Článek

Výkonná rada ODS bude řešit například pomoc eurozóně

 
Výkonná rada ODS se dnes na svém pravidelném jednání bude zabývat českým příspěvkem na pomoc eurozóně a dalšími aktuálními politickými tématy. Širší vedení ODS se v pražském sídle strany sejde po měsíci. Jednání nemá žádný oficiální program, očekává se ale, že by se výkonná rada mohla vyslovit k otázce českého postoje k finanční pomoci eurozóně a nové unijní dohodě o větší kontrole rozpočtů členských zemí.
19.12.2011 07:00 |

podobné články

Podobné články

ODS už vede Kuba, výkonná rada zatím adepta na premiéra nemá

 
Výkonná rada ODS na své pondělní schůzi pověřila vyjednáváním o nové vládě grémium strany. Preferuje vládu na současném koaličním půdorysu. Výkonná rada zatím nemá konkrétního kandidáta na post premiéra, oznámil první místopředseda strany Martin Kuba.
17.06.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (396 článků)

Petr Dufek: Průmysl v eurozóně dodá nejen auta, ale i inflaci a nová pracovní místa

 
Po slabším prosinci by se měl průmysl v eurozóně vrátit zpět ke svižnějšímu růstu. Naznačuje to nejenom očekávání trhů, ale především příznivě se vyvíjející indexy nákupních manažerů zveřejněné na začátku měsíce. PMI se po silném lednu dále vyšplhal nad 55 bodů a v Německu se dokonce dostal na téměř šestileté maximum. Průmysl by se tak měl v letošním roce v eurozóně výrazněji podílet na ekonomickém růstu, snižování nezaměstnanosti a tolik vyhlížené inflaci, kterou se ECB tolik snaží svojí nekonvenční politikou v eurozóně probudit.
14.03.2017 10:15 |

podobné články

Výkonná rada ODS chce měnit stanovy. Bez regionů to nepůjde

 
Výkonná rada ODS se dnes bude zabývat přípravou nadcházejícího stranického kongresu. Širší vedení ODS zřejmě bude debatovat o návrhu na změnu stanov, která počítala se zeštíhlením výkonné rady a opatřeními proti účelovým náborům členů. Lídři ODS by mohli řešit také program kongresu a otázku prodloužení mandátu nynějšího vedení v čele s Petrem Nečasem.
26.09.2011 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Výkonná rada ODS zrušila organizace v Praze napojené na kmotry

 
Výkonná rada ODS dnes zrušila oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ, důvodem je netransparentní nábor nových členů. Premiér a předseda ODS Petr Nečas novinářům po jednání v Jihlavě řekl, že rada tak rozhodla na jeho návrh a v razantním postupu hodlá pokračovat. Zástupci všech tří zrušených oblastí nařčení odmítli a řekli, že se budou bránit. Šéf ODS v Praze-západ, která je součástí středočeské ODS, nevylučuje v krajním případě ani soud.
01.03.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Výkonná rada ODS vyloučila ze strany Kvapila a Novotného

 
Vedení ODS vyloučilo ze strany Aleše Kvapila a Radovana Novotného, kteří jsou ve vazbě kvůli údajné korupci. Kvapil nebude na kandidátce ODS. Výkonná rada přijala rozhodnutí v souladu se stanovami ODS na návrh regionální rady ODS, oznámil to po jednání Výkonné rady ODS šéf strany Mirek Topolánek
15.02.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2177 článků) , Miroslav Novotný (38 článků)

Výkonná rada ODS: Nečasi, neříkej "ano" bankovní unii

 
Výkonná rada ODS vyzvala premiéra Petra Nečase (ODS) a další zástupce strany ve vládě a parlamentu, aby zabránili zapojení České republiky do bankovní unie, kterou chystá Evropská komise. Podle širšího vedení ODS bude bankovní unie zásadním politickým tématem tohoto podzimu. Nečas, ministři za ODS, poslanci, senátoři a europoslanci by podle výkonné rady měli důsledně zastávat pozice, které Česko do projektu bankovní unie "nezavlečou".
27.08.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Výkonná rada VV se bude zabývat postojem k církevním restitucím

 
Výkonná rada Věcí veřejných bude v úterý řešit, jak se nejmenší vládní strana postaví k církevním restitucím. ODS a TOP 09 v pondělí odmítly spojovat vyrovnání s církvemi s dalšími podmínkami. Premiér Petr Nečas (ODS) pohrozil odvoláním těch ministrů za Věci veřejné, kteří by se ve středu na jednání vlády hlasovali proti návrhu zákona o církevních restitucích.
10.01.2012 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Výkonná rada ODS zrušila kvůli "černým duším" tři oblastní sdružení

