Článek

Vymáhali po ČR „boj za klima“. ČT je oslavila. Svatí ale nejsou

 
Žalují ministerstva, aby konala a stanovila konkrétní cíle k naplnění klimatických dohod. Jednou u soudu uspěli, pak je ale Nejvyšší správní soud poslal zpátky. Napodruhé už se úspěch neopakoval, takže chtějí celou záležitost hnát až k Ústavnímu soudu. Řeč je o spolku Klimatická žaloba, o kterém v mezičase ČT natočila dokument. Co víc, část dokumentu nechala aktivisty si natočit a zrežírovat samotné. Včetně známého aktivisty Arne Springoruma, který proslul blokováním ulic nebo pokusem posprejovat ministerstvo.
15.11.2023 04:45 |

podobné články

Podobné články

Klíma slavným: Věnujte penzi nejchudším seniorům. Gott a Menzel kývli

 
Josef Klíma, který se před pár dny stal nejoblíbenějším publicistou a absolutním vítězem TýTý, přichází s revoluční pomocí chudým seniorům. Věnuje jim vlastní důchod. Zároveň vyzývá další známé aktivní seniory, aby učinili totéž. Zatím se přidal Karel Gott a redakci Revue iDNES.cz se už ozval také Jiří Menzel. Další články k tématu: GLOSA: Hvězdičky TýTý se mění, vytrvalý novinář Klíma vyhrává Partička, Vondráčková, Borhyová, Gott či Klíma. Ceny TýTý jsou rozdané OBRAZEM: Poznali byste ho? Josef Klíma se ženil v devatenácti letech
02.05.2013 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6820 článků) , Jiří Menzel (469 článků) , Josef Klíma (240 článků)

Všichni Svatí pokřtili svou novou desku a vyrážejí na turné s kapelou No Name

 
Kapela Všichni Svatí, projekt zkušených muzikantů a objev české hudební scény z posledních let, vydala ve středu 9. března 2016 novou desku s názvem Všichni Svatí. 
22.03.2016 14:01 |

podobné články

Klíma po kolapsu: První fotografie z nemocnice

 
Josef Klíma (59) je stále v ohrožení života. Lékaři v pražském IKEM museli reportérovi o víkendu zastavit srdce kvůli silné arytmii. „Bylo to nepříjemné, dusil jsem se. Nemohl jsem ujít ani pár kroků,“ vzpomíná na hrůzné chvíle Klíma. A to vše se může kdykoli opakovat. „Doktoři mi řekli, že se musím šetřit. Jenže reportér má umřít na place, ne v posteli,“ tvrdí Klíma.
07.12.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (240 článků)

To si nedovolil ani Babiš. Fialův Klíma sestřelen z nečekané strany

 
Zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma ukončil diskusi na téma akčního plánu proti dezinformacím, alespoň na sociálních sítích. Ovšem kritika přišla ještě mnohem dříve, například od novináře Davida Klimeše, který má za to, že by Klíma měl skončit. „Pan Klíma svou funkci zjevně nezvládá a dobré úmysly proměňuje v mimořádně nebezpečné věci,“ míní Klimeš. Kritika vyšla také svého času v Deníku N. Ovšem z něho také zmizela. Kvůli radě Deníku N.
06.02.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1655 článků) , David David (1724 článků)

Ne vždy byli Svatí muži svatí: Vraždy, smilstva, incesty

 
Papež je považován za jakéhosi náměstka Ježíše Krista na Zemi. Podle toho by to měl být člověk skromný, zbožný, dodržovat celibát a být příkladem celému katolickému světu. Jaká pravda se ale skrývala po celá staletí za zdmi vatikánských paláců?
26.09.2009 05:15 |

podobné články

Nová alba: Tomáš Klus, Aloe Blacc, Všichni svatí

 
Nové album Tomáše Kluse je nejočekávanějším počinem letošního jara na domácí scéně. Všichni svatí je nová kapela, která navazuje na tradici českého popu. Aloe Blacc je světová hvězda, jeho nové album u nás vychází se zpožděním, ale přece.
26.03.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (1198 článků) , Aloe Blacc (2 články)

RECENZE: Všichni svatí hledají rukopis

 
Všichni svatí je nové jméno na české poprockové scéně. V pětičlenné kapele se sešli muzikanti, kteří byli aktivní už na konci osmdesátých let, zkušení harcovníci. Na první pohled by se mohlo zdát, že si založili skupinu, aby si zahráli pro radost. Ve skutečnosti ale hodlají do dění na scéně promluvit. Vytáhni mě z davu je totiž ambiciózní album.
28.03.2014 14:30 |

podobné články

Dívku (2) dvakrát přejelo auto, ale stáli při ní všichni svatí: Zázrakem přežila!

 
Při této teprve dvouleté holčičce skutečně stáli všichni svatí. Když v čínském městě Si-čchang přebíhala silnici, srazilo ji auto, načež ji další jedoucí vůz po něm přejel také. Dívka přesto přežila.
26.04.2017 01:30 |

podobné články

Policisté z kauzy Kajínek: Namočili se do zločinu!

