Článek

Vyostřený případ z Německa: Rodiče odmítli pustit syna se školou na exkurzi mešity. Ta přitom prý byla sledována, protože...

 
Studenti gymnázia v německém Rendsburgu měli vyrazit na povinnou návštěvu mešity. Rodiče jednoho ze studentů se postavili proti takové návštěvě. Student tam nešel a dostal pokutu za záškoláctví. Tuhle pokutu ale rodiče odmítli zaplatit a teď kvůli tomu jdou před soud. Informuje o tom server Schleswig-Holsteinische Landeszeitung.
20.06.2017 16:40 |

podobné články

Podobné články

Dítě neposlali na exkurzi do mešity. Za trest mají zaplatit přes osm tisíc korun

 
Rodiče nechtěli, aby jejich potomek navštívil v rámci exkurze mešitu v německém Rendsburgu. Návštěvu mešity spojenou s přednáškou na téma orient nepovažovali za vhodnou, teď je čeká soud. Úřady jim za absenci dítěte vyměřily pokutu 300 eur (v přepočtu 8100 korun), proti které se rodiče odvolali, informovala německá média.
29.10.2016 17:05 |

podobné články

Rodiče v Německu odmítli poslat dítě na exkurzi do mešity. Půjdou k soudu

 
Kvůli tomu, že se rozhodli neposlat své třináctileté dítě na přednášku do mešity, budou platit pokutu. O případu v Německu informuje server Echo24.cz na základě informací serveru MMnews.
30.10.2016 20:05 |

podobné články

Z Německa: Rodiče zakázali dítěti povinnou školní návštěvu mešity. Zle na to doplatili

 
Za to, že zakázali svému potomkovi návštěvu mešity, musí němečtí rodiče zaplatit pokutu 300 eur. O případu informoval server Echo24.
29.10.2016 08:00 |

podobné články

Newyorský imám Rauf nedoporučil přeložení mešity

 
Pálení koránu by pro muslimy znamenalo katastrofu a posílilo by islámské extremisty. V televizi ABC to řekl newyorský imám Feisal Abdul Rauf, který v největším městě USA prosazuje stavbu islámského střediska a mešity. Ústupek v případě plánované mešity a její přeložení dál od dějiště teroristických útoků v roce 2001 by podle něj bylo pro muslimy špatným poselstvím.
12.09.2010 16:55 |

podobné články

U mešity v Jeruzalémě se střetli izraelští policisté s Palestinci

 
V areálu mešity Al-Aksá ve východním Jeruzalémě se dnes izraelští policisté střetli s mladými Palestinci, poté, co policisté údajně vstoupili do mešity. Uvedl to web BBC izraelský server Ynet. Potyčky podle očitých svědků pokračovaly i mimo mešitu a policisté mladíky rozehnali slzotvornými a ohlušujícími granáty.
13.09.2015 22:11 |

podobné články

Dvacet let od otevření první mešity v ČR. ČT přinesla živý vstup s agitací a pozvánkou

 
Je to dvacet let od otevření první mešity v České republice, informovala Česká televize. „Nízká, nenápadná budova bez minaretů“ stojí v Brně. Veřejnoprávní médium odvysílalo na kanále ČT24 před polednem přímý vstup ze zmíněné mešity.
02.07.2018 16:45 |

podobné články

ISLÁM A EVROPA: Do Německa dorazí letos 300 000 migrantů. Geert Wilders chce zakázat Korán a mešity. Za IS bojují a vraždí už i děti z Velké Británie!

 
Do Německa by mělo dorazit letos 300 tisíc uprchlíků a ekonomických migrantů. Lídr nizozemské pravice Geert Wilders chce zakázat Korán, islámské školy a mešity. Radikálové z IS vycvičili k zabíjení chlapce, který má zřejmě britský původ. To jsou tři zásadní zprávy o momentálním střetu islámu a Evropy.
28.08.2016 08:30 |

podobné články

Rodiče mu nechtěli koupit nový mobil, tak spáchal sebevraždu!

 
Pitla Lingamurthy (14) z indického Raikalu spáchal sebevraždu po tom, co mu rodiče odmítli koupit smartphone. Když rodiče jeho prosbu odmítli, opustil chlapec dům se slovy o sebevraždě. Tomu však rodiče nevěnovali pozornost. Začali se bát, až když se jejich syn nevrátil domů.
24.01.2017 21:05 |

podobné články

Rodiče Maddie odmítli spolupráci s policií: Zatajují informace od soukromých detektivů

 
Rodiče ztracené Maddie odmítli spolupracovat s policií! Stojí to v tajné zprávě, kterou si nechalo vypracovat britské ministerstvo vnitra. Podle ní McCannovi odmítli policistům předat informace, které se dozvěděli vlastním pátráním s pomocí soukromých detektivů.
03.05.2017 13:45 |

podobné články

Michal Horáček, slyšíte dobře: Já tu nechci mešity. Muslimové jsou od nás rozdílní. Kvóty ne. Češi nejsou xenofobové. Je tu chudoba

