Článek

Vyrovnání státu s církvemi by se mohlo obejít i bez peněz

 
Církve by mohly z jednání se státem odejít bez koruny, ale se všemi pozemky a nemovitostmi, o které je připravil komunistický režim a které nyní nárokují. Vrátit všech 181 tisíc hektarů lesů, 72 tisíc hektarů zemědělské půdy a přes osm tisíc hektarů dalších nemovitostí je jednou z variant, o které bude ve čtvrtek diskutovat koaliční komise.
04.05.2011 06:25 |

podobné články

Podobné články

Hanáková: Bez účasti státu by vyrovnání s církvemi probíhalo živelně

 
Vládní návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi je rozumným řešením, bez nějž by mohlo přijít divoké vyrovnání soudní cestou, uvedla v úterý na Žofínském fóru ministryně kultury Alena Hanáková. Podle ní jsou církve více než 20 let po revoluci jedinou okradenou vrstvou společnosti.
17.04.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

O vyrovnání s církvemi by měli poslanci hlasovat po jménech, míní Sobotka

 
Poslanci by měli o majetkovém vyrovnání s církvemi hlasovat po jménech, aby veřejnost při rozhodování o rozsáhlém majetkovém převodu viděla osobní postoj každého z nich. Novinářům to dnes řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. ČSSD podle něj takový postup ve sněmovně při závěrečném hlasování o zákoně navrhne. Vláda podle ČSSD zakrývá negativní vývoj státních financí a měla by ve špatné hospodářské situaci od návrhu na vyrovnání s církvemi ustoupit.
08.06.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Vláda odsouhlasila návrh majetkového vyrovnání s církvemi

 
Vláda v úterý schválila návrh majetkového vyrovnání s církvemi. Návrh, který letos stát s církvemi uzavřel, počítá s tím, že stát zaplatí v průběhu 30 let 59 miliard korun. Církve zároveň dostanou zpět zhruba 56 procent svého majetku.
27.09.2011 16:15 |

podobné články

VV chtějí z návrhu vyrovnání s církvemi vypustit náhradu 59 mld.

 
Věci veřejné chtějí z vládního návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi zcela vyškrtnout finanční kompenzaci církvím ve výši 59 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili předseda strany Radek John a předsedkyně klubu Kateřina Klasnová. Zatímco princip vyrovnání je podle Johna v pořádku, paragrafové znění obsahuje prý asi osm zásadních pochybení, která chtějí VV napravit pomocí pozměňovacích návrhů.
29.05.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Kateřina Klasnová (516 článků)

Sedláčková (SNK-ED): Několik otázek k majetkovému vyrovnání s církvemi

 
Cílem těchto otázek není rozporovat samotný fakt potřeby majetkového vyrovnání s církvemi. Cílem otázek je zabývat se podrobněji ekonomickými předpoklady, které byly zvoleny jako argumenty k tomu, jaký způsob řešení majetkového vyrovnání byl zvolen.
02.09.2012 13:50 |

podobné články

Tato vláda jako jediná dotáhla vyrovnání s církvemi do konce, říká poslanec

 
Profesor Václav Cempírek, který byl zvolen poslancem za TOP 09, má za to, že dotáhnout vyrovnání státu s církvemi bylo správné a proběhne bez větších problémů. Tento názor vyjádřil v odpovědi jedné ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz.
06.03.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Cempírek (12 článků)

ČSSD nesouhlasí s návrhem na vyrovnání s církvemi, chce další jednání

 
Návrh na vyrovnání státu s církvemi, na němž se v pondělí shodla speciálně ustavená vládní komise, se nelíbí sociálním demokratům. Ti mají připraven jiný postup a požadují další jednání s opozicí.
31.05.2011 12:00 |

podobné články

VV ve vládě podpoří vyrovnání s církvemi, otazníky nad výhledy rozpočtu trvají

 
Věci veřejné v úterý oznámily, že při jednání vlády podpoří návrh na vyrovnání státu s církvemi. Zároveň však zavázaly své ministry, aby byl tento bod spojen s projednáváním rozpočtového výhledu ČR. Usnesla se na tom výkonná rada strany.
27.09.2011 12:15 |

podobné články

VV ve vládě podpoří vyrovnání s církvemi

 
Věci veřejné v úterý oznámily, že při jednání vlády podpoří návrh na vyrovnání státu s církvemi. Zároveň však zavázaly své ministry, aby byl tento bod spojen s projednáváním rozpočtového výhledu ČR. Usnesla se na tom výkonná rada strany.
27.09.2011 12:25 |