 
Čtvrt století se snaží nájemný vrah Jiří Kajínek (56) očistit své jméno, nepomůže mu ani milost prezidenta. Punc odsouzeného vraha mu zůstane. Čas ale ukázal, že ani někteří »svatí« v jeho kauze rozhodně svatí nebyli. Vystupovali jako čistota sama. Nakonec čtyři muži, tři z nich bývalí policisté, spojení s případem Kajínek skončili sami v hledáčku policie.
20.05.2017 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (866 článků)

Všichni svatí: Je nám spolu dobře

 
Vytáhni mě z davu, tak se jmenuje debutové album skupiny Všichni svatí. Vznikla před dvěma lety a tvoří ji vesměs zkušení muzikanti. Na otázky odpověděl zpěvák Jan Dvořák.
04.04.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dvořák (151 článků) , Honza Dvořák (151 článků)

Statis Prusalis hovoří: Ty píčoviny mě nezajímají, říkal o obraně země Václav Havel. Miloš Zeman je světová osobnost, při národě stáli u voleb všichni svatí

 
POLOČAS MILOŠE ZEMANA Stáli při nás všichni svatí, když národ zvolil Zemana prezidentem. I to si myslí hudebník, komunista, majitel zámku a ostravský Řek Statis Prusalis. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zkritizoval předchozí hlavy státu a upozornil na reakci Václava Havla v souvislosti s informacemi o stavu ozbrojených sil v České republice: „Ty vaše píčoviny mě nezajímají.“
17.08.2015 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Miloš Zeman (27993 článků)

Všichni Svatí vyráží s kapelou No Name na společné turné

 
Kapela, která se poslední dvě sezóny dostává do povědomí českého publika, vyráží na společné turné se skupinou No Name.  Všichni Svatí odehrají na jaře spolu s jednou z nejpopulárnějších slovenských skupin, 12 koncertů po celé České republice a části Slovenska. 
01.02.2016 20:10 |

podobné články

Nová alba: Všichni svatí, 3 Doors Down či Miike Snow

 
V tomto týdnu přichází na scénu s druhým albem kapela Všichni svatí. Zajímavý bude jistě nový počin Američanů 3 Doors Down nebo švédských poprockových Miike Snow. Pozoruhodná je i kolekce Nizozemců Birth of Joy.
09.03.2016 07:10 |

podobné články

Kapela Všichni Svatí hlásí novou písní a klipem příchod nového zpěváka

 
Skupina Všichni Svatí se po kratší odmlce opět hlásí. V květnu natočila ve studiu First Floor pod producentskou taktovkou houslisty a zpěváka kapely Čechomor Karla Holase nový singl a klip Malá holka. Za mikrofonem se v něm objevuje nový frontman, zpěvák a kytarista Václav Vaňura, který se na scéně pohybuje pod uměleckým jménem Láska.
14.06.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Holas (5 článků) , Václav Vaňura (2 články)

Klíma: Stále bez práce! Z1 vyškrtla jeho pořad!

 
Bývalý hvězdný reportér televize Nova v pořadu Na vlastní oči Josef Klíma (58) je stále bez práce. Původně měl nastoupit na zpravodajskou televizi Z1. Ta ale vyměnila svého ředitele a s novým nadřízeným se Klíma nedohodl.
01.07.2009 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (240 článků)

Josef Klíma: O zdraví se bojím, Johna lituji!

 
Není to tak dlouho, co mu srdce opět vypovědělo službu. Reportér Josef Klíma (59) skončil na jednotce intenzivní péče, lékaři mu důležitý orgán museli znovu ‚nahodit‘. Ani to ale Klímu neodradilo od další práce. Dává na sebe vůbec pozor? Jak se teď cítí? A co si myslí o nové práci svého bývalého kolegy Radka Johna? To a mnohé další prozradil Klíma v exkluzivním rozhovoru pro Šíp.
19.01.2011 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Josef Klíma (240 článků)

Novinář Klíma (64): Nové důkazy o nevině Kajínka!

 
Před sedmi lety měl infarkt přímo na place! Stres a vypětí si tehdy vybraly svou daň a populární investigativní reportér Josef Klíma (64) musel zvolnit. Teď si ale koleduje o další srdeční záchvat! Žije totiž opět v pořádném stresu. Mimo jiné proto, že pracuje na dalším materiálu ke kauze doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka (55) za dvojnásobnou vraždu. Klíma to přiznal v rozhovoru pro deník Aha!.
05.03.2016 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (240 článků) , Jiří Kajínek (866 článků)

Karel Gott u Ivana Jonáka. Vysmátí, často. Ale dál už sranda končí. Politici, Havel a bílý mercedes

 
Novinář Josef Klíma vzpomíná na majitele Discolandu Sylvia Ivana Jonáka jako na prvního velkého polistopadového zločince. Právě Discoland podle něj byl porevolučním obrazem stavu společnosti. „To už by se dnes nemohlo stát, tam se v jeden večer sešli politici, umělci, zločinci, podnikatelé a vysocí policajti,“ vzpomíná Klíma, že tam častokrát zavítal třeba i Karel Gott. „Tenkrát to nikomu nepřišlo divné,“ říká Klíma.
16.12.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6820 článků) , Josef Klíma (240 článků) , Ivan Jonák (127 článků)

Michal Klíma: Hrad nechce mluvit s Deníkem N a Respektem? Jako kdyby pošta odmítla někoho obsloužit

 
Michal Klíma, neúspěšný kandidát do Rady ČT a mediální manažer, se zastal exprezidenta Václava Klause ve sporu s Hospodářskými novinami Zdeňka Bakaly ve věci údajné půjčky Sovětskému svazu krátce po listopadu 1989. „Ten článek byl úplně špatně,“ vypálil Klíma na vlnách Českého rozhlasu s tím, že by se redakce měla omluvit. Ale nezůstal jen u Klause. Vysvětlil, proč zatím nepodal ústavní stížnost na volbu nových členů Rady ČT a srovnal Pražský hrad s Českou poštou.
05.07.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11033 článků) , Václav Český (633 článků)