Článek

Vysílali jsme: Hamáček o boji s koronavirem a kontrolách o Velikonocích

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po zasedání Ústředního krizového štábu oznámil, že na Velikonoce zpřísnění stávajících pravidel nepřijde. Zmínil, že policie bude sice v ulicích, ale nemůže být v každé obci. Apeloval proto na zdravý rozum lidí, aby si nepouštěli nikoho cizího do bytu nebo domu. Naznačil, že by mohla přijít ale určitá opatření na Domažlicku kvůli tomu, s jakými problémy se místní potýkají.
08.04.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)
Podobné články

Vysílali jsme: Vláda o kontrolách na hranicích a stavu nouze. Jaká omezení Čechy čekají?

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) zpřísnila opatření kvůli šíření nového koronaviru. Česko vyhlásilo s platností od čtvrtečních 14:00 stav nouze, od pátku omezí provoz restaurací, zábavních a dalších podniků. Zároveň zakázala vstup cizincům z rizikových zemí a zakázala rovněž cesty Čechů do rizikových oblastí. Vysílali jsme pro vás živě z Úřadu vlády.
12.03.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22159 článků) , Jan Hamáček (3127 článků)

Hamáček o karanténě Čechů a kontrolách policie: Kdy se akce spustí a co lidem hrozí?

 
Policie se chystá kontrolovat dodržování karantény Čechů. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) to oznámil v pondělí po jednání vlády, v úterý přidal několik detailů. Šéf opoziční STAN Vít Rakušan varoval v úterý ve Sněmovně před tím, že jeden nakažený člověk, který porušuje karanténu, může nakazit celý vchod paneláku či sousedy ve vesnici. Kontroly zatím nezačaly. Policie čeká na požadavek ministerstva zdravotnictví, ale i vyjádření Úřadu na ochranu osobních údajů o předávání dat. A řeší i to, jak budou policisté při kontrolách chráněni.
23.03.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

A zmrzlina? A Babiš? Hamáček vypěnil po dotazech novinářů. Bude to pokračovat

 
Češi o Velikonocích více chodili ven a méně nosili roušky. Polevili jsme, řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po jednání Ústředního krizového štábu. Podle jeho slov by cyklisté i běžci měli nosit roušky, pokud se pohybují mezi lidmi. Po Velikonocích očekává vyšší počet nakažených.
14.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Co dělat po Velikonocích s tolika vejci? 5 rychlých a levných receptů

 
Co udělat po Velikonocích s tolika vykoledovanými kraslicemi, když nechcete celý týden jíst klasickou pomazánku? Připravili jsme pro vás pět receptů, které jsou rychlé a především levné. Co udělat po Velikonocích
21.04.2014 13:40 |

podobné články

Vysílali jsme: Hamáček upřesnil uzavírku hranic. Češi můžou pracovat i ve Vídni

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) svolal tiskovou konferenci k boji s novým koronavirem a jeho šířením. A na ní potvrdil to, co už avizoval na twitteru. Hranice pro dojíždění do zahraničí za prací bude místo 50 hned 100 kilometrů vzdušnou čarou. Například lidé z Mikulova tak můžou dál dojíždět za prací až do Vídně. Podívejte se na záznam tiskové konference.
13.03.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Hamáček: Naštvanost je veliká, ale musíme vydržet

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro Právo připustil, že panují obavy z toho, zda budou lidé o Velikonocích dodržovat vládou nařízená opatření. On sám by je proto na chalupy či za rodinou do jiného okresu nepustil a nabádá k výdrži s tím, že po Velikonocích by mohlo v případě menšího náporu v nemocnicích nastat postupné rozvolnění opatření.
17.03.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Vysílali jsme: Vojtěch chce zákaz návštěv v domovech seniorů. A změny pro praktiky

 
Hygienici budou praktickým lékařům hlásit všechny lidi, kteří byli v kontaktu s nakaženými koronavirem. Praktici je pak na dálku pošlou do dvoutýdenní karantény. Nařídilo to ministerstvo zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v neděli večer řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). V pondělí navrhne Bezpečnostní radě státu zavést zákaz návštěv v domovech pro seniory a v nemocnicích. Konferenci jsme vysílali živě na Blesk.cz
08.03.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22159 článků) , Vojtěch Adam (1347 článků) , Adam Vojtěch (1049 článků)

Nechci jít do kriminálu! Nebudu to podepisovat! Hamáček dorazil do Partie v roušce a nakládal protikorupčním neziskovkám, které si nadiktovaly zákon

 
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr vnitra, předseda ČSSD Jan Hamáček a poslankyně Jana Černochová (ODS). Oba se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček vyzval občany, aby ve všech uzavřených prostorách nosili roušky. Hamáček zdůraznil, že si odmítá jít sednout do kriminálu. Došlo i na pitvání jednoho brčka z pražského klubu Techtle Mechtle, kde se nakazilo víc než sto osob. „Co tam asi dělali s tím jedním brčkem?“ zeptala se moderátorka Terezie Tománková. A Hamáček odpověděl...
26.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22159 článků) , Jan Hamáček (3127 článků) , Jana Černochová (518 článků)

Babiš versus Hamáček: Nouzový stav? Šéf ČSSD má prý mazaný plán

 
Lidové noviny dnes přinesly informaci, že v případě pozitivního trendu vývoje čísel o Velikonocích by mohlo dojít k rychlejšímu otevírání obchodů. Dnešní ranní tisková konference ministerstva zdravotnictví pak čišela optimismem. Podle všeho se nedodržování pravidel o Velikonocích zatím výrazně neprojevilo.
23.04.2020 09:21 |

podobné články

Rozvolňování po Velikonocích? Babiš to naznačil, Hamáček varuje. Havlíček: Přesně to nevíme

