Článek

Vymazal (Piráti): Veřejná sbírka na Kordysovi. Pojďte se složit. Jsou na tom špatně

 
Komentář na facebookovém profilu ke sbírce na pomoc manželům Kordysovým.
23.01.2023 20:05 |

podobné články

Podobné články

Na podporu Činoherního divadla vzniká veřejná sbírka

 
Na podporu ústeckého Činoherního divadla zřejmě vznikne veřejná sbírka. Na veřejném slyšení s obyvateli města to řekl ředitel divadla Vladimír Čepek. Sbírka je podle něj nouzovým řešením v případě, že divadlo nedostane peníze na provoz od města. Na setkání se zástupci divadla přišlo asi 70 lidí. S lidmi diskutovala i ředitelka Knihovny Václava Havla Marta Smolíková.
27.02.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6371 článků)

Ústecký kraj: Veřejná sbírka byla řádně vyúčtována a předložena MV ČR

 
V souvislosti s povodní, která Ústecký kraj postihla v červnu loňského roku, byla vyhlášena veřejná sbírka za účelem odstranění povodňových škod v roce 2013 na majetku osob i dalších subjektů na území Ústeckého kraje, na základě osvědčení Ministerstva vnitra ČR č.j. MV-71642-2/VS-2013 ze dne 6. 6. 2013.
01.07.2014 17:05 |

podobné články

Hejtman Vondrák: Veřejná sbírka na pomoc obětem tragédie v Bohumíně

 
Lidé mohou pomoci zmírnit následky tragédie v Bohumíně, veřejná sbírka začíná. Moravskoslezský kraj získal od Ministerstva vnitra ČR potřebné osvědčení, aby mohl zahájit veřejnou sbírku. Ti, kteří chtějí přispět, mohou peníze zasílat až do 15. 9. 2020 na účet 868686/2700.
12.08.2020 05:35 |

podobné články

Mladý filmař přišel při explozi na Žižkově o nohu. Na podporu jeho rodiny vznikla veřejná sbírka

 
Páteční výbuch na Žižkově změnil život mladému filmaři Lukášovi a jeho rodině. Otec čtyřletého syna přišel o nohu při manipulaci s rekvizitami, když vybuchl barel se zatím neznámou látkou. Na rehabilitace po nehodě a podporu jeho rodiny, která se má v prosinci rozrůst o dalšího potomka, záhy vznikla veřejná sbírka, kde se vybralo už přes půl milionu korun.
06.07.2021 18:50 |

podobné články

Seniorka (72) kvůli závadě na bojleru dluží 277 000! Splácet by měla 46 let, vznikla pro ni veřejná sbírka

 
Hodně nepříjemné loni překvapení zažila dvaasedmdesátiletá seniorka z Prahy 2. Když jí přišel účet za vodu za rok 2020, zjistila, že dluží neskutečnou částku 277 754 Kč. Ukázalo se, že tak obrovskou spotřebu měla kvůli vadě na bojleru. Případ se řešil i na prosincovém zastupitelstvu městské části, seniorka totiž žije v obecním bytě. Padl i návrh na odpuštění dluhu, který ale neprošel, seniorka místo toho dostala splátkový kalendář na 46 let. Ještě před koncem roku vznikla veřejná sbírka, která má za cíl jí pomoci dluh splatit.
08.01.2022 06:15 |

podobné články

Vymazal (Piráti): Zákaz pěstování a užití konopí způsobuje existenci černého trhu

 
Pirátský poslanec Vymazal a Nacher z ANO uspořádali kulatý stůl o domácím samopěstování konopí. Řeč byla o návrhu, který umožní lidem lepší přístup k léčivé rostlině.
10.06.2020 07:40 |

podobné články

Prezident Zeman udělil milost trojici obchodující s psychotropním nápojem

 
Prezident Miloš Zeman udělil milosti třem odsouzeným za nelegální obchody s psychotropním nápojem ayahuasca. Vyplývá to ze sdělení Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Osmileté tresty vězení v případu dostali polští manželé Jaroslaw a Karolina Kordysovi, s podmínkou od soudu odešel Petr Kanawka, který se podílel na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián z Peru. Zeman tak dosud udělil 24 milostí, ve druhém funkčním období jich je 15.
23.11.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27733 článků)

Nejde o legraci: Aktivista zahájil sbírku na kauci pro Davida Ratha

 
Veřejná sbírka na zaplacení kauce 14 milionů za Davida Ratha. Ne, nejde o recesi. Hnutí Změna 2012 vedená Milanem Hamerským skutečně hodlá peníze na kauci vybírat a u soudu také složit.
22.08.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4626 článků)

Ve sbírce na novoroční ohňostroj je necelých 38 000 korun, potřeba je půl milionu

 
Když se vedení metropole rozhodlo nahradit klasický novoroční ohňostroj videomappingem, přišli organizátoři předchozích ohňostrojů s nápadem uspořádat vlastní novoroční show. Avizovaná veřejná sbírka, jejímž prostřednictvím se mohou lidé na ohňostroj složit, již odstartovala.
08.11.2019 09:35 |

podobné články

Vyhlášena sbírka pro chudé v Česku. Pomoct může každý

 
Vůbec poprvé v historii je vyhlášena sbírka na pomoc pro chudé spoluobčany v Česku. Přestože v naší zemi žije na hranici chudoby milion lidí, podobná sbírka u nás probíhá vůbec poprvé. Informovala o tom Česká televize.
26.01.2014 09:45 |

podobné články

Pirátský poslanec: Kdyby mi ve válce zemřela půlka rodiny, také bych utíkal. Pokud je soucit dnes v Česku znakem hanby, je něco špatně

