Článek

Výročí okupace, Pavel v Německu. Macinka zuří: Jednoduchý člověk. 15. března se tam nejezdí!

 
Prezident Petr Pavel se v pátek v Drážďanech setkal se saským premiérem Michaelem Kretschmerem. Oba si pochvalovali, že setkání proběhlo v den 85. výročí okupace zbytku Československa nacistickým Německem, protože „je to ukázka velké důvěry“. Petr Macinka z Institutu Václava Klause je ale přesvědčen, že 15. března by český prezident do Německa opravdu jezdit neměl a kdo to tak necítí, „je jednoduchý člověk“.
15.03.2024 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků) , Petr Pavel (2846 článků)
Podobné články

Macinka drsně: Generál Pavel na Hrad? Rozvědčík prezidentem? To už tu máme daleko od nás na východě

 
Petr Macinka z Institutu Václava Klause, který se v podzimních volbách účastní boje o pražský magistrát se svou stranou Motoristé sobě, v rozhovoru pro XTV okomentoval události nejen posledních dní. Kritizoval vládu za „levičácky populistické kroky“. „Měly by se stát volby, kde lidi budou moct říct, že tohle není ta správná cesta,“ uvedl. Kromě toho došlo i na prezidentské volby, kde se Macinka zhrozil, že by naším prezidentem byl generál Petr Pavel, jak ukázal nejnovější průzkum agentury Median. Přirovnal jej k šéfovi Kremlu.
21.08.2022 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

„Co by pak dělali?“ Macinka se směje Pirátům. Ale také Jurečkovi

 
Petr Macinka ze strany Motoristé sobě a zároveň také spolupracovník Václava Klause v jeho Institutu zhodnotil v pořadu Podtrženo, sečteno moderátora Luboše Xavera Veselého mimo jiné někdejšího poslance TOP 09 Miroslava Kalouska. „Kalousek je starej mazák. Ale dneska se podívejte, je tam někde nějakej mazák? Jako vy si myslíte, že pan Jurečka, ten by mohl tancovat u tyče než dělat ministra práce. Ale ono by mu to tancování u tyče nešlo. Protože když vím, jak mu jde to ministrování, tak jemu půjde stejně všechno," poznamenal Macinka.
16.04.2023 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků) , Miroslav Kalousek (7843 článků) , Luboš Veselý (696 článků) , Petr Václav (1049 článků)

Macinka, lídr pražský Motoristů: Už se nemůžeme dívat na tu hrůzu. A představil slavné jméno

 
Petr Macinka, kandidát na primátora Prahy a předseda strany Motoristé sobě, zkritizoval současné vedení Prahy a zejména Piráty za „programový zelený fanatismus“ a za snahu „převychovat lidi a nutit je ke specifickému životnímu stylu, který žít nechtějí“. V čele nové strany chce Macinka mimo jiné poskytnout metro zadarmo nebo přispět na energie obyvatelům Prahy.
08.09.2022 21:55 |

podobné články

„Na co Pirát sáhne...“ Macinka v XTV účtoval. A tvrdě

 
Petr Macinka, lídr strany Motoristé sobě, v nadcházejících komunálních volbách v Praze, byl hostem moderátora Xtv.cz Luboše Xavera Veselého. „Když si někdo pojmenuje svoji politickou stranu Piráti, tak co je pirát? Kdyby to mělo být vážně míněno, tak přece pirát je vrah a loupežník,“ poznamenal Macinka, jenž velmi výrazně v rozhovoru kritizoval zejména právě Piráty.
21.09.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (696 článků)

„Na co Pirát sáhne...“ Macinka v XTV účtoval. A tvrdě

 
Petr Macinka, lídr strany Motoristé sobě, v nadcházejících komunálních volbách v Praze, byl hostem moderátora Xtv.cz Luboše Xavera Veselého. „Když si někdo pojmenuje svoji politickou stranu Piráti, tak co je pirát? Kdyby to mělo být vážně míněno, tak přece pirát je vrah a loupežník,“ poznamenal Macinka, jenž velmi výrazně v rozhovoru kritizoval zejména právě Piráty.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (696 článků)

Proč rovnou nepošleme prachy do USA? To bude levnější. Petr Macinka seknul Černochovou

