Článek

Vyplulo ven: „NATO po nás nepožadovalo F-35.“ A otevřeně z USA: Jste klienti, ne spojenci

 
Při debatě o hrozbách a rizicích pro Českou republiku a Evropu upozornil bezpečnostní analytik Miloš Balabán na ty nejzásadnější. V souvislosti s nákupem letounů F-35 varoval, že v konečném důsledku musí negativně postihnout ostatní složky armády z hlediska jejich rozvoje. Navíc Aliance po nás nechtěla pořízení F-35, ale vytvoření těžké brigády, která doteď vytvořená není. Poukázal také na to, jak Spojené státy přistoupily k summitu o Ukrajině, který se konal v Paříži za účasti evropských politických špiček. Nevynechal ani dopady neřízené masové migrace do Evropy.
11.03.2024 04:45 |

podobné články

Podobné články

Generál Šedivý silně varuje před Trumpovou hrozbou odchodu USA z NATO. Toto by to pro nás prý znamenalo

 
45. prezident USA Donald Trump vyděsil spojence prohlášením, že pokud spojenci nezmění svůj přístup k financování Severoatlantické aliance a nebudou si plnit své závazky, může se také stát, že USA největší bezpečnostní uskupení na světě opustí. Český zástupce při NATO Jiří Šedivý k tomu dodává, že by to znamenalo konec celé Aliance a pro nás katastrofu.
26.08.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6145 článků)

Poslanec ČSSD si tohle dovolil na Babiše. A takhle se mu to vrátilo

 
Poslanec ČSSD Antonín Seďa se na blogu sociální demokracie ostře pustil do Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Podle něho je Babiš jako podnikatel a poslanec ve střetu zájmů. Rovněž říká, že nechápe, že ANO nepožadovalo po svých kandidátech do sněmovny lustrační osvědčení, jak to dělá ČSSD. Podle Sedi to vypovídá o nízké politické kultuře.
20.11.2013 15:17 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Antonín Seďa (134 článků)

Jak máme být spojenci, když o nás lžete? Zádrhel s rozšířením NATO

 
Maďarsko, které je spolu s Tureckem poslední zemí, jež doposud neschválila vstup Švédska a Finska do NATO, chce výměnou za ratifikaci ústupky obou severských zemí na půdě Evropské unie. Finsko a Švédsko jsou v EU hlasitými kritiky Maďarska, které podle nich nesplňuje zásady právního státu a z rozhodnutí Evropské komise má zastavené dotace. Finský parlament dnes odhlasoval vstup do NATO a kvůli švédským problémům s Tureckem možná vstoupí do NATO bez svého severského souseda.
01.03.2023 15:25 |

podobné články

Tomáš Krystlík: Západní spojenci v Mnichově nezradili

 
Přesvědčení, že nás západní spojenci západní spojenci v roce 1938 zradili, je v Češích hluboce zakořeněno. Přesto je to tvrzení nepravdivé.
30.09.2017 15:25 |

podobné články

„My nejsme agresivní, nejsme ve válce s Ruskem.“ NATO vytáhlo proti tomu, co se o něm říká

 
Severoatlantická aliance (NATO) vydala varování, že Rusko proti spojencům a partnerům NATO používá konvenční, kybernetické a hybridní prostředky včetně dezinformací a rozhodla se na nejčastější z nich upozornit. „NATO nenapadlo Gruzii. NATO nenapadlo Ukrajinu. To udělalo Rusko,“ brání se aliance dezinformaci, že byla „agresivní“. S Ruskem se prý snažila o mírovou spolupráci, avšak vše nakonec zmařila Moskva. Vysvětlila také, co je pravdy na tom, že „NATO obkličuje Rusko“ a došlo i na Kosovo či Libyi.
12.01.2024 22:15 |

podobné články

Generál NATO: Spojenci v Afghanistánu potřebují novou strategii

 
Spojenci potřebují v Afghánistánu novou strategii. V dlouho očekávané zprávě to sdělil šéf amerických jednotek a vojáků NATO v Afghánistánu Stanley McChrystal.
01.09.2009 01:15 |

podobné články

Největším nebezpečím pro naší zemi jsou spojenci v NATO. Sestřelení ruského letadla je splněný sen Washingtonu, říká Oskar Krejčí

