Článek

Výklad, jak Česko vydělává díky Ukrajině. Od vládního zmocněnce

 
Ukrajina nyní kromě vojenského materiálu nejvíce potřebuje energii, elektrickou a také teplo. Rusko na její energetickou infrastrukturu opakovaně útočí, největší zájem tak je teď o náhradní zdroje. Česko už dodalo několik desítek tzv. kogeneračních jednotek, které vyrábějí elektřinu i teplo. Na menší jednotky se hůře útočí. „Ničení Ukrajiny ze strany Ruska je každým měsícem efektivnější. Z hlediska naší pomoci a podpory Ukrajiny jsme jednoznačně v plusu, česká ekonomika na tom vydělává,“ řekl v pořadu Interview ČT24 vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný. Hovořil také o tom, kolik pomoci Ukrajině zmizí v korupčních kanálech.
01.07.2024 21:15 |

podobné články

Podobné články

Vláda bude jednat o prodloužení mandátu zmocněnce pro Temelín

 
Vláda v příštím týdnu projedná prodloužení mandátu vládního zmocněnce pro dostavbu jaderné elektrárny Temelín Václava Bartušky do konce června roku 2014. Zároveň by měla být prodloužena činnost kanceláře vládního zmocněnce, její provoz do roku 2014 si vyžádá přes 12 milionů korun. Vyplývá to z materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici.
13.01.2012 19:30 |

podobné články

Pozice vládního zmocněnce pro lidská práva zůstane neobsazena

 
Pozice vládního zmocněnce pro lidská práva zůstane i v současné vládě zachována. Vzhledem k tomu, že součástí kabinetu je obnovené ministerstvo pro lidská práva, se ale funkce zatím obsazovat nebude. Premiér Bohuslav Sobotka to dnes řekl serveru iDNES.cz. Místo zmocněnce je uvolněné od loňského října, kdy rezignovala Monika Šimůnková. 
09.02.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Vláda odvolala vládního zmocněnce pro jadernou energetiku

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí odvolal vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla. Po jednání vlády to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Agenda zmocněnce bude přesunuta pod ministerstvo průmyslu, kde by měla vzniknout nová sekce.
29.03.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Jaroslav Havlíček (33 článků)

Romové žádají Nečase, aby vytvořil post romského zmocněnce

 
AKTUALIZOVÁNO. Vedení Celostátní asociace Romů ČR požádalo dnes premiéra Petra Nečase (ODS) o zřízení funkce vládního zmocněnce pro romskou menšinu. Dohlížet by měl na prosazování kroků ke zlepšení podmínek Romů a jejich soužití s ostatními. Novinářům to po schůzce s premiérem řekli předseda asociace Vladimír Galbavý a místopředseda Stanislav Daniel. Podle premiéra je požadavek na jmenování zmocněnce pro Romy "hodný zamyšlení". Agenda nyní spadá pod vládní zmocněnkyni pro lidská práva.
11.06.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9423 článků)

Boj o Dukovany: Vláda odvolala zmocněnce Míla. Čtyři uchazeče čeká bezpečnostní prověrka

 
Bezpečnostní rada státu se v pondělí ráno shodla na postupu při přípravě dostavby jaderného bloku v Dukovanech, řekl po jednání ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Rada podle něj jednomyslně přijala usnesení pro vládu. Bezpečnostní dotazník, který bude rozeslán zájemcům o stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, vytvoří pracovní skupina zastřešená ministerstvem vnitra. Budou v ní zástupci všech tří tajných služeb, Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) či ministerstva zahraničí. Potenciální zájemci, kteří dotazník převezmou, se budou muset zavázat, že jim tím nevznikají jakékoli nároky vůči České republice. Vláda také odvolala vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla. Agenda zmocněnce bude přesunuta pod ministerstvo průmyslu, řekl Havlíček.
29.03.2021 11:05 |

podobné články

Úřad vlády: Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny, připravila i pravidla pro výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu

 
Koordinace státní i nestátní pomoci Ukrajině během válečného konfliktu, ale především při její poválečné obnově bude nejdůležitějším úkolem nového vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny. Tuto funkci zřídila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 11. ledna 2023.
11.01.2023 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6546 článků)

Prymula dostal od Babiše křeslo. Vedle ministra tak bude mít Česko i vládního zmocněnce

 
Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by mohl současný náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula po odchodu z resortu působit na pozici vládního zmocněnce pro zdravotnictví. Na dotaz, zda Prymula souhlasil, Babiš uvedl, že „to vypadá nadějně”.
20.05.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Kocáb začal seznamovat Jocha s agendou svého úřadu

 
Poradce premiéra Roman Joch se seznamuje s agendou vládního zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Sekretariát vládního zmocněnce řekl, že schůzka začala ve Strakově akademii v 09:00 a její program je naplánován tak, že jednotlivé odbory budou svou práci postupně Jochovi představovat až do 16:30.
08.09.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (782 článků)