 
Komentátor Petr Macinka vzpomenul na „Klub ko*otů“ kolem Miroslava Kalouska, do nějž patřil i současný poslanec Jan Jakob (TOP 09). Zděsil se, že vláda Petra Fialy je „nemocná pirátstvím“ a popsal, čím se tato nemoc projevuje. Na co jako nemocný pirátstvím sáhnete, to zničíte. Tak to vidí Petr Macinka. Stejně nekompromisní byl i vůči ministryni obrany Janě Černochové. Prý má strach, že z některých jejích projevů mu vyteče mozek uchem ven z hlavy. A slovní ránu zasadil Dominiku „Dominátorovi“ Haškovi.
12.02.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Miroslav Kalousek (7843 článků) , Jana Černochová (975 článků) , Dominik Hašek (570 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Jan Kalousek (29 článků)

Ojojoj, to je křiku. Macinka kavárně sáhl na Pekarovou. Přišel vztek

 
MONITORING SÍTÍ Lídr Motoristů sobě Petr Macinka se veřejně vysmál šéfce Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09) za to, že ronila slzy, když ve střetu v Senátu mluvila o manželství pro všechny, konkrétně o svém přání, aby si svého nejdůležitějšího člověka mohli vzít za ženu nebo muže všichni. „Ukázalo bez promile, že trpí krom hysterie též poruchou BULÍ-myje!“ vtipkuje Macinka na twitteru na adresu političky. Narazil ale na kritické reakce lidi, od kterých schytával přízviska jako „buran“ nebo „ublížený chlap“.
30.06.2023 11:05 |

podobné články

Ani jste nepípli! Teď se chlubíte? Macinka vymáchal ODS v jejích slovech

 
ODS se chlubí, že se jí podařilo dojednat lepší formu evropské normy EURO 7, což je lepší pro český automobilový průmysl. Těmto slovům se ovšem vysmál Petr Macinka, lídr strany Motoristé Sobě. Když totiž byla ČR předsednickou zemí, „ani nepípla“. Nemluvě o tom, že ústupky ho nepřesvědčily. „Je kompromisní podoba sebevraždy v pohodě? Podle vás ano, a tak pácháte sebevraždu České republiky ,kompromisním způsobem',“ vzkazuje Macinka.
24.09.2023 13:05 |

podobné články

Macinka proti Hřibovi: Motoristé nejsou žádní podlidé. A pak se musel smát

 
Nad problémy dopravy v Praze. mj. zákazu vjezdu do jejího centra, se v pořadu 360° na CNN Prima News střetli náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) a předseda strany Motoristé sobě Petr Macinka. Ten Hřiba popíchnul, že Praha by si zasloužila nějakého radního pro automobilovou dopravu, který by si všiml, že po Praze jezdí přes milion aut. „V těch autech taky jezdí lidé, nejsou žádná menšina a žádní podlidé,“ opřel se Macinka do Hřiba.
03.12.2023 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (201 článků) , Petr Prima (89 článků)

Jiří Vyvadil: Socialismus s lidskou tváří okupace jen pozastavila, ale listopad 1989 ji definitivně zadusil

 
Žádná okupace není dobrá. Jen některá může být horší a jiná mírnější. Proti okupaci ze strany vojsk Varšavské smlouvy ze srpna 1968 byl vášnivě snad každý Čechoslovák (kromě ojedinělých zrádců, dnes bychom řekli vlastizrádců). Ovšem v každém případě byla tato okupace tisíckrát méně agresivní a měla tisíckrát méně negativních důsledků než předchozí německá okupace v letech 1938 – 1939.
20.08.2018 14:55 |

podobné články

Pavel na výročí okupace v Německu? Václav Klaus cosi prořekl k jeho cestě

 
Vláda se diskredituje jedním krokem za druhým, nad kroky vlády každý člověk musí vrtět hlavou a ťukat si na čelo, uvedl Václav Klaus v rozhovoru pro XTV. Vyjádřil se k cestě prezidenta Pavla do Německa na výročí okupace, že rozhodně nešlo o nepromyšlenou a nahodilou návštěvu, míní exprezident.
23.03.2024 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků)

Zase trik. Přijmeme, budou nalejvat děti. A Pavel? Neví, co to je. Macinka neúprosně

 
Pokud vyslyšíme výzvu prezidenta Petra Pavla a podepíšeme istanbulskou úmluvu Rady Evropy o „prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“, problematiku násilí to podle předsedy Motoristů sobě Petra Macinky nevyřeší. „Bude to rejdiště neziskovek,“ předpovídá, že pak budou jezdit po školách „a nafukovat dětem hlavu“ tisíce neziskovkářů „genderismem“. V rozhovoru pro XTV.cz Macinka pojal podezření, že Pavel „neví, o čem je řeč“.
26.05.2023 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2846 článků)

