Článek

Vypij a sněz. Studenti z Prahy vyrábějí unikátní jedlé kelímky

 
Místo zákusků ke kávě jedlý kelímek. Dvojice vysokoškolských studentů z Prahy vymyslela unikátní způsob, jak nahradit jednorázové plastové a papírové nádobí a šetřit tím životní prostředí. Vyrábět totiž začala kelímky z těsta, které je možné sníst. Vhodné jsou i na horké nápoje, které jedlý kelímek udrží i dvanáct hodin.
16.03.2021 04:00 |

podobné články

Podobné články

Loď plná migrantů, (N)nuda i teror. Sněz tu žábu představí francouzské divadlo

 
Evropou obchází strašidlo uprchlíků a na druhé straně Středozemního moře právě Převaděč instruuje skupinu lidí, co mají říct pobřežní stráži, až je najdou – a hlavně, aby si došli na záchod a nezašpinili mu loď. Scénu, která se právě někde dost možná děje, popisuje ve své hře „Migranti! aneb Je nás na týhle za*raný lodi moc“ rumunský dramatik žijící ve Francii Matéi Visniec. Poprvé přeloženou do češtiny ji diváci mohou zhlédnout na festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu. Ten od čtvrtka do neděle v pražském Studiu ALTA nabízí i soubor Le Cabinet de Curiosités a jejich Projekt Nuda či další současné hry francouzských autorů v podání předních českých režisérů.
25.05.2017 07:10 |

podobné články

Ideální doba pro zasazení karafiátů, chryzantém a fuchsií! Jsou jedlé a léčivé!

 
Begonie, chryzantémy, fuchsie, karafiáty či macešky nemusíme jen obdivovat. Jsou totiž jedlé a navíc velmi zdravé. Chcete vyzkoušet jedlé květy jako chutnou a luxusní ozdobu salátů, dortů či zákusků? Je nejvyšší čas nakoupit semínka, hlízy a začít zahradničit.
14.03.2012 12:20 |

podobné články

Připravte si peníze. Na zálohy za plechovky i pivní kelímky

 
Už brzy se možná dočkáme vratných záloh na plechovky a plastové lahve. A někde dokonce i za kelímky na pivo.
08.09.2009 08:45 |

podobné články

Další výdaje: Zálohy za plechovky a kelímky!

 
Peníze za pet láhve, hliníkové plechovky a dokonce i pivní kelímky? Zatím jen představa ekologů, brzy již možná každodenní realita! Ministerstvo životního prostředí totiž plánuje převratné změny.
08.09.2009 11:30 |

podobné články

To je hrůza: Po téhle půvabné blondýnce házejí fanynky Miro Šmajdy kelímky s pivem

 
Zpěvačka Markéta Poulíčková se děsí čtvrtečního koncertu s Mirem Šmajdou. "Je to už poslední koncert turné, ale radši bych na sebe vzala skafandr," svěřila Super.cz. "Stává se mi totiž, že když vylezu na pódium, tak mi jeho fanynky sprostě nadávají a dokonce po mně házejí kelímky s rozpitým vínem nebo pivem," přiznala Markéta, která vystupuje vždy v rámci afterpárty.
28.12.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Poulíčková (64 článků)

Ekologie naruby: Brno si výměnou jednorázových kelímků za hrnky moc nepomohlo

 
Odvrácenou stranou vánočních trhů jsou tuny odpadků. V Brně se rozhodli následovat příkladu z Vídně a jednorázové kelímky nahradili vratnými hrnky a kelímky, což by bylo fajn, kdyby je nemuseli vozit do myčky 180 kilometrů daleko až do Soběslavi. 
04.12.2015 15:45 |

podobné články

Papír, který nejde recyklovat. Kelímky na kávu se rozkládají až dvacet let

 
Každý den si miliony lidí po celém světě vykračují po ulici s kelímkem kávy v ruce. Když dopijí, tisíce z nich z naivní víry v to, že zachraňují planetu, kelímek vhodí do papírového odpadu. Zbytečně. Kelímky nejsou recyklovatelné, rozkládají se téměř stejně dlouho jako igelitové tašky.
25.08.2016 14:55 |

podobné články

Plastové kelímky a talíře ve Francii zakázali. „Zatrhne“ je i Česko?