 
Politolog Oskar Krejčí uvedl v rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz, že podle něho nese málokdo tak velkou vinu za zničení syrské multikulturní společnosti jako vláda prezidenta Hollanda. Největším rizikem pro naši zemi jsou pak podle něj někteří naši spojenci v NATO.
29.11.2015 09:46 |

podobné články

Americký generál zkritizoval české dálnice. Chce to vylepšit, v případě hrozby konfliktu s Ruskem je prý spojenci budou potřebovat

 
Česká republika by měla z obranných důvodů vylepšit svou dopravní infrastrukturu. Spojenci by ji potřebovali využívat v případě hrozby konfliktu s Ruskem. Na veřejné debatě v CEVRO Institutu to řekl bývalý velitel pozemních sil NATO v Evropě Frederick Hodges. Alianční země by podle něj měly mít možnost započítávat podobné investice do dvou procent HDP, které by měly v NATO vydávat na obranu.
04.04.2018 20:45 |

podobné články

„V Afghánistánu, Iráku, Sýrii a Libyi jsou po Američanech potoky krve." Řekl voják a poslanec SPD

 
ROZHOVOR „Je to totální debakl USA a NATO. Američané jsou teď za pitomce a my s nimi... vývoz demokracie je nesmysl a muslimské země o to ani nestojí. Po invazích USA v muslimských zemích zůstaly jen statisíce mrtvých, potoky krve a rozvrácené a hospodářsky zničené země a vzestup fundamentálního islámu... Základní sdělení je, že naše armáda by měla bránit náš stát a naše hranice, a ne být expedičním sborem pro zahraniční dobrodružství USA a NATO. Neměli bychom jim dělat kašpárky, ale měli bychom chránit naše zájmy... NATO, jako servisní organizace USA, je zralé na rozpuštění,“ říká o válce v Afghánistánu místopředseda Výboru pro obranu a poslanec SPD za Liberecký kraj Radovan Vích.
09.09.2021 14:25 |

podobné články

Oleg Rybnikář: Na co je NATO?

 
Zvolený prezident USA Donald Trump vyvolal svým prohlášením o utlumení financování NATO překotné výkřiky bruselské kavárny, včetně její pražské pobočky, na téma NATO, o našich údajných závazcích vůči NATO na financování zbrojení, o údajných závazcích NATO vůči pobaltským zemím a Polsku, o údajném ohrožení naší bezpečnosti, a další kvokání na zcela virtuální témata.
29.11.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6145 článků)

Víme, jaké to je, když nás spojenci nechají napospas nepříteli. Za konvoj bychom měli být rádi, myslí si redaktor

 
Průjezd amerického vojenského konvoje přes území ČR je ze strany USA jasnou demonstrací ochoty dostát spojeneckým závazkům a ochránit nás před nebezpečím hrozícím z Ruska - říká redaktor týdeníku Dotyk Jan Štětka s tím, že bychom za to měli být rádi, neboť víme, jaké to je, když nás naši spojenci nechají napospas nepříteli.
27.03.2015 17:41 |

podobné články

Jste v NATO, napadne vás Rusko, kdo přijde na pomoc? Zjištěno po prvním maléru na Ukrajině

 
Ukrajina měla být dávno v NATO nebo v EU, měli jsme jim posílat víc zbraní. Takové názory se po invazi na Ukrajině množí nejen na sociálních sítích. Ovšem průzkumy společnosti Pew Research Center hovoří celkem jasně. V roce 2015 Ukrajinu v EU nechtělo ani Německo ani Francie, v NATO zase Německo a Itálie. A Němci odmítali dodávky zbraní pro Ukrajinu dlouhodobě. Průzkum z roku 2015 se zabýval také otázkou, zda by země NATO přišly na pomoc členům NATO, které by napadlo Rusko. Výsledky asi moc lidí nepotěší.
14.03.2022 15:40 |

podobné články

Negramoti, naučte se číst. Analytik Schneider rozebral hluboký omyl všech, kteří kritizují Trumpa kvůli NATO

 
Analytik Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz rozebírá nedávnou cestu amerického prezidenta Donalda Trumpa po světě, zejména pak jeho jednání s dalšími zástupci NATO v Bruselu. Zaujala jej zejména touha mnohých, dokonale vyjádřená bruselským zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem, aby Trump potvrdil, že jsou USA připraveny přijít na pomoc jakémukoliv spojenci, zejména pobaltským zemím proti Rusku. Schneider všem, kteří v toto doufají, doporučuje, aby se nejprve naučili pořádně číst mezinárodní smlouvy a pak si uvědomili, že tolik připomínaný článek 5 zakládací smlouvy NATO Spojené státy k ničemu takovému nezavazuje.
03.06.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6145 článků)