Výročí okupace z roku 1968 připomenou setkání, projevy i koncert

 
Setkání lidí, projevy představitelů státu i piknik nebo koncert dnes připomenou 54. výročí začátku okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v čele se sovětskou armádou. Invaze začala v noci z 20. na 21. srpna 1968 a již první den okupace zemřely při střetech s vojáky nebo při okupanty zaviněných dopravních nehodách desítky obyvatel Československa.
21.08.2022 06:20 |

podobné články

Štěpánek: Není okupace jako okupace

 
Připomínání vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa je samozřejmě pozitivní věc, zvláště pak v roce 50. výročí téhle okupace.
19.08.2018 21:25 |

podobné články

„Hřiba třeba taky jednou budou bolet kolena.“ Petr Macinka chce na podzim Pirátům zavařit. ODS? I tam je problém

 
Doprava na kole, to nemůže nikdo myslet vážně, myslí si předseda strany Motoristé sobě Petr Macinka, který chce na podzim kandidovat proti současné pirátské garnituře na pražském magistrátu. Odmítá, že by stranu zajímali jen lidé v autech a dodává, že na rozdíl od současného vedení chce přijít s dospělým řešením, ne s experimenty. „I pan primátor Hřib s panem Scheinherrem jednou zestárnou a třeba je budou bolet kolena,“ připomíná. Pustil se ale i do ODS a do STANu za současné aféry.
09.07.2022 07:35 |

podobné články

85 let od německé okupace. Velmi aktuální výročí, vystoupil Václav Klaus. Mluvil i o „gaučových generálech“

 
Bývalý prezident Václav Klaus vystoupil na vzpomínkové akci k smutnému 85. výročí 15. března 1939, kdy začala nacistická okupace státu. Podle jeho slov je toto výročí velmi aktuální, protože chování světových hráčů dnes je velmi shodné jako tehdy. Hovořil o radikálních politicích, kteří mají pocit, že jim narůstají andělská křídla, když démonizují svého nepřítele. „Hrát si na vzdálenost tisíců kilometrů na hrdiny je strašně snadné,“ uvedl Klaus s tím, že ve vládě sedí „gaučoví generálové“ a jsme ohrožováni především vlastní sebedestrukcí.
15.03.2024 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků)

Tragické výročí: 15. března začalo období temna. Během německé okupace zemřelo více než 300 000 lidí

 
Ten den bylo sychravo a z nebe se snášel sníh. Smutný to den. Prezident Emil Hácha v noci ze 14. na 15. března pod obrovským psychickým tlakem podepsal listinu, která Hitlerovi dovolila vstoupit na naše území. V 6 hodin ráno začala okupace. Pojďme si tyto události připomenout.
15.03.2020 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Emil Hácha (57 článků)

„Kdyby ty hovada...!“ Přemysl Sobotka během křtu nové publikace o srpnu 68 prozradil, jak jsme kvůli řádění Sovětů mohli přijít o Václava Havla

 
REPORTÁŽ Dva historikové Vojenského historického ústavu, Ivo Pelčoch a Prokop Tomek, napsali novou publikaci na téma okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Kniha nese název „Okupace 1968 a její oběti“. Podtitul publikace, která zpřesňuje počet obětí a přibližuje jejich životní osudy, zní „Nové pohledy na invazi armád Varšavské smlouvy do Československa roku 1968, počátek okupace a její oběti“. Kmotrem knihy, jejíž křest proběhl v prostorách Armádního muzea na pražském Žižkově, byl bývalý předseda Senátu Parlamentu ČR za ODS a nynější náměstek hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka. Sobotka se během představení knihy svěřil se svými osobními zážitky a připomněl, jak jsme kvůli srpnové invazi mohli přijít o svého prvního polistopadového prezidenta.
17.08.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6481 článků) , Přemysl Sobotka (481 článků)

Český lev bude soubojem 3 filmů: Nejvíce nominací má Zátopek, Okupace a Muž se zaječíma ušima

 
Jedno je jasné, Český lev bude soubojem tří filmů. Shodně po třinácti nominacích totiž mají filmy Okupace a Zátopek, jedenáct pak má komedie Muž se zaječíma ušima. Přesto je u diváků největším favoritem snímek o legendárním běžci, který si v padesátých letech podmanil sportovní svět. Naopak kritici často vyzdvihují spíše celovečerní debut Michala Nohejla Okupace.
05.03.2022 20:10 |

podobné články