 
Výkonná rada ODS ve středu zrušila oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ, důvodem byl netransparentní nábor nových členů. Zástupci všech tří zrušených oblastí nařčení odmítli a řekli, že se budou bránit. Šéf ODS v Praze-západ, která je součástí středočeské ODS, nevylučuje v krajním případě ani soud.
28.02.2013 18:05 |

podobné články

Grémium a výkonná rada ODS projednají případ Vondra

 
Nejvyšší stranický orgán mezi kongresy, výkonná rada ODS, bude v pondělí rozhodovat o osudu svého místopředsedy Alexandra Vondry a jeho angažmá v čele resortu obrany. Radě bude předcházet jednání grémia ODS, tvořeného stranickými špičkami a nejvyššími ústavními činiteli občanských demokratů.
28.03.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1133 článků)

Výkonná rada ODS probere volební kampaň a schůzi sněmovny

 
Výkonná rada ODS se dnes bude zabývat nadcházející schůzí Poslanecké sněmovny a přípravou kampaně pro podzimní krajské a senátní volby. Širší vedení ODS se schází po delší letní pauze. Dá se očekávat, že bude reagovat také na dnešní start volební kampaně ČSSD.
27.08.2012 06:45 |

podobné články

Výkonná rada ODS Zemana neposlechne. Předčasné volby nebudou

 
Výkonná rada ODS dnes jednala například o slovech nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana, který by si přál předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Premiéra Petra Nečase ale Zemanův názor netrápí.
28.01.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Miloš Zeman (21278 článků)

Výkonná rada ODS zrušila oblastní i místní sdružení na Praze 1

 
Výkonná rada ODS v pondělí zrušila oblastní i místní stranická sdružení v Praze 1, novinářům to řekl šéf strany Petr Nečas. Návrh ve čtvrtek doporučila regionální rada pražské organizace občanských demokratů. V organizaci Prahy 1 panovaly v minulosti ostré spory a její představitelé byli spojováni s řadou kauz.
27.06.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Nečas prý vyvolává v ODS atmosféru strachu. Víme více

 
EXKLUZIVNĚ Výkonná rada ODS na svém zasedání v Jihlavě minulý čtvrtek zrušila dvě oblastní sdružení v Praze (Prahu 4 a Prahu 12) a jedno středočeské (Praha-západ). ParlamentníListy.cz mají informace o tom, jak výkonná rada probíhala a jak probíhala regionální rada Prahy.
04.03.2013 14:40 |

podobné články

Nečas prý vyvolává v ODS atmosféru strachu. Víme více

 
Výkonná rada ODS na svém zasedání v Jihlavě minulý čtvrtek zrušila dvě oblastní sdružení v Praze (Prahu 4 a Prahu 12) a jedno středočeské (Praha-západ). ParlamentníListy.cz mají informace o tom, jak výkonná rada probíhala a jak probíhala regionální rada Prahy.
04.03.2013 17:45 |

podobné články

Bárta pod palbou. Výkonná rada ODS ho vyzvala, aby vysvětlil kauzu ABL

 
Výkonná rada ODS vyzvala ministra dopravy Víta Bártu (VV), aby vysvětlil veřejnosti roli agentury ABL ve sledování politiků ODS. Bárta ABL před vládním angažmá vlastnil, bezpečnostní agentura je dosud v rukou jeho rodiny.
17.01.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Nekádrujte nám ministry, vzkázala ODS koaličním partnerům

 
Grémium a výkonná rada ODS v pondělí řešily další osud ministra obrany Alexandra Vondry, který je spojován s kauzou Promopro. Výkonná rada strany se za Vondru postavila. Po jednání to potvrdil premiér Petr Nečas. Uvedl, že strany nemají ODS mluvit do vnitřních záležitostí, protože ona to také nedělá.
28.03.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1133 článků) , Petr Nečas (9277 článků)

Výkonná rada ODS zrušila sdružení na Praze 1

 
Výkonná rada ODS v pondělí zrušila oblastní sdružení strany v Praze 1 i všechny místní stranické buňky v centrální městské části. Po jednání širšího vedení ODS to řekl předseda strany Petr Nečas.
27.06.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Výkonná rada ODS zasáhla proti černým duším

 
VÍME PRVNÍ Podle informací ParlamentníchListů.cz odebrala Výkonná rada ODS na svém pondělním zasedání lincenci místnímu sdružení Černolice z oblastního sdužení ODS Praha západ.
24.09.2012 16:00 |

podobné články

Slušní senátoři prezidenta k soudu nepoženou, tvrdí výkonná rada ODS

 
Výkonná rada ODS se dnes veřejně distancovala od snahy dvaceti osmi senátorů zažalovat prezidenta Václava Klause z vlastizrady. Té se měl dopustit při vyhlášení novoroční amnestie. Na výzvu premiéra Petra Nečase se také ODS rozhodla zrušit některá její oblastní sdružení.
28.02.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Petr Nečas (9277 článků)