 
REPORTÁŽ „Určitě nechci stavět v Česku mešity. Uvědomuji si ohromný rozdíl mezi naší kulturou a kulturou islámských uprchlíků. Jsem také zásadně proti kvótám, protože migranti z islámských zemí nechtějí k nám do Humpolce, ale do německého Hamburgu. Odmítám i tvrzení, že Češi jsou xenofobové, za první republiky jsme přijali tisíce utečenců z bolševického Ruska i z fašistického Německa. Po válce, v 50. letech, zas 18 tisíc Řeků a nedávno také tisíce Jugoslávců včetně Bosňáků islámského vyznání. Jsme jen hodně opatrní na to, koho si do republiky pustíme,“ prohlásil překvapivě na svém předvolebním mítinku ve Frýdku-Místku neoficiální prezidentský kandidát Michal Horáček.
11.04.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (767 článků)

Rodiče Muže roku: Odmítli sbírku na ochrnutého syna

 
Rodiče ochrnutého Muže roku Martina Zacha (24) se nedokázali smířit s tím, že mají veřejnost i média zájem o zdravotní stav jejich syna. Podle informací Blesku dokonce odmítli, aby se pro něj uspořádala veřejná sbírka.
12.09.2009 04:00 |

podobné články

Opilý řidič ohrožoval děti na exkurzi! Pak si stěžoval na falešné policisty!

 
Přes 1,7 promile alkoholu nadýchal šestatřicetiletý řidič, který se s osobním vozidlem vřítil do kynologického areálu v Újezdu u Brna. Nebezpečnou jízdou ohrožoval jak kynology, tak skupinu dětí, která byla na exkurzi, sdělil v pátek Mediafaxu brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.
05.08.2011 15:00 |

podobné články

ALKOHOL: Učitelce na exkurzi naměřili více než promile! Na starost měla 17 žáků

 
Přes jedno promile alkoholu nadýchala policistům učitelka základní školy, která byla s dětmi v Praze na exkurzi v Národním muzeu. Děti musely hodiny čekat na náhradního pedagoga, který pro ně z Třebíče dorazil.
12.06.2014 16:20 |

podobné články

Lenka z Výměny reaguje na slova o milenci: Petr? Ubožák a moje osudová chyba!

 
Ve středeční premiérové Výměně manželek byl vyostřený hlavně závěr, kdy se všichni sešli u stolu a mezi osmi očima se bavili o svých zkušenostech z náhradních rodin, kritizovaná byla hlavně Lenka. Její náhradní manžel Petr pak údajně také prozradil, že se mu přiznala s tím, že si najde milence, protože její dosavadní sexuální život je v troskách. Lenka mu však úder vrátila…
26.05.2017 05:35 |

podobné články

Soutěž Nedělního Blesku o 10 exkurzí do pivovaru

 
Vyhrajte v soutěži s Nedělním Bleskum exkurzi do pivovaru, kde se vaří pivo Gril a neomezenou konzumaci jídla a piva!
17.07.2011 14:05 |

podobné články

Mezi návštěvníky Elektrárny Dětmarovice převládají žáci ZŠ, pomáhá jim to při rozhodování o studiu

 
Dětmarovickou elektrárnu, největší černouhelnou elektrárnu v Česku, loni navštívily téměř dvě tisícovky zájemců. Zatímco v předchozích letech bylo nejvíce exkurzí ze středních škol, v roce 2014 je v počtu exkurzí i účastníků předstihly základní školy.
21.01.2015 11:07 |

podobné články

Národní muzeum zahajuje cyklus přírodovědných exkurzí Přírodou velkoměsta

 
Přírodovědci z Národního muzea připravili jedinečný cyklus přírodovědných exkurzí Přírodou velkoměsta.
02.03.2015 20:16 |

podobné články

Muž chtěl na exkurzi do domu sousedky! Byl ochotný zaplatit i vstupné!

 
Vtipné zatýkání má za sebou jedenačtyřicetiletý David Kalb z Pensylvánie. Toho policie zadržela v hodně zhuleném stavu před domem sousedky, do kterého se chtěl podívat na exkurzi. Byl tak neodbytný, že byl ochotný zaplatit i vstupné, jen aby se tam mohl kouknout.
18.12.2015 23:06 |

podobné články

Při exkurzi na hřbitově spadl na Borise náhrobek: Za ochrnutí požaduje po škole 14 milionů

 
Nadosmrti upoután na invalidní vozík zřejmě zůstane Boris T. (19) z Habrovan. Před šesti lety ho při školní exkurzi na Židovský hřbitov zavalil náhrobek. Bolestné chce 13,9 miliónu korun.
14.07.2017 13:25 |

podobné články