 
Výměna ministrů není ani přes tlak prezidenta Zemana aktuální, české zdravotnictví krizovou situaci zvládá, rozvolnění by mohlo přijít po Velikonocích - to jsou vzkazy, které dnes vyslal premiér Andrej Babiš (ANO). Reagoval na dotazy, zda měla tvrdší opatření přijít dřív. Ale také právě na tlak na odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) či na to, kdy budou opatření mírnější.
10.03.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22159 článků)

Zděšený Hamáček se postavil proti Prymulovi. A pak se vyjádřil Babiš. Došlo i na cesty do ciziny

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se na dálku pustil do křížku s epidemiologem Romanem Prymulou, který se domnívá, že přišel čas změnit strategii a promořit zdravou část populace koronavirem. Hamáček to vidí zcela jinak. „Z promořování není cesty zpět,“ sdělil Hamáček varovně. Proti Prymulově názoru se také postavil premiér Andrej Babiš.
06.04.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22159 článků) , Jan Hamáček (3127 článků)

Hamáček se naštval kvůli koronaopatřením i Paroubkovi. A zmínil problém voleb z karantény

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) očekává, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) vládě v pondělí představí plán opatření pro případ zvyšování počtu nakažených koronavirem. Uvedl to dnes v diskusním pořadu Partie televize Prima. Promluvil také o volbách. Podle něj je k tomu, by v říjnových krajských a senátních volbách mohli hlasovat i lidé v karanténě, potřeba změna zákona. Hamáček též reagoval na zvěsti o kontaktech s Jiřím Paroubkem - dle šéfa ČSSD není placeným poradcem sociální demokracie. Hamáček s ním pouze komunikuje a čte jeho názory a články.
26.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4084 článků) , Jan Hamáček (3127 článků) , Vojtěch Adam (1347 článků) , Adam Vojtěch (1049 článků)

Jan Hamáček: Policie provedla přes 50 tisíc kontrol, otevření škol je kompromis

 
Ministr vnitra a šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček si pochvaluje, že došlo k rozvolnění vládních restrikcí v několika etapách. Zároveň je znepokojený z ignorace lidí nouzového stavu o Velikonocích. Je přesvědčen, že počet nakžených novým koronavirem bude vyšší. Zároveň pro eXtra uvedl, že z otevření škol není zcela nadšen, ale došlo k velmi racionálnímu kompromisu.
15.04.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Babiš vyzval Čechy, aby o Velikonocích zůstali doma. Opozice mu vmetla rozpor s činy

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma. Neměli by podle něj navštěvovat příbuzné, být v uzavřených prostorech s mnoha lidmi či chodit na koledu. Předseda vlády to řekl v dnešním projevu odvysílaném třemi hlavními televizemi a Radiožurnálem. Doufá, že nikoho nenapadne o svátcích navštěvovat starší lidi, senioři jsou totiž nejohroženější skupinou obyvatel, uvedl. Velikonoce se podle premiéra mohou stát svátkem naděje v zápase s koronavirem, pokud lidé udrží disciplínu. Projev premiéra ocenili i představitelé opozice, laskavá slova podle nich ale mnohdy nekorespondují s tím, co premiér dělá.
09.04.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22159 článků)

„Znám to tam. To prostě nešlo.” Exministr Němeček k boji s koronavirem. Babiš, Hamáček, Prymula a další. Otevřeně

 
ROZHOVOR Jak si stojí Adam Vojtěch a jeho Ministerstvo zdravotnictví v boji s koronavirem a proč nedokázalo včas nakoupit ochranné roušky? Nejen na to pro ParlamentníListy.cz odpovídá jeho předchůdce Svatopluk Němeček z ČSSD. Komentuje i výroky publicisty a expolitika Macka o „přírodní eutanazii“ starých a nemocných koronavirem či situaci kolem italského Bergama.
26.03.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1347 článků) , Adam Vojtěch (1049 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Opilí kamarádi znásilnili dívku (19) koštětem, zatímco spala. Vše vysílali živě na Snapchatu!

 
Tracie Aldridge (21) zažila před dvěma lety doslova peklo. Když se vydala na párty s kamarády, trochu se opila, usnula a oni ji ve spánku znásilnili. Odporný čin navíc živě vysílali na Snapchatu.
06.02.2017 16:15 |

podobné články

Martin a Aleš ubili kamaráda (†26): Jeho smrt vysílali živě přes Facebook!

 
Dva muži brutálně zbili kamaráda a vše to vysílali živě přes Facebook. Andrej Cekuta (†26) vážným zraněním v nemocnici podlehl. Policisté už zadrželi podezřelé a odvezli je do vazby.
17.02.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Martin (3 články)

Tyrani ubili svého kamaráda (†26) k smrti. Vraždu vysílali živě na internetu!

 
Dva muži brutálně napadli jejich kamaráda a jeho utrpení vysílali živě přes Facebook. Andrej Cekuta (†26) byl později převezen do nemocnice, ale tam svým zraněním podlehl. Podezřelí skončili ve vazbě.
18.02.2017 20:50 |

podobné články

Islámské burky v rádiu: Vysílali v nich moderátoři

 
Velmi netradiční způsob vysílání zvolilo rádio Frekvence 1! Jeho moderátoři vysílali v burkách a rozdělili své posluchače na dva tábory. To je kontroverze.
07.09.2017 20:40 |

podobné články