 
Francie je první zemí na světě, která se rozhodla zakázat jednorázové plastové kelímky a talíře. Podle nového francouzského zákona bude muset být do ledna 2020 všechno jednorázové nádobí vyrobené z 50 procent z biologicky rozložitelných materiálů, které jsou kompostovatelné v domácnosti. A do ledna 2025 má tento podíl stoupnout na 60 procent, napsal zpravodajský server CNN.
20.09.2016 17:30 |

podobné články

Pražané jedou na eko-vlně: Kelímky od kávy nevyhazují, ale vrací

 
Nejen brčka dohnala Pražany. V kavárnách v metropoli od konce loňského roku frčí vratné kelímky. Pražané totiž jedou na eko-vlně. V jakých kavárnách si můžete dát svůj oblíbený nápoj a zároveň být šetrnější k naší planetě?
05.01.2019 07:55 |

podobné články

Místo baletních špiček kelímky: Tahle originální „performance“ nemohla skončit dobře

 
Kelímky suplující baletní špičky nebo podpatky? Proč ne, řekl si mladík na videu a zastrčil nohy. Povedlo se mu i postavit, dokonce udělat pár kroků, ale když pak došlo na složitější figury, na kluzké podlaze v koupelně letěl k zemi, ani nemrknul, a natloukl si nos.
06.11.2019 16:10 |

podobné články

Zlé: „Smrt Zemana.“ Řeči, kterými končí i pieta za covid

 
Včerejší akce na Pražském hradě se stala terčem kritiky. Vadily zejména plastové kelímky, ve kterých byly svíčky uloženy. „Pietu za všechny čepovaný pivka, který hradní pán v covidu nemohl vypít,“ ozvala se mluvčí Milionu chvilek pro demokracii Strašáková. Akce našla i své obhájce, ale také ty, kteří při ní začali uvažovat o smrti Miloše Zemana. „Až umře Zeman, tak dám kytku své mámě, že ho přežila,“ ozvalo se. A také slib od producenta Jana Jetmara: „Kdyby starej natáhl brka, přísahám, že ty kelímky vlastnoručně vyměním za skleničky!“
11.05.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25763 článků)

Dozvuk Zemanovy piety: Vášně u pivních kelímků, prezident zaryl do Babiše, sám to schytal

 
Na jedné straně smutek za 30 tisíc obětí pandemie covidu-19 v Česku. Ale také časté pozastavení se nad tím, proč na Hradě zvolili pro svíčky za oběti pandemie pivní kelímky. Pozornosti pak neunikla ani slova prezidenta Miloše Zemana o tom, kdo za mrtvé může - s rýpancem do vlády Andreje Babiše (ANO), který Blesk Zprávám vzkázal, že na tuhle katastrofu nebyl nikdo připraven. Samotná pieta za ty, kteří tu s námi již nejsou, možná proběhla na Hradě v poklidu, ale reakcí vyvolala hojně. Hlavně kvůli kelímkům. Politolog Jan Kubáček však v narážce na Zemanova slova míní, že prezident vystupuje jako Chytrá horákyně. Promlouvat měl dle něj už dříve, a tak i on nese svůj podíl viny. V úterý se mezitím na nádvoří Pražského hradu pustili do úklidu po pietě. Starost úklidové službě dělaly hlavně oboustranné lepenky, které kelímky se  svíčkami držely na místech.
11.05.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků) , Miloš Zeman (25763 článků)

Pokroucené pivní kelímky se svíčkou na Hradě: Takhle má vypadat pieta?