podobné články

Vyrovnání s církvemi: Během třiceti let dostanou 59 miliard

 
Vláda dnes schválila parametry majetkového vyrovnání státu s církvemi. ČTK o tom informoval zdroj obeznámený s jednáním vlády. Dohoda, kterou bylo letos vyjednávání uzavřeno po letech diskusí, počítá s tím, že stát během třiceti let církvím zaplatí celkem 59 miliard korun, asi 56 procent majetku by jim měl vrátit v naturálních restitucích.
27.09.2011 16:30 |

podobné články

Peake (VV): Vyrovnání s církvemi navrhujeme odložit. Důvodem je krize

 
Vláda přerušila jednání o vyrovnání státu s církvemi. Kvůli zákonu se sejdou špičky vládní koalice ve formátu K9.
04.01.2012 13:00 |

podobné články

Stovky občanů podpořily provolání umělců za restituce

 
Před několika dny podpořili čeští umělci zákon o vyrovnání s církvemi. Nyní se na Facebooku dočkali podpory občanů ve skupině Podporuji Provolání osobností k majetkovému vyrovnání státu s církvemi.
11.08.2012 16:50 |

podobné články

Stovky občanů podpořily provolání umělců za restituce

 
Před několika dny podpořili čeští umělci zákon o vyrovnání s církvemi. Nyní se na Facebooku dočkali podpory občanů ve skupině Podporuji Provolání osobností k majetkovému vyrovnání státu s církvemi.
11.08.2012 17:15 |

podobné články

ČSSD navrhla vyrovnání s církvemi. Zavedla by církevní daň

 
ČSSD v pátek na tiskové konferenci představila vlastní plán vyrovnání státu s církvemi, zejména náhrad za majetek, který nelze vrátit. Doporučují tak činit cestou daňových asignací nebo církevní daně. Hlavní problém vidí v tom, že lidé nechápou, proč by měl stát církvím takto přispívat.
17.08.2012 14:30 |

podobné články

NERV: ČSSD lže. Vyrovnání s církvemi se státu výrazně vyplatí

 
AKTUALIZOVÁNO. Majetkové vyrovnání s církvemi v budoucnu výrazně podpoří růst české ekonomiky. Čistý výnos návrhu pro státní rozpočet bude v příštích padesáti letech 28 miliard korun. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekl člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Jiří Schwarz.
30.08.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Schwarz (32 článků)

Nečas to podepsal kvapem a tajně jako uličník, rýpal na Primě Hašek. Kuba krčil rameny

 
Zatímco místopředseda ODS a ministr průmyslu Martin Kuba kvůli otázce vyrovnání státu s církvemi v pořadu Partie televize Prima Family krčil často rameny, a dokonce k neexistenci seznamu církevního majetku ani neuměl odvětit, místopředseda ČSSD Michal Hašek byl slovně na koni. Na konto premiéra, který v pátek podepsal s církvemi smlouvy o finančním vyrovnání, dokonce řekl, že se zachoval jako uličník.
24.02.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2335 článků) , Martin Kuba (396 článků)

Ferjenčík (Piráti): Samotný princip odluky státu a církve je pro piráty zcela zásadní

 
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 2. 2018 k návrhu poslanců Vladimíra Koníčka, Stanislava Grospiče a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi a o změně některých zákonů (zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi) a zákon o daních z příjmů
28.02.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Koníček (51 článků) , Stanislav Grospič (113 článků)

Vláda bude znovu jednat o vyrovnání s církvemi, postoj VV není jasný

 
Vláda se na prvním zasedání v novém roce vrátí k návrhu zákona o vyrovnání s církvemi, stále přitom není jasný postoj ministrů nejmenší vládní strany. Politici Věcí veřejných chtějí vědět, kde stát vezme peníze na výplaty finančních kompenzací, o dalším postupu jednali v úterý v předsednictvu a sněmovním klubu bez výsledku. Informuje agentura ČTK.
04.01.2012 07:00 |

podobné články

Oliva (TOP 09): Majetkové vyrovnání s církvemi bez emocí

 
Vládní návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi prošel v Poslanecké sněmovně do druhého čtení. První čtení se neslo ve znamení mnohých emotivních i zavádějících argumentací.
22.02.2012 19:45 |

podobné články