 
ROZHOVOR „Osobně si myslím, že se Andreji Babišovi podaří napodruhé vládu sestavit, ale Piráti její součásti jistojistě nebudou, podporu nakonec dostane od jiných stran a postoj prezidenta v tom už větší roli nesehraje, “ uvádí poslanec Lukáš Černohorský (Piráti). K finále prezidentské kampaně pak ještě dodává: „Prezident by především neměl společnost dělit, ale stmelovat. To je jediné, co k tomu mohu konkrétně říci. Volil jsem Marka Hilšera, který mi byl osobnostně i názorově nejblíž. Přímá volba je ale věcí každého z nás, a jelikož Piráti sami vlastního kandidáta neměli, nerad bych někomu říkal, co je dobře a co špatně. Piráti jsou liberální strana a svoboda volby je pro nás priorita.“
25.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (249 článků)

Mikulášská sbírka pro rodiny s dětmi s postižením startuje 5. prosince 2014

 
I v letošním roce můžete potkat v předvečer svátku Svatého Mikuláše, v ulicích českých měst dobrovolníky s mikulášskými čepicemi a kasičkami ve tvaru kostky. Symbolicky v den, kdy se lidé obdarovávali, je odstartována sbírka Společnosti pro ranou péči, která poběží do října 2015 a je určena na podporu činnosti terénní práce v rodinách dětí s postižením do sedmi let věku. Sbírka bude realizována formou sbírkových pokladniček, darovacích SMS nebo sbírkového účtu. Poskytovatel rané péče se tak snaží reagovat na snížení dotací a stále rostoucí počet zájemců o službu, která je podle zákona poskytována zdarma.
01.12.2014 12:37 |

podobné články

Mikulášská sbírka pro rodiny s dětmi s postižením startuje letos 4. prosince

 
Hned zkraje adventu, tentokrát v pátek 4. prosince, bude opět zahájena již tradiční Mikulášská sbírka pořádaná Společností pro ranou péči, jejímž smyslem je získat prostředky na terénní práci v rodinách pečujících o dítě s postižením. Sbírka nese podtitul: „Staňte se i Vy Mikulášem a obdarujte!“
30.11.2015 10:16 |

podobné články

Zdeněk Lanz: Tříkrálová sbírka – zvoňte u Hermana!

 
Tříkrálová sbírka je akce organizovaná Charitou Česká republika a v ní sdruženými lokálními charitami. Akce navazuje na tradici koledování na Tři krále (tj. 6. ledna) a má charakter celonárodní sbírky, jejímž hlavním účelem je především pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.
10.01.2018 09:25 |

podobné články

Sbírka pro zavražděnou Ninu (†24): Tajemný dárce slíbil 10 milionů, pak ale vycouval!

 
Obrovská vlna solidarity se zvedla s rodinou zavražděné Niny (†24). Dívku našli mrtvou v pondělí 9. listopadu v oboře Hvězda, zarmoucená rodina pak nechala vypsat sbírku, aby Nině splnila sen, který už sama nestihla uskutečnit - chce v Česku postavit domov důchodců kombinovaný se školkou. Sbírka odstartovala ve čtvrtek 12. listopadu, už o den později byla na kontě vidět neskutečná částka - 13 milionů korun! Jeden z dárců totiž přislíbil poslat deset milionů. To ale nakonec neudělal, a tak portál Darujme.cz, kde sbírka probíhá, částku smazal. Za dva týdny se tak reálně vybralo přes čtyři miliony korun.
25.11.2020 14:20 |

podobné články

Přestupní stanici pandemie málem srazila na kolena. Nakonec pomohla sbírka a Přestupka stále pomáhá lidem bez domova

 
Přestupní stanice už čtyři roky pomáhá lidem bez domova vrátit se z ulice do normálního života. Podnik ve svých prodejnách, kde prodává oblečení z druhé roky, zaměstnává bezdomovce a pumáhá jim i s bydlením či oddlužením. Před pandemií koronaviru chtěla Přestupní stanice otevřít další obchod a vyhlásila sbírku. V průběhu pandemie, kdy musely být obchody zavřené, se však sama dostala do existenčních problémů a sbírka byla jejich poslední záchrana. Začátkem srpna byla sbírka ukončena a vybralo se skoro 400 tisíc. Přestupní stanice je tedy zachráněna.
25.08.2021 05:15 |

podobné články

Vtípek se sexy Marjánou

 
Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Připluje k němu člun požárníků: „Pojďte, otče, odvezeme vás.” Farář na to odpoví: „Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání.” Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Připluje k němu loď domobrany: „Pojďte, otče, odvezeme vás.” „Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání.” Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: „Pojďte, otče, hodíme vám lano.”
03.04.2014 06:10 |

podobné články

Na ministerstvu zdravotnictví skončil náměstek Vymazal

 
Na ministerstvu zdravotnictví skončí v pátek náměstek pro zdravotní péči Josef Vymazal (za ANO). V pondělí se na rezignaci dohodl s ministrem Svatoplukem Němečkem (ČSSD). Podle ministerstva končí ze zdravotních důvodů, ČTK však uvedla, že za jeho odchodem jsou především problémy s tendrem na zajištění letecké záchranné služby.
07.03.2016 12:45 |

podobné články