Z vládního zmocněnce udělali funkci bez obsahu, napadla Šimůnková vládu

 
Monika Šimůnková, která ve čtvrtek rezignovala na post vládní zmocněnkyně pro lidská práva, v pátek osvětlila důvody, které ji vedly k odchodu. Podle ní se s nástupem úřednického kabinetu premiéra v demisi Jiřího Rusnoka stala z postu funkce bez obsahu a pravomocí a role vládního zmocněnce byla celkově marginalizována.
18.10.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1938 článků)

Zeman: Karlovarský a Ústecký kraj by měly mít vládního zmocněnce

 
Prezident Miloš Zeman si myslí, že Karlovarský kraj by si spolu s Ústeckým zasloužil vládního zmocněnce, podobně jako ho má Ostravsko. Řekl to dnes v Karlových Varech při dopoledním setkání se zastupiteli Karlovarského kraje, jehož třídenní návštěvu zahájil.
13.01.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

MPO: Stálý výbor pro jadernou energetiku zahájí výběrové řízení na vládního zmocněnce

 
První zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku se uskuteční 18. března. Výbor má za úkol schválit kritéria a následné vyhlášení výběrového řízení na pozici Vládního zmocněnce pro jadernou energetiku, jehož úkolem bude příprava podkladu pro výběr modelu výstavy nového jaderného zdroje.
14.03.2016 14:45 |

podobné články

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Výběrové řízení na vládního zmocněnce pro jadernou energetiku bylo vyhlášeno

 
Na základě 1. dílčí zprávy o implementaci Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR schválené usnesením vlády č. 48 ze dne 25. ledna 2016 byl ustanoven stálý výbor pro jadernou energetiku a schváleno vytvoření pozice vládního zmocněnce pro jadernou energetiku. Stálý výbor pro jadernou energetiku pověřil Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednání, které se konalo 18. března 2016, vypsáním výběrového řízení na tuto pozici.
04.04.2016 13:50 |

podobné články

Soukromníci vyzvali vládu k ustanovení vládního zmocněnce, který by řešil odškodnění českým podnikatelům v zahraničí

 
Výzva k ustanovení vládního zmocněnce k řešení odškodnění a omluv cizích zemí českým podnikatelům za porušení mezistátních dohod o ochraně investic (navrhuje se Hana Marvanová):
04.06.2016 10:15 |

podobné články

Vláda schválila připojení ČR k fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT

 
Vláda ve středu 14. února 2018 schválila přistoupení České republiky k tzv. fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci. Předseda vlády Andrej Babiš se také setkal se zástupci protestujících taxikářů.
14.02.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Roman Prymula o nové práci: Nastupuje 1. června, ČSSD schválila jeho místo vládního zmocněnce

 
Premiér Andrej Babiš nabídl minulý týden náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Oblíbený epidemiolog neváhal a nabídku přijal. V pondělí odpoledně jeho nově vytvořený post schválila i koaliční ČSSD a od 1. června se Prymula ocitne v "novém" zaměstnání. Finančně si pohorší, ale pro eXtra se netajil svými pocity z nové práce...
25.05.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Romové se dočkají svého vládního zmocněnce? 110 tisíc z nich žije v Česku dál v ghettech

 
V Česku by mohl do konce příštího roku vzniknout nový post vládního zmocněnce pro romské záležitosti. Počítá s tím Strategie romské integrace do roku 2030, kterou schválila vláda. Poslední výroční zpráva o stavu romské menšiny uvádí, že podle odborných odhadů je v Česku asi 262 000 Romů. Zhruba 110 000 z nich žilo v takzvaných ghettech, nebo jim vyloučení hrozilo.
05.06.2021 11:50 |

podobné články

MZV chce vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny; na její ambasády chodí zvířecí oči

 
Ministerstvo zahraničí navrhne kabinetu vytvoření pozice vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny. Podle informací ČTK i  Lidových novin  je kandidátem Tomáš Kopečný, který podle serveru  Aktuálně.cz  ke konci roku odejde z funkce náměstka pro průmyslovou spolupráci na ministerstvu obrany.
02.12.2022 14:25 |

podobné články

Úřad vlády: Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny

 
Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 21. prosince 2022 rozhodla o vytvoření funkce vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny a schválila i jeho statut. K témuž dni do této funkce jmenovala Lucii Fukovou.
21.12.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6546 článků)

Známý onkolog jako náhrada za Prymulu. Vláda našla nového zmocněnce pro výzkum ve zdravotnictví

 
Vláda jmenuje nového zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Podle návrhu usnesení, který má ČTK k dispozici, místo opuštěné po jmenování Romana Prymuly (za ANO) ministrem zdravotnictví obsadí molekulární onkolog Ondřej Slabý. Post zmocněnce vznikl letos v květnu, vláda jich má deset, například pro lidská práva, jadernou energetiku, sport, informační technologie nebo jednání s Ruskem.
08.10.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Roman (61 článků)