr, obnovit důvěru, spojenectví a hodnoty, které vyznáváme.
03.04.2021 15:45 |

podobné články

Vystřídá Zemana na Hradě žena? Boj zvažuje rektorka Nerudová, zmínila zklamání i pokoru

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová přemýšlí o kandidatuře na prezidentskou funkci, zatím se ale nerozhodla. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny dvaačtyřicetiletá ekonomka uvedla, že je zklamaná z přístupu současných politických elit. Z české politiky se podle ní vytratily pokora a důvěra.
13.04.2021 09:20 |

podobné články

Rektorka Danuše Nerudová vyrazila na dlouho odkládanou dovolenou. S rodinou, v karavanu, za volantem a po sousedním Rakousku

 
Rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová (42) boří genderové stereotypy za každých okolností! Kromě toho, že je dosud nejmladší vrcholnou představitelkou některé z českých univerzit, se nedávno rozhodla vyrazit se svým manželem a dětmi na výpravu, za kterou by se nemusel stydět ani žádný protřelý milovník road tripů. V uplynulých dnech totiž v roli řidičky karavanu objevovala krásy sousedního Rakouska. Úžasná dovolená, ke které ji, jak přiznává, přemluvili hlavně její dva synové. 
20.08.2021 08:40 |

podobné články

Rektorka Mendelu Nerudová vyzvala svého nástupce Adama: Rezignujte!

 
Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová (43) doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi (39) rezignaci. Důvodem je několik pochybení v odborných článcích.
26.01.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1788 článků)

Další kandidátka na prezidentku: Do boje o Hrad jde bývalá rektorka Mendelovy univerzity

 
Ekonomka a bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová dnes oznámila, že se po zvážení všech pro a proti rozhodla kandidovat na prezidentku České republiky. Země podle ní potřebuje hlavu státu, která má schopnosti a energii stát v ekonomicky nelehké době na straně lidí. "Všichni si zasloužíme naději na lepší časy," napsala na twitteru třiačtyřicetiletá Nerudová. Hodlá sbírat 50.000 podpisů občanů potřebných ke kandidatuře.
31.05.2022 20:50 |

podobné články

Zdražování v Česku: Situace bude těžká, varuje Nerudová. Kdy se rozhodne o boji o Hrad?

 
Řada českých domácností musí počítat s tím, že příští rok pro ně bude velmi těžký. Nejen že vyrostou ceny energií, ale Čechy čeká i zdražení jejich stávajících hypoték. V pořadu Epicentrum Blesk Zpráv na to upozornila dosluhující rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, která zároveň podotkla, že za rozjetou inflaci může částečně stát kvůli svým vysokým výdajům. Nová vláda tak bude mít hodně práce, aby to napravila. Nerudová mluvila také o své možné kandidatuře na prezidentku, podle ní v české politice chybí ženský prvek.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

Střet generací: Nerudová a Pavel bodují u středoškoláků, Babiš u důchodců

 
Danuše Nerudová společně s Petrem Pavlem ovládli studentské volby na středních školách. Od Bývalý rektorka od školáků získala 54,1 procenta hlasů, generál 25,7 procenta a Andrej Babiš 9,9 procenta, jak uvádí ČTK. Ukazuje se tak trend, kdy Nerudová a Pavel získávají na svou stranu mladší voliče. Stejně na tom byl i bývalý kandidát Swarzenberger, který se utkal se Zeman, avšak víme, kdo nakonec zvítězil. 
14.12.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků) , Petr Pavel (2230 článků)

Vysílali jsme: Rektorka Nerudová o důchodové reformě a daňovém balíčku. Kdo to zaplatí?

 
Důchodová reforma - téma, které už několik let vzbuzuje emoce a vášně napříč generacemi i politickým spektrem. V pátek představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) návrh na úpravu penzijního systému a už za pár dní ho chce poslat k připomínkám. S jakými výhradami přišli na jednání důchodové komise zástupci mezinárodní organizace OECD? Jaké hlavní změny můžeme očekávat? A jak budou penze do budoucna financovány? Nejen o tom jsme v pondělním Epicentru hovořili s předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a rektorkou Mendelovy univerzity Danuší Nerudovou.
30.11.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (45 článků)

Bez reformy se důchody sníží, varuje šéfka komise. Statisíce seniorů živoří už teď

 
Snižování důchodů  - tomu se nevyhneme, pokud nedojde ke změně českého penzijního systému. Nejen o tom hovořila v pondělním Epicentru předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody a rektorka Mendelovy univerzity, Danuše Nerudová. Realizace důchodové reformy by právě teď podle jejích slov měla být jasnou prioritou a náklady nového daňového balíčku považuje za neefektivně vynaložené. Pomohou totiž jen vysokopříjmové skupině.
01.12.2020 06:20 |

podobné články

Rektorka má jasno: Dík patří lékařům, sestrám, ale také ČT. Pro ekonoma to byl velmi zajímavý rok...

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ Jsme na prahu pětiletí, které zásadně promění naši ekonomiku a naše životy. A pandemie tento proces velmi výrazně urychlila. Ekonomka a rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová bilancuje rok, který byl z pohledu ekonoma mimořádně zajímavý, neboť se přímo před očima měnily desetileté zažité vzorce lidského chování. V těch dalších už podle ní není cesty zpět, pandemie naše zvyky změnila nevratně.
05.01.2021 08:50 |

podobné články

Na koho se s pomocí zapomnělo? Na ČT to řešili. Hrajeme o čas, varovala rektorka

 
Odborníci varují, že světová ekonomika směřuje k nejhlubší recesi od krize ve 30. letech. Státy proto hledají cestu, jak se vyhnout nejčernějšímu scénáři. O tom, zda se české vládě podaří rozmrazit českou ekonomiku, hovořila v pořadu Interview na ČT24 ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová – některá opatření vlády chválí, zároveň však poukazuje na to, kde jsou mezery; hraje se prý o čas. A to především v záchraně malých a středních podniků.
16.04.2020 22:16 |

podobné články

Proboha. Neukazujte Romanu Prymulovi

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová na twitteru před pár dny napsala, že se jí zdá naprosto nelogické, když na přednášku do velkého sálu nesmí přijít 50 studentů, ale na fotbalovém utkání se jich může pohromadě sejít několik stovek. Paní rektorka nebyla jediná, kdo nad tímto paradoxem kroutil hlavou. Jenže fotbaloví fandové si to nenechali líbit a přešli do protiútoku. Podívejte se sami.
29.09.2020 11:20 |

podobné články

Čtyři dávky pro zahraniční studenty? Naprostá absurdita, nechápe právník ani rektorka

 
Právník, vysokoškolský pedagog a politik Zdeněk Koudelka (TSS) kritizuje šéfa resortu zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli očkování proti covidu-19: „Svým opatřením škodí lidskému zdraví.“ Opatření Ministerstva zdravotnictví nutí některé zahraniční studenty k očkování čtyřmi dávkami; to je nevyzkoušené, výrobci nedoporučované a rizikové. Pokud se nedají znovu přeočkovat, musí se nechat pravidelně testovat na své náklady, upozorňuje Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně.
27.09.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1788 článků)