 
Kde asi udělali »soudruzi z Hradu« chybu? Chtělo by se povzdechnout s filmovými Pelíšky. Zrovna jako tam se horkem deformovaly lžičky z NDR, tak na nádvoří sídla prezidenta se záhadně kroutily plastové pivní kelímky se svíčkami.
12.05.2021 05:10 |

podobné články

Z Keni do Prahy přivezl metrák katy jedlé!

 
Celníci lapili v Praze na letišti šikovného zahradníka, nebo spíše dealera. Z Keni s sebou přivezl téměř metrák rostliny katy jedlé, která se využívá jako droga.
09.10.2016 12:15 |

podobné články

Celníci objevili další zásilku Katy jedlé

 
V minulém týdnu zabránili ruzyňští celníci na Letišti Václava Havla v Praze dovozu 78,6 kg sušené rostliny Katy jedlé. Zásilka s drogou putovala ze somálského Nairobi do Prahy přes Dubaj.
13.10.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6046 článků)

Jste vedle, jak ta jedle, vzkazuje Tereza Spencerová ze Sýrie „mluvícím hlavám“ z Prahy. Přináší informace z místa i FOTO

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ. „Jako by ty raketové útoky, ať už bylo jejich motivem cokoli, jen dál posílily domácí pozici Bašára Asada a stmelily za ním ‚šiky‘ Syřanů. Jako houby po dešti v ulicích, na nárožích nebo domech přibývá jeho plakátových portrétů a u každého je napsáno, kdo jej zaplatil, aby se vědělo, kdo mu fandí víc. A nezdá se mi, že ten vztah Syřanů k Asadovi je nějak vynucený, naprostá většina z nich to bere jako samozřejmost. Symbolizuje pro ně nejen hlavu státu, ale i možný konec války, a co víc, současně války vítězné. Jistě se najde i mnoho lidí, kteří z něho nejsou až tak nadšení, ale i tak ho akceptují, protože vývoj situace v posledních letech jasně ukázal, že zdejší volba byla vcelku radikální: buď Asad, nebo Daeš, potažmo Al-Káida. A taková volba je pak opravdu vcelku snadná. Pro ty ‚mluvící hlavy‘ u nás, které nám neustále předkládají, jaký je to nenáviděný tyran, by návštěva v Sýrii mohla být na infarkt… Jsou vedle, jak ta jedle,“ sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz z Damašku editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová přímo z Damašku, v rámci speciálního vydání svého pravidelného shrnutí týdenních událostí.
19.04.2018 09:05 |

podobné články

Charlieho andílci po česku: Herečky si navlékly křídla a nutily chlapům panáky

 
Charita se dělá dělat různými způsoby. Pod heslem Vypij psa se zpěvačka Martina Pártlová a herečky Nikol Štíbrová a Veronika Nová  (25) rozhodly vybrat peníze na slepeckého psa. V baru v centru Prahy v převlecích za andílky nutily štamgasty co nejvíce pít.
17.12.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Štíbrová (384 článků) , Veronika Arichteva (604 článků) , Martina Pártlová (324 článků)

VFN v Praze zajišťuje hadí antiséra pro celé Česko: Vyrábějí se z koní a ovcí

 
Praha disponuje unikátní centrálou. Ta celorepublikově zajišťuje podávání antisér pacientům, které uštknul had. Toxinologické centrum pod vedením MUDr. Jiřího Valenty funguje už 23 let a za tu dobu má úctyhodnou bilanci: díky práci odborníků v naší zemi na hadí uštknutí nezemřel jediný pacient. Pozoruhodné je, jakým způsobem jednotlivá antiséra vznikají - vyrábějí se totiž z koní či ovcí, kterým se hadí jed podává.
01.12.2016 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Valenta (179 článků)

Modré jahody? Žádný problém. A budou i jedlé

 
Německá společnost vyvinula jedlé barvy ve spreji.
13.03.2013 16:10 |

podobné články