Česká spořitelna nabízí klientům bonus 3 000 Kč ke každé nové půjčce

 
Klienti České spořitelny, kteří si pořídí hotovostní úvěr Půjčku, získají bonus 3 000 korun na účet vedený u České spořitelny. Akce probíhá od 1. listopadu do 24. prosince 2012 a platí pro všechny nově sjednané Půjčky. Klienti, kteří si v daném období sjednají více úvěrů, získají bonus pouze jednou. Navíc si mohou klienti u své Půjčky zdarma změnit výši splátky, a to i opakovaně.
02.11.2012 11:10 |

podobné články

Zájem o online informace z portálu Moje VZP mají i 90letí klienti

 
Bezmála jedenáct tisíc uživatelů se jen za prvních sedm dní zaregistrovalo na nový portál Moje VZP, kde mohou klienti největší pojišťovny získat online podrobné informace související s jejich zdravotním pojištěním a péčí, kterou za ně VZP lékařům uhradila. Portál je v ostrém provozu od září a registrovat se mohou všichni klienti starší 15 let. Přihlásit se je mimořádně snadné a bez problémů to zvládají i ti, pro které práce s počítačem nebyla většinu života samozřejmostí – nejstarším registrovaným klientem je momentálně 91letý muž z Mladé Boleslavi a za ním následuje 90letá žena z Prahy.
08.09.2016 14:55 |

podobné články

Je to můj domov, nenechám se vyvlastnit! V Horoměřicích to vře. Klienti H-Systemu se po 20 letech mají vystěhovat z domů

 
Nejvyšší soud rozhodl, že klienti zkrachovalého H-Systemu, kteří si dostavěli své bydlení svépomocí poté, co přišli skoro o všechno, musí do jednoho měsíce opustit své domovy. Stalo se tak na žádost konkurzního správce Josefa Monsporta. Zdrcení klienti se k rozhodnutí soudu vyjadřují takto...
24.07.2018 16:25 |

podobné články

Petr Gazdík: V ČR se řada lidí stále dívá na NATO jako na něco, k čemu nepatříme. Netvařme se, že nejsme součástí

 
ROZHOVOR „Pokud jsme součástí NATO, pokládám za přirozené, že spojence podporujeme. Jiná věc je, když v dílčích věcech nesouhlasíme, zda jsme schopni své stanovisko zformulovat a prosadit. Ale řada lidí v ČR se stále na NATO dívá jako na něco, co je vně nás, k čemu nepatříme. A tady bych podtrhl, že v čele vojenské části NATO máme českého generála. Netvařme se, že nejsme součástí NATO,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých.
20.04.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Landovský o válce: Moskva otevřeně lže, jsou to zvěrstva! V Česku jsme v bezpečí

 
Na ukrajinská města dopadají další ruské bomby a počty obětí, a to včetně dětských, narůstají každým dnem. V noci z neděle na pondělí Rusové útočili na Kyjev i město Sumy. Jejich bomby zasáhly obchodní centrum a chemičku, kde zapříčinily obří únik čpavku. Ukrajinská tajná služba dostala informaci o tom, že do Charkova míří ruské jednotky s cílem obsadit ho a zmasakrovat obyvatelstvo. Ukrajinský prezident Zelenskyj volá mimo jiné po bezletové zóně nad Ukrajinou. Proč ji NATO nezavede? Je opatrná reakce Aliance na místě a jak nás spojenci v případě zhoršení bezpečnostní situace ochrání? Nejen o tom hovořil v pondělním Epicentrum český velvyslancem při NATO Jakub Landovský.
21.03.2022 14:20 |

podobné články

Turecko si prý může dělat co chce, NATO ho přes palubu nehodí. Zde je stručný výčet, čím nás drží pod krkem

 
NATO a Turecko zůstávají i nadále spojenci, k vzájemné důvěře mají ovšem dost daleko. Od té doby, co v Turecku proběhl pokus o převrat, má Severoatlantická aliance na Turecko jen velmi malý vliv. „NATO může Turecko pouze pokárat, potrestat jej nemůže,“ píše z Bruselu reportér Deutsche Welle Bernd Riegert.
06.08.2016 18:25 |

podobné články